خرید نهال گردو در اسفدن✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اسفدن

شهر اسفدن یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوا و سرسبز است که در دشت حاصلخیز قاین قرار گرفته و به جز زیبایی، منابع آبی و خاکی بسیار مطلوب خدادادی آن باعث باغداری پررونق در این بخش شده است. در این مقاله با ما باشید تا با آب و هوای شهر اسفدن و نهال گردوی سازگار در آن بیشتر آشنا شویم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اسفدن

شهر اسفدن با ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح دریا در شرق قائنات و ۵۷ کیلومتری آن یکی از شهرستان‌های خراسان جنوبی است. شغل اکثر مردم این منطقه کشاورزی، باغداری و دامداری است و از قدیم الایام پرورش و رشد انواع درختان میوه مانند عناب، زرشک، پسته، و گردو را فراهم کرده است.
این شهر از شرق با کوهستان شاسکوه و از غرب با رشته کوه‌های شرقی قائن نزدیکی دارد به همین دلیل دارای حاصلخیزی خاک، آب و هوای خنک، اراضی و جلگه‌های سرسبز و مستعد و پوشش گیاهی و جانوری بسیار مطلوبی است و جمعیتی بالغ بر حدوداً ۳۶۰۰ نفر دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در اسفدن

برای شروع باغداری توجه به سابقه و پیشینه باغات گردوی شهر اسفدن می‌تواند بسیار راهگشا باشد. البته که این شهر به لحاظ قرارگیری در دشت قاینات و دامنه کوهپایه‌ای کوهستان شاسکوه دارای آب و هوای معتدل و خنکی است و شرایط برای کاشت نهال گردو فراهم است. اما نگاهی به باغات گردو می‌تواند کمک کند گردوی سازگار، مقاوم و پربازده را بهتر شناخته و با شناخت از آفات منطقه راه‌های دفع آنها را نیز بهتر بشناسید و در رابطه با نحوه باغداری در این شهر بهتر عمل کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اسفدن

مهمترین پارامترهایی که در رابطه با احداث باغ گردو در اسفدن باید مورد توجه قرار گیرد موارد زیر هستند. این موارد اگر به درستی رعایت شوند، می‌توانند باعث ارائه بهترین عملکرد از سوی نهال کاشته شده باشند.
. توجه به نوسانات دمایی
. ارتفاع از سطح دریا
. میزان بارندگی‌ها
. میزان تابش نور
. بافت خاک و میزان حاصل خیزی آن
. آماده سازی زمین
. پیاده سازی سیستم‌های آبیاری
. انتخاب نهال گردوی سازگار
. اطلاع از نحوه کاشت نهال

 

آیا کاشت نهال گردو در اسفدن حالت اقتصادی دارد؟

شهر اسفدن در دشت بسیار حاصلخیزی قرار گرفته و به دلیل نزدیکی به ارتفاعات دارای آب و هوای نسبتا خنکی است، از این رو این شهر می‌تواند برای کاشت نهال گردو بسیار مناسب باشد. چون اراضی و خاک آن غنی مستعد و بسیار حاصلخیز است و به دلیل نزدیکی به ارتفاعات از بارندگی‌های مطلوبی برخوردار بوده و رودهای سرچشمه گرفته از این ارتفاعات مانند رود آهنگران و چاه‌ها می‌تواند در تامین نیاز آبی نهال‌ها بسیار کمک کننده باشد. از این رو کاشت نهال‌های معتدل در این بخش می‌تواند با سودآوری و تراز اقتصادی و تجاری همراه باشد.

 

خرید نهال گردو در اسفدن

برای خرید نهال گردو در اسفدن بهترین مرجع راهنمایی از افراد متخصص و خرید از نهالستان‌های معتبر سطح شهر است. این نهالستان‌ها می‌توانند با توجه به شرایط بومی و جوی منطقه سازگارترین و پربارترین نهال را به شما عرضه کنند. کافیست مقصدی که برای خرید انتخاب می‌کنید معتبر بوده و دارای استانداردها و مجوزهای لازم باشد.

فروش نهال گردو در اسفدن

با توجه به اینکه شهر اسفدن زیرساخت‌ها و منابع طبیعی و خدادادی بسیار حاصلخیز و بالقوه‌ای دارد، از این رو کشاورزی و باغداری در آن پررونق است. افراد سعی می‌کنند از این بستر برای کاشت و احداث باغ گردو استفاده کرده و سود بالایی را کسب کنند. به همین دلیل فروش نهال گردو در اسفدن با استقبال گسترده‌ای روبرو شده و نهالستان‌های زیادی به این کار مشغول هستند. فقط کافیست شما هنگام خرید موارد زیر را مد نظر قرار دهید.
• مرکزی را انتخاب کنید که دارای تنوع ارقام نهال گردو بوده و دارای متخصصین و گیاه پزشکان باشد تا بتواند نهال‌های درست و سازگار با اقلیم را به شما عرضه کند.
• قیمت نهال‌ها بر اساس رقم نهال و میزان باردهی آن مطابقت داشته باشد.
• نهال‌های عرضه شده از نظر عدم بیماری و مقاومت به آفات دارای کارت قرنطینه باشند.
• از نظر مرغوبیت، کیفیت و سلامت فیزیکی و ریشه دارای گواهی سلامت باشند.
• در خصوص عملکرد خوب و کیفیت بالا نهالستان آن را به مدت ۲ سال گارانتی کند.

نهال گردو مناسب اسفدن

* نهال گردوی کانادایی: نهالی زود بازده، دیرگل، مناسب کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، با باردهی الی ۸ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی و اصلاح یافته، مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه، باردهی ۹ الی ۱۰ تن در هکتار، پایه کوتاه مغز با کیفیت دیرگل،
* نهال گردوی چندلر: نهالی پربار، دیرگل مقاوم به سرمای بهاره و یخبندان، تحمل سرمای ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه با باردهی ۷ تن در هکتار، مناسب برای ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری
* نهال پکان آمریکایی: قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم به گرما و آفات، زود بازده، میان رس با باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی خوشه‌ای اسرائیلی: نهال پر بازده، مقاوم به سرما، مناسب برای ارتفاعات ۱۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، با باردهی ۵ الی ۵/۷ تن در هکتار، پا کوتاه

انواع نهال گردو در اسفدن

. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
. نهال گردوی خوشه‌ای اسرائیلی
. نهال گردوی تویسرکان
. نهال گردوی لارا
. نهال گردوی چندلر
. گردوی پکان آمریکایی
. نهال گردوی کانادایی
. نهال گردوی دماوند
. نهال گردوی پدرو

قیمت نهال گردو در اسفدن

همه باغداران دوست دارند نهال‌های با کیفیت و پربار را با قیمتی مناسب خریداری کنند تا از نظر اقتصادی برای آنها به صرفه باشد. به همین منظور می‌توانید با مراجعه اینترنتی به بزرگترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال از قیمت‌های به روز و دقیق با کمک لینک زیر به راحتی مطلع شوید و با کمک متخصصین این مجموعه نهال‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین نهال گردو

با توجه به اینکه آب و هوای شهر اسفدن نیمه خشک و سرد است، بهترین نهال گردو برای این بخش نهال‌های مقاوم به سرما و سازگار با اقلیم اسفدن خواهند بود. نهال‌هایی که بتوانند استقامت بالایی در برابر جمعیت آفات داشته و با حداقل رسیدگی‌ها بیشترین باردهی را داشته باشند. نهال‌های ذکر شده در بخش فوق می‌تواند از جمله این نهال‌ها باشد.

نهالستان گردو در اسفدن

برتر نهال یکی از موفق‌ترین و مجهزترین نهالستان‌های گردو در کشور است که باغداران شهر اسفدن می‌توانند به راحتی با چند سرچ ساده با این نهالستان ارتباط برقرار کرده و با مشاوره‌ها و راهنمایی‌های تخصصی مهندسین این مجموعه ارقام سازگار با اقلیم شهر اسفدن را انتخاب و در موعد مقرر با گواهی‌های سلامت، قرنطینه و ضمانت دو ساله تحویل بگیرند. همچنین می‌توانند به صفحه خرید میوه این سایت مراجعه کرده و با ارقام متنوع نهال میوه آشنا شوند.

کلام آخر

شهر اسفدن در دشت قائنات یکی از شهرهای بسیار سرسبز با اراضی حاصلخیز و نزدیک کوه‌های مرتفع و کوهستانی است که از آب و هوای نسبتا نیمه خشک و سردی برخوردار است. احداث باغ گردو در آن با کمک افراد متخصص و خرید نهال‌های سالم و سازگار می‌تواند فکری هوشمندانه و اقتصادی باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر اسفدن می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در اسفدن مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال