خرید نهال در آبدانان ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان آبدانان

یکی از شهرستان‌های بزرگ استان ایلام شهر آبدانان است که مابین دو کوه دینارکوه و کویر کوه واقع شده است و تحت تاثیر جریانات آب و هوایی ناشی از این ارتفاعات دارای دو اقلیم آب و هوایی سردسیری و گرم و خشک است. مناطق مرتفع آن از آب و هوای خنک‌تری برخوردارند. این شهر در ارتفاع ۸۵۰ متری از سطح دریا واقع شده و میانگین دمایی آن در سال ۲۵ درجه است و با داشتن ۶۲۰ میلی‌متر بارندگی سالیانه از نظر حاصلخیزی خاک و منابع آبی در حد مطلوبی است.

وجود آبشارها، چشمه‌سارهای و رودخانه‌های متعدد در اطراف این شهرستان هم جاذبه‌های گردشگری آن را افزایش داده و هم کمک به رونق باغداری و کشاورزی در این بخش کرده است. امروزه شاهد باغات سرسبز و متعدد در اطراف آن هستیم، همچنین مراتع سرسبز آن امکان دامداری را برای اهالی این شهر نیز فراهم کرده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

نهالستان آبدانان

شیوه کار نهالستان‌های در آبدانان به این صورت است که ارقام متنوع نهال میوه را به شیوه‌های تکثیر پیوندی، بذری و یا به صورت وارداتی به خریداران عرضه می‌کنند. هرچه  نظارت‌های ارگانی بر فعالیت نهالستان بیشتر باشد کیفیت نهال‌ها نیز بیشتر خواهد شد. البته می‌توانید قبل از خرید تحقیقات مفصلی را در خصوص قیمت نهال، ضمانت‌نامه‌ها، کیفیت کار و مجوزدار بودن نهالستان انجام دهید و در نهایت انتخاب خود را عملی کنید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در ایلام

باغداری در آبدانان

باغداری یکی از مشاغلی است که در شهرستان آبدانان و روستاهای اطراف آن به شغل اولیه و آبا و اجدادی تبدیل شده است. افرادی که دارای زمین‌های حاصل خیزی هستند با تامین منابع آبی و کاشت ارقام نهال گردوی سازگار به تولید میوه‌های با کیفیت و مرغوب می‌پردازند و از این طریق امرار معاش می‌کنند. سرمایه‌گذاران تازه کار نیز می‌توانند برای موفقیت در باغداری به نهالستان‌های شناخته شده مانند برتر نهال مراجعه کنند و با کسب مشاوره‌های تخصصی رایگان و خرید ارقام نهال میوه سالم و ضمانت شده باغداری در آبادانان را شروع کنند.

نهال فروشی در آبدانان

نهال فروشی  در آبدانان از جمله مشاغلی است که به دلیل افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بخش باغداری افراد زیادی با پرورش و تکثیر نهال‌ها به درآمدزایی مشغول هستند. مسلماً خرید از افراد دست فروش یا مراجع نامعتبر می‌تواند سرمایه‌گذاری شما را با خطر مواجه سازد. توصیه می‌شود از مراکزی که به عنوان مرجع تولید کننده فعالیت می‌کنند خرید خود را انجام دهید مراکزی که دارای مجوز و اعتبارنامه‌ها باشند و از نظر تنوع ارقام و قیمت نیز انتظارات خریداران را مرتفع سازند.

فروش نهال در آبدانان

زمانی که به نهالستان فروش نهال در آبدانان مراجعه می‌کنید اگر فاقد اطلاعات علمی در خصوص نهال شناسی و خصوصیات آن هستید پیشنهاد می‌شود با افراد زبده و متخصص مشورت کنید. در نگاه کلی نهال‌ها باید دارای ویژگی‌های زیر باشند.

  • نهال‌های میوه از ارقام تجاری، پربار و تاکیدا سازگار با آب و هوای آبدانان باشند.
  • ریشه‌های نهال زمخت نبوده و دارای ریشه‌های پرتراکم، مویی و قهوه‌ای روشن باشد.
  • هرگونه تیرگی، سوختگی و له شدگی در ریشه می‌تواند نشان از بیماری آن باشد.
  • توجه کنید هیچگونه ترک، شکستگی و زخم بر روی تنه نهال وجود نداشته باشد.
  • نهال از نظر سلامت و مقاومت در برابر آفات دارای کارت سلامت و گواهی قرنطینه باشد.

قیمت نهال در آبدانان

برای استعلام قیمت نهال در آبدانان هر نهالستانی قیمت خاص خودش را دارد البته تفاوت قیمت‌ها زیاد فاحش نبوده، اما نهالستان‌هایی که طبق نظارت‌های جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند، نهال‌های پرورش یافته مرغوب تر، با کیفیت‌تر و با قیمتی متفاوت‌تر از نهال‌های بی‌هویت خواهد بود. اما در کل می‌توانید برای استعلام قیمت به برتر نهال مراجعه کرده و از این لینک زیر پاسخ تمامی سوالات خود را در خصوص قیمت هر رقم پیدا کنید.

خرید نهال بادام در آبدانان

بادام از نظر گنجینه ویتامین‌ها و ارزش تغذیه‌ای بالا جز خشکباری است که تقاضا برای مصرف آن بالاست. از این رو افراد زیادی با خرید نهال بادام در آبادانان مبادرت به کاشت و پرورش آن می‌کنند. این نهال اکثراً به صورت دیم کاشته می‌شود و نیاز آبی کمتری دارد، پس می‌توان در شهر نیمه خشک آبدانان بیشترین بهره برداری را با کمترین هزینه‌های باغداری داشت کافیست برای خرید رقم سازگار نهال بادام با شهر آبدانان به مراکز معتبر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در آبدانان

نهال‌های میوه و ارقامی که در جدول زیر جمع آوری شده‌اند جهت ارائه اطلاعات مختصری از نهال‌های میوه هستند و شما عزیزان می‌توانید با مراجعه اینترنتی به برتر نهال و ارتباط با کارشناسان این مجموعه رقم سازگار با شهر آبدانان را به راحتی انتخاب و با کارت قرنطینه و ضمانت ۲ ساله خریداری کنید. برای خرید نهال میوه در آبادانان می‌توانید مستقیم با کارشناسان برتر نهال تماس گرفته و به صورت تلفنی مشاوره دریافت کنید

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب زرد، سیب گلاب، سیب عروس، سیب میراکل
نهال بادام بادام سنگی، ربیع ، بادام شاهرودی، بادام مامایی
نهال پسته پسته ممتاز، پسته فندقی، پسته رفسنجان، پسته زرند، اکبری
نهال انگور انگور کندری، انگور یاقوتی، انگور فخری، انگور سلطانی
نهال آلو آلو زرد خورشتی، آلو برغانی، آلو غول پاییزه، آلو خاکی
نهال آلبالو آلبالو اسرائیلی ، آلبالو تکدانه ، آلبالو گیلاسی، آلبالو مجاری
نهال زردآلو زردآلو نصیری ، زردآلو شکر پاره، زردآلو نادری
نهال به به اصفهان، به قرمز، به گلابی
نهال عناب عناب ارمنی، عناب قائنات، عناب پیوندی
نهال انار کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال گلابی گلابی مشو، گلابی بیروتی، گلابی شینگو
نهال فندق فندق فرتیل دو توکارد، فندق باتلر، فندق توندا
نهال هلو هلو انجیری، هلو آلبرتا، هلو زعفرانی
نهال خرمالو کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال شلیل شلیل ردگلد، شلیل کیوتا، شلیل زودرس
نهال توت توت ژاپنی، توت کاکوزا، توت سیاه
نهال سنجد سنجد حاج رحیمی، سنجد حاج حسینی ، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز ملایر، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغان
نهال زیتون کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال زینتی نهال صنوبر، نهال چنار ، نهال اقاقیا
نهال انجیر کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال گیلاس گیلاس صورتی لواسان، گیلاس شیشه‌ای ، گیلاس تکدانه
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بیرجند، زرشک بیدانه
نهال بلوبری بلوبری نلسون، بلوبری اونیل، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل آمریکایی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، دیم، بی خار

کلام آخر

گفتیم که شهر آبدانان دارای دو حوزه آب و هوایی سردسیری در بخش شمالی و گرم و خشک در بخش جنوبی است و مجموعاً می‌توان آب و هوای آن را معتدل و نیمه خشک توصیف کرد. با توجه به هر ناحیه آن می‌توان ارقام سازگار نهال میوه را برای کاشت استفاده کرد. کافیست بدانید کدام میوه در این شهرستان بیشترین تقاضا و بازار فروش را دارد و همچنین انبار مانی و انبارداری آن راحت‌تر است. به این ترتیب می‌توانید با خرید نهال گردو در آبدانان و رسیدگی‌های اصولی و نوین از باغات خود به سودآوری و درآمدزایی بالا برسید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال