خرید نهال گردو در چلگرد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

شواهد نشان دهنده آن است که گردو جزو خشکبار مورد علاقه ایرانیان است، کشت گردو به ۲۰۰۰ سال قبل یعنی در دوره میلاد مسیح برمی‌گردد. این محصول در بین ایرانیان از محبوبیت بالای برخوردار است که در کشورهای اروپایی چون آمریک، انگلیس و فرانسه هم این خشکبار نقش اصلی در رژیم غذایی ایفا می‌کند. گردوی سیاه، گردوی سفید و گردوی ایرانی جزو ۳ نژاد اصلی گردو است. به دلیل آن که درصد بالایی از اراضی کشور ایران پتانسیل بالایی در زمینه کاشت درخت گردو دارد می‌توان گفت که صادر کننده اصلی گردو کشور ایران است در ادامه مقاله در مورد شرایط اقلیمی یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری به نام چلگرد متن‌های درج شده است که باعث افزایش اطلاعات شما می‌گردد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چلگرد

درخت گردو هم همانند دیگر محصولات کشاورزی به یک نوع شرایط آب و هوایی و یک نوع خاک خاصی نیازمند است تا بتواند رشد مطلوبی ارائه دهد. یکی از شهرهای بسیار پربارش کشور شهر چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری است این شهر توانسته است که ۱۶۱۴ میلی‌متر بارش سالانه را به ثبت برساند. به همین علت میانگین دمای سالانه این منطقه ۷.۶ است. این خطه خوش آب و هوای کشور در دامنه‌های کوه‌های زردکوه قرار گرفته است که به همین سبب منطقه کوهستانی با شرایط جوی سردسیر است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در چلگرد

درخت گردو از تاریخچه بسیار کهن در ایران برخوردار است به طوری که این درخت پرطرفدار دست کم از هزار سال پیش در اراضی و دشت‌های مختلف کشور می‌روییده است. با توجه به آن که شهر چلگرد سالیان قبل در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری پدیدار شده است می‌توان پی به کهن بودن باغات این خطه برد. با توجه این که در استان سمنان یک درخت ۱۳۰۰ ساله گردو وجود دارد. اما به دلیل طول عمر بالا که درخت گردو در اراضی و مناطق شهر چلگرد دارد می‌توان گفت احداث باغ گردو در این منطقه از سالیان دور ایجاد شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چلگرد

تمامی مشاغل از یک فرایند و پیچیدگی‌هایی برخوردار هستند که اگر قصد موفقیت در آن را داریم باید مراحل آن را با رعایت اصول و نکات طی کنیم. در زمینه کاشت نهال گردو یک مکان مناسب همراه با خاک متناسب با رشد نهال گردو و ارتفاع مناسب از سطح دریا و اقلیم منطقه را ابتدا باید مورد آزمایش و شناسایی قرار دهیم و در صورت تایید نهال گردو را در آن بکاریم. شهر چلگرد از یک منطقه کوهستانی به همراه بارش سالانه مثبت و دمای استانداردی برخوردار است که بسیاری از کارشناسان و متخصصان باغداری این خطه را برای احداث باغ گردو مناسب می‌دانند.

آیا کاشت نهال گردو در چلگرد حالت اقتصادی دارد؟

متاسفانه چند سالی است که در کشور میزان بارش سالانه کاهش چشمگیری پیدا کرده است و خشکسالی بیش‌تر مناطق کشور را تهدید می‌کند، به حول قوه الهی شهر چلگرد از میانگین بارش سالانه ایده آل و بی‌نظیری برخوردار است که هرگونه نگرانی و ابهامی را در رابطه با کمبود آب‌های زیرزمینی این منطقه رفع می‌کند. در پاسخ به آن که نهال گردو در چلگرد حالت اقتصادی دارد یا خیر می‌توان گفت در صورتی که باغدار در حوزه خرید نهال یک مرکز فروش نهال متخصص و مجوزدار را انتخاب کند بدون شک سودآوری درخت گردو تضمین کننده آينده ‌ی باغدار خواهد شد.

خرید نهال گردو در چلگرد

برای خرید نهال گردو در چلگرد به دلیل ارتفاع زیاد و نادری که از سطح دریا دارد، باید به شرایط ارتفاع گونه نهال گردو از سطح دریا آگاه باشیم در خرید این نوع محصولات برای شهر چلگرد باید باغدار محصولاتی را انتخاب کند که مناسب ارتفاع ۲۰۰۰ متر بیش‌تر باشد، به طور مثال کاشت رقم نهال گردو چندلر به دلیل آن که مناسب ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ است برای شهر چلگرد توصیه نمی‌شود. برخی از ارقام نهال هستند که مناسب ارتفاع ۸۰۰ الی ۲۵۰۰ متر هستند این نوع گونه‌ها برای کاشت در اراضی و دشت‌های شهر چلگرد پیشنهاد می‌شود.

فروش نهال گردو در چلگرد

لبنیات، منسوجات سنتی، عسل، تره کوهی، نان تیری، قالیچه بختیاری، قیسی و سایر از سوغاتی‌های پرفروش شهر چلگرد است. اما با این حال بسیاری از باغداران مطرح کشور به دلیل فروش نهال گردو در چلگرد که از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند، به این شهر سفر می‌کنند. با مراجعه به نهالستان برتر نهال می‌توانید بدون صرف وقت و هزینه محصولات مرغوب این تولید کننده‌ی معتبر را درب منزل خود تحویل بگیرید.

نهال گردو مناسب چلگرد

در شرایطی که امروزه اکثر باغداران برای کاشت درختان گردو از گونه‌های که به آب کمی نیاز دارند استفاده می‌کنند اما باغداران شهر چلگرد به دلیل میزان بارندگی سالانه مثبت این منطقه و درصد رطوبت متناسب از اکثر ارقام نهال گردو می‌توانند برای شهر چلگرد استفاده کنند. برای شناسایی دقیق نهال گردو مناسب چلگرد می‌توانید به وب سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید و در محضر کارشناسان حاذق در این زمینه سوالات خود را بیان کنید.

انواع نهال گردو در چلگرد

گونه‌های گردو بیش از ۳۰ نوع هستند اما بیشترین فروش نهال گردو متعلق به نهال گردو سیا،ه نهال گردو سفید و نهال گردو ایرانی است‌. در کشور ایران ارقام زیر محبوبیت و طرفدار بیشتری در بین باغداران دارند
• نهال گردو فرنور
• نهال گردو چندلر
• نهال گردو تویسرکان
• نهال گردو اسرائیلی
• نهال گردو ژنوتی پالیز
برای اطلاع از نحوه خرید و پرداخت هزینه ارقام نهال گردوی مد نظر خود از نهالستان برتر نهال باید به آدرس وب سایت این مرکز مراجعه کنید.

قیمت نهال گردو در چلگرد

همانطور که گفتیم این خشکبار پرفایده از زمان میلاد مسیح در سبد غذای خانوار ایرانیان بوده است با گذشت زمان مصرف این محصول نه تنها کاهش نیافته است بلکه جزو جدای ناپذیر از آشپزی ایرانیان شده است. بنابراین قیمت این محصول با گذشت زمان افزایش پیدا می‌کند. برای اینکه بتوانید از قیمت نهال گردو در چلگرد اطلاعات کاملی پیدا کنید و آن را با قیمت متعادل و مناسب خریداری کنید به لینک درج شده زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

همانطور که در بخش‌های این مقاله گفتیم شهر چلگرد در دامنه کوه زردکوه قرار گرفته است در ارتفاعات این کوه می‌توان زاینده رود و چشمه‌های بسیار پر آبی را مشاهده کرد. به همین سبب شهر چلگرد در منطقه جغرافیایی کوهستانی و با شرایط جوی سردسیری قرار دارد‌.
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
• نهال گردو فرنور
• نهال گردو چندلر
• نهال گردویی ژنوتیپ پالیز
• نهال گردو کانادایی
باغداران خطه چلگرد می‌توانند برای کاشت نهال گردو در اراضی این منطقه از ارقام ذکر شده استفاده کنند.

نهالستان گردو در چلگرد

در صورت تناسب گونه نهال گردو با شرایط اقلیمی منطقه چلگرد و کاشت آن بدون شک موفقیت روزافزونی را شاهد خواهد بود‌. انتخاب یک نهالستان قانونی و مجوز دار جهت خریداری نهال‌های مد نظر خود و کاشت آن در یک منطقه خوش آب و هوا باعث طی شدن نصف راه موفقیت در حوزه باغداری می‌شود.

کلام آخر

در جمع‌بندی موارد گفته شده این مقاله می‌توان گفت شهر چلگرد یک شهر بی‌نهایت زیبا با شرایط مناسب و بی‌نظیر در زمینه باغداری و کشاورزی است درصد رطوبت و نوسانات آن و میزان بارندگی منطقه آرزوی هر باغدار و کشاورزی است، جهت تهیه رقم نهال میوه از این فروشگاه نهال می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه چلگرد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال