خرید نهال گردو در خواف✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار خواف

شرایط اقلیمی خواف از جمله پارامترهای بسیار مهمی است که شناخت آن قبل از خرید نهال گردو می‌تواند پراکنش و میزان بارندگی‌ها، وضعیت خاک، نوسانات دمایی و شدت گرما و تابش خورشید را در این خواف مشخص کند. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خواف

در رابطه با شناخت شرایط اقلیمی خواف هم مرزی آن با کشور افغانستان به طول ۹۱ کیلومتر، قرارگیری آن در جنوبی‌ترین قسمت خراسان رضوی و ارتفاع ۹۷۰ متری آن نشانگر آب و هوای گرم و خشک این منطقه است. پراکنش بارندگی در مناطق مختلف خواف متفاوت بوده و با میانگین بارش سالیانه ۱۵۰ میلیمتر در سال و اختلاف دمای شب و روز و فصل به فصل جزو اقلیم‌های کم بارش و نیمه گرمسیری است. این شهر از ارتفاعات و دریاها دور بوده و به دلیل قرارگیری در معرض بادهای سوزان و ۱۲۰ روزه از بارندگی‌های کمی برخوردار است.
شهر خواف با کمک منابع آبی زیرزمینی چند صد رشته قنات و چشمه پرآب محصولات متنوعی مانند زعفران، انگور، انار و گردو را در میزان انبوه تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در خواف

شهر خواف دارای ۹۹۵۰ هکتار اراضی باغی است که در کنار سایر محصولات سردرختی گردو از جمله محصولات راهبردی این منطقه با تولید انبوه محسوب می‌شود. در این خطه نهال گردو مقاوم به گرما و پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز بیشترین ارقامی مورد استفاده هستند. لذا برای شروع باغداری می‌توانید از تجربه صاحبان باغات گردوی موفق با محصول دهی بالا استفاده کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خواف

احداث باغ گردو فرآیندی بسیار پیچیده و نیازمند دانش علمی و تخصص بالا است. لذا در کنار اطلاع از منطقه رشد، بارندگی‌ها و ذخایر آب زیرزمینی، حداکثر و حداقل دمایی منطقه و همچنین کیفیت و بافت خاک لازم است از همراهی و مشاوره افراد و مراکز تخصصی برای پرورش این نهال بهره‌مند شوید. جهت افزایش باردهی نهال در این گونه خطه‌ها لازم است هنگام احداث باغ گردو خاک آن از جهت سنگینی و سبکی و قدرت مورد آنالیز قرار گرفته تا با اصلاح آن میزان ذخیره و نگهداری آب افزایش یابد.

 

آیا کاشت نهال گردو در خواف حالت اقتصادی دارد؟

برای اقتصادی توصیف کردن کاشت نهال گردو در خواف لازم است که تمامی ضوابط و معیارهای زیر در کاشت این نهال رعایت شود.
* نهال زودگل با مقاومت بالا به گرما باشد تا در این اقلیم گرم و خشک سریعتر دوره خواب آن به انجام رسیده و گلدهی آن آغاز شود.
* برای آبیاری نهال روش‌های نوین انتخاب کرده تا هزینه‌های تامین آب کاهش یافته و با مشروب شدن کامل ریشه قدرت آن برابر تنش‌های بیماریزا افزایش پیدا کند.
* با کودهای تغذیه‌ای مناسب و قوی ریشه زایی را گسترش داده تا جذب مواد تغذیه‌ای و رشد و اندازه میوه افزایش پیدا کند
* از ارقام زودبازده و پایه کوتاه انتخاب شود تا رسیدگی به نهال راحت و امکان کاشت در یک هکتار افزایش پیدا کند.
* با هرس به موقع و تنک کردن امکان محصول دهی بالا در طول سالیان متمادی امکان پذیر شود.

 

خرید نهال گردو در خواف

اگرچه برای خرید نهال گردو در خواف می‌توانید از مسیر کوتاه با مراجعه حضوری از نهالستان‌های سطح شهر این پروسه را انجام دهید. اما توجه داشته باشید که این خرید باید با سلامت و کیفیت بالا همراه باشد تا هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری شما از بین نرفته و دیگر نهال‌های باغ درگیر بیماری نشود. به این منظور می‌توانید از مسیری کوتاه با خرید آنلاین از برتر نهال از رقم‌های با کیفیت، سالم و سازگار با این خطه بهره‌مند شده و کیفیت و باردهی متمایزی را تجربه کنید.

فروش نهال گردو در خواف

فراوانی نهالستان‌ها باعث شده فروش نهال گردو در خواف با کوچک‌ترین کمبود مواجه نبوده و این تعدد نیز باعث فضای رقابتی و متعادل شدن قیمت‌ها شده است. اما مهم‌ترین مسئله سوای قیمت نهال، کیفیت و سلامت بالای نهال است پس سعی کنید از مراکز فروش نهال معتبر آن را را تهیه کنید که کوچک‌ترین آفات را به باغات تجاری شما منتقل نکرده و باعث صدمه و خسارت‌های هنگفت نشده و متقابلاً بازدهی و کیفیت باردهی بالایی داشته باشد.

نهال گردو مناسب خواف

پکان آمریکایی از جمله نهال‌های گرمسیری است که به عنوان نهال گردوی مناسب خواف می‌تواند انتخاب شود. به دلیل مقاومت بالا در برابر گرما و خشکسالی دچار زردی و ریزش برگ نشده و متقابلاً با گلدهی زود هنگام محصولات پرمغز و درشت را تولید می‌کند. کافیست نیاز سرمایه و دمایی آن برطرف شده و روش‌های مراقبتی از آن بهینه و تغذیه‌‌رسانی برای آن انجام شود.

انواع نهال گردو در خواف

اقلیم گرم و خشک شهر خواف باعث شده از میان واریته‌های متنوع این نهال تجاری نهال‌های زیر به عنوان انواع نهال گردو در خواف با مناسبت و سازگاری بالا معرفی شود.
* نهال گردوی پکان آمریکایی: رقمی گرمسیری مقاوم به خشکی و کم آبی بالا دارای باردهی فوق العاده، محصول دهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، سنگین‌ترین مغز گردو به دلیل نبود هسته سختی میانی، قابل کاشت در مناطق کم آب و گرم و خشک با ارتفاع صفر تا ۲۵۰۰ متری رقمی زودگل
* نهال گردوی اسرائیلی: رقمی قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، زود بازده از سال دوم، محصول دهی ۶ تن در هکتار، مقاوم در برابر گرما و کم آبی مناسب برای مناطق معتدل
* نهال گردوی مقاوم به گرما: رقمی زودگل مقاومت و عملکرد بالا در مناطق گرمسیری و در برابر خشکسالی و کم آبی، با باردهی ۷ تن در هکتار، شروع باردهی از سال اول، نیاز آبی و سرمایی کم، عمر باردهی بالا ۸۰ سال
* نهال گردوی لارا: نهالی مقاوم به کم آبی قابل کاشت در مناطقی نیمه گرمسیری و معتدل با ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری، زودگل زودبازده از سال دوم با باردهی ۵ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در خواف

برای مشاهده قیمت تمامی ارقام نهال گردو نیاز است که قبل از خرید، نهالستان‌های متعدد را مورد بررسی قرار داده تا بتوانید تجاری‌ترین نهال را با قیمت مناسب دریافت کنید. برای کوتاه‌تر کردن این مسیر برتر نهال لینک زیر را جهت استعلام قیمت نهال گردو در خواف در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در خواف پکان آمریکایی است. نهال‌های مناسب با وضعیت خاکی، دمایی و آبی این شهر گرمسیری و خشک است. نهالی که در برابر خاک خشک، بادهای ۱۲۰ روزه و سوزان و همچنین کم آبی مقاومت بالایی داشته باشد می‌تواند در کنار نهال پکان آمریکایی به عنوان بهترین نهال برای این بخش مورد کشت قرار بگیرد.

نهالستان گردو در خواف

میزان تنوع نهال‌های گردو در نهالستان گردو در خواف باعث می‌شود باغداران با دستی باز بتوانند سازگارترین و پربارترین آن را برای اقلیم خواف از برتر نهال به شکل اینترنتی با قیمت منصفانه و تعادلی رقم‌های گرمسیری را با ضمانت‌نامه‌های معتبر، گواهی عاری از آفات ثبت خرید کرده و در کوتاه‌ترین زمان تحویل بگیرید.
نهال‌های میوه قابل کاشت در خواف را می‌توانید در صفحه خرید نهال میوه خواف ملاحظه کنید.

کلام آخر

از جمله مهم‌ترین معیارهایی که می‌تواند ۵۰ درصد از موفقیت در باغستان‌های گردو را برای سرمایه‌گذاران محقق سازد در اختیار داشتن نهال‌های مقاوم به گرما و آفات است. این نهال‌ها با نیاز آبی کم و مقاومت حداکثری در برابر دماهای بالای ۴۵ درجه کمتر در معرض آفات قرار گرفته و با آبیاری، کود دهی به موقع محصول دهی خوبی را خواهند داشت لذا برای شروع باغداری کم هزینه و پرسود در این خطه با نهالستان برتر نهال در تعامل باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر خواف می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در خواف مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال