خریدنهال گردو درخضری دشت بیاض✔️ قیمت انواع نهال گردو پربارخضری دشت بیاض

تنوع ارقام نهال گردو باعث شده است که امروزه بتوان در هر منطقه‌ای با هر اقلیمی با کاشت و پرورش این نهال و فروش میوه آن به درآمدزایی و سودآوری رسید. در نوشتار قصد داریم شرایط جغرافیایی و آب و هوایی شهر خضری دشت بیاض را مورد بررسی قرار دهیم تا برای احداث باغ و کاشت نهال گردو به شناخت درستی از ارقام سازگار و پربار گردو برسیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خضری دشت بیاض

شهر خضری دشت بیاض مرکز بخش نیمبلوک و یکی از شهرستان‌های قائنات در خراسان جنوبی است که به دلیل سرسبزی اراضی و جلگه‌های آن و تعدد باغات میوه به پیشانی سبز خراسان جنوبی معروف شده است‌ این شهر در ارتفاع ۱۵۳۵ متری از سطح دریا واقع شده و جز شمالی‌ترین مناطق استان با میانگین بارشی ۲۰۰ میلیمتر در سال است.
از نظر موقعیت جغرافیایی این شهر در ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان و ۵۵ کیلومتری قاین واقع شده و با شهرستان سرایان و فردوس از غرب، شهرستان زیرکوه از شرق، شهرستان گناباد از شمال و شهرستان قائنات از جنوب همسایگی دارد. در دشتی بسیار وسیع قرار گرفته که پیرامون آن را کوه‌های آینه، کوه خان، کوه سیاه، رشته کوه‌های عباس‌آباد احاطه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در خضری دشت بیاض

گفتیم که این شهر به پیشانی سرسبز استان معروف است به طوری که تولیداتی مانند پنبه، زعفران، زرشک، عناب، انگور، بادام و گردو بسیار پررونق است. مستعد بودن منطقه باعث تاسیس شرکت‌های زیادی مانند شرکت سهامی زراعی خضری در این بخش شده و به رونق اقتصادی و افزایش اشتغال منطقه کمک کرده است.
اما در رابطه با احداث باغ گردو باغداران این شهر توانسته‌اند با کاشت ارقام معتدله و نیمه سردسیری در این منطقه مرتفع بیشترین عملکرد را از نهال‌های خود مشاهده کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خضری دشت بیاض

به زعم بسیاری از افراد و سرمایه‌گذاران تازه کار احداث باغ گردو، خرید نهال و کاشت آن در زمین و آبیاری تا باردهی آن است. اما این فکر کاملاً غلط بوده، زیرا احداث باغ گردو دارای ضوابط و پیچیدگی‌هایی است که اگر به شکل اصولی پیش نرود باعث عدم موفقیت باغ و باردهی نهال‌ها می‌شود. پس لازم است در رابطه با موارد زیر شناخت دقیقی شکل بگیرد.
• توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه و میزان رطوبت هوا
• میزان بارندگی‌ها و ذخایر آبی موجود
• خریداری نهال سالم و سازگار با اقلیم شهر خضری دشت بیاض
• شناخت نوع آب و هوای منطقه
• انتخاب زمین و آماده سازی آن
• خریداری سیستم‌های آبیاری نوین
• توجه به آفات منطقه و راه‌های درمان آن
• کاشت اصولی نهال و مراقبت‌های پس از آن

 

آیا کاشت نهال گردو در خضری دشت بیاض حالت اقتصادی دارد؟

از آنجایی که نهال گردو در ارتفاعات رشد خوبی را ارائه می‌دهد و شهر خضری دشت بیاض در مناطق مرتفع با آب و هوای نیمه سردسیری و معتدل است، کاشت نهال گردو در این شهر سودآور خواهد بود. فراوانی باغات گردو در این شهر نشان از موفقیت پرورش و تولید میوه آن است. در رابطه با پرورش نهال گردو اگر رقم درست و مطابق با منطقه کاشته شود و رسیدگی‌های به آن اصولی پیش برود مسلماً عملکرد خوبی را نیز ارائه خواهد داد.

 

خرید نهال گردو در خضری دشت بیاض

برای خرید نهال گردو در خضری دشت بیاض باید هنگام خرید به ویژگی‌های ظاهری، تنه و ریشه نهال دقت داشته باشید که جز موارد زیر باشد.
. نهال گردو از ارقام پربار، سالم و سازگار با اقلیم این منطقه باشد تا بتواند در مواجهه با آفات و شرایط محیطی مقاومت خوبی ارائه دهد.
. نهال انتخابی باید دارای تنه ترکه‌ای، یک دست بدون برآمدگی و شکستگی باشد و دو الی ۳ جوانه سرزنده و سالم داشته باشد.
. طبق آزمایشات گیاه پزشکی پرورش یافته و از نظر کمبود یا بیشبود تغذیه‌ای و عدم بیماری و سلامت کامل دارای گواهی سلامت و کارت قرنطینه باشد.
. نهالی که انتخاب می‌کنید باید از نظر مرغوبیت و باردهی به مدت ۲ سال ضمانت شود، تا در صورت وجود مشکل امکان مرجوعی آن وجود داشته باشد.

فروش نهال گردو در خضری دشت بیاض

فروش نهال گردو در شهر خضری دشت بیاض در تمامی نهالستان‌ها انجام می‌شود اما اعتبار نهالستان و میزان تخصص کارشناسان و پرسنل آن باعث می‌شود کیفیت نهال دستخوش تغییرات شود. پس اگر خواهان نهال‌های سالم، پر بازده و مرغوب هستید حتماً به مجموعه‌های با سابقه، مطرح و تخصصی مانند برتر نهال مراجعه کنید. برتر نهال نهالستانی با سابقه نیم قرن تجربه در زمینه پرورش، تولید و فروش انواع نهال میوه اصیل و تضمین شده است.

نهال گردو مناسب خضری دشت بیاض

* نهال گردوی کانادایی: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، نهالی با میوه ۹۰ درصد مغز، مقاوم در برابر آفات و خشکسالی، دیرگل مقاوم به سرمای بهاره با باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار
* نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی سازگار در ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متری، پوست نازک، باردهی خوشه‌ای و جانبی با تناژ ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به گرمای بالای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، محصول دهی ۹ تن در هکتار قابل کاشت برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل
* نهال گردوی فرنور: نهالی با محصول دهی ۶ تن در هکتار، دیرگل، مقاوم به یخبندان و سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، قابل کاشت در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری

انواع نهال گردو در خضری دشت بیاض

برای این منطقه که در ارتفاعات قرار دارد نهال‌های معتدله و نیمه سردسیری مانند: گردوی ژنوتیپ پالیز، تویسرکان، فرنور، چندلر، خوشه‌ای، کانادایی و پوست کاغذی توصیه می‌شود.

قیمت نهال گردو در خضری دشت بیاض

مهمترین مسئله‌ای که در خرید و تهیه نهال‌های گردو برای باغداران شهر خضری دشت بیاض حائز اهمیت است قیمت نهال است. مسلماً تمامی سرمایه‌گذاران دوست دارند نهال‌های پربار را با قیمت منصفانه و متعادل خریداری کنند. در همین زمینه می‌توانند با کمک لینک زیر از قیمت کلیه ارقام نهال گردو آگاه شده و رقم مورد نظر را با توجه به هدف تجاری و سرمایه خود انتخاب کند.

بهترین نهال گردو

برای شهر خضری دشت بیاض که در ارتفاع قرار دارد بهترین نهال گردو نهال گردوی مقاوم به سرما و یخبندان است. نهالی که در برابر جمعیت آفات و بیماری‌ها استقامت بالایی داشته باشد، کمتر دچار چالش‌های محیطی و آبی شود، همچنین بیشترین تولید محصول گردو را با مغز پرچرب و سنگین داشته باشد.

نهالستان گردو در خضری دشت بیاض

برتر نهال نهالستانی تخصصی با نیم قرن سابقه و یکی از بزرگترین نهالستان‌های گردو در کشور است که سرمایه‌گذاران محترم می‌توانند برای این اقلیم ارقام مورد نظر خود را از این نهالستان مجهز با کمک مهندسین و متخصصین با تجربه انتخاب و خریداری نمایند و به مدت دو سال از خدمات پس از فروش و گارانتی این مجموعه بهره‌مند شوند. برای آشنایی با ارقام نهال میوه مراجعه به صفحه خرید نهال میوه خضری دشت بیاض به شما عزیزان پیشنهاد می‌شود.

کلام آخر

با مطالعه مطالب فوق می‌توان به این جمع‌بندی رسید که شهر خضری دشت بیاض از آب و هوای کوهستانی و معتدل با بارندگی‌های خوب و اراضی حاصلخیز برای کاشت نهال گردو برخوردار است. سرمایه‌گذاران می‌توانند از این ظرفیت‌های خدادادی برای احداث باغات گردو بیشترین بهره‌برداری را داشته باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر خضری دشت بیاض می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در خضری دشت بیاض مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال