خرید نهال گردو در رضویه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار رضویه

اگرچه باغداری حوزه‌ای سودآور و کم ریسک است اما در این میان احداث باغ گردو و کشت و پرورش نهال آن به دلیل بازار فروش جهانی بالا از ارزش و تراز تجاری بیشتری برخورد است. به همین جهت افراد زیادی تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش دارند برای شهر رضویه می‌توان با خرید نهال گردو از ارقام نیمه گرمسیری این بیزینس سودآور را استارت زد. با ما همراه باشید تا نهال‌های مناسب و قابل کاشت را پس از بررسی شرایط اقلیمی آن بهتر بشناسیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رضویه

شهر رضویه از جمله شهرهای حاشیه‌ای مشهد است که با آن فاصله ۱۸ کیلومتری دارد و از نظر موقعیت جغرافیایی از غرب با کال طرق، از شمال و شرق با ارتفاعات هزار مسجد و کپه داغ و از جنوب غربی با کوه‌های خواجه مراد همسایگی دارد. همچنین این بخش با بخش‌های سنگ بست، سفید سنگ و مرزداران سرخس احاطه شده است. این شهر دارای بیشینه دمایی ۴۳ درجه در تابستان است و منفی ۱۵ درجه در زمستان است و دامنه گرمایی بالای آن باعث اقلیم گرم و خشک این شهر شده است. بیشتر بارش‌ها در دی و بهمن بوده و میانگین بارشی آن ۲۰۰ میلیمتر در سال است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در رضویه

با توجه به اینکه شهر رضویه در حاشیه مشهد قرار گرفته و جزو قطب‌های گردشگر پذیر محسوب می‌شود لذا تراکم بافت شهری در آن غالب بوده و اکثر باغات گردو در پیرامون شهر احداث شده است. برای این بخش نهال‌های نیمه گرمسیری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید علاوه بر مراجعه به باغات گردو و بررسی میزان باردهی با رقم‌های پربار آشنا شده یا از افراد متخصص و نهالستان‌های معتبر اطلاعات دقیق کسب کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رضویه

احداث باغ گردو پروسه بسیار پیچیده با زیر مجموعه‌های فراوان است اما شاخص‌ترین مواردی که باید قبل از احداث مورد بررسی قرار بگیرد عوامل زیر هستند.
. آگاهی از میزان ارتفاع سطح دریا و وضعیت اقلیمی جوی و بارندگی و منابع آبی آن
. خرید نهال سازگار با پارامترهای اقلیمی و دمایی از ارقام زودبازده و سالم
. برآورد هزینه‌های احداث
. انتخاب زمین مناسب و اطلاع از بافت خاکی
. آنالیز خاک و پی بردن به میزان قدرت و جذب و کشش آن
. داشتن اطلاعات تخصصی در رابطه با آبیاری، سمپاشی، کوددهی، هرس و نحوه کاشت نهال

 

آیا کاشت نهال گردو در رضویه حالت اقتصادی دارد؟

از جمله دلایلی که باعث می‌شود کاشت نهال گردو در اقلیمی مانند رضویه سودآور شود، انتخاب رقم مناسب و رسیدگی‌های درست و منظم به آن است. اگر نهال‌های مقاوم به گرما انتخاب شود با شیوه‌های مراقبتی مانند کوددهی بر اساس آنالیز خاک و برگ، آبیاری زیر سطحی، سمپاشی به موقع و هرس بهداشتی انجام شود نهال در یک بستر رشد بسیار ایده‌آل و کامل بالاترین ریشه زایی و رشد را خواهد داشت و در اوج باردهی محصولات مرغوب و بدون آفت را تولید و در کوتاه‌ترین زمان با فروش میوه آن می‌توان سود چشمگیری کسب کرد.

 

خرید نهال گردو در رضویه

با توجه به اینکه گردوکاری یکی از پیشه‌های سودآور و میان مدت است در خرید نهال گردو در رضویه سعی کنید رقم‌های زود بازده و البته پایه کوتاه را انتخاب کنید زیرا خصوصیات گیاهی و ژنتیکی چنین ارقام پیوندی ارتقا پیدا کرده و مسلماً باردهی، مقاومت و ریشه زایی آن نیز بیشتر خواهد بود. البته رقم‌های پیوندی نیز باید سازگار با محیط انتخاب شوند تا دچار رشد تهاجمی نشوند. لذا برای خریدی دقیق و درست می‌توانید به برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در رضویه

معمولاً فروش نهال گردو در رضویه از ارقام سازگار و بومی اتفاق می‌افتد و این نهال‌ها به دلیل مطابقت بیشتر با شرایط جوی و خاکی این منطقه کمتر دچار خسارت و آفات می‌شوند. به همین دلیل محبوبیت بیشتری در این خطه دارند لذا توصیه می‌شود هنگام خرید نهال گردو در درجه اول سلامت نهال در وهله بعدی نیز سازگاری آن را مدنظر قرار دهید.

نهال گردو مناسب رضویه

مسلماً زمانی می‌توان نهال گردو مناسب رضویه را به یک رقم خاص تعمیم داد که آن نهال بتواند در مواجهه با کم آبی، تغییرات دمایی و گرمایی منطقه رشد خود را تطبیق داده و دارای ریشه‌های قوی و گسترده‌ای باشد و کمتر میزبان بیماری‌ها و آفت‌ها شود. این گونه رقم‌ها با تنه تنومند و ریشه‌های جاذب و قوی خود می‌توانند سالانه باردهی با کیفیت و کمیت بالایی داشته باشند.

انواع نهال گردو در رضویه

با توجه به اقلیم گرم و خشک رضویه امروز باغداری به شکل تخصصی انجام شده و از میان انواع نهال گردو در رضویه رقم‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری بیشتر برای کشت استفاده می‌شوند که در بخش زیر به چند نمونه اشاره شده است.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی مقاوم و توانمند در برابر خشکی هوا، بادهای سوزان، گرما، دور آبیاری کم، مناسب با ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، باردهی عالی ۶ تن در هکتار زودگل، مقاوم به آفات، بالاترین درصد مغز به دلیل عدم وجود هسته سخت میانی
• نهال گردوی هارتلی: نهالی آمریکایی، زودگل شروع باردهی از سال اول قابل کاشت در ارتفاعات ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ متری، باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار، رقمی پربار، زود بازده و پیوندی مقاوم به گرما و خشکی
• نهال گردوی پدرو: نهالی آمریکایی، زودبازده شروع باردهی از سال اول، مناسب کاشت در ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری، میوه دهی ۶ تن در هکتار،
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی مناسب تمامی اقلیم‌ها، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه، پیوندی زود بازده، دیرگل با میوه‌دهی ۹ تن در هکتار پوست نیمه کاغذی

قیمت نهال گردو در رضویه

بدون مراجعه حضوری زمانبر برای آگاهی از قیمت نهال گردو در رضویه می‌توانید به لینک زیر رجوع کرده و قبل از خرید آگاهی خوبی از ارقام متنوع و نرخ آنها داشته باشید.

بهترین نهال گردو

به طور کلی بهترین نهال گردو در رضویه نهالی با ریشه‌های قوی، تنه تنومند، مقاومت بالا در برابر تغییرات اقلیمی جوی و خاکی این منطقه است. نهالی با چنین ویژگی‌هایی مسلماً بسیار ارزشمند و تجاری خواهد بود و به دلیل مقاومت و مرغوبیت بالا، بازدهی و باردهی فوق العاده‌ای خواهد داشت.

نهالستان گردو در رضویه

با مراجعه اینترنتی به بزرگترین و با سابقه‌ترین نهالستان گردو در رضویه می‌توانید نهال‌های لیبل‌دار، اصیل، ضمانت شده و مرغوب را سازگار را دریافت کنید. برتر نهال مجموعه‌ای مجهز و با سابقه است که با پشتیبانی ۲۴ ساعته از باغدار و ارائه نهال‌های تضمین شده از نظر سلامتی و استقامت می‌تواند گامی نقشی مهم در موفقیت باغ شما بردارد.

کلام آخر

 با استناد به مطالب ذکر شده می‌توان به این جمع‌بندی اکتفا کرد که برای گردوکاری در شهر رضویه با اقلیم گرم و نیم خشک خرید نهال گردوی سالم و سازگار با آب و هوای این شهر از نهالستان‌های تخصصی مانند برتر نهال بسیار تصمیم هوشمندانه و اقتصادی خواهد بو. پس از طریق پل‌های ارتباطی و تعامل و ارتباط با تیم مهندسی این مجموعه از خدمات شایان و بهینه آن در جهت باغداری خود استفاده کنید. با مراجعه به صفحه نهال خرید نهال میوه رضویه از ارقام قابل کشت در این شهر مطلع شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر رضویه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در رضویه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال