خرید نهال گردو در شلمزار ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شلمزار

بدون شک صاحب یک باغ گردو بودن می‌تواند تا حد زیادی باغدار را از نظر مالی در آینده‌‌ی نچندان دور تامین کند، کشور ایران چهار فصل است، ۹۰ درصد مناطق از شرایط ایده‌آل و بی‌نظیر برای راه‌اندازی باغات گردو برخوردار هستند، استان چهارمحال و بختیاری جزو قطب‌های تولید میوه الخصوص گردوی کشور است، بیش‌تر گردوی مصرفی کشور در باغات شهرهای این استان تولید و برداشت می‌شود، در ادامه‌ با مطالب مقاله همراه باشید تا به جزئیات و نکات مهم باغداری در شهر شلمزار استان چهارمحال و بختیاری بپردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شلمزار

شرایط اقلیمی شلمزار به دلیل همجواری با رشته کوه‌های زاگرس و متقابلا در مسیر توده‌های باران زا سردسیر و نیمه معتدل است، شهر شلمزار از قنات و چشمه‌های طبیعی خروشان بهرمند است که همین امر باعث افزایش آب‌های زیر زمینی شده است، با این ‌حال باید در خرید ارقام نهال گردو برای کاشت در اراضی شهر شلمزار به سازگار بودن آن با شرایط جوی سردسیر و یخبندان شهر شلمزار آگاه باشید تا بتوانید محصول متناسب با این منطقه را خریداری کنید، کارشناسان برتر ، برتر نهال با اطلاعاتی که به خریداران می‌دهند، انتخاب و خرید را برای آنان آسان می‌کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در شلمزار

پایدار بودن بناهای من جمله قلعه صمصام السلطنه، حمام پایین شلمزار، کوه زره، حمام گرکعلی، باغ محسن خان فروغی و قلعه تاریخی چنار سبز در این مناطق نشان گر قدمت بالای شهر شلمزار است، بنابراین می‌توان گفتن باغات میوه الخصوص گردوی این خطه از استان چهارمحال و بختیاری از قدمت بالایی برخوردار هستند، مطلع باشید که باغات گردو تا ۸۰ الی ۹۰ سال عمر اقتصادی و تجاری دارند، و پس از گذشت این بازه دیگر درختان توانایی باردهی با کیفیت و انبوه را نخواهند داشت.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شلمزار

پارامتر‌های اصلی در کاشت نهال گردو در شهر شلمزار کوه‌های اطراف شهر، آب‌های زیر زمینی، شرایط جوی، مختصات جغرافیایی شهر، درصد رطوبت هوا، نوع خاک، مساحت باغ و تعداد باغات شهر است که باید به طور حتم قبل از حفره زمین جهت کاشت نهال مورد بررسی و آزمایش توسط افراد متخصص و کاربلد قرار گیرند، انتخاب یک نهال مناسبی که ساختار آن با شرایط اقلیمی شهر شلمزار همخوانی داشته باشد هم حائز اهمیت است.

آیا کاشت نهال گردو در شلمزار حالت اقتصادی دارد؟

شهر شلمزار که در مابین کوه‌های مرتفع زاگرس جای گرفته است، در لیست مناطق ایده‌آل و سردسیر استان قرار دارد، شلمزار از موارد مهم و اساسی برای کاشت نهال گردو بهره‌مند است، خرید نهال مناسب و با کیفیت از یک مرکز تولید و پرورش نهال گردو باعث طی نصف مسیر احداث باغ گردوی اصولی، مدرن و پرثمر خواهد بود، اگر درختان گردو بتوانند باردهی مناسب و با کیفیت داشته باشند بدون شک باعث ایجاد یک درآمد پایدار و پرسودی برای باغدار خواهد شد.

خرید نهال گردو در شلمزار

خطه سرسبز شهر شلمزار از باغات پهناور و قدیمی برخوردار است، بدون شک عامل اصلی وجود این باغات بارندگی چشمگیر سالانه شهر و وجود توده‌های باران زا در مسیر این شهر و استان چهارمحال و بختیاری است، خرید نهال گردو در شلمزار یک انتخاب درست برای سرمایه گذاری است که اگر با کمک و راهنمایی از افراد حاذق باشد می‌تواند باعث افزایش تولید گردوی شهر و حتی استان و صادرات آن به کشورهای همجوار عربی شود.

فروش نهال گردو در شلمزار

زمانی فروش نهال گردو در شلمزار با موفقیت روبرو خواهد شد که تقاضای محصول در شهر بالا باشد، یعنی درصد بالای از اهالی نیاز مبرمی به این نوع محصولات داشته باشند، علاوه بر آن برای فروش بیش‌تر، نهالستان باید محصولات متناسب با شهر شلمزار را پرورش دهد، به عنوان مثال فروش ارقام نهال تویسرکان و اسرائیلی به دلیل سازگاری آن با اقلیم گرم و خشک در شهر شلمزار چشمگیر نخواهد بود، البته با قلم زنی و تکثیر نهال با ارقام سردسیری می‌توان فروش این دو نوع رقم نهال گردو را هم در شهر شلمزار تجربه کرد.

نهال گردو مناسب شلمزار

برای احداث باغ گردو حدالامکان به یک هکتار زمین با بافت لومی به همراه خاک شنی با PH خنثی نیاز است، شهر شلمزار در میان کوه زاگرس قرار گرفته است و از چشمه و آبشارهای دائمی خروشانی بهره‌مند است، همین امر باعث شده که از اقلیم سردسیر و نیمه معتدل برخوردار باشد، با این شرایط توصیه می‌شود از ارقام متناسب با این نوع اقلیم استفاده شود که در بخش‌های بعدی نام نهال گردو مناسب شلمزار را بیان خواهیم کرد.

انواع نهال گردو در شلمزار

اکثر نهال میوه از ارقام متعددى برخورداراند، عمر اقتصادی، نحوه باردهی، کیفیت محصولات، سال شروع باردهی، آبیاری و کوددهی از عواملی هستند که باعث تفاوت بین ارقام نهال می‌گردد.

  • رقم نهال گردو چندلر: تا ۴۰ درجه گرما و تا ۳۰ درجه سرما را تحمل می‌کند، باردهی در سال اولیه و مناسب ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متر است، مناسب مناطق کوهستانی
  • رقم نهال گردو فرنور: تحمل ۳۰ درجه سرما و ۴۰ درجه گرما دارد، باردهی در سال اولیه، مناسب برای ارتفاع ۱۵۰۰ متر تا ۲۵۰۰ متر است.
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز : مناسب ارتفاع ۰ تا ۳۰۰۰ متری، تحمل گرمای ۴۵ درجه و سرمای ۳۰ درجه، برای مناطق نیمه معتدل مناسب است.

قیمت نهال گردو در شلمزار

قیمت نهال با هزینه‌ای که نهالستان برای پرورش آن پرداخته است ارتباط مستقیم دارد اینکه در فروش نهال گردو فروشنده از سودی استفاده کنند کاملاً قانونی است اما برخی از فروشندگانی که بدون مجوز نهال عرضه می‌کنند از سودهای نجومی استفاده می‌کنند که منصفانه نیست که البته در صورت مشاهده جهاد کشاورزی با آن شخص برخورد خواهد کرد، برای پیشگیری از این نوع مشکلات و اطلاع از قیمت نهال گردو در شلمزار می‌توانید به نهالستان برتر نهال مراجعه کنید. در بخش زیر سایت این نهالستان درج شده است.

بهترین نهال گردو

دلیل انتخاب درخت گردو برای سرمایه‌گذاری تقاضای بالای گردو، باردهی عمده و زودبازدهی آن و عمر اقتصادی طولانی است در این بخش ارقام نهال گردویی که در لیست بهترین نهال گردو قرار گرفته به ترتیب بیان شده است.

  1. نهال گردو ژنوتیپ
  2. نهال گردو کانادایی
  3. نهال گردو فرنور
  4. نهال گردو چندلر
  5. نهال گردو تویسرکان

قیمت و کیفیت این رقم‌های گردو در سایت نهالستان برتر نهال به صورت کامل و جامع درج شده است.

نهالستان گردو در شلمزار

یکی از تفاوت‌های قابل توجه نهالستان برتر نهال کیفیت و قیمت چشمگیر محصولات نسبت به سایر رقبا است، محصولاتی که در این نهالستان تولید می‌شود زیر نظر متخصصان و کارشناسان باغداری و کشاورزی خواهد بود، سابقه نهالستان برتر نهال بیان کننده اعتبار و کیفیت اعلای محصولات آن است. برای خرید محصولات می‌توانید به دو صورت حضوری و اینترنتی از خدمات و محصولات متنوع این مرکز بهره‌مند شوید‌‌.

کلام آخر

امیدواریم با مطالعه این مقاله انتخاب نهالستان را جهت خرید نهال برای شما عزیزان آسان کرده باشیم، کارشناسان متخصص سایت نهالستان برتر نهال با مشاوره‌ای که برای خریداران ارائه می‌دهند سعی دارند که خریدار بتواند محصول اقتصادی و سازگار با شرایط جوی منطقه خود انتخاب کند در آخر متذکر می‌شویم که برای خرید نهال میوه باید به صفحه خرید نهال میوه در شلمزار مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال