خرید نهال گردو در قاین✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار قاین

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که نیاز سرمایه بالایی دارد و شهر قائن به دلیل آب و هوای سردسیری توانسته بستری مستعد و مناسب برای کاشت و احداث باغ گردو باشد. با توجه به سود بالای میوه و چوب آن سرمایه‌گذاری در این بخش بسیار هوشمندانه و اقتصادی است پس در این مقاله با ما همراه باشید تا نهال‌های مناسب با آن را بهتر بشناسیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قاین

شهر قائن دارای آب و هوای سردسیری و تقریباً کوهستانی است، این شهر به پایتخت زرشک و زعفران در جهان معروف است. با توجه به ارتفاع ۱۴۴۰ متری آن از سطح دریا، میزان فشار هوا و نوسانات دمایی بالا بوده و بارندگی‌های زیادی در این بخش اتفاق می‌افتد که میانگین بارشی آن ۱۸۰ میلیمتر در سال است. این شهر در سردترین روز سال دمای منفی ۲۲ درجه و در گرم‌ترین روز سال دمای ۴۲ درجه را تجربه می‌کند.
به دلیل قرارگیری در دامنه‌های کوه پایه‌ای و حوزه آب و هوایی سردسیری تحت تاثیر جریانات توده‌ای و بادهای شرقی قرار دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در قاین

اگر به شهر قائن سفری داشته باشید با باغات گردوی سر به فلک کشیده آن مواجه خواهید شد، زیرا این اقلیم سردسیری بوده و نهال‌های گردو به راحتی می‌توانند دوره سرمای خود را پشت سر گذاشته و بهترین رشد را داشته باشند. البته باغات انار، عناب، گیلاس، هلو، آلوچه و بادام و سیب آن نیز پربار است.
در رابطه با احداث باغ گردو در شهر قائن توجه به پیشینه باغداری و شناسایی نهال‌های مقاوم و مناسب این بخش می‌تواند بسیار مفید فایده باشد. این منطقه هم منابع آبی بسیار خوبی دارد و هم اراضی و خاک آن از عناصر تغذیه‌ای برخوردار بوده و حاصل خیزی لازم را برای رشد فوق العاده نهال گردو دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قاین

احداث باغ کاری بسیار پیچیده و نیازمند اطلاعات تخصصی است پس می‌توانید با افراد گیاه شناس و متخصص مشورت کرده و در خصوص موارد زیر کسب اطلاع کنید. سپس برای خرید نهال به نهالستان‌های معروف و شناخته شده مراجعه کنید.
. شناخت نوع آب و هوای شهر قائن
. توجه به میزان بارندگی‌ها و منابع آبی آن
. توجه به کمینه و بیشینه دمایی آن
. وجود سرمای دیررس بهاره و یخبندان
. توجه به حاصل خیزی خاک و آنالیز آن
. اطلاع از تنش‌های محیطی و آفت‌ها و راه‌های دفع آن
. دانستن بهترین روش‌های آبیاری و کوددهی
. داشتن اطلاعات تخصصی در رابطه با نحوه کاشت و زمان کاشت نهال گردو

 

آیا کاشت نهال گردو در قاین حالت اقتصادی دارد؟

با نگاهی به تعدد باغات گردو در شهر قائن نیازی به گفتن نیست که این شهر شرایط و زمینه مساعد و مناسب برای کاشت و پرورش نهال گردو را دارد و سرمایه‌گذاری در این بخش با خرید و کاشت ارقام سردسیری می‌تواند با سودآوری بسیار بالا همراه باشد.

 

خرید نهال گردو در قاین

احداث باغ گردو نیازمند هزینه و سرمایه‌های بالایی است و خرید نهال گردو و میزان باردهی و کیفیت آن می‌تواند این سرمایه را چندین برابر کند به شرط اینکه از مراکز معتبر به صورت ضمانت شده خریداری شود. پس سعی کنید از نهالستان‌های با سابقه ،شناخته شده و مطرح کشور همچون برتر نهال ارقام سازگار با اقلیم قاین را خریداری کنید تا بتوانید با کمک مشاوره‌های کارشناسان این بخش نیازهای آن را به بهترین نحو با کمترین چالش رفع کنید.

فروش نهال گردو در قاین

خرید نهال از مراکز فروش نهال گردو در قائن از جمله اقداماتی است که نیاز به شناخت صحیح استانداردها و ویژگی‌های مناسب نهال گردو دارد پس موعد خرید به موارد زیر نیز توجه داشته باشید.
. نهال‌های انتخابی باید کاملاً مقاوم و سازگار با آب و هوا و میزان بارندگی و نوسانات دمایی شهر قائن باشد تا بتواند رشد خود را به بهترین نحو ارائه کند.
. نهال‌ها باید از ارقام پربار و تجاری و در سنین یک الی دو ساله با ارتفاع یک و نیم الی ۲ متر باشد.
. نهالی که خریداری می‌کنید باید ریشه‌های جوان شاداب، پر و مویی داشت ه باشد و هنگام تحویل آفت زدایی شده و با بسته‌بندی ایزوله و بهداشتی همراه باشد.
. با توجه به قابل رویت نبودن آفات و باکتری‌ها نهال نهالستان فروشنده باید برای آن کارت قرنطینه و گواهی سلامت در نظر بگیرد.

نهال گردو مناسب قاین

نهال گردوی کانادایی: نهالی سازگار در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار، نهالی پربازده، دیرگل که مغز میوه آن ۹۰ درصد است.
. نهال گردوی فرنور: نهالی مقاوم به آفاتی مانند سیب و بلایت، تحمل گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، مناسب برای ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری با باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی با تناژ ۱۰ تن در هکتار، مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل پایه کوتاه، مقاوم در برابر گرمای ۴۵ درجه و سرمای ۳۰ درجه
. نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی زود بازده، دیرگل، مناسب برای مناطق سردسیری و ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متری، با باردهی ۵ تن در هکتار

انواع نهال گردو در قاین

. نهال گردوی کانادایی
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
. نهال گردوی خوشه‌ای
. نهال گردوی پوست کاغذی
. نهال گردوی فرنور
. نهال گردوی پدرو
. نهال گردوی روند
. نهال گردوی فرانکت
. نهال گردوی تخم مرغی

قیمت نهال گردو در قاین

امروزه بستر اینترنت بسیار کارساز بوده و شما می‌توانید چندین نهالستان را از نظر قیمت نهال‌ها و ارقام آن مورد تحقیق و بررسی قرار دهید و با ذهنی باز و آگاهانه خرید نهال گردو را داشته باشید. البته می‌توانید به کامل‌ترین و به روزترین مرجع در برتر نهال مراجعه کرده به کمک لینک روبرو از قیمت نهال‌های گردو و هر رقم آن با خبر شوید.

بهترین نهال گردو

مسلماً نهال گردویی که بتواند در برابر تغییرات دمایی تنش‌های خاکی، آفات و خشکی یا کم آبی بیشترین مقاومت را داشته باشد و با اقلیم شهر قائن بتواند بیشترین سازگاری و بالاترین میزان میوه‌دهی خود را داشته باشد به عنوان بهترین نهال گردو برای این بخش شناخته خواهد شد. نهالی که با هزینه رسیدگی کمتر و عملکرد بهتر بیشترین سود و درآمد را برای باغداران شهر قائن خواهد داشت.

نهالستان گردو در قاین

اگر به دنبال بهترین و مجهزترین نهالستان گردو در قائن هستید ما به شما سایت اینترنتی برتر نهال را معرفی می‌کنیم. کارشناسان و مشاوران این نهالستان می‌توانند با اطلاعات درست و تخصصی مناسب‌ترین و سازگارترین نهال را برای اقلیم قائن پیشنهاد دهند و شما می‌توانید با قیمتی منصفانه نهال مورد نظر خود را خریداری و بابت سلامت آن ضمانت دریافت کنید. عزیزانی که قصد آشنایی با ارقام متنوع نهال میوه را دارند می‌توانند با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه به اطلاعات خوبی دست پیدا کنند.

کلام آخر

شهر قائن یکی از بهترین مناطق از نظر آب و هول و حاصلخیزی خاک برای سرمایه‌گذاری در باب احداث باغ گردو است، زیرا هیچگونه نگرانی بابت تامین آب و نیاز سرمایی نهال گردو وجود نداشته و شما می‌توانید در پایتخت زعفران جهان از باغات میوه خود نیز تجارت پرسودی داشته باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر قاین می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در قاین مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال