خرید نهال گردو در گندمان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار گندمان

شهر گندمان که از توابع شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری است به دلیل وجود جاذبه‌های طبیعی همچون تپه باستانی، کوه مادر دختر، تالاب گندمان، عباس حمام شاه و امامزاده عسکر و علی در سطح استان چهارمحال و بختیاری شناخته شده است. با توجه به چشمه‌ها و تالاب پر آب این شهر می‌توان پی به در رونق بودن کشاورزی و باغداری در این خطه برد. با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی این منطقه احداث باغ گردو در شهر گندمان  با تولید محصولات عمده و با کیفیت رو برو خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گندمان

شهر گندمان در یک منطقه کوهستانی واقع شده است که به دلیل قرارگیری توده‌های باران زا و چشمه‌های طبیعی در آن به یک منطقه سردسیر و یخبندان تبدیل شده است. این شهر از تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سردسیر برخوردار است با توجه به دشت‌های پهناور و شرایط جوی مناسب که در این شهر پایدار است می‌توان گفت کاشت درخت گردو در این منطقه با موفقیت روبرو خواهد شد. برای آن که موفقیت روزافزون در رابطه با باغ گردو در این منطقه را تجربه کنید. باید از مهمترین نکات و مسائل در رابطه با کاشت درخت گردو در شهر گندمان برخوردار باشید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در گندمان

با توجه به قدمت بالایی که شهر گندمان برخوردار است می‌توان گفت باغاتی که در این شهر احداث شده است از طول عمر بسیاری برخوردار هستند. در کوهپایه‌هایی شهر گندمان باغات فراوانی دیده می‌شود که به دلیل قرارگیری بی‌نظیر جغرافیایی سالانه محصولات بسیار فراوان و با کیفیت را تولید و در بازار عرضه می‌کند. این منطقه از خاک بسیار حاصلخیز و ماسه‌ای برخوردار است که برای رشد ریشه‌های درخت گردو بسیار مناسب و ایده‌آل هستند با مراجعه به وب سایت نهالستان برتر نهال می‌توانید از گونه نهال گردویی که ساختار آن با جغرافیا و اقلیم منطقه گندمان سازگاری دارند آگاه شوید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گندمان

برای آن که بتوانید یک باغ تجاری را احداث کنید باید تمام نکات را به صورت استاندارد رعایت کنید عواملی همچون میزان فاصله درختان گردو، غنی بودن خاک از ویتامین‌ و بافت ماسه‌ای، خاک لومی همراه با پی اچ ۶ ، ارقام نهال گردوی پر بازده، وجود منبع آبی دائمی پر آب، میزان سرمای مناسب، نبود باد و طوفان‌های سهمگین و در اختیار داشتن یک دشت به مساحت یک هکتار  از عواملی هستند که می‌توانند درصد زیادی از تجاری شدن باغ گردو در آینده را تضمین کنند. لذا توصیه می‌شود در هنگامی که قصد احداث باغ گردو را دارید حتما از اشخاص کارشناس و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

آیا کاشت نهال گردو در گندمان حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به پر بازده بودن اکثر گونه‌های نهال گردو می‌توان گفت کاشت آن در یک منطقه کوهستانی و سردسیر بدون شک با موفقیت و درآمد بالای روبرو خواهد شد همانطور که تمامی نکات قبل از کاشت و در زمان کاشت نهال گردو موثر و پراهمیت هستند، مراحل پس از باردهی درختان گردو هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند در زمان قدیم متاسفانه به دلیل نبود سیستم‌های نوین به صورت دستی محصولات درخت گردو را برداشت می‌کردند که به همین علت درختان آسیب زیادی را محتمل می‌شدند. اما امروز باغداران با استفاده از برداشت به صورت مکانیکی از هرگونه صدمه و آسیب به شاخه و تنه درخت گردو پیشگیری می‌کنند.

خرید نهال گردو در گندمان

در زمان خرید نهال گردو در گندمان باید به موارد مهمی توجه کنید تا یک محصول با کیفیت را خریداری کنید.

 • وجود شناسنامه محصول
 • وجود کارت اصالت کالا
 • وجود گارانتی ۵ ساله
 • ریشه‌های پرتراکم و به رنگ قهوه‌ای نهال گردو
 • ظاهر سالم و بدون آسیب نهال
 • بهره‌مند بودن نهال از کارت قرنطینه

نکات گفته شده از عواملی هستند که باغداران حدالامکان باید در زمان خرید به آن توجه کنند لذا موارد گفته شد تضمین کننده کیفیت و مرغوبیت محصولات هستند.

 

فروش نهال گردو در گندمان

سازمان جهاد کشاورزی برای اهدای مجوز فعالیت فروش نهال گردو در گندمان عواملی همچون مساحت نهالستان، منبع آبی نزدیک به محل تولید محصولات، وجود پرسنل‌های تحصیل کرده، وجود کارشناس‌های باغداری و برخوردار بودن سیستم‌های جدید و پیشرفته برای تولید نهال را مورد بررسی قرار می‌دهند. نهالستانی که توسط سازمان جهاد کشاورزی تایید شود بدون شک محصولات با کیفیتی را تولید می‌کند در صورتی که محصولات این مراکز از کیفیت خوبی برخوردار نباشند خریدار می‌تواند آن را مرجوع کند.

نهال گردو مناسب گندمان

با آن که نهال گردو از گونه‌های بسیار برخوردار است اما مطلع باشید که تمام گونه‌ها برای تمامی مناطق کشور مناسب نخواهند بود.

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
 • نهال گردو کانادایی
 • نهال گردو چندلر

با توجه به ساختار ارقام گفته شده که با شرایط جغرافیایی و اقلیم شهر گندمان تناسب دارند می‌توان گفت که کاشت این نوع گونه‌های گردو در دشت و اراضی منطقه گندمان با موفقیت روبرو خواهد شد.

انواع نهال گردو در گندمان

در این بخش به برخی از ویژگی‌ها رقم‌های نهال گردو که در میان ارقام نهال گردو پرفروش و محبوب هستند می‌پردازیم.

 • نهال گردو فرنور: ارتفاع ۰ تا ۱۸۰۰ متر ، باردهی هر هکتار ۸و نیم تن،دیر برگده
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷: ارتفاع ۰ تا ۲۰۰۰ متر، باردهی هر هکتار ۱۰ تن، دیر برگده
 • نهال گردو چندلر:ارتفاع ۰ تا ۱۲۰۰ متر، باردهی هر هکتار ۶ تن، دیر برگده
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: ارتفاع ۰ تا ۳۰۰۰ متر، باردهی هر هکتار ۸ تن، دیر برگده
 • نهال گردو تویسرکان:زود بارده. رقم قدیمی ، مناسب مناطق معتدل

 

قیمت نهال گردو در گندمان

باغداران برای احداث یک باغ اصولی و مدرن باید مقدار هزینه‌ای را صرف تهیه نهال‌ها کنند با ان حال که نهال گردو در بازار از یک قیمت معین و مشخصی برخوردار است اما با توجه به تغذیه و موادی که برای پرورش محصولات استفاده می‌شود قیمت نهال گردو تغییر می‌کند. بدون شک محصولاتی که در نهالستان برتر نهال زیر نظر کارشناسان و متخصصان و طبق متدهای علمی نوین پرورش می‌یابند از قیمت بیش‌تری هم برخوردار خواهند بود با مراجعه به لینک زیر می‌توانید از قیمت نهال گردو در گندمان اطلاع پیدا کنید.

بهترین نهال گردو

همانطور که مطلع هستید گونه‌های نهال گردویی که از ویژگی‌هایی چون مقاومت بالا برابر آفات، پربازده بودن، باردهی در سال اولی، عمر اقتصادی بیش از ۸۰ سال. تحمل بالا در برابر سرما و گرما برخوردار باشند در لیست بهترین نهال گردو قرار می‌گیرد. رقم نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷ و ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ جزو دو رقم‌هایی هستند که در صورت کاشت با سودآوری بالایی همراه خواهند بود همچنین این ارقام از قیمت معتدل و مناسبی هم برخوردار هستند.

نهالستان گردو در گندمان

خوشبختانه با گسترش تکنولوژی وب سایت‌هایی برای فروش محصولات کشاورزی احداث شده است که تحقیقات باغداران را در رابطه با محصول و یا مرکز فروش مد نظر آسان می‌کند، به عنوان مثال با مراجعه به لینک درج شده می‌توانید به آسانی وارد وب سایت نهالستان برتر نهال شوید و در آنجا علاوه بر اطلاع از تنوع و قیمت محصولات می‌توانید از خرید اینترنتی این مرکز استفاده کنید و بدون رفت و آمد و هزینه‌های گزاف در کمتر از ۷۲ ساعت محصول خود را درب منزل تحویل بگیرید.

کلام آخر

استان چهارمحال و بختیاری جزو مناطقی است که محصولات فراوان کشاورزی را تولید و روانه بازار می‌کند،  با توجه به آشفته بودن اقتصاد کشاورزی و باغداری جزو مشاغلی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل آن که در این مشاغل کمترین ریسک و آسیب وجود دارد، لذا می‌خواهید یک باغدار موفق و پردرآمد شوید توصیه می‌کنیم تمام مراحل کاشت نهال را با دقت و طبق استاندارد انجام دهید، همچنین برای خرید نهال میوه گندمان می‌توانید  به صفحه خرید نهال میوه در گندمان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال