خرید نهال گردو در کیان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کیان

باغداری جزو مشاغلی است که نیاز به صبر و تحمل بالا و رسیدگی منظم و دقیقی دارد علاوه بر این موضوعات شناسایی دما، نوسانات رطوبت، شرایط جغرافیایی و منبع آب منطقه ضروری است. به طور کلی یک باغدار در جهت احداث باغ باید اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشد همچنین مطلع باشید که تنها کاشت و رسیدگی به درخت گردو پایان کار نیست زمان برداشت محصولات درخت هم حائز اهمیت است لذا امکان صدمه دیدن درخت در زمان برداشت غیر اصولی محصولات بسیار بالا است چنانچه قصد دارید در رابطه با احداث باغ گردو در شهر کیان اطلاعاتی را کسب کنید توصیه می‌کنیم که این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کیان

شهر کیان در استان چهارمحال و بختیاری و در دو کیلومتری شهرکرد قرار دارد، این شهر در سال ۱۳۶۸ از روستا به شهر تبدیل شد. کیان از ارتفاع ۲۰۵۷ متری برخوردار است لذا توسانات رطوبت در این منطقه بالا است بنابراین کاشت نهال گردو و دیگر میوه‌ها باید بر اساس شناسایی رطوبت منطقه انجام شود. علاوه بر آن به دلیل قرارگیری این منطقه در یک محدوده کوهستانی رطوبت آن متقابلاً افزایش خواهد یافت ارقام نهال گردو هم در مناطق مرطوب دچار پوسیدگی ریشه می‌شوند بنابراین شناخت نهال سازگار با تمامی نکات و موارد شهر کیان از عوامل موثر و پراهمیتی است که باغ را به سوددهی دائمی و اصولی می‌رساند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در کیان

این شهر از جمعیت ۱۲ هزار نفری برخوردار است بدون شک باغات قدیمی زیادی در این منطقه وجود دارند که اکنون هم باردهی خود را به صورت انبوه انجام می‌دهند. با آن حال که قدیمی‌ترین درخت گردوی جهان در استان سمنان قرار دارند می‌توان گفت باغ گردو یکی از باغات قدیمی کشور است. غرب کشور که پتانسیل بالایی در رابطه با باغداری و زراعت دارد به نسبت مناطق جنوبی کشور همچون سواحل دریای عمان از تعداد بالای باغاتی بهره‌مند است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کیان

مواردی همچون پوشش گیاهی طبیعی منطقه، سرمای فصل بهار، دمای کل منطقه، ارتفاع  از سطح دریا، منبع آب‌های زیرزمینی، نوع خاک اراضی، نوسانات رطوبت و انتخاب یک نهال سازگار با اقلیم و با کیفیت مطلوب باعث ایجاد یک باغ گردوی پرثمر و پررونق خواهد شد. در ادامه مقاله از ویژگی‌های یک نهالستان معتبر توضیحاتی درج شده است که باعث شناخت باغدار در زمینه نهال و نهالستان خواهد شد.

آیا کاشت نهال گردو در کیان حالت اقتصادی دارد؟

به دلیل استفاده از موادی به نام کمپوست داخل خاک نهال‌های تولید شده در نهالستان برتر نهال در حد بسیار بالایی از پوسیدگی ریشه‌های نهال در برابر رطوبت بالا پیشگیری می‌کند.  توجه به تمام جزئیات در امر باغداری بدون شک سبب موفقیت در این زمینه خواهد شد تقاضای گردو در شهر کیان به دلیل کیفیت بالای این خشکبار رو به افزایش است بنابراین وجود یک باغ گردو در این منطقه باعث تامین تقاضای گردوی اهالی منطقه می‌شود و در نتیجه درآمدزایی مطلوبی را رقم خواهد زد.

خرید نهال گردو در کیان

در خرید نهال گردو در کیان با در نظر گرفتن عواملی همچون مدت زمان سرمای منطقه می‌توانید خرید موفقیت آمیزی داشته باشید لذا نهال گردو اگر به صورت طولانی مدت در معرض هوای سرد قرار بگیرد باعث خشک شدن جوانه آن می‌شود. با توجه به آن که شهر کیان در یک منطقه کوهستانی قرار گرفته است دارای آب و هوای سردسیر و مرطوب است بنابراین انتخاب یک نهال مناسب که بتواند در آب و هوای شهر کیان سازگاری داشته باشد بسیار پر اهمیت است.

فروش نهال گردو در کیان

برای فروش نهال گردو در کیان باید از گونه‌های سردسیری استفاده شود به همین علت نهالستان باید در یک منطقه‌ای قرار گرفته باشد که شرایط آب و هوایی متناسب با رشد و تکثیر نهال‌های سردسیری باشد. علاوه بر آن یک نهالستان متخصص باید از گونه‌های متنوعی همچون درختان زینتی و درختان میوه که طبع سردسیری دارند استفاده کند. در نهالستان برتر نهال اکثر ارقامی که با اقلیم سردسیری تناسب و سازگاری دارند عرضه می‌شود برای خرید این نوع محصولات می‌توانید به سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید.

 

نهال گردو مناسب کیان

در شرایطی که ارتفاع شهر کیان از سطح دریا ۲۰۵۷ متر است گونه‌هایی همچون نهال گردو ژنوتیپ پالیز، نهال گردو فرنور و نهال گردو چندلر برای کاشت در منطقه کیان توصیه می‌شود. اگر قصد شناسایی نهال گردو مناسب کیان را دارید به وب سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید و پس از مشاوره شدن توسط کارشناسان برتر این مرکز نهال مورد نظر خود را با کیفیت عالی و قیمت متعادل سفارش دهید.

انواع نهال گردو در کیان

کاشت انواع نهال گردو در کیان با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی این منطقه بدون شک با موفقیت روبرو خواهد شد.

  • نهال گردو فرنور: مناسب ارتفاع ۲۵۰۰ متر و تحمل سرما تا منفی ۳۰ درجه را دارد ، دیر گلده و در سال اولیه باردهی خود را آغاز می‌کند.
  • نهال گردو چندلر: برای ارتفاع ۲۰۰ متر تا ۱۵۰۰ متر مناسب است ،دیر گلده و برای مناطق سردسیر مناسب است.
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: ارتفاع آن صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا است تحمل گرما تا ۴۵ درجه را دارد و دیر برگ ده است‌.
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷: بسیار محبوب در میان باغداران و پس از گذشت یک الی دو سال باردهی آغاز می‌شود.
  • نهال گردو تویسرکان: رقمی قدیمی است که برای مناطقی که در روزهای ابتدایی سال از آب و هوای معتدل برخوردار اخرید نهال میوه:

قیمت نهال گردو در کیان

برخی از نهالستان‌ها برای افزایش کیفیت محصولات خود از موادهای بسیار با ارزشی استفاده می‌کنند بدون شک نهالی که زیر نظر کارشناسان متخصص پرورش یافته‌اند و از شناسنامه ، گواهی قرنطینه و تضمین اصالت کالا بهره‌مند هستند از قیمت بالایی هم برخوردار خواهند بود برای اطلاع از تغییر قیمت گونه‌های نهال گردو در طول سال می‌توانید به سایت نهالستان وطن نهال مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

در نهالستان برتر نهال جهت تولید نهال‌ها از یک چشمه پر آبی استفاده می‌شود معمولاً اکثر گونه‌های گردو به آب کمی نیاز دارند نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، نهال گردو ژنوتیچ پالیز تیپ۷، نهال گردو ژنوتیپ پالیز، نهال گردو چندلر در لیست بهترین نهال گردو قرار دارند در میان باغداران ارقام ذکر شده به دلیل تولید محصولات انبوه و با کیفیت از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

نهالستان گردو در کیان

نهالستان برتر نهال دارای گواهینامه‌ها و مدارک لازم جهت فعالیت در زمینه پرورش و تولید نهال است در صورت اینکه قصد دارید از تنوع محصولات نهالستان برتر نهال اطلاع پیدا کنید می‌توانید بر روی لینک این وب سایت کلیک نمایید و با مراجعه به سایت این فروش نهال به کارشناسان حاذق در این زمینه متصل شوید و از خدمات حرفه‌ای این مرکز به مشتریان خود اطلاع پیدا می‌کنید. وجود نهالستان گردو در کیان از خدمات مهم و مورد نیاز اهالی منطقه است.

کلام آخر

تمامی فرایندهای قبل از احداث باغ گردو دارای اهمیت هستند لذا توصیه می‌شود برای تهیه نهال جهت کاشت و احداث باغ حتماً یک نهالستان معتبر و متخصص و زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی را انتخاب کنید در حالی که امروزه بسیاری از مشاغل ریسک‌پذیر شده‌اند جوانان به مشاغل دامداری و زراعت روی آورده‌اند جهت خرید نهال میوه از سایت نهال باید وارد صفحه خرید نهال میوه کیان شوید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال