خرید نهال گردو در کندر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کندر

در این مقاله جهت افزایش آگاهی باغداران شهر کندر شرایط اقلیم کندر شرح داده شده و ارقام گردو مناسب کاشت معرفی می‌شود تا باغداران با خرید نهال گردو مناسب بالاترین عملکرد و راندمان تولید را شاهد باشند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کندر

برای اطلاع از شرایط اقلیمی شهر کندر باید موقعیت جغرافیایی آن بررسی گردد، این موقعیت نشان دهنده قرارگیری شهر در استان خراسان رضوی و شهرستان خلیل آباد است که ارتفاع آن از سطح دریا عدد ۹۶۶ متری را نشان می‌دهد. این خطه با ۶۴۶۰ نفر جمعیت دارای اقلیم آب و هوایی خشک و بری است که تابستان‌های خشک و گرم و زمستان‌های معتدل دارد. البته دامنه جغرافیایی شهر کندر به ۳ جبهه کوهستانی در شمال، جلگه‌ای در مرکز و کویری در قسمت‌های جنوبی شهر تقسیم بندی می‌شود که شرایط آب و هوا و نوسانات دمایی در هر بخش متفاوت است. در این خطه حداکثر مطلق دما در تابستان ۴۵ درجه و ۱۶ درجه زیر صفر در زمستان است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در کندر

خراسان رضوی از نظر میزان تولیدات گردو مقام چهارم را در کشور دارد. در شهر کندر مخصوصاً در مناطق شمالی و دامنه کوه پایه‌ای باغات میوه از جمله گردو بسیار به چشم می‌خورد. زیرا این نهال در مناطقی با سرمای کافی و آب فراوان بالاترین رشد را دارد و خطه‌های شمالی کندر از این شرایط برخوردار هستند. برای این بخش نهال‌های معتدله با توجه به تاریخچه و سابقه باغداری باغات موجود بسیار مناسب هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کندر

برای احداث باغ گردو در کندر موارد زیر بسیار حائز اهمیت است.
* فاصله گذاری نقاط کاشت نهال و مهیاسازی شرایط زمین: اگر نهال در مناطقی کم شیب و با فواصل مناسب کاشته شود، هم ذخیره سازی آب بهتر انجام شده و هم رسیدگی، هرس و برداشت میوه باغات بهتر انجام می‌شود. همچنین فاصله معین بین نهال‌ها امکان کاشت محصولات زراعی را فراهم کرده و دریافت نور را به شکل یکنواخت میسر می‌کند.
* قبل از کاشت نهال باید زهکشی مناسبی بر روی خاک انجام شده و بر حسب آنالیز خاک، کمبودها و بیشبودهای آن برطرف شود. بافت خاک به شکل لومی و شنی با کمترین میزان درصد اسیدیته و شوری باشد.
* شناخت وضعیت منابع آبی و اطلاع از روش‌های آبیاری بهینه باعث می‌شود نهال‌های سازگار خریداری شده و با دور آبیاری منظم کیفیت جوانه زنی و میوه‌دهی افزایش پیدا کند.
* توجه به نوسانات دمایی باعث می‌شود نهال گردو که حساسیت بالایی به سرمازدگی دارد از خسارت‌های احتمالی در امان بوده و متقابلاً با جلوگیری از تضعیف نهال، امکان تهاجم آفات و باکتری‌ها نیز تقلیل پیدا کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در کندر حالت اقتصادی دارد؟

برداشت بالاترین سود و درآمد از نهال کاشته شده در اقلیم کندر منوط به رعایت موارد زیر است.
• استفاده از رقم‌های پیوندی و پایه کوتاه که امکان تراکم کاشت در هکتار را افزایش می‌دهد و همچنین از فضای خالی موجود بین نهال‌ها می‌توان برای کاشت دیگر محصولات و برداشت بیشترین سود استفاده کرد.
• استفاده از ارقام مقاوم به شرایط جوی این منطقه باعث می‌شود نهال حالت تهاجمی پیدا نکرده و با مطابقت بیشتر با شرایط خاکی و آبی بالاترین بازدهی را داشته باشند.
• استفاده از رقم‌های سازگار، سالم و ضمانت شده
• انتخاب نهال‌های معتدل و مقاوم به گرما و خشکی و زودگل
• رسیدگی‌های اصولی و کوددهی به موقع برای افزایش سایز و کیفیت میوه
• فروش آن در بازارهای پرتقاضا با قیمت بالا

 

خرید نهال گردو در کندر

از جمله اهداف مشترک تمامی باغداران در سرتاسر نقاط جهان از بابت کاشت نهال گردو برداشت بالاترین محصول از نظر کمیت و کیفیت است. لذا خرید نهال گردو در کندر باید از ارقام سازگار با این اقلیم، مقاوم به گرما خشکی و از گونه‌های زودگل و ضمانت‌دار انجام شود. برای داشتن چنین نهال‌هایی می‌توانید به نهالستان اینترنتی و با اعتبار برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در کندر

اشخاصی که فروش نهال گردو در کندر را به عنوان شغل انتخاب کرده‌اند برای دریافت بالاترین میزان فروش و سود، ادعای کیفیت و باردهی بالای نهال‌ها را دارند. در قبال چنین ادعاهایی و حفظ سرمایه خود حتماً نهال‌های اصیل، لیبل‌دار و تضمین شده از نظر عدم بیماری و کیفیت را خریداری کنید.

نهال گردو مناسب کندر

گفتیم که اکثر اراضی شهر کندر نزدیک به مناطق کویری بوده و آب و هوای غالب آن گرم و خشک است. البته برای بخش‌های کوهستانی و شمالی، نهال گردو مناسب در کندر رقمی خواهد بود که معتدله و نیمه گرمسیری باشد که بتوانند حداکثر مطلقه دمایی ۴۵ درجه را تحمل کرده و با توجه به منابع و پتانسیل‌های موجود راندمان تولید و ریشه زایی خوبی داشته باشد.

انواع نهال گردو در کندر

از میان انواع نهال گردو در کندر، نهال‌هایی می‌توانند در این اقلیم بالاترین محبوبیت را کسب کنند که دارای ریشه‌های قوی جهت جذب مواد تغذیه‌ای و آب از بستر موجود بوده و نسبت به تنش‌های دمایی و آبی مقاومت بالایی بالای دارند که نمونه‌ای از این ارقام را در زیر مشاهده می‌کنید.
* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهال گرمسیری مقاوم به گرمای بالای ۴۵ درجه مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری و مناطق گرم و خشک، مقاومت بالا در برابر بلایت و آنتراکنوز، دارای محصول دهی جانبی به مقدار ۶ تن در هکتار, ۶۰ درصد مغز میوه بیشتر به دلیل عدم وجود هسته سخت میانی
* نهال ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی، قابل کاشت در تمامی محدوده‌ها با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، بسیار زود بازده و پربار با میوه‌دهی ۱۰ تن در هکتار
* نهال گردوی تخم مرغی: مناسب برای مناطق معتدل با ارتفاعات ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، شروع باردهی از سال اول، میوه‌ای تخم مرغی شکل و کشیده با مغز شیری و پرچرب، باردهی ۲۰ کیلوگرم برای هر نهال در سال، دیرگل
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی مناسب برای مناطق نیمه گرمسیری و معتدل با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، نهالی زود بازده، از سال دوم، زودگل با محصول دهی ۶ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در کندر

در حوزه باغداری نهال‌های پیوندی، وارداتی و خارجی به دلیل مقاومت بالا و پرورش در شرایط اصولی و کیفیت بی‌نظیر دارای قیمت‌های بالاتری هستند. افرادی که قصد خرید چنین نهال‌هایی را دارند باید در وهله اول سازگاری آن را با اقلیم خود مطابقت داده سپس برای آگاهی از قیمت نهال گردو در کندر می‌توانند به بخش زیر مراجعه کنند.

بهترین نهال گردو

مهمترین ویژگی که می‌تواند یک نهال را به عنوان بهترین نهال گردو در کندر به محبوبیت برساند در درجه اول مقاومت آن در برابر سرمازدگی، باد، تگرگ و در وهله بعد استقامت آن در برابر آفات تهاجمی و ثمره دهی بالا با ظرفیت‌های طبیعی موجود است.

نهالستان گردو در کندر

مجموعه‌های زیادی تحت عنوان نهالستان گردو در کندر فعالیت دارند که به پرورش نهال‌های بومی و پربار پرداخته و در اختیار خریداران قرار می‌دهند. نهالستان مجوزدار و معروف برتر نهال می‌تواند آسودگی خاطر را برای باغداران به دنبال داشته باشد. زیرا در قبال کیفیت نهال‌های خود پاسخگو بوده و نهال‌های را زیر نظر کلینیک‌های گیاه پزشکی و آنالیز‌های علمی پرورش می‌دهد.
همچنین می‌توانید نهال‌های میوه قابل کاشت در شهر کندر را در صفحه خرید نهال میوه کندر مطالعه کنید.

کلام آخر

اگر با روش‌های جدید و راهکارهای تخصصی باغبانی آشنایی داشته باشید می‌توانید با استفاده از ابزار آلات مکانیزه و آبیاری نوین بالاترین میزان تولیدات گردو از هر خطه خصوصاً شهر کندر را برداشت کنید. برای بهره‌مندی هرچه بهتر از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طبیعی شهر کندر می‌توانید از تخصص و تجربه تیم مهندسی برتر نهال استفاده کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر کندر می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در کندر مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال