خرید نهال در زابل✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان زابل

مختصات جغرافیایی شهر زابل بر روی نقشه ایرانپ۳۱٫۰۲۹۷° شمالی و ۶۱٫۴۹۷۸° شرقی درد شده است؛ این شهر یکی از شهرهای بیابانی استان سیستان و بلوچستان بوده و اقلیم طاقت فرسای آن باعث شده تا شرایط کشاورزی و باغداری در شهر زابل با چالش‌های زیادی روبرو باشد، برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر زابل همراه ما باشید تا شرایط احداث باغ در زابل را بررسی کنیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در زابل

باغداران برای خرید نهال در زابل باید ویژگی‌های اکوسیستمی این منطقه را مدنظر قرار دهند:
1. اقلیم قالب شهر زابل اقلیم بیابانی و گرمسیری است.
2. میزان رطوبت در این منطقه کمتر از ۳۰ درصد است.
3. سرعت ورزش باد در شهر زابل به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.
4. ارتفاع شهر زابل از سطح دریا ۴۸۲ متر است.
5. میانگین بارش سالانه در این شهر ۷۴ میلی‌متر است.
6. تعداد روزهای یخبندان در شهر زابل ۱۷ روز است.
7. در شهر زابل تندبادها و طوفان‌های شنی وجود دارد.
8. بافت خاک شهر زابل برای احداث باغ چندان مرغوب نیست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در زاهدان

نهالستان زابل

مدیران نهالستان در زابل با توجه به بارش باران کمتر از ۱۰۰ میلی‌متر در طول سال، سعی می‌کند نهال‌هایی را به کشاورزان معرفی کنند که نیاز آبی کمتری داشته و امکان کاشت دیم آنها وجود داشته باشد.

باغداری در زابل

اکوسیستم بیابانی و گرمسیری شهر زابل تاثیر بسزایی در باغداری در زابل گذاشته است از دیگر ویژگی‌هایی که باغداران به هنگام احداث باغ در زابل باید با آن توجه داشته باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• اختلاف دما در فصل زمستان و تابستان در این شهر به بیشتر از ۶۰ درجه سانتیگراد می‌رسد؛ کمترین دما منفی ۱۲ و بیشترین دما مثبت ۵۳ درجه سانتیگراد هست.
• روزهای فصل تابستان طولانی و سوزان است، کشاورزان برای جلوگیری از آفتاب سوختگی درختان در فصل تابستان باید اقداماتی پیشگیرانه انجام دهند، مانند استفاده از سایه‌بان، کاشت درختان در مناطق سایه روشن، رنگ کردن درختان، استفاده از کاغذهای آلومینیومی برای بازتاباندن نور خورشید؛
• بیشتر از سه ماه در سال تحت تاثیر بادهای پرفشار باختری است، کشاورزان برای حمایت از درختان میوه بهتر است از دیوارهای بادشکن در دور تا دور باغ خود استفاده کنند، سرعت باد وزشی در تیر ماه در شهر زابل به بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد که باعث شکستگی و ریشه کن کردن درختان میوه می‌شود.
• تندباد و طوفان‌های شنی از دیگر مواردی هستند که با واج میوه در شهر زابل را تهدید می‌کند.

 

نهال فروشی در زابل

برای خرید نهال حتماً مراکز و نهال فروشی در زابل را انتخاب کنید که کارشناسان آنها به راحتی با شما در تماس بوده و تمامی سوالات شما را پاسخ دهند، تمامی کشاورزان بعد از خرید نهال با سوالات و چالش‌های زیادی روبرو هستند آنها می‌توانند با این مراکز تماس گرفته و پاسخ سوالات و راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان دریافت کنند.

فروش نهال در زابل

کشاورزان مراکزی را برای فروش نهال در زابل انتخاب کنند که شرایط زیر مد نظر داشته باشد:
• فروش نهال به صورت تضمینی به همراه کارت گارانتی کارت سلامت و کارت قرنطینه
• فروش نهال‌های لیبل‌دار و مجوزدار از وزارت جهاد کشاورزی
• شفاف سازی کامل در مورد قیمت نهال

قیمت نهال در زابل

کشاورزان شهر زابل به هنگام خرید نهال در زابل حتماً اصالت و نوع نهال را از کارشناسان بپرسند نوع گونه و اصالت نهال تاثیر مهمی در تعیین قیمت نهال در زابل دارد نهال‌هایی که از گونه‌های برتر و با اصالت بالا تولید شده‌اند قیمت بیشتری دارند.

خرید نهال بادام در زابل

اکثر نژادهای نهال بادام مانند نهال بادام کوهی و نهال بادام سنگی به صورت خودرو و طبیعی در مناطق گرمسیری و خشک رشد کرده و با شرایط اکوسیستمی این منطقه سازگاری بالایی دارند، در واقع این درختان به خاطر سیستم دفاعی قوی احتیاج به نگهداری و مراقبت چندان پر هزینه و وقتگیری ندارند، همین امر باعث می‌شود تا کشاورزان با حداقل هزینه‌ها میوه بادام با کیفیتی را تولید کند، منتها کشاورزان به هنگام خرید نهال بادام در زابل حتماً به روش تکثیر آن توجه داشته باشند تا نهال‌های اصلاح شده و پیوندی را خریداری کنند.

خرید نهال میوه در زابل

برای خرید نهال میوه در زابل تنها می‌توان نهال‌هایی را پیشنهاد داد که در مناطق بیابانی قابل کاشت باشند، این درختان محدود بوده و بهتر است کشاورزان وارد لینک زیر شده و با کارشناسان در ارتباط باشند تا بیشتر آنها را راهنمایی کنند؛ ولی درختان مقاوم و بیابانی برای کاشت در شهر زابل می‌توان به نهال انگور، نهال بادام کوهی، نهال پسته بنه، نهال انجیر سیاه اشاره کرد.

 

کلام آخر

برای خرید نهال میوه در زابل و احداث باغ مدرن و تجاری بهتر است با کارشناسان نهالستان در تماس باشید تا آنها به طور علمی و تخصصی شما را راهنمایی کرده و نهال‌هایی را پیشنهاد دهند که امکان که درصد تلفات آنها به صفر نزدیک بوده و باردهی مناسبی داشته باشد، برای خرید نهال میوه به سایت برتر نهال مراجعه کرده و صفحه خرید نهال میوه در زابل را جستجو کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر زابل می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در زابل مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال