خرید نهال گردو در چلیچه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار چلیچه

با توجه به تجاری بودن درخت گردو مراقبت و رسیدگی به این نوع درخت هم باید بسیار با دقت و توجه انجام شود، شهر چلیچه استان چهار محل و بختیاری که بنیانگذار فوتبال ساحلی در این استان است از لحاظ اقلیم و شرایط جوی بستر ایده‌آلی برای کاشت نهال گردو و سایر درختان میوه است، نکته حائز اهمیت در حین کاشت نهال میوه در این شهر این است که نهال باید دیر گل ده باشد و دلیل آن هم این است که این شهر از سرمای بهاره برخوردار است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چلیچه

هر منطقه‌ی بر اساس ارتفاع آن از سطح دریا، نزدیک و یا دور بودن از دریا، درجه جوی منطقه در طول یک سال، میزان بارندگی، تعداد باغات میوه، درصد رطوبت خاک، مساحت اراضی، وجود چشمه و آبشارهای دائمی و بافت اراضی منطقه اقلیم شناسی می‌شود. شهر چلیچه یک منطقه کوهستانی است که ارتفاع آن از سطح دریا ۲۰۳۳ متر است، تعداد باغات میوه پر ثمر، محصول صادراتی  با مساحت بالا در شهر چلیچه به دلیل وجود چشمه‌های خروشان طبیعی این منطقه رونق دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در چلیچه

قدمت شهر چلیچه همانند بسیاری دیگر از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری به دوران نوسنگی برمی‌گردد، با توجه به شرایط اقلیمی مناسب، آب و هوای معتدل، اراضی پهناور این منطقه برای کشاورزی باغداری  از همان دوران رونق و گسترش داشته است، از تعداد و تنوع باغات میوه‌ی شهر چلیچه می‌توان به آسانی از محصولاتی که در این شهر بازدهی خوبی دارند مطلع شد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چلیچه

ساختار درختان آلو، سیب، گردو و بادام با شرایط اقلیمی و جوی شهر چلیچه تناسب دارند، به دلیل طولانی بودن روزهای سرد و یخبندان شهر چلیچه باید در حین خرید ارقام نهال گردو جهت کاشت در شهر چلیچه به سازگار بودن آن با آب و هوای این منطقه توجه کرد ارقام نهالی که برای این شهر خریداری می‌شود باید دیرگل ده باشند تا از سرمای بهاره و زمستان در امان بمانند.

 

آیا کاشت نهال گردو در چلیچه حالت اقتصادی دارد؟

در تمامی مشاغل همه به دنبال سودآوری بیش‌تر هستند در شغل باغداری و کشاورزی هرچه مراحل طبق استاندارد و قوانین باغداری طی شود،باغدار زودتر و بیش‌تر به سوددهی خواهد رسید، فاصله بین درختان، نحوه آبیاری، کود دهی و حفاظت و رسیدگی به این محصولات از عواملی است که به پرورش بهتر میوه درختان کمک بسزایی می‌کند، برای آن که بتوانیم از استانداردهای در زمان کاشت نهال گردو در شهر چلیچه مطلع باشید می‌توانید از یک متخصص کشاورزی و باغداری کمک بگیرید.

 

خرید نهال گردو در چلیچه

منطقه چلیچه از شرایط ایده آل جهت کاشت نهال گردو برخوردار است بنابراین در خرید نهال گردو در شهر چلیچه نیاز به نگرانی نیست، اگر بتوانید یک نهال فروشی معتبر و مجوزدار را در شهر چلیچه پیدا کنید بدون شک می‌توان گفت که ارقام نهال خریداری شده شما از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار خواهند بود زیرا سازمان جهاد کشاورزی محصولات نهالستان‌هایی که به صورت قانونی فعالیت می‌کند را از نظر کیفیت مرغوبیت و بدون آفت بودن بررسی می‌کند و در صورت تایید موارد نهال را از شناسنامه و تضمین اصالت کالا بهرمند می‌کند، و اجازه فروش آن صادر می‌گردد.

فروش نهال گردو در چلیچه

بدون شک مراکزی که از تبلیغات برای نهالستان خود استفاده می‌کنند فروش بیش‌تری را تجربه خواهند کرد، بهترین تبلیغی که یک نهال فروش می‌تواند ارائه دهد کیفیت محصولات است زیرا خریدار پس از خریداری محصول و بهره‌مند شدن از کیفیت آن بدون شک برای خرید محصولات دیگر در مراحل دیگر هم این مرکز را انتخاب می‌کند، بنابراین نهالستان‌ها می‌توانند به جای تبلیغات گران قیمت، کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند تا به صورت آسان مشتریان دائمی جذب کنند.

 

نهال گردو مناسب چلیچه

ارقام نهالی که دیر گل هستند برای شهر چلیچ مناسب هستند به دلیل آن که روزهای سردسیر این شهر به طور معمول ۱۲۲ روز است به همین علت می‌توان گفت در فصل زمستان و اوایل بهار هوای سرد و یخبندان در شهر چلیچه حاکم است، لذا نهالی می‌تواند در این منطقه پرثمر واقع گردد که ساختار آن با شرایط جوی سرد تناسب و سازگاری داشته باشد.

 

انواع نهال گردو در چلیچه

 • نهال گردو ژلاتین پالیز
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو توی سرکان
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
 • نهال گرد و اسرائیلی

ارقام ذکر شده جز پرفروش‌ترین و محبوب ترین ارقام نهال گردو بین باغداران و کشاورزان سطح استان چهارمحال و بختیاری است.

 

قیمت نهال گردو در چلیچه

در نهالستان‌هایی که از بهترین و نوین‌ترین سیستم‌ها جهت پرورش نهال و نگهداری از آن استفاده می‌شود، بدون شک قیمت محصولات آن هم به نسبت محصولات دیگر مراکز نهال فروشی  بیش‌تر خواهد بود. قیمت نهال گردو در چلیچه به دلیل تنوع این محصول در این شهر و کیفیت بالای آن متعادل و اقتصادی است، لذا انتخاب شهر چلیچه جهت خرید نهال گردوی با کیفیت و مقرون به صرفه بسیار عالی است.

بهترین نهال گردو

ارقام نهال گردویی که یک سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می‌کنند و پس از گذشت چند سال باردهی خود را به صورت عمده و انبوه از سر می‌گیرند می‌توان گفت جز بهترین نهال گردو هستند.

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر

گل دهی رقم‌های گفته شده پس از گذشت فصل سرد و یخبندان آغاز می‌شود بنابراین در سرما و یخبندان روزهای شهر چلیچه در امان هستند.

 

نهالستان گردو در چلیچه

امروزه نهالستان‌هایی که در کشور فعالیت می‌کنند از متدهای علمی نوین و کارآمدی استفاده می‌کنند تا کیفیت و بازدهی نهال‌هایشان در بهترین رتبه قرار بگیرد بدون شک نهالستان گردو در چلیچه به دلیل وجود باغات فراوان گردو در این شهر فروش بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد، باغداران عزیزی که قصد خرید نهال گردو دارند می‌توانند شعبات نهالستان برتر در شهر چلیچه را انتخاب کند.

 

کلام آخر

شهر چلیچه از شرایط اقلیمی معتدل و نیمه مرطوب برخوردار است، با خرید نهال گردوی پربازده و مقاوم در برابر بیماری و آفات می‌توانید به سهولت یک باغ تجاری و مدرن گردو راه اندازی کنید و در چند سال آینده محصولات صادراتی تولید کنید، برای احداث باغ گردو و دیگر میوه‌ها می‌توانید، خرید نهال را از صفحه خرید نهال میوه در چلیچه انجام دهید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال