خرید نهال در چلگرد✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان چلگرد

شهر چلگرد که در مرکز شهرستان کوهرنگ قرار دارد به دلیل بارش برف عالی سالانه به پایتخت برفی ایران شهرت پیدا کرده است. وجود پیست اسکی، زاینده رود و کارون در شهر چلگرد باعث توریستی شدن این شهر شده است. افراد ساکن در این منطقه از ایل بادی باب و بختیاری هستند همانطور که از آوازه ی نام شهر چلگرد پیدا است می‌توان گفت کشاورزی و باغداری جزو منابعی هستند که در این شهر بسیار رونق دارند در ادامه به احداث باغ و کشاورزی در شهر پایتخت برفی ایران پرداخته‌ایم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در چلگرد

بدون شک در هر منطقه‌ای احداث باغ میوه با نکات و مراحلی همراه است که باید به صورت دقیق و استاندارد رعایت شود. شهر چلگرد که جزو مناطق برفی کشور است بسیار سردسیر و یخبندان است، بنابراین کاشت نهال میوه در این استان باید با رعایت اصول انجام شود. به دلیل طولانی بودن روزهای سرد و یخبندان در این خطه از استان چهارمحال و بختیاری ارقام نهال کاشته شده باید مقاومت بالایی در برابر سرما و یخبندان داشته باشند علاوه بر آن زمان کاشت نهال میوه در این منطقه باید در روزهای به جز فصل زمستان انجام شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شهرکرد

نهالستان چلگرد

به دلیل دارا بودن شهر چلگرد از منابع طبیعی همچون دشت لاله‌های واژگون، کوهرنگ، چشمه دیمه، چشم کوهرنگ، رود کوهرنگ، پل چلگرد، پیست اسکی چلگرد، روستای سرآقا سید، رود کوهرنگ و غار یخی چما، شهر چلگرد پذیرای تعدادی بالایی از افراد گردشگر مخصوصا در فصل تابستان است. شغل اهالی این منطقه عمدتاً باغداری، دامپروری و زراعت است نیاز اصلی کشاورزان و باغداران شهر چلگرد وجود یک نهالستان در چلگرد با محصولات با کیفیت است برای آشنایی با نهالستان‌های نزدیک به شهر چلگرد می‌توانید از وب سایت‌های نهالستان‌های مطرح کشور استفاده کنید.

باغداری در چلگرد

ارتفاعی که شهر چلگرد از سطح دریا دارد این امکان را به ارقام نهال میوه‌هایی داده است که مناسب ارتفاع‌های بیش از ۲۰۰۰ متر هستند‌. با آن حال که شهر چلگرد تولید کننده اصلی قالیچه بختیاری، عسل، تره کوهی، کرفس کوهی، نان تیری، قیسی و لبنیات است، اما اراضی پهناور و خاک ایده‌آل این منطقه شرایط مساعدی را جهت کاشت نهال میوه و احداث باغداری فراهم کرده است و لذا باغداری در چلگرد یکی از مشاغل بسیار پرسود این منطقه محسوب می‌شود بسیاری از محصولات باغی شهر چلگرد در لیست اقلام صادراتی استان چهارمحال و بختیاری قرار دارند.

نهال فروشی در چلگرد

شهر چلگرد از جمعیت بالغ بر ۳۰۰۰ نفر برخوردار است اما با توجه به قرارگیری این شهر در یک موقعیت بی‌نظیر بستر احداث باغ و کشاورزی در این خط ایجاد شده است و متقابلاً نیاز نهال در این منطقه افزایش خواهد یافت و در نتیجه نهال فروشی در چلگرد با نتیجه مطلوبی همراه خواهد شد. انتخاب یک نهالستان برای خرید نهال و کاشت آن در شهر چلگرد از عوامل موثر در تجاری شدن باغ میوه است. در بخش‌های بعدی از جزئیات نهالستان برتر نهال اطلاع پیدا خواهید کرد تا انتخاب نهالستان معتبر را برای باغدار آسان کنیم.

فروش نهال در چلگرد

فروش نهال در چلگرد جزو مشاغل پر اهمیت و نیاز اصلی باغداران این منطقه است بنابر اینکه در این منطقه بیش‌تر اهالی در زمینه باغداری و کشاورزی فعالیت دارند به وفور ارقام نهال میوه تولید می‌شود. ارقام نهال‌هایی که زیر نظر کارشناس و متخصص کشاورزی و باغداری تولید می‌شوند بدون شک از کیفیت مطلوبی هم برخوردار هستند. برای خرید ارقام نهال میوه که ساختار آن‌ها با شرایط جوی و اقلیمی شهر چلگرد تناسب دارند می‌توانید به نهالستان برتر نهال مراجعه کنید که نهال‌ها توسط متدهای علمی نوین و سیستم‌های پیشرفته تولید می‌شود.

قیمت نهال در چلگرد

بدون شک خطه‌ای که در آن نهال به فروش می‌رسد می‌تواند در تغییر قیمت این نوع محصولات تاثیرگذار باشد شهر چلگرد که به شهر برفی ایران معروف است از آب‌های زیرزمینی فراوانی برخوردار است لذا پرورش نهال و محصولات این چنینی در این منطقه به سهولت انجام می‌شود. بنابراین قیمت نهال در چلگرد اقتصادی و بازارپسند است برای استعلام گرفتن از قیمت ارقام نهال میوه که برای شهر چلگرد مناسب هستند می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در چلگرد

این منطقه از میانگین بارش سالانه ۱۴۱۶ میلیمتری برخوردار است که جزو شهرهای پربارش ایران به شمار می‌رود با توجه به آن که امروزه کمبود آب و کاهش باران در سراسر کشور حاکم است. انواع نهال میوه در چلگرد با شرایط بسیار مساعد و ایده آلی تولید می‌شوند. لذا برای خرید نهال میوه در چلگرد و کاشت آن حتماً از ارقام نهالی که به آب بیش‌تری نیاز دارند استفاده کنید تا از بازدهی و عمر اقتصادی بالای آن بهره‌مند شوید. با مراجعه به لینک‌های درج شده در این مقاله می‌توانید از قیمت ارقام نهال میوه که در شرایط مطلوبی پرورش یافته‌اند استعلام بگیرید.
برای شهر چلگرد ارقام زیر را پیشنهاد می کنیم:

نوع نهال ارقام نهال
نهال سیب نهال سیب گلدن، نهال سیب استارکینگ، نهال سیب جوناتان
نهال گلابی نهال گلابی بیروتی، نهال گلابی پرتغالی ناشی، نهال گلابی بوره بوتس
نهال به نهال به گلابی، نهال به محلی، نهال به آمریکایی
نهال آلو نهال آلو شبرنگ، نهال آلو سیاه، نهال آلو قرمز خورشتی
نهال فندق نهال فندق بارسلونا، نهال فندق توندا، نهال فندق نخجوان
نهال گیلاس نهال گیلاس نوبل، نهال گیلاس شیشه‌ای، نهال گیلاس سم
نهال پسته نهال پسته زرندی،  نهال پسته کله قوچی، نهال پسته بنه
نهال خرمالو نهال خرمالو تاباتا، نهال خرمالو موزی، نهال خرمالو آیورکا
نهال آلبالو نهال آلبالو محلی، نهال آلبالو گیسی، نهال آلبالو اسرائیلی
نهال گل محمدی نهال گل محمدی دیم، نهال گل محمدی بدون خار
نهال گوجه نهال گوجه بری
نهال گوجه سبز نهال گوجه سبز شهریار،نهال گوجه سبز مراغه، نهال گوجه سبز برغانی
نهال سنجد نهال سنجد غزل، نهال سنجد محلی
نهال زینتی اقاقیا، بید خشک ، بید مجنون
نهال بلوبری نهال بلوبری نلسون،  نهال بلوبری دوک، نهال بلوبری کراپ
نهال انگور نهال انگور ریش بابا قرمز، نهال انگور عسگری، نهال انگور قزیل اوزوم
نهال ازگیل نهال ازگیل ژاپنی، نهال ازگیل جنگلی، نهال ازگیل قرمز
نهال انار نهال انار رباب، نهال انار سفید، نهال انار ساوه میکس
نهال زغال اخته نهال زغال اخته فلوریدا، نهال زغال اخته فومینا،  نهال زغال اخته سیاه
نهال شلیل نهال شلیل سان گلد، نهال شلیل سفید شیشه‌ای ، نهال شلیل قرمز بهاره
نهال هلو نهال هلو مخملی، نهال هلو ردتاپ، نهال هلو داوودی
نهال عناب نهال عناب ژاپنی، نهال عناب ارمنی
نهال زرد آلو نهال زردآلو نادری، نهال زردآلو رکسانا، نهال زردآلو بخارا
نهال زیتون نهال زیتون زینتی، نهال زیتون سیاه، نهال زیتون خوراکی
نهال توت نهال توت چتری ، نهال توت موزی سفید
نهال تمشک نهال تمشک ویلسون، نهال تمشک ماموت
نهال زرشک نهال زرشک  پفکی، نهال زرشک پلویی، نهال زرشک بیرجند

خرید نهال بادام در چلگرد

ارتفاع بی‌نظیری که شهر چلگرد از سطح دریا دارد در سطح کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته است کارشناسان و باغداران مطرح کشور شهر چلگرد را محل مناسبی برای کاشت نهال بادام می‌دانند محصولات خشکبار بادام که در این خطه تولید می‌شوند اکنون در راستای صادرات قرار گرفته‌اند و باعث شناخت محصولات کشاورزی استان چهارمحال بختیاری در سطح آسیا و اروپا شده‌اند. جهت خرید نهال بادام در چلگرد باید به سایت زیر مراجعه کنید.

کلام آخر

احداث باغ و کشاورزی در مناطقی که شرایط آب و هوایی مناسب و ایده‌آل است. بدون شک با نتیجه مطلوبی هم همراه خواهد بود در شرایطی که امروزه اقتصاد کشور در حالت مثبت قرار ندارد توصیه می‌شود که در زمینه کشاورزی و باغداری تحقیقات گسترده انجام دهید برای خرید نهال گردو که زیر نظر کارشناسان حاذق کشاورزی و باغداری در نهالستان برتر نهال پرورش یافته اند توصیه می‌کنیم که به صفحه خرید نهال گردو در چلگرد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال