خرید نهال گردو در قدمگاه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار قدمگاه

از آنجایی که خرید نهال گردو در تمامی اقلیم‌ها به عنوان یک سرمایه‌گذاری میان مدت با سودآوری کلان و بی‌نظیر همراه است در این مقاله سعی داریم کشاورزان و خریداران شهر سرخس را با انواع نهال قابل کشت و پرورش در این شهر آشنا سازیم. با وجود تنوع ارقام نهال گردو امکان کاشت آن در اقلیم‌های گرم و مرطوبی مانند سرخس فراهم شده است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قدمگاه

شهر قدمگاه از نظر موقعیت جغرافیایی در قسمت جنوبی کوه‌های آلاداغ و امتداد سلسله جبال البرز شرقی قرار گرفته است و شهری با اقلیم معتدل و کوهستانی در قسمت جنوبی خراسان شمالی است. این شهر با جمعیت ۶۸۱۳۲ نفری و ارتفاع ۱۳۰۰ متری از سطح دریا با ارتفاعات با جغتای از قسمت جنوبی هم مرزی دارد
البته قسمت‌های جنوبی قدمگاه نزدیک به مناطق کویری بوده و دارای اقلیم معتدل رو به گرم و خشک است. این شهر از انضباط بارندگی بالایی در طول ماه‌های سال برخوردار بوده و دارای رودخانه‌های فصلی سرچشمه گرفته از ارتفاعات شاهجهان و آلا داغ به نام‌های قدمگاه ، قره سو، رویین، بیدواز و گرماب است. شهر قدمگاه با وجود ییلاقات و دشت‌های زیبا، دره‌ها و آبشارهای پرآب در دامنه‌های جنوبی آلا داغ و شاه جهان شهری بر بلندای خراسان شمالی است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در قدمگاه

شهر قدمگاه به عنوان باغ شهری حاصلخیز و زیبا از جمله کانون‌های گردشگر پسند و توریستی است که سرمایه‌گذاران زیادی را در حوزه باغداری و احداث باغ گردو جذب کرده است. این خطه دارای ۶۵۶۱ هکتار اراضی باغی بارور است که ۲۳۸۰ هکتار به صورت دیم و ۴۱۸۱ هکتار به صورت آبی زیر سطح کشت محصولاتی مانند سیب، گردو، انگور، هلو، شلیل، بادام و … است که در مجموع ۱۷۵۰۰ تن محصولات انبوه و با کیفیت از این بخش برداشت می‌شود. باغات گردو به مساحت ۶۰۰ هکتار دارای تولیدات مطلوب و بازارپسند است که سود بالایی از فروش میوه این باغات در بازارهای برون مرزی کسب می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قدمگاه

احداث باغ گردو در قدمگاه با توجه به متاثر بودن این شهر کوهپایه‌ای از توده‌های ارتفاعات آلاداغ، شاه جهان و امتداد رشته کوه‌های بینالود و سلسله جبال البرز باید با در نظر گرفتن نوسانات دمایی همراه باشد. زیرا این نوسانات در شدت بارش‌های سیل آسا و تگرگ و همچنین سرمازدگی‌های نهال‌های گردو بسیار دخیل هستند.
آماده سازی منطقه کاشت نهال از حیث منابع آبی و خاکی با درصد شوری پایین نیز باید قبل از تاسیس مورد توجه قرار گرفته و نهال‌های سازگار با خطه کوهپایه‌ای این شهر خریداری شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در قدمگاه حالت اقتصادی دارد؟

۱۷۵۰۰ تن محصولات زراعی و باغی شهر قدمگاه و تولیدات انبوه گردو آن نشانگر مستعد بودن اقلیم شهر قدمگاه برای کاشت نهال گردو است۰
در جهت افزایش میزان سود حاصل از فروش ثمره نهال گردو می‌توانید بر اساس جدیدترین یافته‌های روز دنیا که استفاده از رقم‌های زودبازده و پایه کوتاه است ریشه زایی و تراکم کاشت را در یک هکتار افزایش داده و از فضای خالی موجود بین نهال‌ها برای کاشت نهال‌های میوه پایه کوتاه یا محصولات مزروعی استفاده کنید تا میزان درآمدزایی باغ افزایش پیدا کند.

 

خرید نهال گردو در قدمگاه

در خرید نهال گردو در قدمگاه استانداردها و شاخصه‌های کیفی وجود دارد که باید در مراحل پرورشی و رشدی نهال و همچنین جابجایی آن برای انتقال به زمین جدید رعایت شود. برتر نهال نهال‌های خود را در محیطی بهداشتی و با قواعد پرورشی بهداشتی تولید می‌کند و همچنین نهال‌ها را با الصاق شناسه و لیبل گواهی عاری از آفات و ضمانت دو ساله ارائه می‌دهد. لذا می‌توانید قبل از ثبت سفارش راهنمایی‌های تخصصی را در مورد نهال مناسب و سازگار دریافت کرده سپس خرید خود را با قیمت ایده‌آل و منصفانه انجام دهید.

فروش نهال گردو در قدمگاه

مراکز تولید عرضه و فروش نهال گردو در قدمگاه باید نهال‌های عرضه شده را با شاخص‌های استاندارد زیر عرضه کنند.
 تمامی ویژگی‌های کیفی و کمی در مورد پرورش نهال رعایت شده و نوع رقم و پایه نهال گردو مشخص باشد.
 سن پایه‌ای که برای ارقام پیوندی استفاده می‌شود باید دو سال و رقم پیوندی یک ساله باشد.
 ریشه‌های نهال کاملاً جوان، قوی، سرحال، بدون در هم تنیدگی، سوختگی یا تیرگی باشد‌
 تنه نهال دارای فاقد علائم آلودگی یا جای زخم و آفات بوده و از نظر سلامت دارای گواهی قرنطینه استانی باشد.
 فعالیت‌های نهالستان بر اساس نظارت‌های مستمر کمیته فنی نهال، سازمان جهاد کشاورزی و کلینیک‌های گیاه پزشکی باشد.

نهال گردو مناسب قدمگاه

یکی از امتیازات خرید با کیفیت برخورداری از نهال گردو مناسب قدمگاه برای کشت و پرورش است. سازگاری و مطابقت بالای نهال گردو با خطه کوهپایه‌ای و ییلاقی قدمگاه باعث می‌شود از بیماری‌ها دور بوده و تمرکز خود را بر ریشه زایی، افزایش فتوسنتز و ارتقاء فرایند رویشی اندام‌های هوایی و همچنین گلدهی به موقع و میوه‌های سالم و ارگانیک گذارد. با مشخصه‌های ذکر شده بهترین رقم نهالی مقاوم با ریشه‌های جاذب، پرقدرت و مراقبت‌های کم هزینه خواهد بود.

انواع نهال گردو در قدمگاه

در نهالستان‌های سطح شهر شاهد تولید انواع نهال گردو در قدمگاه هستیم .اما نهال‌هایی که در بخش زیر معرفی می‌شوند مناسبت و مطابقت بیشتری با این اقلیم کوه پایه‌ای خواهند داشت.
• نهال گردوی هارتلی: نهالی زود بازده از سال اول کاشت، رقم آمریکایی مناسب برای مناطق معتدل و نیمه سردسیری، قابل کاشت در ارتفاعات ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، با باردهی ۶ تن در هکتار با درصد بالای چربی
• نهال گردوی پوست کاغذی :نهالی مناسب با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، رقمی دیرگل با باردهی ۸ تن در هکتار، مطابق با اقلیم‌های کوه پایه‌ای، مقاوم به سرما، یخبندان و سرمای بهاره
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی پربار با باردهی ۸ الی ۱۲ تن در هکتار، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه، قابل کشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، رقمی دیرگل، مقاوم به آفت بلایت، پروانه فری، کرم خراط، و آنتراکلوز
• نهال گردوی خوشه‌ای اسرائیلی: رقمی میان رس قابل کاشت در مناطق معتدل، با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، با باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار زودگل، مقاوم به آفات و خشکی

قیمت نهال گردو در قدمگاه

اگر به دنبال مرجعی معتبر و به روز برای استعلام قیمت نهال گردو در قدمگاه هستید می‌توانید به وب سایت برتر نهال مراجعه کرده و قیمت کلیه ارقام نهال گردوی پیوندی، تجاری، غیر پیوندی و بومی را در آدرس زیر ملاحظه کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در قدمگاه رقم‌های قابل کشت در ارتفاعات این شهر ییلاقی و کوهپایه‌ای است که با خصوصیات بارز مقاومتی در برابر سرما و یخبندان با مراقبت‌های منتظم و اصولی، بازدهی فوق العاده‌ای خواهد داشت. رقم‌هایی مانند چندلر، فرنور، خوشه‌ای و تخم مرغی از جمله ارقام سازگار و پرفروش در این خطه هستند.

نهالستان گردو در قدمگاه

اگر در فرایند خرید نهال گردو اطلاعات دقیقی از هویت، اعتبارنامه‌ها و کیفیت کار نهالستان گردو در قدمگاه ندارید، می‌توانید با اعتماد به برتر نهال رقم‌های سازگار و مقاوم با این اقلیم را انتخاب کرده و آن را به همراه لیبل، شناسنامه اصیل، کارت سلامت و بهداشت و همچنین گواهی عاری از آفات دریافت کنید.
صفحه خرید نهال میوه قدمگاه می‌تواند میزان آگاهی شما را از ارقام قابل کاشت در این منطقه افزایش دهد

کلام آخر

شهر توریستی، ییلاقی، کوهستانی و مرزی قدمگاه منطقه‌ای با پتانسیل و ظرفیت‌های بالقوه منابع طبیعی و آبی پربار است که می‌تواند از هر حیث برای کشت و پرورش نهال گردو مساعد باشد. باغداران عزیز می‌توانند جدا از دریافت نهال‌های سالم و با کیفیت از برتر نهال از آموزه‌های باغبانی و پشتیبانی ۲۴ ساعته کارگروه این مجموعه بهره‌مند شوند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر قدمگاه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در قدمگاه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال