خرید نهال گردو در هارونی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

معمولا درختان گردو از عمر اقتصادی بیش از ۶۰ سال برخوردار هستند، البته رسیدگی و نوع خاک و آب و هوای منطقه می‌تواند در کاهش و یا افزایش عمر اقتصادی درخت گردو تاثیر گذار باشد. یکی از مشاغلی که در جامعه‌ی امروزی شناخته شده است باغداری است، همانطور که می‌دانیم باغداری جزو مشاغلی است که برای رسیدن به درآمد باید مدت زمانی را به رسیدگی و حفاظت از درختان صرف  سپس وارد مرحله درآمدزایی شود. در کشور ایران درصد بالای از مناطق کشور به غیر حاشیه دریای عمان، خلیج فارس و جنوب پتانسیل باغداری و زراعت را دارند. در ادامه همراه ما باشید تا از باغداری در یکی از استان‌های چهارمحال و بختیاری مطالبی بیان شده است‌.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی هارونی

شرایط اقلیمی هر خطه بر اساس میزان بارندگی، درصد رطوبت، مختصات جغرافیایی منطقه، اقلیم آن و وجود دریا و یا رودخانه در آن از و … باعث شناخت اقلیم هر منطقه‌ای می‌شود. با توجه به کوهستانی بودن شهر هارونی می‌توان به آب و هوای سردسیر و نیمه معتدل این شهر پی برد، یکی از شهرهایی که در آن گردو و بادام به وفور تولید و به شهرهای همجوار صادر می‌شود شهر هارونی است ارتفاع این منطقه از سطح دریا ۲۰۹۱ متر است که بیش‌تر گونه‌های نهال گردو برای این ارتفاع مناسب هستند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در هارونی

درختان گردو معمولاً در عرض جغرافیایی ۵۵ الی ۳۰ درجه شمالی پرورش می‌یابند و خوشبختانه ایران در مدار جغرافیایی ۴۰ الی ۲۵ درجه شمالی قرار دارد و بیش.تر مناطق آن محل مناسبی برای رشد درختان گردو به شمار می‌رود. اما مناطق جنوبی کشور اعم از دریای عمان و حاشیه خلیج فارس که از محدوده مدار جغرافیایی بین ۳۰ الی ۵۵ درجه شمالی خارج هستند، کاشت درخت گردو در این ناحیه توصیه نمی‌شود. شهر هارونی در مناطق غربی کشور واقع شده است و از تعداد باغات گردی این منطقه می‌توان پی به فراهم بودن تمامی شرایط کاشت درخت گردو در این منطقه برد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هارونی

از عوامل موثر که می‌تواند در احداث باغ گردوی مدرن و اصولی تاثیر بسزایی بگذارد شناخت مکانی است که در آن درخت گردو رشد مناسبی داشته باشد. درصد بالایی از شهرهای شمالی و غربی و شرقی کشور شرایط مساعد برای پرورش و تولید محصولات درخت گردو را دارند، معمولاً درخت گردو در آب و هوای مدیترانه‌ای که در زمستان سرد و در تابستان معتدل است رشد مطلوبی دارد شهر هارونی در یک منطقه کوهستانی واقع شده است و از ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متری برخوردار است که تمامی عوامل موثر در رشد درخت گردو در این شهر وجود دارد.

 آیا کاشت نهال گردو در هارونی حالت اقتصادی دارد؟

عرض جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا، اقلیم و شرایط آب و هوایی موارد موثر در پرورش درخت گردو هستند، اکثر گونه‌های نهال گردو متناسب با ارتفاع ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا هستند به دلیل وجود آب و هوای مدیترانه‌ای که در شهر هارونی حاکم است می‌توان گفت که محصولاتی که از باغات گردوی این شهر تولید می‌شوند با ظاهر و کیفیت اعلا وارد بازار می‌شود. یکی از عواملی که می‌تواند تضمین کننده موفقیت باغدار شود نهالی است که کاشته می‌شود در ادامه همراه ما باشید تا شما را از استاندارد های یک نهالستان معتبر آگاه کنیم.

خرید نهال گردو در هارونی

خرید نهال گردو در هارونی می‌تواند به صورت حضوری و آنلاین انجام شود امروزه با وجود فراهم شدن فروش اینترنتی خرید و فروش محصولات به آسانی انجام می‌شود، اما به دلیل نبود اعتماد از لحاظ کیفیت نهال‌ها خریداران خرید حضوری در تهیه این نوع محصولات ترجیح می‌دهند. اگر باغدار بتواند که یک نهالستان متخصص و زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی را انتخاب کند بدون شک خرید موفق و بدون صرف هزینه و وقت اتفاق خواهد افتاد. برای این منظور می‌توانید به لینک درج شده در سایت مراجعه کنید تا از این خدمات برتر نهال بهره‌مند شوید.

فروش نهال گردو در هارونی

با توجه به تقاضای بالایی نهال گردو که در شهر هارونی است می‌توان گفت فروش نهال گردو در هارونی بسیار رونق دارد همچنین باغداران باید مطلع باشند که خرید نهالی که از اصالت‌نامه،  شناسنامه و گارانتی ۵ ساله برخوردار است کیفیت و مرغوبیت بیش‌تری خواهد داشت. انتخاب نهالستان برتر نهال جهت خرید ارقام نهال گردو باعث تضمین کیفیت و سلامت محصولات می‌شود. مراکزهایی که از مجوز جهاد کشاورزی برخوردار هستند محصولات با کیفیت‌تری را ارائه می‌دهند.

نهال گردو مناسب هارونی

نهال گردو برای آن که بتواند محصولات مطلوبی را تولید کند به دمای صفر تا ۷ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰۰ الی ۱۵۰۰ ساعت نیاز دارند. شهر هارونی از زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل برخوردار است لذا به راحتی نهال گردو کاشته شده در اراضی هارونی به راحتی می‌تواند از دمای ذکر شده بهره‌مند شود.  برای شناخت نهال گردو مناسب هارونی می‌توانید از کارشناسان حاضر در زمینه باغداری و کشاورزی کمک بگیرید.

انواع نهال گردو در هارونی

معمولا اکثر ویژگی‌ها و محدودیت‌های گونه‌های نهال گردو یکسان هستند‌. به عنوان مثال ارتفاع مناسب جهت کاشت نهال گردو در اکثر ارقام این محصول ۳۰۰ الی ۲۵۰۰ متر است. کاشت انواع نهال گردو در هارونی به دلیل ارتفاعی که این شهر از سطح دریا دارد به آسانی کاشته و رشد می‌کند. از طریق وب سایت نهالستان برتر نهال می‌توانید که از گونه‌های درخت گردو که متناسب با شرایط جوی شهر هارونی است آگاه شوید.

قیمت نهال گردو در هارونی

قیمت اکثر رقم‌های نهال گردو در یک محدوده معینی هستند اما در قیمت گذاری این نوع محصولات مقاومت بالای آن ها و پربازده بودن آن می‌توانند تاثیر بسزایی در افزایش قیمت داشته باشد. روش‌های بسیاری وجود دارد تا شما بتوانید از قیمت گونه‌های نهال میوه الخصوص گردو اطلاع پیدا کنید با ورود به لینکی که در این بخش یاداشت شده هست می‌توانید از قیمت نهال گردو در هارونی اطلاع پیدا کنید و با توجه به آن برای خرید این نوع محصولات هزینه بپردازید.

بهترین نهال گردو

در این بخش به چند مورد از بهترین نهال گردو پرداخته‌ایم ویژگی و مشخصات آن را بیان کرده

  • نهال گردو چندلر: مقاومت بالا، دیر برگده، مناسب ارتفاع ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ متر
  • نهال گردو فرنور: پربازده، مقاومت بالا. ارتفاع ۱۵۰۰ الی ۳۰۰۰ متر، باردهی سال دوم
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: از نظر ارتفاع محدودیت وجود ندارد، سال اول باردهی، دیر گلده
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷: دیر گل ده، مناسب ارتفاع ۰ تا ۳۰۰۰ متر، ۵ متر ارتفاع درخت
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹: مناسب ۰ تا ۳۰۰۰ متر، اولین سال شروع باردهی

با مطالعه این بخش می‌توانید از یکسان بودن ویژگی‌های اکثر گونه‌های نهال گردو مطلع شوی و با توجه به آن نهال مناسب شهر خود را شناسایی کنید.

نهالستان گردو در هارونی

نهالستانی که برای فروش محصولات خود از شناسنامه، گارانتی ۵ ساله، تضمین اصالت کالا و گواهی قرنطینه کالا استفاده کند می‌تواند مشتریان زیادی را به خود جذب کند با مراجعه به صورت اینترنتی و حضوری به نهالستان برتر نهال به آسانی می‌توانید از تنوع قیمت و محصولات سازگار با منطقه خود آشنا شوید و با کیفیت درجه یک و قیمت به صرفه محصولات بازارپسند این مرکز را خریداری کنید.

کلام آخر

شهرهای استان چهارمحال و بختیاری از جمله هارونی که در بخش لاران این استان قرار گرفته است به دلیل دارا بودن شرایط مساعد و بی‌نظیر به یکی از قطب‌های تولید این محصول تبدیل شده است با مواردی که در این مقاله گفته شده است می‌توانید یک نهالستان معتبر و متخصص را جهت تهیه نهال گردو انتخاب کنید برای آنکه بتوانید از دیگر محصولات نهالستان برتر نهال بهره‌مند شوید می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در شهر هارونی مراجعه بپیوندید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال