خرید نهال گردو در حمزه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار حمزه

برای شناختن شهر حمزه باید بگوییم این شهر یکی از مناطق سرسبز استان خوزستان شناخته می‌شود، در دامنه کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از توابع بخش سردشت در شهرستان دزفول قرار دارد، شهر حمزه در جنوب کشور ایران در استان خوزستان قرار گرفته است. جمعیت طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۶٬۰۹۱ نفر بوده و اکثر آنها نیز مشغول کشاورزی و باغداری هستند. مختصات جغرافیایی شهر حمزه بر روی نقشه ایران ۳۲٫۱۷۶۶۶۷° شمالی و ۴۸٫۵۶۳۰۵۶° شرقی درج شده است؛ اقلیم این منطقه گرمسیری بوده و درصد بیشتری از پوشش گیاهی این منطقه مربوط به مرکبات و انواع میوه‌های گرمسیری است ما در این مقاله می‌خواهیم شرایط اقلیمی حمزه را به طور علمی مطالعه کرده و سود آور بودن احداث باغ گردو در حمزه را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی حمزه

برای شناختن شرایط اقلیمی حمزه می‌توانید موارد زیر را مطالعه کنید، این موارد تاثیر بسزایی در خرید نهال گردو در حمزه می‌گذارد:

 • میانگین دما در فصل تابستان برابر با ۷ درجه سانتیگراد است در واقع کشاورزان این منطقه هیچ روز یخبندان را در فصل زمستان تجربه نمی‌کنند، فصل زمستان در شهر حمزه کاملاً معتدل بوده و پوشش گیاهی سبز رنگ را در در دوره زمستان شهر حمزه مشاهده خواهید کرد.
 • میانگین دما در فصل تابستان برابر با ۴۳ درجه سانتیگراد هست بیشینه دما به بیشتر از ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد روزهای تابستان کاملاً طولانی بوده و زاویه تابش نور خورشید نیز مستقیم است.
 • میانگین بارش سالانه کمتر از ۳۰۰ میلیمتر گزارش داده‌اند، همین بارش باران باعث ایجاد رودهای فصلی می‌شود و میزان رطوبت را در فصل پاییز و زمستان افزایش می‌دهد.
 • نزدیک بودن شهر حمزه به رودخانه دز و کرخه باعث شده تا خاک این منطقه حاصلخیز بوده و برای کاشت انواع درختان مناسب باشد.
 • گرمترین ماه سال در شهر حمزه ماه تیر و سردترین آن دی ماه است، باغدارانی که مشتاق احداث باغ گردو در حمزه هستند حتماً به این مورد توجه کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اهواز

تاریخچه باغات گردو در حمزه

با اینکه نمی‌توان در مورد تاریخچه باغات گردو در حمزه اظهار نظر کرد، ولی خاطرنشان می‌شویم که کشاورزی و باغداری در شهر حمزه سابقه طولانی و قدمت تاریخی دارد؛ شما با مطالعه تاریخ دزفول متوجه خواهید شد که تمامی بخش‌های این شهر مخصوصاً شهر حمزه خاک حاصلخیز برای احداث انواع باغات میوه گرمسیری داشته و پتانسیل آن برای کشاورزی و باغداری زیاد است؛ از دلایل رونگ کشاورزی در شهر حمزه باید به تامین نیاز آبی درختان و خاک حاصلخیز آن اشاره کنیم.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در حمزه

در رابطه با احداث باغ گردو در حمزه می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 1. تجهیزات آبیاری مناسب: استفاده از سیستم‌های آبیاری مدرن و هوشمند که به طور موثری آب را به درختان ارائه مرده و از هدررفت آب جلوگیری کنند.
 2. تغذیه و مدیریت خاک: استفاده از روش‌های بهینه برای تغذیه و تقویت خاک، از جمله کوددهی مناسب و مدیریت علف‌های هرز.
 3. پیشگیری و کنترل بیماری‌ها و آفات: اعمال برنامه‌های منظم برای پیشگیری و کنترل بیماری‌ها و آفات درختان گردو به منظور حفاظت از سلامت آنها.
 4. برنامه‌ریزی دقیق در هنگام کاشت: انتخاب نژادهای مناسب، فاصله‌گذاری صحیح بین درختان، رعایت میزان نوردهی و فضای لازم برای رشد بهینه.
 5. مدیریت حاصلخیزی خاک زمین: اجرای برنامه‌هایی برای حاصلخیزی زمین و جلوگیری از انتقال بیماری‌ها
 6. برداشت به موقع محصول: برداشت به موقع و منظم محصولات گردو به منظور حفظ کیفیت و افزایش سوددهی. برنامه‌ریزی دقیق برای مدیریت مالی، کنترل هزینه‌ها و بهینه‌سازی درآمدها به منظور افزایش سوددهی کلی باغ گردو زمانی امکان‌پذیر است که کشاورزان از مهندسین نهالستان در حمزه کمک بخواهند؛ البته برای دستیابی به سوددهی بالا، عوامل دیگری نیز تأثیرگذار می‌باشند مانند تجربه و مهارت کشاورز، شرایط بازار و قیمت‌ها و…

 

آیا کاشت نهال گردو در حمزه حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه خاک شهر حمزه کاملاً حاصلخیز بوده و باغداران می‌توانند نیاز آبی درختان را به راحتی فراهم کند مطمئناً احداث باغ گردو در حمزه کاملاً اقتصادی و سودآور خواهد بود، البته به شرطی که کشاورزان در خرید نهال گردو در همزه توجه کرده و نهال گردو سازگار با منطقه را خریداری کنند که سیستم دفاعی قوی‌تری داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در حمزه

یک کشاورز برای خرید نهال گردو در حمزه بهتر است ویژگی‌های نهال مرغوب و با کیفیت را بشناسد:

 • سلامتی نهال: نهال باید سالم و بدون هرگونه علائم بیماری باشد.
 • سیستم ریشه قوی: نهال باید دارای ریشه‌های سالم، قوی و خوب توسعه یافته باشد.
 • رشد و توسعه مناسب: سن نهال گردو باید دو تا سه سال بوده و اندازه و قد مناسبی داشته باشد.
 • شاخه‌های بدون آسیب: نهال باید شاخه‌های تمیز، سالم و بدون آسیب باشد.
 • برگ‌های سالم: برگ‌های نهال باید سالم، بدون آفات و بیماری‌های قابل تشخیص باشند.
 • جوانه‌زنی قوی: نهال مرغوب دارای جوانه‌های قوی و سالمی بوده و به راحتی می‌تواند رشد کند.

فروش نهال گردو در حمزه

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در حمزه موارد زیر را اولویت خود قرار می‌دهند:

 1. سازگاری با شرایط آب و هوایی: نهال باید با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری داشته باشد.
 2. مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها: نهال باید دارای مقاومت مطلوب در برابر آفات و بیماری‌های مختلف باشد.
 3. قدرت برداشت محصول: حداقل برداشت محصول در هکتار ۳ یا ۴ تن باشد.

نهال گردو مناسب حمزه

نهال گردو مناسب حمزه نهال گرمسیری است که توان مقاومت در برابر حرارت بالای ۴۷ درجه سانتیگراد را دارد؛ فراموش نکنید میانگین دما در فصل تابستان در شهر حمزه ۴۵ درجه سانتیگراد است.

انواع نهال گردو در حمزه

از انواع نهال گردو در حمزه تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد، این درخت هیچ محدودیت ارتفاعی نداشته و در ارتفاع ۱۵۰ متر از سطح زمین قابل کاشت است همچنین درخت پکاد دمای بالای ۵۰ درجه را تحمل کرده و در صورت تامین نیاز آبی این درخت در یک هکتار بیشتر از ۴ تن میوه با کیفیت تولید می‌کند.

قیمت نهال گردو در حمزه

جهت استعلام قیمت نهال گردو در حمزه می‌توانید به سایت نهالستان‌های مجوزدار کشور مراجعه کنید که قیمت نهال گردو را طبق مصوبه وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌کنند.

بهترین نهال حمزه

بهترین نهال گردو در حمزه نهال گردو پیکان بوده و اصالت آمریکایی دارد؛ این درخت در مراکز معتبر و نهالستان‌های تولید کننده بر پایه اصلاح شده بومی‌سازی شده است و سازگاری بالایی با اکوسیستم گرمسیری کشور ایران دارد.

نهالستان گردو در حمزه

برای شناختن بهترین نهالستان گردو در حمزه سایت بزرگترین نهالستان‌ها را در گوگل جستجو کرده با یکدیگر مقایسه کنید:

 • سابقه فعالیت نهالستان
 • میزان فروش نهال در سال گذشته
 • شرایط خدمات پس از فروش
 • مشاوره رایگان قبل و بعد از فروش نهال گردو در حمزه

کلام آخر

برای افزایش میزان سوددهی باغات میوه و باغات گردو حتماً نهال‌های اصلاح شده و پیوندی و پایه رویشی را شناسایی کرده و اطلاعات بیشتری در مورد آنها به دست بیاورید. باغداران با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه در حمزه در سایت برتر نهال می‌توانند اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنند. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب حمزه و خرید نهال در حمزه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال