خرید نهال گردو در آبدانان ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آبدانان

کشاورزی و باغداری از دست مشاغلی است که تامین نیازهای نهال و گیاه به لحاظ منابع طبیعی بسیار کم هزینه بوده و با هزینه بسیار مطلوب و رسیدگی‌های اصولی می‌توان از نعمت‌های خدادادی استفاده و باغداری سودآوری را ایجاد کرد. شهر آبدانان از جمله بزرگترین شهرهای استان ایلام است که در این مبحث با بررسی شرایط آب و هوایی، ارقام مناسب کاشت در آن را معرفی خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آبدانان

شهرستان آبدانان در بین دو کوه دینار کوه و کویر کوه در جنوب استان واقع شده است و با ارتفاع ۸۵۰ متری از سطح دریا دارای دو حوزه آب و هوایی سردسیری در شمال و گرمسیری در جنوب شهرستان است این شهر دارای حداکثر دمای ۴۸ درجه در تابستان و حداقل منفی ۲ درجه در زمستان است که باعث می‌شود میانگین دمای آن در سال ۲۵ درجه باشد.

به واسطه ۶۲۰ میلی‌متر میانگین بارشی در سال از دشت‌ها و جلگه‌های سرسبز و حاصل خیزی برخوردار است. آبدانان از نظر جغرافیایی در غرب ایران واقع شده و از شرق با دره شهر، از غرب با دهلران، از جنوب با اندیمشک و از شمال میمه همسایگی دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در ایلام

تاریخچه باغات گردو در آبدانان

پیشینه و تاریخچه باغات گردو در آبدانان نشان از این دارد که به دلیل آب و هوای نیمه گرم و خشک در اکثر اراضی آن بیشتر از ارقام معتدله و نیمه گرمسیری در آن کاشت می‌شود تا بتواند در مواجهه با گرما بیشترین مقاومت را داشته و به طبع نیاز سرمایی این نهال‌ها برای شکوفایی و گلدهی کمتر است. اما برای اینکه بتوان شناخت درستی از ارقام سازگار در شهر آبدانان داشت، باید چندین باغ گردو را مورد رصد قرار دهید تا بدانید کدام ارقام جوابگو و باردهی خوبی دارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آبدانان

احداث باغ جدا از مراحلی که باید در مورد اقلیم و شناخت آن طی شود تا نهال سازگار و مناسب با اقلیم این شهر خریداری شود مسلماً دربرگیرنده هزینه‌های و سرمایه‌گذاری‌ها در چندین بخش مختلف است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سرمایه‌گذاری برای خرید زمین، آماده سازی آن و خریداری نهال‌ها گردو
 • سرمایه‌گذاری برای خریداری تجهیزات آبیاری، سمپاشی، ماشین آلات و نیازهای تغذیه‌ای نهال‌ها
 • پرداخت هزینه برای کارگران و نیروی انسانی مشغول در باغ
 • پرداخت هزینه برای برداشت میوه، انبارداری و هزینه‌های حمل و نقل به بازار جهت فروش

آیا کاشت نهال گردو در آبدانان  حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً نهال گردو با داشتن واریته‌های متنوع سردسیری، گرمسیری و معتدل امکان کاشت در هر اقلیمی را دارد، به شرط اینکه رقم مناسب آن خریداری و کاشته شود در شهر آبدانان به دلیل هوای متعادل در بخش شمالی و گرم بودن هوا در بخش جنوبی می‌توان با کاشت ارقام معتدله و نیمه گرمسیری سودآوری و اقتصادی بودن آن را شاهد بود.

خرید نهال گردو در آبدانان

اگر می‌خواهید خرید نهال گردو در آبدانان برای شما از کیفیت، سلامت و قیمت مطلوبی برخوردار باشد باید در وهله اول در مورد نهالستان و روش کار و اعتبار آن تحقیق کنید و سپس اقدام به تصمیم گیری و خرید کنید. در این راستا می‌توانید از نهالستان‌های شناخته شده و معتبری که امتحان خود را به خوبی پس داده‌اند و دارای حسن سابقه و شهرت هستند، ارقام نهال گردوی سازگار را انتخاب و خریداری کنید.

فروش نهال گردو در آبدانان

افرادی که مبادرت به فروش نهال گردو در آبدانان می‌کنند یا به صورت تولید کننده مرجع از ابتدا انواع نهال‌ها را تکثیر و تولید و پرورش می‌دهند یا به صورت خرده فروشی به این کار مشغول هستند. توصیه ما این است که از مراجعی خرید خود را انجام دهید که دارای ضوابط و موارد زیر باشند.

 • نهالستان انتخابی از نظر اعتبار و شناخته بودن دارای حسن شهرت بوده و اعتبارنامه‌ها و مجوز نامه‌های رسمی را از سازمان جهاد کشاورزی به منظور فعالیت‌های خود دریافت کرده باشد.
 • نهال‌های تکثیر و پرورش یافته در آن در بستری حاصلخیز و طبق آنالیزهای گیاه پزشکی صورت گرفته باشد تا بیشترین کیفیت و مرغوبیت را داشته باشند.
 • نهال مذکور از نظر سازگاری با اقلیم آبدانان مطابق بوده و دارای کارت سلامت و شناسنامه باشد.
 • همچنین برای اطمینان از عدم بیماری آن کارت قرنطینه صادر شده و دارای گارانتی ۲ ساله نیز باشد.

نهال گردو مناسب آبدانان

 • نهال گردوی اسرائیلی: نهالی با باردهی سه تن در هکتار، مناسب برای مناطق بدون سرمای بهاره و معتدل، مقاوم در برابر گرما، زودگل
 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پربار، دیرگل، پر بازده، مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم در گرمای بالای ۴۰ درجه و کم آبی
 • نهال گردوی چندلر: مقاوم در گرمای بالای ۴۰ درجه، باردهی ۶ تن در هکتار مغز میوه با کیفیت، دیرگل، سازگار در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری
 • نهال گردوی پکان آمریکایی: سازگار تا ارتفاعات ۲۵۰۰ متری، مقاوم به گرما و آفات، باردهی ۴ تن در هکتار و پر بازده
 • نهال گردوی تویسرکان: نهالی زودگل، مناسب مناطق بدون سرمای بهاره و معتدل مناسب برای ارتفاعات ۲۰۰ تا ۲۸۰۰ متری

انواع نهال گردو در آبدانان

 • نهال گردوی تخم مرغی
 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردوی لارا
 • نهال گردوی سانلند
 • نهال گردوی اسرائیلی
 • نهال گردوی پکان آمریکایی
 • نهال گردوی تویسرکان

قیمت نهال گردو در آبدانان

با در نظر گرفتن اینکه قیمت هر رقم نهال گردو با توجه به ژنتیک گیاهی، باردهی و سن و رقم متفاوت است و نهالستان عرضه کننده نیز در این نوسان قیمت‌ها نقش دارد، شما عزیزان می‌توانید بدون دغدغه تنها با چند سرچ ساده و مراجعه به برتر نهال با کمک لینک زیر از قیمت نهال گردو در آبدانان باخبر شوید.

بهترین نهال گردو در آبدانان

بهترین نهال گردو در آبدانان نهالی است که مقاوم به گرما بوده و به تنش‌های آبی و آفات منطقه مقاومت خوبی داشته باشد، رسیدگی‌های آن کم هزینه و راحت‌تر باشد و در نهایت با محصول دهی پربار و با کیفیت بتواند بیشترین سودآوری را برای باغدار داشته باشد.

نهالستان گردو در آبدانان

بهترین نهالستان گردو در آبدانان نهالستان اینترنتی و معروف برتر نهال است که علاوه بر شعبات متعدد در سرتاسر کشور امکان خرید اینترنتی را برای کشاورزان این شهر نیز مقدور کرده است. آنها می‌توانند با کمک کارشناسان و متخصصین این نهالستان با سابقه رقم‌های سازگار با شهر خود را با قیمتی متعادل و کیفیتی بالا انتخاب کرده و همراه با گواهی‌ها و تاییدیه‌های معتبر دریافت کنند. این عزیزان می‌توانند برای مطالعه ارقام متنوع نهال میوه نیز به صفحه خرید نهال در آبدانان مراجعه کنند.

کلام آخر

شهر آبدانان شهری با آب و هوای مطبوع و مساعد هست که در بخش‌های حاصل خیز و سرسبز آن می‌توان باغات گردوی تجاری را احداث کرد و از پتانسیل‌های و منابع حاصلخیز خدادادی آن  بیشترین بهره را برد. کافیست با خرید نهال گردوی معتدله یا نیمه گرمسیری و رسیدگی‌های اصولی و باغداری نوین در این راستا قدم بردارید. شما می توانید جهت خرید نهال میوه در آبدانان نیز از طریق سایت برتر نهال اقدام کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال