خرید نهال گردو در گزیک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار گزیک

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که فرآورده‌های زیادی دارد، هم مغز میوه آن ارزش صادراتی و تغذیه‌ای بالایی دارد و هم پوست گردوی آن مهم بوده، هم چوب هم آن در صنعت مبلمان سازی حائز اهمیت است. از این رو کاشت آن در هر اقلیمی می‌تواند سود بالایی را عاید باغدار کند. در این مقاله قصد داریم با بررسی شرایط آب و هوایی گزیک از سودآور بودن کاشت گردو و ارقام سازگار در آن مطلع شویم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گزیک

شهر گزیک در ۱۲۰ کیلومتری بیرجند و در شهرستان درمیان با ارتفاع ۱۳۷۳ متری از سطح دریا واقع شده و با میانگین دمای سالیانه ۳۳ درجه سانتیگراد، میانگین بارشی۱۵۵ میلی‌متر و بادهای ۱۲۰ روزه دارای آب و هوای گرم و خشک است. این شهر در گذشته از زیر آب درآمده و به شکل جزیره‌ای سرسبز بوده که با مهاجرت افراد به آن و توسعه سکونت به دهستان بزرگی تبدیل شده که شغل اکثریت مردم کشاورزی با استفاده از اراضی حاصلخیز و مراتع سرسبز و کاریز‌های فراوان بوده است. این شهر در دشتی نسبتا هموار واقع شده به همین دلیل ذخیره آب آن بالاست.
سکنه آن تقریباً ۳۰۰۰ نفر است و باغات عناب توت انار پسته و گردوی آن نیز در کنار محصولات زراعی مانند چغندر، گندم، زعفران و زرشک نیز بسیار حاصل خیز است. این ناحیه از غرب به شهرستان درمیان، از شرق به افغانستان، از شمال به قائن و از جنوب به سربیشه محدود می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در گزیک

باغات شهر گزیک بیشتر زیر سطح کشت عناب، توت، انار، زرشک و محصولات زراعی مانند: زعفران و گندم و جو است. اما برای شروع و احداث باغ گردو می‌توان از باغات گردوی موجود که به صورت خرده مالکی اداره می‌شوند کمک گرفت. در این باغات می‌توان ارقامی که بیشترین سازگاری را داشته و توانسته باردهی خوبی را ارائه کند شناسایی می‌شود و همچنین اطلاعات خوبی از بیماری‌ها و آفات درختان حاصل شده و در کنار مشاوره‌های تخصصی و کمک افراد متخصص باغداری اصولی‌تری آغاز خواهد شد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گزیک

گفتیم که برای داشتن باغ سالم، پربار و سودآور باید مهم‌ترین موارد قبل از خرید نهال گردو و احداث باغ و کاشت آن رعایت شود.
. شناخت نوع آب و هوای شهر گزیک
. میزان بارندگی‌ها و منابع آبی آن
. کمینه و بیشینه دمایی آن
. سطح ارتفاع از دریا
. میزان تابش خورشید و وجود بادهای فصلی
. نوع بافت و میزان حاصل خیزی آن

 

 

آیا کاشت نهال گردو در گزیک حالت اقتصادی دارد؟

نهال گردو نیاز آبی بالایی ندارد اما به آبیاری منظم و اصولی نیازمند است. اگر از ارقام نیمه گرمسیری و مقاوم به گرما در شهر گزیک استفاده و کاشته شود و رسیدگی‌ها به آن با کمک شیوه‌های نوین انجام شود هزینه‌های باغداری کاهش پیدا کرده و همچنین میزان باردهی نهال هم افزایش چشمگیری پیدا می‌کند و در نهایت درآمد و سود نهایی باغدار نیز بالا خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در گزیک

مسئله خرید نهال گردو در پروسه احداث باغ گردو در شهر گزیک بسیار مهم و حائز اهمیت است. خرید نهال‌های بیمار می‌تواند هم میزبان خوبی برای آفات و بیماری‌ها بوده و هم هزینه‌های رسیدگی بالایی داشته و در نهایت سود آنچنانی را برای شما به ارمغان نیاورد. پس سعی کنید از نهالستان‌های شناخته شده و مطرحی که طبق استانداردها و مجوزهای ارگانی فعالیت می‌کنند خرید کنید.
از جمله این نهالستان‌ها برتر نهال است که تمامی نهال‌های میوه را سازگار با هر اقلیم با کمک متدهای علمی و آنالیزهای گیاهی پرورش می‌دهد و از کیفیت و سلامت آنها نیز مطمئن است.

فروش نهال گردو در گزیک

در مراجعه به مراکز فروش نهال به موارد زیر دقت کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید.
. کارگروه نهالستان شامل متخصصین، مهندسین کشاورزی و گیاه پزشکان باشد در این صورت نهال در بستر علمی و اصولی پرورش یافته و کیفیت لازم را خواهد داشت.
. نهالستان مرجع دارای مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی بوده و دارای حسن سابقه باشد.
. دارای تنوع ارقام بوده و مشاوران آن بتوانند رقم سازگار با اقلیم گزیک را به شما معرفی کنند.
. کیفیت و سلامت نهال‌های خود را با ضمانت ۲ ساله گارانتی کند.
. همچنین در موعد مقرر نهال‌ها را با ریشه‌های ایزوله شده تحویل باغدار دهد.

نهال گردو مناسب گزیک

. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی دیرگل مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، پربار، پیوندی پاکوتاه با باردهی ۹ تن در هکتار
. نهال گردوی کانادایی: قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، نهال مقاوم به آفات، خشکسالی و کم آبی با باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، دیرگل پربار
. نهال گردوی پکان آمریکایی: نهال مناسب تا ارتفاعات ۱۵۰۰ متری با باردهی ۵ تن در هکتار، میان‌رس مقاوم به گرما و کم آبی مناسب برای مناطق گرمسیری
. نهال گردو پدرو: سازگار در ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به بیماری باکتریوز، مناسب مناطق خشک و کم آب باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار
. نهال گردوی چندلر: نهالی دیرگل مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و تنش‌های آبی، باردهی ۶ تن در هکتار، قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مغز میوه پرچرب

انواع نهال گردو در گزیک

. نهال گردوی دماوند
. نهال گردوی اسرائیلی
. نهال گردوی تویسرکان
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
. نهال گردوی چندلر
. نهال گردوی کانادایی
. نهال گردوی پکان آمریکایی
. نهال گردوی پدرو

قیمت نهال گردو در گزیک

مطمئن‌ترین و به روزترین سایت برای استعلام قیمت نهال گردو در گزیک سایت معتبر برتر نهال است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به این سایت و با کمک لینک زیر از قیمت همه ارقام نهال گردو مطلع شده و با در نظر گرفتن قیمت هر رقم و مطابقت آن با سرمایه خود خرید ایده‌آل و مطمئن را از این مجموعه داشته باشید.

بهترین نهال گردو

برای اینکه احداث باغ گردو در شهر گزیک با موفقیت و سودآوری همراه باشد، بهترین نهال گردو برای آن نهال‌های مقاوم به خشکی و کم آبی هستند. مانند پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز و چندلر و نهال‌های از این قبیل که سازگاری بیشتری با ارتفاع این منطقه داشته و می‌توانند تنش‌های محیطی و آبی آن را متحمل شده و بیشترین باردهی را ارائه کنند.

نهالستان گردو در گزیک

اگر به دنبال مجهزترین و معتبرترین نهالستان گردو در گزیک هستید ما به شما نهالستان اینترنتی برتر نهال را توصیه می‌کنیم. شما می‌توانید هم از خود نهالستان و هم از شعبات آن خرید ایمن و ضمانت شده را با کمک مشاوره‌های تخصصی مهندسین مجموعه داشته باشید. همچنین صفحه خرید نهال میوه می‌تواند مرجعی جامع و کامل برای آشنایی بیشتر شما با ارقام متنوع نهال میوه باشد.

کلام آخر

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که در بیشتر اقلیم‌ها قابلیت کاشت را دارد به شرط اینکه رقم سازگار با آن انتخاب شود. پس می‌توانید با خرید نهال گردوی مناسب و سازگار با آب و هوای شهر گزیک از نهالستان‌های معتبر باغ گردوی خود را احداث و با کمک مهندسین این نهالستان نیازهای نهال را به خوبی برطرف کرده و به درآمدزایی برسید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر گزیک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در گزیک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال