کشور سازنده

 نهال زردآلو نخجوان یکی از انواع نهال های غیر بومی محسوب میشود. منشاء اولیه این نهال به جمهوری آذربایجان برمیگردد.

محصول نهال زردآلو نخجوان بسیار با کیفیت و بازار پسند معروف میباشد، این نهال یکی از پر بازده ترین انواع نهال زردالو است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته.  شما برای قیمت نهال زردآلو نخجوان میتوانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

پایه

رقم ان نخجوان است و بر هیمن پایه کاشته میشود. که معمولا از نوع پیوندی میباشد.

مشخصات نهال زردالو نخجوان

از خصوصیات بارز بهترین نهال زردالو نخجوان پیوندی میتوان به دیر گل بودن نسبی و مقاومت نسبتا مناسب نسبت به سرماهای بهاره اشاره کرد.

 لازم به ذکر است که باردهی درخت شلیل شناسنامه دار بصورت جانبی بوده و بمنظور باردهی بهینه  می گردد که برای زردالو نخجوان از ارقام دیگر گرده افشان مناسب استفاده کرد.

مشخصات  نهال زردآلو نخجوان

فاصله کاشت

فاصلـه کشـت بـا توجـه بــه شــرایط اقلیمــی منطقــه، نــوع پایه میتواند تغییر کند. اما معمولا فاصله مناسب کاشت نهال زردالو نخجوان ۴*۴ متر می باشد. شما برای قیمت نهال زردآلو نخجوان میتوانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع این درخت به حدود 4 الی شش متر میرسد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی این نهال بسته به رقم ۱۱۰۰-۶۵۰ ساعت میرسد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این نهال به طور متوسط بین 25 تا 30 سال میرسد. شما برای قیمت نهال زردآلو نخجوان میتوانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

مشخصات میوه

 این میوه گرد رنگ با زمینه زرد روشن و معمولا بدون رنگ رویی میباشد. این زردالو شیرین نرم و آب دار است و هسته ازاد و مغز شیرین نسبت مواد جامد محلول ۱۹ درصد میباشد. و قابلیت انبار مانی ان کم است و به بیشتر به صورت تازه خوری مصرف میشود.

مقاومت در برابر آفات

 برخی افات از جمله شانکر باکتریایی و لکه غربالی از مهمترین بیماری های درخت زردالو نخجوان محسوب میشود. شما برای قیمت نهال زردآلو نخجوان میتوانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار 

برداشت محصول زردآلو نخجوان در هر هکتار در شرایط آب و هوایی مناسب و عادی بین ۳۰ الی ۴۰ تن می باشد . مناطق مناسب جهت کاشت این نهال مناطق معتدل و سردسیرهستند.

شروع محصول دهی

 گفته شده که باردهی اقتصادی نهال زردآلو نخجوان از ۳ سالگی اغاز میشود.  شما برای قیمت نهال زردآلو نخجوان میتوانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

رقم گرده افشان

گرده افشان مناسب و صحیح زردآلو نخجوان در باغات زردآلو بصورت کاشت هر ۱۰ اصله نهال زردآلو نخجوان یک اصله گرده افشان مناسب از ارقام نهال زردآلو میتوان کاشت.

مدت آبیاری

فروردین ، اردیبهشت و خرداد هر ۱۰ روز یکبار و تیر ، مرداد ، شهریور ، مهر هر ۷ روزی یکبار زمان ابیاری این نهال است. میزان آبیاری درخت زردآلو نخجوان در فواصل مختلف سال و شرایط اقلیمی و آب و هوایی تغییر میکند.

 بهینه این نهال به ازای هر روز از فصول بهار دو لیتر و برای فصل های تابستان در ازای هر روز ۳ لیتری آب در نظر گرفته میشود

زمان گلدهی

 زمان گلدهی این نهال میان گل و زمان رسیدن محصول نسبت به دیگر ممکن است از ارقام دیر رس محسوب شود، اوایل تا اواسط فروردین به مدت ۱۲ روز زمان گلدهی تا رسیدن میوه ۷۴ روز زمان میبرد. شما برای قیمت نهال زردآلو نخجوان میتوانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

نتیجه گیری 

این نوع نهال برای باغدارن از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب واقع شده است و دارای رنگی زرد و خوشمزه است.

 البته اگر قصد درارید برای خرید نهال زردآلو و یا فروش نهال زردآلو اقدام کنید و هم چنین از قیمت نهال زردآلو اطلاعاتی را کسب کنید قطعا می توانید با همکاران و مشاوران برتر نهال در سایت ما تماس حاصل فرمایید.

 هر نوع نهالی را با اطلاعات کافی برای باغ خود خریداری کنید، نهال زردآلو نخجوان نیز از نوع نهال زردآلو هایی است که در دنیا نیز از آن استفاده می شود به اضافه ان اینکه ایران در کاشت این نوع نهال بسیار مشهور است.

 به دلیل نوع میوه شیرین و پر از مواد مغذی و مفید بسیار مورد استفاده و توجه قرارگرفته، از انجایی مجموعه برتر نهال با سابقه درخشانی که در زمینه فروش نهال ها دارد اعتماد بسیاری از مشتریان را به خود جذب کرده.

 پیشنهاد ما به شما خرید از مجموعه برتر نهال میباشد که میتواند روی باردهی نهال هایتان بسیار تاثیرگذار واقع شود.

توضیحات کوتاه

نهال زردالو نخجوان شناسنامه دار است و درخت خزان داری میباشد، که به واسطه میوه های خوش رنگ، خوش عطر و طعم، طرفداران بسیاری دارد.

نهال زردآلو نخجوان میوه ای به رنگ زرد داشته که در مناطق سردسیر یک طرف آن قرمز (مایتیکی) در میاید . از ویژگی های مثبت زردآلو نخجوان میتوان به مقاومت در برابر سرما اشاره کرد .   شما برای قیمت نهال زردآلو نخجوان میتوانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.