خرید نهال گردو در سمنان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در سمنان بدانید

در این مقاله قصد داریم اطلاعات متفاوتی از اقلیم شناسی شهر سمنان برای شما ارائه دهیم. اطلاعاتی که باعث می شود به عنوان یک سرمایه گذار یا یک باغدار توجه شما به این شهر چند اقلیمی زیبا جذب شود. سمنان مرکز استان سمنان است که دارای ویژگی های خاصی می باشد. مهمترین آن به چند قسمت تقسیم شدن این استان از لحاظ آب و هوا و جوی است.
در این شهر کشاورزی و تولید محصولات زراعی رونق خیلی زیادی دارد. بیشتر مردمان این شهر به دنبال احداث باغ های اقتصادی و تجاری هستند. چون درآمد آن خیلی زیاد می باشد. البته امکان این است که کشاورز با توجه به نوع منطقه کشت با برخی از مشکلات و چالش هایی روبه رو شود، ولی احداث باغ در این استان به اندازه ای مزیت دارد که این کمبود ها و مشکلات را از بین می‌ برد.
مهمترین صنعت درآمد مردم سمنان کشاورزی و مهمترین محصول تولیدی آنها بادام و گردو مخصوص گردو می باشد. شاید شما بیشتر گردو هایی که در بازار خریداری می کنید همین گردو های با کیفیت تولید شده در شهر سمنان است. گر شما جزو کسانی هستید که از این قافله عقب مانده و هنوز پولی که در دست دارید نمی دانید در کجا و چگونه سرمایه گذاری کنید، اولین پیشنهاد ما خواندن این مقاله و آشنایی با مزیت های احداث باغ گردو در شهر سمنان می باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در سمنان

برای اینکه به طور کامل بتوانم شما را با تاریخچه باغات گردو در سمنان آشنا کنم، باید بگویم که بزرگترین باغات گردو در جهان در استان سمنان وجود دارد. اگر شما مشتاق دریافت اطلاعات در این زمینه هستید باید بگویم که یک شهر کاملاً سرسبز در سمنان وجود دارد به نام شهمیرزاد. در این شهر درخت گردویی با ۱۳ قرن قدمت شناخته شده است که نام آن را کمان رستم می نامند.
البته در این قسمت از استان سمنان نزدیک پانصد درخت گردوی کهنسالی وجود دارد. ولی دلیل علاقه مردم این خطه به درخت گردو چیست؟ چون بیشتر مردم درخت گردو رو به عنوان مهریه دخترانشان در نظر می گیرند، از اینرو در شهر شهمیرزاد آمار درختان کهنسال بالا است.
آب و هوای مناسب و سرسبز، همچنین معروف بودن این شهر صرفاً به خاطر پشتکار خود مردم می باشد.
به طوری که بزرگترین باغ جهان حداقل ۳۰ هزار درخت گردو داشته و وسعت زمین آن برابر ۷۵۰ هکتار می باشد. باید بگوییم در شهمیرزاد حداقل ۲۰ نوع مختلف از نهال گردو کاشته شده است، با توجه به موارد فوق می توانید دقت کنید که درخت گردو در استان سمنان محبوب و از لحاظ اقتصادی تاثیر گذار می باشد.

شرایط اقلیمی در سمنان

یکی از فصلهای شیرین که در مورد استان سمنان وجود دارد شناختن شرایط اقلیمی متفاوت این استان است باید بگوییم استان سمنان در کوهپایه های البرز قرار گرفته است. سمنان از طرف شمال با استان های مازندران و گیلان همسایه می باشد که همین سلسله جبال البرز ارتباط آن با استان‌های شمالی را قطع کرده است. برحسب تاثیر کوهستان البرز بر روی شرایط آب و هوایی سمنان می توان دو نوع اقلیم کاملا متفاوت در سمنان را معرفی کرد:

● نواحی کوهستان
این نواحی محبوب ترین قسمت استان سمنان می باشد دارای معادن خیلی زیادی بوده همچنین شهر های باستانی سمنان در کوهپایه ها مستقر شده اند. بخاطر ارتفاعات آب و هوای آن سرد کوهستانی می‌باشد که در دامنه ها به معتدل کوهستانی تبدیل می شود.

● نواحی نیمه بیابانی:
بخشهایی از سیمان از جمله گرمسار و بنکوه را نواحی نیمه بیابانی تشکیل داده است که از یک قسمت به دست ها و کویر نمک متصل میشود. در نواحی نیمه بیابانی میزان بارش باران بسیار کم بود که آن هم در اوایل بهار اتفاق می‌افتد.
بهتر است بدانیم دو نوع وزش باد در استان سمنان وجود دارد که برای نواحی نیمه بیابانی وزش باد گرم و خشک و برای نواحی کوهستانی وزش باد سرد و مرطوب می باشد.
آمار نشان داده میانگین حرارت سالانه شهر سمنان بین ۱۲ تا ۱۷ درجه است. اختلاف دمای بین شب و روز وجود دارد چندان به چشم نمی‌ خورد. ولی اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که اختلاف به ۳۱ درجه می رسد.
در مورد ارتفاعات نیز باید بگوییم که کاملاً مشخص شد در برخی از قسمت های استان سمنان ارتفاعات آن بالاتر و برخی دیگر پایین تر می باشد. پس برای آغاز هر گونه فعالیت صنعتی و کشاورزی شما باید مختصات اصلی زمین کشاورزی خود را مشخص کرده و اطلاعات آن را بر روی آن پایه ریزی کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سمنان

شما برای احداث باغ گردو در سمنان حتماً به چند نکته توجه ویژه داشته باشید. از آنجایی که سمنان دارای اقلیم متنوع می‌ باشد، بنابراین مهم است که مختصات دقیق باغ گردویی که می‌ خواهید احداث کنید، به دست بیاورید. بر حسب مختصات بدست آمده، می توانید اطلاعات بعدی را از وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه کسب کنید. از جمله این اطلاعات عبارتند است:

● میزان رطوبت
یکی از مهمترین المان هایی که در احداث باغ گردو باید به آن دقت کرد، میزان رطوبت محیط احداث باغ می باشد. معمولاً میزان رطوبت را بر اساس ارتفاع سطح زمین از سطح دریا در نظر می‌ گیرند. بر اساس رطوبت هوای اطراف محل کشت و مزارع، میزان آبیاری، نحوه رسیدگی، هرس درختان، همچنین نوع کود، سموم و آفت کش هایی که بر باغ گردو باید استفاده کنید، مشخص می‌ شود.

● ارتفاع سطح زمین
البته در بالا اشاره کردیم که برای فهمیدن میزان رطوبت باید ارتفاع سطح زمین مشخص شود. اطلاعاتی که از ارتفاع سطح زمین به دست می آید، صرفاً جهت فهمیدن میزان رطوبت نیست، بلکه اطلاعات مربوط به آب و هوا و میزان بارندگی به این نکته بستگی دارد. همچنین شما با به دست آوردن این اطلاعات می توانید درختان گردوی که سازگار با این ارتفاع می باشد را شناسایی و آنها را خریداری کنید، تا میزان باردهی آنها بالا باشد. مطمئناً درختانی که در ارتفاع پایین تر از ۱۵۰۰ متر کشت می شود، کاملا متفاوت تر از ارقام نهال گردو است که در ارتفاع بالای ۱۵۰۰ متر کاشته می شود. مهمترین تفاوت آنها و دیرگل و زود گل بودن درخت گردو است.

● میزان بارندگی و‌ ذخایر آب
شما به عنوان یک باغدار موظف هستید تا میزان بارندگی سالانه محل احداث باغ را به طور دقیق به دست بیاورید. دقت کنید شما نباید میزان بارندگی استان و یا شهر را به دست بیاورید، بلکه با مراجعه به سازمان مربوطه مختصات نقطه احداث باغ را داده و تنها اطلاعات مربوط به میزان بارندگی که در آن منطقه را کسب می کنید. چون میانگینی که در مورد یک استان یا یک شهر می دهند، مربوط به کل استان بوده و مشخص نمی کند باغ شما در منطقه پر باران قرار دارد یا مناطق خشک و کم باران! شما نیاز دارید علاوه بر میزان بارندگی اطلاعات دقیقی از ذخایر آبی منطقه بدست بیاورید که چند متر مکعب می باشد. برحسب آن می‌ توانید ارقام نهالی را انتخاب کنید که کاملا سازگار باشد. در مناطق خشک سالی بیشتر توصیه می شود که ارقام نهال گردوی دیمی خریداری شود. در مناطق کوهستانی معمولاً نهال هایی کشت می شود که در برابر رطوبت حساس بوده و به یک میزان خاص و روتین وار به آبیاری احتیاج دارند.

• بافت خاک
از دیگر اطلاعات مهم و حیاتی برای احداث یک باغ اقتصادی با طول عمر خیلی بالا داشتن اطلاعات کافی در مورد بافت خاک می باشد. شما باید از خاک خود نمونه برداری کرده و آن را به موسسه گیاهپزشکی ببرید تا آنالیز لازم را بر روی آن انجام دهند. موارد مهم در آنالیز خاک عبارتند از:
1. عناصر کمبود خاک جهت تغذیه درخت
2. ازدیاد برخی از عناصر که باعث پوسیدگی ریشه می‌شود مانند بور
3. وجود آفت ها عوامل بیماری زا ازجمله باکتری و قارچ
4. میزان رطوبت خاک
بعد از اطلاعات به دست آمده شما باید خاک ورزی کنید، یعنی با استفاده از یعنی ابتدا که با خود را بصورت وجود عوامل بیماری زا کاملا ضدعفونی کرده و سپس با استفاده از کودهای طبیعی قاطی کرده و این خاک را مغذی و آماده کشت کنید.

● وزش باد
شاید بیشتر باغداران متوجه نشوند، وزش باد در میزان باردهی درختان تاثیر خیلی زیادی دارد. با مثالی برای شما توضیح می دهم. شما دو نوع درخت را در یک منطقه کشت می کنید که یکی دیوارکشی شده و دیگه دیوارکشی نداشته، یعنی در معرض آب و هوای مستقیم قرار دارد. معمولا با دهی باغ دیوار کشی کمتر از باغ آزاد است. چون وزش باد بیشتر باعث می‌ شود تا گرده افشان های این باغ به آسانی پخش شده و باعث باروری بیشتر درختان گردو شود.
البته همین وزش باد در نواحی باز و بدون دیوار کشی نکات منفی هم دارد. باعث می‌ شود تا عوامل بیماری زا از اطراف بر روی پوست، برگ و شاخه درختان گردو نشسته و در کمین باشند. معمولاً بیشترین علت برای فهمیدن وزش باد به خاطر دو مورد است:
1. کاشت گرده افشان ها
2. تشخیص رطوبت و گرمای هوا

● تابش نور خورشید
دیگر عاملی که باعث باردهی بالای درخت گردو می شود تابش نور خورشید است. چون عمل فتوسنتز صرفاً با تابش نور خورشید انجام می شود. از این رو معمولا تاکید می‌ کنند که باغ های احداث شده به گونه ای قرار بگیرند که در تابش مستقیم اشعه نور خورشید باشند. برای این منظور همیشه باید فاصله میان درختان به صورت اصولی و استاندارد رعایت شود. همچنین هرس درختان از همان سال اولیه کاشت فراموش نشود.

آیا کاشت نهال گردو در سمنان حالت اقتصادی دارد؟

زمانی کاشت نهال گردو در سمنان حالت اقتصادی دارد که به هنگام خرید نهال گردو به چند نکته توجه ویژه داشته باشید این نکات عبارتند از:
● خرید نهال گردو از نهالستان های معتبر و شناخته شده که دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی باشند.
● خرید نهال گردو با تضمین قیمت
● خرید نهال گردو با تضمین کیفیت
● خرید نهال گردوی شناسنامه دار و لیبل دار
● خرید نهال گردوی سازگار با محیط اطراف سلیقه شخصی باغ دار
● خرید نهال گردوی که در دوره قرنطینه خود را گذرانده باشند.
● خرید نهال گردوی که نیاز سرمایی لازم را دیده باشند.
● خرید نهال گردوی کاملاً سالم و عاری از هر گونه عامل بیماری زا

خرید نهال گردو در سمنان

شما برای خرید نهال گردو در سمنان می‌ توانید به سایت اینترنتی برتر نها مراجعه کرده و با شماره تماس هایی که در این سایت وجود دارد به صورت مستقیم با متخصصین و مشاورین تماس بگیرید مسئولین این نهالستان با کمال میل در هر ساعت از شبانه روزی آماده ارائه خدمات و اطلاع رسانی هستند.

فروش نهال گردو در سمنان

نهالستان های که اقدام به فروش نهال گردو در سمنان می کنند، باید به برخی از موارد دقت داشته باشند تا بتوانند نهالهای با کیفیت و اصلاح شده در اختیار کشاورزان قرار دهند. از آنجایی که کشاورزان برای هر سال رشد و تولید محصول گردو زحمت خیلی زیادی می‌ کشند اگر ارقام نهال فروخته شده معیوب و یا بیمار باشد، باعث می شود کل زحمات چندین ساله یک کشاورز از بین برود. به همین خاطر ما به باغداران عزیز توصیه می کنیم به هنگام خرید نهال گردو از نهالستان هایی مانند برتر نهال که تمامی محصولات خود را با گارانتی و ضمانت ۲ ساله به فروش می رسانند اقدام به خرید کنند.

نهال گردو مناسب سمنان

با توجه به اینکه دو نوع اقلیم و جو آب و هوایی ذر استان سمنان وجود دارد، بنابراین مناسب ترین نهال گردو در این استان به دو تژاد تقسیم بندی می شود. نهال های زود گل برای مناطقی که اقلیم خشک و نیمه بیابانی دارند، مناسب است. ولی برای مناطق کوهستانی با آب و هوای سریع و خشن جهت جلوگیری از شوک های بهاری بهترین گزینه تهیه نهال های دیرگل است.

انواع نهال گردو در سمنان

در مطالب فوق اشاره کردیم با توجه به اقلیم و متفاوت استان سمنان برای هر منطقه باید نهال های مخصوص انتخاب و کشت شود که سازگار با آن منطقه باشد. حتی توضیح دادیم در شهمیرزاد بالاتر از ۲۰ نوع ارقام نهال گردو کاشته شده است. ما در اینجا صرفا میخواهیم شش نوع نهال گردوی پرفروش و محبوب در استان سمنان را برای شما معرفی کنیم. بیشتر باغداران و احداث کنندگان باغ گردو و مطمئن باشند که با خرید این نهال ها حتماً باغ آن ها باردهی خیلی بالایی خواهد داشت و به درآمد مناسب و کلان می رسند.

 • نهال گردو تویسرکان

  یکی از محبوب‌ ترین ارقام نهال گردو که در باغات سمنان به وفور یافت می شود، نهال گردوی تویسرکان است. مهم‌ترین ویژگی‌ های نهال این است که در هر ارتفاعی به راحتی کشت می شود. عمر اقتصادی آن بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال تخمین زده شده، همچنین باردهی آن در هر هکتار حداقل ۳ تن است. در برابر آفت ها از خود مقاومت نشان می دهد.

 • نهال گردو کانادایی

  نهال گردو کانادایی که بر پایه پیوندی می باشد، توسط بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور اصلاح شده به فروش می رسد. به همین خاطر تمامی ویژگی‌ های مثبتی که در مورد نهال کانادایی می‌ذدانستید را چند برابر کنید. میزان تناژ تولید نهال گردوی کانادایی اصلاح شده افزایش پیدا کرده، علاوه بر آن میوه تولید شده کاملا با کیفیت، درشت و سنگین وزن هستند. به گونه ای که آمار نشان می دهد در هر هکتار نهال کانادایی برتر نهال حداقل ۸ تا ۱۰ تن گردوی خشک شده تولید می شود. جزو درختان زود گل محسوب شده و در برابر خشکسالی و کم آبی از خود مقاومت نشان می دهد. همچنین اگر کشاورزان مراقب حمله آفت ها باشند، خیلی کم اتفاق می افتد این رقم از نهال گردو به بیماری های باکتریایی و قارچی دچار شود.

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

  از دیگر نهالهای گردوی اصلاح شده توسط این نهالستان می‌ توان به نهال ژنوتیپ پاییز اشاره کرد که در تیپ های متنوع برای مناطق سرد و کوهستانی، مناطق معتدل و مناطق گرم و خشک تولید و به بازار ارائه شده اند. این نهال دارای شناسه و لیبل از جهاد کشاورزی هستند. در هر ارتفاعی از ۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا قابل کشا می باشد. معمولاً در برابر بیماری ها، رطوبت و خشکسالی از خود مقاومت نشان می دهند. طول عمر اقتصادی این نهال حدود ۱۰۰ سال و بیشتر است. میزان تولید میوه گردو ی خشک در یک هکتار نزدیک به ده تن می باشد.

 • نهال گردو چندلر

  یکی دیگر از ارقام نهال گردو که محصول آن در بازار خرید و فروش بیشتر مورد پسند می باشد، نهال گردو گرمسیری چندلر است. نهایت ارتفاع سطح زمین باید ۱۵۰۰ متر باشد. در ارتفاعات بیشتر از جوابگو نبوده و با افت کیفیت همراه است. ولی خوشبختانه این نهال گردو با مناطق کوهستانی سمنان سازگاری خیلی زیادی داشته و کشاورزان می توانند آن را کشت کنند.

 • نهال گردو فرنور

  نهال گردو فرنور متعلق به کشور فرانسه می باشد. از ویژگی‌های مهم آن می‌توان به دیرگل بودن و مقاومت بالای آن در برابر سرما اشاره کرد. در نواحی کوهستانی استان سمنان که هوا سرد است، بهترین گزینه کاشت نهال پیوندی گردو فرنور می باشد. بهترین ارتفاع برای کاشت این نهال ارتفاعات بالاتر از ۱۵۰۰ متر از سطح دریا می باشد. معمولا در هر هکتار بین ۴ الی ۴.۵ تن محصول تولید میکند.

 • نهال گردو اسرائیلی

  نهال گردو اسرائیلی که در باغات سمنان کاشته می شود، تا ارتفاعات ۲۰۰۰ متری از سطح دریا نیز باردهی مناسب و کیفیت بالا دارد. در واقع منظور از نهال گردوی اسرائیلی همان نهال گردوی خوشه ای است که در بین کشاورزان بسیار محبوب بوده و تقاضای خیلی زیادی برای کاشت آن در باغ خود دارند، چون بسیار مقاوم است. نگهداری و مراقبت از آن نیز خیلی راحت می باشد. علاوه بر این که در مناطق کوهستانی به راحتی کشت می شود. در عین حال نسبت به خشکسالی هم مقاوم است. چون آستانه تحمل این نوع درخت گردو مثبت ۳۰ درجه و در هوای سرد منفی ۲۰ درجه می باشد.

قیمت نهال گردو در سمنان

کشاورزان و باغداران عزیز برای استعلام قیمت نهال گردو در استان سمنان می توانند به سایت اینترنتی نهال فروشی آنلاین برتر نهال مراجعه کرده و علاوه بر آشنایی با انواع نژادهای نهال گردو آخرین قیمت آن را نیز استعلام بگیرند. از آنجایی که این نهالستان خود به تولید و عرضه نهال های اصلاح شده و ژنوتیپ می پردازد، در واقع نهال های خریداری شده به قیمت عمده و پایین تر از سطح بازار می باشد. شما با خرید از این سایت نهال گردو را با تضمین قیمت و تضمین کیفیت تهیه می‌ کنید.

بهترین نهال گردو سمنان

با توجه به اطلاعات داده شده در مورد اقلیم استان سمنان به طور قطع نمی توانیم بگوییم که کدام نژاد نهال گردو برای این استان مناسب می باشد. بهترین نژاد نهال گردو برای استان با توجه به شرایط و ویژگی های منطقه کاشت آن مشخص می‌ شود. در مطالب بالا سعی کردیم ۶ نژاد برتر از گردو که در استان سمنان خواهان و تقاضای خیلی زیادی دارد را برای شما معرفی کنیم که این نژاد ها عبارتند از:
● ارقام نهال اصلاح شده و ژنوتیپ پالیز
● نژاد کانادایی اصلاح شده
● ارقام نهال فرنور
● ارقام نهال اسرائیلی یا خوشه ای
● نژاد چندلر
● نهال گردو تویسرکان در باغات سمنان
ولی از لحاظ استاندارد معمولا نهال هایی بهترین نهال شناخته می شود که تمامی مراحل آن کاملا اصولی و استاندارد و طبق آخرین روشهای کشاورزی تولید شود.

همچنین برای خرید نهال گردو تهران اینجا کلیک کنید.

نهالستان گردو در سمنان

بزرگترین نهالستان شمال غربی کشور جهت رفاه حال کشاورزان عزیز که هزینه کمتری بابت خرید نهال اصلاح شده و ژنوتیپ بپردازند، اقدام به راه‌اندازی سایت اینترنتی نهالستان در این مرکز کرده است. شما با مراجعه به سایت اینترنتی می توانید علاوه بر خرید نهال اصلاح شده از تمامی خدمات و مزایای های این نهالستان مخصوصاً مشاوره و راهنمایی های رایگان مرکز نهایت استفاده را ببرید.

نتیجه گیری

جوانان کشور که به دنبال ایجاد شغل برای خود هستند می توانند به گزینه‌های فکر کند که هیچ کدام از جوانان به آن فکر نکردند، متاسفانه به خاطر اطلاع رسانی نادرست همیشه این تفکر در بین جوانان وجود دارد که احداث باغ و کشاورزی تنها مختص به پدران ما می باشد. امروزه هر جوان جویایمار که تحصیلات خود را تمام کرده است به دنبال شغل کارمندی و یا شغل اینترنتی و مجازی هستند.

در عوض شما به عنوان یک جویای کار که به دنبال کسب درآمد خانوادگی می باشد، می توانید به احداث باغ گردو در نقاط مختلف کشو فکر کنید. شما به عنوان تحصیل کرده می توانید از اقلیم و سرزمین های متفاوت کشور را مورد مطالعه قرار داده، پتانسیل آن ها را شناخته و سپس به احداث باغ گردو بپردازید.

در این میان استان سمنان دارای پتانسیل خیلی بالا جهت احداث باغات مخصوصاً باغ گردو می باشد. میزان مشکلات کشاورزان در استان سمنان بسیار کمتر از نواحی دیگر است. شما  با کمی بررسی و همچنین استفاده از مشاوره و راهنمایی های نهالستان های معتبر و شناخته شده می توانید باغ های با طول عمر اقتصادی خیلی بالا و تاثیرگذار را احداث کنید که به یک درآمد ثابت و کلان به صورت سالانه برسید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سمنان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در سمنان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال