خرید نهال در نطنز ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان نطنز

شهرستان نطنز از جمله بخش‌های استان اصفهان است که در حد فاصله ۱۲۵ کیلومتری آن واقع شده و دارای ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا است. این شهر به واسطه نزدیکی به کوهستان کرکس دارای آب و هوای سردسیری و معتدل است. البته بخش‌هایی از این منطقه دارای اقلیم کویری است. در این شهرستان رود لاکژ که از ارتفاعات کرکس جاری می‌شود در تامین آب باغات و اراضی کشاورزی بسیار موثر است.
از جمله تولیدات باغی و میوه معروف شهرستان نطنز گلابی تامه آن است که به عنوان محصول مرغوب این شهر شناخته می‌شود. تولیدات زعفران، انار، گردو، محصولات صیفی و سیب نیز بسیار پربار و پررونق است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

نهالستان نطنز

افرادی که شهر نطنز را به عنوان سرمایه‌گذاری برای احداث باغ میوه انتخاب کرده‌اند می‌توانند به راحتی با مراجعه به نهالستان‌های سطح شهر نهال‌های میوه مورد نظر خود را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که این انتخاب باید از مراجع معتبر، شناخته شده و مجوزدار صورت بگیرد تا کیفیت و سلامت نهال‌ها بالا باشد. خرید نهال‌های بی‌کیفیت ضعیف و بدون شناسنامه ولو با قیمت پایین می‌تواند سرمایه‌گذاری شما را با شکست مواجه کند. پس سعی کنید حتماً با تحقیق و شناخت درست از اعتبار نهالستان خرید خود را از آن انجام دهید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در اصفهان

باغداری در نطنز

نطنز دارای سه حوزه اقلیمی سردسیری، معتدل و کویری است، البته بیشتر بخش‌های آن از آب و هوای معتدل و نسبتاً سردی برخوردار است و از گذشته پرورش گل و باغداری در شهر نطنز بسیار مشهور بوده است. از جمله میوه‌های معروف آن گلابی نطنز است که در سطح کشور و همچنین بخش صادرات بسیار جایگاه خوبی دارد. از دیگر محصولات باغی که بزرگترین باغ آن در شهر نطنز واقع شده است باغ به است. رتبه نخست تولید زعفران در اصفهان به شهر نطنز تعلق دارد.

ناگفته نماند که انار نطنز نیز از شهرت خوبی برخوردار است بالا بودن تولیدات باغی نطنز نشان دهنده آب و هوای مطلوب و خاک حاصل خیز آن برای کشاورزی است. سرمایه‌گذاران می‌توانند با شناخت میوه‌های پرفروش و ارقام سازگار آن نسبت به احداث باغ اقدام کنند.

نهال فروشی در نطنز

نهال فروشی در نطنز از جمله مشاغلی است که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی فعالیت دارد. در این مجموعه‌ها تولید نهال‌های میوه در ارقام متنوع به صورت بذری، پیوندی و اصلاحی انجام می‌شود و هر فرد می‌تواند با توجه به اقلیم نطنز و هدف خود از باغداری رقم مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند. مزیت این نهال فروشی‌ها برای سرمایه‌گذاران این است که می‌توانند ارقام دو ساله و آماده کاشت را خریداری کنند و نیازی به پرورش نهال از ریشه و بذر که کاری زمانبر است نباشد.

فروش نهال در نطنز

انتخاب و خرید نهال میوه اگرچه در کمتر از نیم ساعت می‌تواند انجام شود اما کیفیت و صحیح بودن این خرید می‌تواند در طولانی مدت تاثیرات مثبت و منفی خود را نشان دهد. پس هنگامی که به مجموعه‌های فروش نهال در نطنز مراجعه می‌کنید سعی کنید به این موارد دقت داشته باشید.

  • افراد متخصص و گیاه شناس اطلاعات دقیق‌تری از نیازهای نهال و ارقام متنوع نهال میوه دارند، پس نهالستان‌ها می‌توانند مرجعی مطمئن برای راهنمایی باشند. لذا نهالستان انتخابی باید دارای کارگروه تخصصی باشد تا بتواند پشتیبانی خوبی از فرد در طول باغداری داشته باشد.
  • حتماً از مجوز دار بودن نهال فروشی اطمینان حاصل کنید زیرا این مجوزها نشان دهنده این است که نهال‌ها در بستری سالم و حاصلخیز رشد و تکثیر پیدا کرده‌اند و طبق آنالیزها علمی پرورش یافته‌اند.
  • حتماً در مراجعه به نهالستان‌ها مطمئن شوید که نسبت به سلامت و کیفیت نهال‌ها و عدم ابتلای آنها به بیماری، باکتری‌ها و آفات گواهی‌ها و تاییدیه‌های لازم ارائه گردد.

قیمت نهال در نطنز

اگر ارقام پیوندی نهال میوه و صفات ژنتیکی برتر و باردهی بالا برای شما حائز اهمیت است می‌توانید با پرداخت قیمت کمی متفاوت‌تر نهال‌های سالم و گارانتی دار را از مراجع معتبر خریداری کنید. همچنین می‌توانید جهت اطلاع از قیمت ارقام متنوع نهال میوه در نطنز به برتر نهال مراجعه کنید و در این زمینه راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

خرید نهال بادام

بادام از جمله نهال‌هایی است که برای شروع گلدهی باید ۳۰۰ الی ۵۰۰ ساعت سرما را پشت سر بگذارد و ریشه‌های آن رطوبت دوست نبوده و در مناطق سردسیری می‌توان به صورت دیم آن را کاشت. اما با توجه به تنوع اقلیمی نطنز باید برای هر منطقه رقم سازگار آن تهیه شود. از این نهال مقاوم می‌توان با رسیدگی‌های متوسط بیشترین میوه با کیفیت را به دست آورد. برای مطالعه ارقام نهال بادام و کسب راهنمایی‌های تخصصی  می‌توانید از برتر نهال کمک بگیرید.

خرید نهال میوه در نطنز

شما عزیزان می‌توانید با خرید نهال میوه مورد نظر خود از بزرگترین و موفق‌ترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال با خیالی آسوده پروسه باغداری را شروع کنید. زیرا هم ضمانتنامه ۲ ساله در خصوص کیفیت و سلامت نهال‌ها دریافت خواهید کرد و هم می‌توانید با تکیه بر مشاوره‌های تخصصی رایگان کارشناسان این مجموعه باغداری کم چالشی را سپری کنید. همچنین صفحه خرید نهال گردو در نطنز مرجعی جامع برای راهنمایی در خصوص ارقام متنوع آن برای شما عزیزان قرار بگیرد.

 

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب گرنی اسمیت، سیب گلاب، سیب گلدن ورد قرمز
نهال انگور انگور بلک ویلیام، انگور رد گلوب، انگور صاحبی
نهال بادام بادام خوشه‌ای ، بادام سهند، بادام مامایی
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته خنجری  دامغان، پسته  هیبریدی
نهال آلو آلو مراغه، آلو تخم مرغی ، آلو شابلون زودرس
نهال زردآلو زردآلو انبه ای ، زردآلو پرتقالی، زردآلو تبرزه سلطنتی،
نهال آلبالو آلبالو بوترمو، آلبالو مورلو آلبالو سیکانی
نهال انار انار سردشت، انار ژله‌ای، انار سیاه دانه
نهال گیلاس گیلاس بارلت، گیلاس بینگ، گیلاس رژینا
نهال گلابی گلابی دوشیز، گلابی بیروتی، گلابی درگزی
نهال گوجه سبز گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز مراغه، گوجه سبز آذرشهر
نهال فندق فندق دو کوتارد، فندق قزوین، فندق دو پیمون
نهال هلو هلو کاردی، هلو زعفرانی، هلو سرخابی، هلو آلبرتا
نهال شلیل شلیل سان گلد، شلیل شبرنگ، شلیل شمس
نهال انجیر انجیر سیاه، انجیر استهبان
نهال عناب عناب ارمنی، عناب گلابی، عناب بیرجند
نهال خرمالو خرمالو ژاپنی، خرمالو موزی، خرمالو ارموند
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حسینی
نهال زینتی نهال اقاقیا، نهال صنوبر نیگرا، نهال بید
نهال زیتون زیتون سیاه، زیتون ماری، زیتون الک ترکیه
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک دانه انار شیراز ، زرشک سیاه
نهال به به گلابی، به پا کوتاه، به وحشی
نهال توت شاه توت، توت موزی ، توت محلی سفید
نهال بلوبری بلوبری  دوک، بلوبری  چندلر، بلوبری  ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل پیوندی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم ، گل‌محمدی خاردار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه
نهال ازگیل ازگیل پیوندی، ژاپنی، جنگلی

نتیجه‌گیری

با توجه به اینکه شهر نطنز دارای آب و هوای کوهپایه‌ای و معتدلی است و بخش‌های نزدیک به کویر آن دارای اقلیم نسبتا خشکی است می‌توان با فاکتورگیری کلی به این جمع‌بندی رسید که اقلیم آن جهت باغداری مناسب بوده و می‌توان با سرمایه‌گذاری در این منطقه و بهره‌برداری از باغات آن کسب درآمد چشمگیری را برای چند سال متوالی داشت.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال