خرید نهال گردو در مال خلیفه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

درختان گردو جزو درختانی هستند که مقاومت بالایی در برابر شرایط ناگوار دارند اما ریشه این درختان در برابر بافت خاک بسیار حساس هستند لذا توصیه می‌شود باغداران حتماً از خاک بسیار مناسب و با کیفیت جهت رشد درختان استفاده کنند. آبیاری و کوددهی اگر در زمان مشخص و با میزان متناسب و استاندارد انجام شود شرایط رشد درخت بسیار مساعد و ایده آل خواهد شد علاوه بر آن کاشت درختان گردو در مناطقی که از طوفان‌ها و بادهای سهمگین برخوردار هستند ریسک پذیر است بنابراین توصیه می‌شود که برای کاشت نهال گردو در هر شهری  از مناطق‌هایی که در دیررس باد و طوفان قرار دارند پرهیز شود و در مناطقی که در گودی و به دور از باد قرار دارند انجام شود در ادامه به کاشت نهال گردو در مال خلیفه می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مال خلیفه

به دلیل قرار گرفتن شهر مال خلیفه در کوه‌های زاگرس این منطقه از شرایط اقلیمی سرد سیر و مرطوبی برخوردار است بنابراین مکان‌هایی که از شرایط جوی مرطوبی بهره‌مند هستند امکان پوسیده شدن ریشه‌های درختان کاشته شده در این منطقه وجود دارد به همین علت کارشناسان باغداری توصیه می‌شود در چنین مناطقی در خاک درختان حتماً از موادی به نام کمپوست استفاده شود شهر مال خلیفه از سطح دریا ۱۷۵۰ متر ارتفاع دارد که نسبت به شهرهای همجوار کمتر است اما به دلیل قرار گرفتن این شهر در مسیر توده‌های باران‌زا سالانه برف و باران بسیاری سهم این شهر می‌شود در ادامه در رابطه با خرید و فروش نهال و کاشت آن در شهر مال خلیفه توضیحاتی درج شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در مال خلیفه

این منطقه از نظر تامین آب در حالت مثبتی قرار دارد اکثر اراضی این منطقه از خاک ژرفا و زهکشی شده به همراه ph مناسب برخوردار هستند به همین علت باغات گردوی این شهر که از سالیان دور احداث شده‌اند همچنان در روند باردهی در حالت مثبت و ایده‌آل قرار دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مال خلیفه

همانطور که گفتیم شهر مال خلیفه از شرایط جوی سردسیر و مرطوب برخوردار است به همین علت توصیه می‌شود که برای کاشت نهال گردو و دیگر میوه‌ها حتماً از خاک‌های سبک استفاده شود زیرا در این نوع خاک‌ها رطوبت کمتری وجود دارد و همین امر باعث می‌شود که از پوسیدگی ریشه‌های نهال درخت جلوگیری شود. به طور کلی در کاشت نهال گردو سه مرحله وجود دارد اولین مرحله عمق خاک دومین مرحله عمق سطح آب زیرزمینی و در مرحله سوم میزان نمک‌های محلول و یا همان شوری خاک است چنانچه تمام موارد طبق استاندارد رعایت شود بدون شک باعث بنا شدن باغ پرمحصول و مدرنی خواهد شد.

آیا کاشت نهال گردو در مال خلیفه حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو باید در خاک زهکشی شده و بافت ماسه‌ای ریز انجام شود تا ریشه‌های درخت بتوانند به راحتی در خاک نفوذ کرده و رشد کند، خاک‌هایی که سبک‌تر هستند در فصل پاییز دیرتر سرد و در بهار زودتر گرم می‌شود به همین علت توصیه می‌شود در احداث باغ در مناطقی که از شرایط جوی سردسیر برخوردار هستند از خاک‌های سبک با ph مناسب استفاده شود تا بازدهی درخت در ایده آل‌ترین حالت باشد.

خرید نهال گردو در مال خلیفه

در زمان خرید نهال گردو در مال خلیفه به نکات زیر توجه اساسی کنید تا بتوانید در خرید این محصول به صورت موفقیت آمیز عمل کنید.

 • وجود گارانتی محصول به همراه ضمانتنامه اصالت کالا
 • محصول باید طبق ویژگی و استانداردهای محصول قیمت گذاری شده باشد.
 • ریشه‌های نهال باید بسیار پرتراکم و مویی و معمولاً به رنگ قهوه‌ای باشند
 • ساقه و بدنه نهال نباید هیچ گونه ضرب دیدگی و یا خراشی داشته باشد.
 • مقاومت بالای نهال در برابر آفات از عوامل موثری است که باید نهالستان آن را تضمین کند.

برای خرید نهال گردو از نهالستان معتبر و با سابقه نهالستان برتر نهال می‌توانید از وب سایت این مرکز استفاده کنید و به صورت اینترنتی محصولات خود را سفارش دهید.

فروش نهال گردو در مال خلیفه

انتخاب یک نهالستان جهت تهیه نهال بسیار پراهمیت است زیرا اگر نهالی را از یک نهالستان معتبر خریداری کنید و از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد می‌توانید با استفاده از گارانتی آن محصول را مرجوع کنید و هزینه خود را دریافت کنید به همین علت توصیه می‌شود که برای خرید نهال حتماً از مراکزی استفاده کنید که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی هستند در صورتی که قصد فروش نهال گردو در مال خلیفه دارید می‌توانید از گونه‌های نهال کاشته شده در باغات شهر استفاده کنید و با موجود کردن این گونه‌ها فروش بیشتری را تجربه کنید.

نهال گردو مناسب مال خلیفه

شهر مال خلیفه دارای یک شرایط جوی سردسیر و مرطوب است با وجود ارتفاع ۱۷۵۰ متری از سطح دریای این خطه جزو مناطق مرتفع کشور است لذا توصیه می‌شود برای کاشت نهال گردو در این شهر از ارقام زیر استفاده کنید.

 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو پکان آمریکایی
 • نهال گردوفرنار
 • نهال گردوژنوتی پالیز
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۸
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹

باغداران باید ابتدا نهال‌هایی که با شهر خود سازگار هستند را شناسایی و مورد بررسی قرار دهند و سپس محصول رل سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرند.

انواع نهال گردو در مال خلیفه

گونه‌های نهال گردو معمولاً با مناطق سردسیر و مرطوب سازگارتر هستند با توجه به آن که شهر مال خلیفه از یک شرایط اقلیمی و جوی مساعدی برخوردار است کاشت اکثر گونه‌ها در این شهر با موفقیت همراه خواهد بود.

 • نهال گردو فرنور، مناسب ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر دیر گلده و تحمل سرما تا منفی ۳۵ درجه را دارد.
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز، مناسب ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر، تحمل گرما تا ۴۵ درجه و جزو ارقام دیرگل است.

در نهالستان‌های مطرح و شناخته شده کشور انواع نهال میوه شهرها و اقلیم‌های مختلف پرورش می‌یابند. در زمان خرید توصیه می‌شود که حتماً از نهال‌های پربازده و مقاوم در برابر آفات انتخاب کنید.

قیمت نهال گردو در مال خلیفه

قیمت نهال هم همانند ویژگی و معایب آن برای باغدار اهمیت دارد بدون شک نهالی که در یک نهالستان متخصص و زیر نظر کارشناسان کشاورزی با مواد و خاک درجه یک پرورش یافته است قاعدتاً از قیمت بیش‌تری هم برخوردار خواهد بود باغداران عزیزی که قصد خرید نهال گردو از نهالستان برتر نهال دارند می‌توانند با مراجعه به لینک زیر قیمت نهال گردو در مال خلیفه را به دست آورند‌.

بهترین نهال گردو

خوشبختانه نهال گردو در هر سه شرایط گرمسیر سردسیر و معتدل سازگاری دارد با توجه به آن که شهر مال خلیفه در دامنه کوه قرار دارد و از تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد و یخبندان برخوردار است اقلام زیر را جهت کاشت در این منطقه پیشنهاد می‌کنیم

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو پلکان آمریکایی
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹

نهالستان گردو در مال خلیفه

وجود کارشناسان باغداری در هر نهالستانی الزامی است زیرا باید در روند رشد نهال‌ها کارشناسان نهال را از نظر کیفیت و مرغوبیت مورد بررسی قرار دهند.  امروزه در سطح کشور نهالستان‌های متعددی راه‌اندازی شده‌اند که با توضیح و عرضه نهال در سطح کشور باغداری و زراعت را  رونق بخشیده‌اند. نهالستان برتر نهال از سال ۱۳۱۰ در عرصه و سالانه بالغ بر یک میلیون اصله نهال در سطح کشور عرضه می‌کند برای اطلاع از دیگر فعالیت‌ها و تنوع محصولات این مرکز به سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید.

کلام آخر

باغداری و کشاورزی جزو مشاغل مقدس و پرسودی از آن جای که این نوع مشاغل در ابتدا نیاز به رسیدگی و نگهداری سخت و دائمی دارند اما پس از رسیدن به مرحله باردهی درآمدزایی پرسودی را رقم خواهد زد. جهت تهیه ارقام نهال میوه و کاشت آن در شهر مال خلیفه استان چهارمحال و بختیاری وارد صفحه خرید نهال میوه در مال خلیفه شوید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال