خرید نهال گردو در چناران✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار چناران

باغ گردو از عمده باغ‌های تجاری است که شرایط اقلیمی نامساعد می‌تواند تاثیرات منفی بر رشد و عملکرد آن داشته باشد پس جهت بهره‌برداری از این باغ سودآور باید از عوامل محیطی موجود در منطقه و درصد آن اطلاعات دقیق شکل بگیرد. به همین منظور قصد داریم شرایط آب و هوایی شهر چناران را مورد بررسی قرار دهیم تا سودآور بودن کاشت این نهال و نهال‌های مناسب این خطه را ارزیابی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چناران

از جمله شهرهایی که در ۵۰ کیلومتری قسمت شمال غربی مشهد قرار گرفته است شهرستان چناران است. این شهر در میان کوه‌های بینالود و در ارتفاع ۱۰۵۷ متری در شمال شرق کشور قرار گرفته و دارای جمعیت ۵۳۸۷۹ نفری است، شهر به جهت آب و هوای بسیار مطبوع و نزدیکی به شهر مشهد به عنوان شهر ییلاقی شناخته می‌شود. چناران دارای اقلیم معتدل نسبتا نیمه خشک است. قرارگیری آن در نزدیکی کوه‌های بینالود باعث شده این شهر دارای اراضی و جلگه‌های بسیار حاصلخیز، آبشارهای زیبا و دره‌های پرآب باشد.
این شرایط امکان کاشت محصولات زراعی باغی همچون گوجه فرنگی، سیب، گندم، چغندر، ذرت، بادام و گردو را فراهم کرده است. شهر چناران به دلیل داشتن پتانسیل‌های طبیعی بالا، آب و هوای بسیار عالی و بارندگی‌های سالیانه ۲۸۵ میلیمتری در سال یکی از قطب‌های تولیدی و کشاورزی استان خراسان است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در چناران

یکی دیگر از باغاتی که محبوبیت بالایی در شهر دارد باغ گردو است. نزدیکی چناران به رشته کوه‌های بینالود و در مسیر بادها و توده‌های باران زا بودن باعث شده است این شهر از نظر آب و هوا، وجود آبشارها، رودخانه‌ها و دره‌های پر آب بسیار برای باغداری من جمله احداث باغ گردو مناسب باشد. رطوبت مطلوب و همچنین غنی بودن خاک و بافت لومی و شنی خاک‌ با ph خنثی باعث شده رشد نهال گردو در چنین اقلیمی چشمگیر باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چناران

در چند سال اخیر یکی از دلایلی که باعث شده شهر چناران به عنوان قطب صنعتی و کشاورزی این استان شناخته شود حرکت در مسیر باغداری با کمک اطلاعات تخصصی و شیوه‌های نوین باغداری است که یکی از آنها احداث باغ گردو بر حسب نتیجه آنالیز خاک و شناخت اثرات محیطی است. با کمک آزمایش خاک می‌توان زمین باغ را در محیطی انتخاب کرد که درصد شوری و ph پایینی دارد متقابلاً بافت و املاح غنی موجود در آن بالاست. با کمک شرایط محیطی نیز نهال‌های سازگار با ارتفاع، نوسانات دمایی سرمای بهاره و میزان بارش ها انتخاب می‌شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در چناران حالت اقتصادی دارد؟

از جمله دلایلی که باعث می‌شود کاشت نهال گردو در چناران حالت اقتصادی داشته باشد این است که نهال‌هایی را انتخاب کنید که میوه آن بازارپسندی بالایی داشته باشد یعنی جز میوه‌های پوست کاغذی بوده و درصد مغز آن بالا باشد. همچنین نهالی که گزومورفی بالایی نسبت به تاثیرات محیطی منجمله سرمازدگی شبانه داشته باشد. خرید نهال‌ گردوی معتدله می‌تواند بیشترین مناسبت و مطابقت را با آب و هوای چناران داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در چناران

در خرید نهال گردو در چناران پارامترهای تاثیرگذاری وجود دارد که این خرید را با موفقیت یا عدم موفقیت روبرو می‌سازد. این پارامترها می‌تواند نهالستان انتخابی و میزان کیفیت نهال‌های آن باشد. اگر برای خرید نهال گردو نهالستانی را انتخاب کنید که زیر نظر مجوزهای ارگانی و سازمان جهاد کشاورزی فعالیت کند عواملی مانند قرنطینه، آنالیز گیاه و پرورش آن طبق کمبود و بیشبودها املاح را رعایت می‌کند و در نتیجه نهال عرضه شده نهالی با کیفیت، مرغوب و مقاوم خواهد بود.

فروش نهال گردو در چناران

به دلیل مساعد بودن شرایط کاشت نهال گردو و همچنین بالا بودن ظرفیت‌های بالقوه طبیعی در شهر چناران فروش نهال گردو در چناران رونق بالایی گرفته، در این رابطه بسیاری از واسطه‌ها و افراد دستفروش با تهیه نهال از نهالستان‌های مرجع اقدام به فروش آن در بازارهای محلی می‌کنند که توصیه می‌شود از چنین افرادی خرید نهال را انجام ندهید. زیرا از کیفیت کار، قرنطینه بودن و میزان مرغوبیت و سلامت نهال‌ها اطلاعات دقیق به شما ارائه نداده و هیچ گونه تضمینی برای آن در نظر نمی‌گیرند.

نهال گردو مناسب چناران

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که در مناطقی که بیشترین سازگاری را با آن داشته باشد می‌تواند بالاترین سطح رشد و راندمان تولید خود را ارائه کند. نهال گردو مناسب چناران می‌تواند آن دسته از نهال‌هایی باشد که با توجه به دماهای پیش بینی نشده و همچنین تاثیرات محیطی و تنش‌های خاکی و آبی آن خطه بیشترین سازگاری را داشته باشد.

انواع نهال گردو در چناران

از انواع نهال گردو در چناران که قابلیت کاشت در ارتفاع این منطقه را دارند و می‌توانند به نوسانات دمایی آن بیشترین مقاومت را داشته باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
* نهال گردوی چندلر: نهالی مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، دیرگل، مقاوم در برابر سرمازدگی و یخبندان مناسب کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، نهالی پربار با محصول دهی ۶ الی ۷ تن در هکتار
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، نهالی دیرگل شروع باردهی از سال سوم، محصول دهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، عمر اقتصادی بالای ۱۰۰ سال
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری پیوندی، پر بازده، دیرگل، زود بازده با محصول دهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه

قیمت نهال گردو در چناران

از جمله پارامترهایی که قیمت نهال گردو در چناران را متغیر و نوسان‌دار می‌کند مرغوبیت نهال‌ها و کیفیت کار نهالستان است‌ متقابلاً نهالستانی که استانداردها و قواعد مربوط به گیاه شناسی را در مورد پرورش نهال رعایت کرده باشند نهال‌های آن مجموعه با کیفیت، مرغوب، قرنطینه شده و مقاوم است و در نهایت قیمت بالا و کیفیت بالاتری خواهد داشت. به این منظور می‌توانید با مراجعه به لینک زیر در خصوص قیمت تمامی ارقام نهال گردو به شناخت درستی برسید.

بهترین نهال گردو

پارامترهای زیادی می‌تواند بهترین نهال گردو را مشخص کند و نمی‌توان در این بخش به تمامی آنها اشاره کرد. اما در مجموع نهالی که کمترین چالش‌ها را برای باغدار ایجاد کند و متقابلاً رشد و باردهی خوبی با توجه به امکانات و ظرفیت‌های موجود داشته باشد می‌تواند بهترین نهال گردوی این بخش باشد.

نهالستان گردو در چناران

یکی از فعالیت‌های جهاد کشاورزی نظارت و نهالستان گردو در چناران است. این نظارت باعث می‌شود کمترین تخلف و تخطی را در مورد پرورش نهال گردو داشته باشند برتر نهال از جمله نهالستان‌های مجوزدار و با سابقه‌ای است که علاوه بر پرورش و تولید نهال‌های با کیفیت برای آن شناسنامه و ضمانت دو ساله و گواهی قرنطینه در نظر می‌گیرد. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه چناران اطلاعات دقیقی از ارقام سازگار و قابل کاشت داشته باشید.

کلام آخر

شهر چناران به دلیل قرارگیری در دامنه کوه‌های بینالود از بارندگی‌های خوبی برخوردار است و کیفیت خاک و غنی بودن اراضی آن باعث می‌شود احداث باغ گردو در این شهر با چالش کمتری در رابطه با تامین خاک و آب مورد نیاز نهال باشد. با عملکرد و باردهی خوب نهال‌ها یک بیزینس بسیار سودآور برای چند سال متوالی باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر چناران می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در چناران مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال