خرید نهال گردو در سلامی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سلامی

در حوزه باغداری مناطقی می‌تواند موفق عمل کند که از منابع طبیعی و آب و هوای بهتری برخوردار باشد و این شغل با اطلاعات دقیق از عوامل محیطی پیرامون پیش برود. در این بخش قصد داریم شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی شهر سلامی را مورد بررسی قرار دهیم تا بدانیم آیا امکان کاشت نهال گردو و بهره‌برداری از این نهال تجاری و سودمند در این اقلیم امکان‌پذیر است یا نه؟

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سلامی

شهر سلامی یکی از مناطق بزرگ واقع در شهرستان خواف و ۲۵ کیلومتری آن است. این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی خراسان رضوی و ۲۳۰ کیلومتری مشهد قرار گرفته است. این شهر دارای ارتفاع ۱۰۶۸ متری از سطح دریا بوده و جمعیتی بالغ بر ۷۵۵۵ نفر در آن ساکن هستند. عمده اقتصاد شهرستان خواف از حوزه کشاورزی باغداری و دامداری شهر سلامی تامین می‌شود.
این شهر با شهرستان‌های رشتخوار، زاوه، باخرز و جلگه زوزن همجواری دارد و دارای دو سد سلامی و سده است. همچنین بندهای آب موجود در اطراف شهر شرایط باغداری و کشاورزی را بسیار تسهیل کرده است و این شهر به جهت فاصله ۱۴۰ کیلومتری با کشور افغانستان و قرارگیری در مسیر بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و واقع شدن در ارتفاعات پایین از اقلیم آب و هوایی گرم و خشک با میانگین بارشی ۸۷ میلیمتری در سال است. کمینه و بیشینه دمایی آن به ترتیب منفی ۵ و ۴۴ درجه در تابستان است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در سلامی

از جمله محصولاتی که در شهرستان سلامی تولید می‌شود می‌توان به خربزه، چغندر قند، بادام، هندوانه، گردو، سیب، زرشک و زعفران اشاره کرد. با توجه به اقلیم گرم و خشک شهر سلامی و بارندگی‌های کم آن این حوزه‌های تامین غذایی از طریق سفره‌های آب زیرزمینی، بندها و چاه‌های عمیق تامین می‌شود. برای احداث باغ گردو در این بخش نیاز است که تاریخچه باغات گردو مورد مطالعه قرار گرفته و اطلاعاتی در زمینه نهال‌های سازگار و بیماری‌ها منطقه کسب کرده و با توجه به منابع آبی موجود زمین باغ در قسمت مناسب با خاک حاصلخیز انتخاب شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سلامی

احداث باغ گردو به دلیل سرمایه‌های بالایی که نیازمند است باید کاملاً علمی با اطلاعات گیاهی و تخصصی پیش برود. زیرا سهل انگاری در آماده سازی هر قسمت می‌تواند عواقب و تاثیرات منفی در رشد و عملکرد نهال گردو داشته باشد. پس برای داشتن باغات گردوی تجاری و پربازده باید با نهالستان‌های تخصصی و کارشناسان با تجربه در ارتباط باشید.

 

آیا کاشت نهال گردو در سلامی حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اقلیم منطقه سلامی و کمبود بارش‌ها و وجود بادهای ۱۲۰ روزه باید هنگام کاشت نهال از ارقام سازگار با گرما و خشکی بالا استفاده شود. همچنین با قیم گذاری استقرار آن را در زمین محکم‌تر شود. همچنین با استفاده از منابع آبی موجود آبیاری اصولی و نوین به رشد هرچه بهتر نهال کمک کرد. اگر خرید نهال‌ها نیز با تضمین کیفیت و قیمت و سلامت همراه باشد با رسیدگی‌های ذکر شده امکان سودآوری و تراز اقتصادی بالای این نهال در شهر سلامی وجود دارد.

 

خرید نهال گردو در سلامی

اگر مشتاق به خرید نهال گردو از نهالستان‌های شناخته شده ولو خارج از شهر هستید می‌توانید به سایت اینترنتی برتر نهال مراجعه کرده و نهال‌های اصیل و مطابق با اقلیم را از میان ارقام متنوع این نهالستان انتخاب کنید. در این مراجعه کارشناسان متخصص این مجموعه به شما کمک خواهند کرد تا انتخاب صحیحی داشته باشید و برای نهال شما ضمانت ۲ ساله، کارت قرنطینه و گواهی سلامت صادر خواهد شد.

فروش نهال گردو در سلامی

۵۰ درصد موفقیت باغ را می‌توان به جرات به داشتن نهال‌های سالم، مقاوم، پربار و سازگار اختصاص داد. پس اگر می‌خواهید در این مسیر موفق عمل کنید در زمان مراجعه به مراکز فروش نهال گردو در سلامی موارد زیر دقت داشته باشید.
• نهال گردویی را انتخاب کنید که مقاومت بالایی به گرما و خشکی خطه سلامی داشته باشد و ریشه‌های آن قوی، بدون آفت و تنه آن سالم یک دست و دارای چند جوانه باشد.
• نهال از نظر پرورشی، آنالیزهای لازم را پشت سر گذاشته و هیچگونه کمبود تغذیه‌ای نداشته، دارای گواهی سلامت باشد و ریشه‌های آن آفت زدایی شده و دارای کارت قرنطینه باشد.
• نهالی را انتخاب کنید که جز نهال‌های بالغ و جوان با ریشه های سالم و پرتراکم باشد، جوان بودن ریشه باعث می‌شود نهال در انتقال به زمین جدید کمتر دچار شوک محیطی شود.
• از مراکزی نهال‌ها را خریداری کنید که بتوانند در طول باغداری از شما پشتیبانی و حمایت‌های تخصصی را داشته باشند.

نهال گردو مناسب سلامی

با توجه به کمبود بارندگی‌ها و منابع آبی شهر سلامی و وجود بادهای ۱۲۰ روزه امکان خشک بودن و رطوبت کم خاک و درصد شوری آن بالاست. نهال گردویی می‌تواند برای این بخش مناسب باشد که دارای ریشه‌های قوی باشد تا بتواند از ذخایر آب موجود زیرزمینی نیاز آبی خود را جذب کرده و مقاومت بالایی به گرما و خشکی و باد داشته باشد. از جمله نهال‌ها می‌توان به نهال‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری مانند پکان آمریکایی اشاره کرد.

انواع نهال گردو در سلامی

* نهال گردوی چندلر پیوندی: نهال مقاوم به گرما تا ۴۰ درجه، استقامت بالا در برابر کم آبی و خشکی، مناسب برای مناطق با ارتفاعی ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، دیرگل، با تناژ ۷ تن در هکتار
* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهال گرمسیری، مناسب ارتفاعات۰ تا ۲۵۰۰ متری، میان‌رس با میوه پوست کاغذی، ۶۰ درصد باردهی بیشتر از رقم‌های دیگر، مقاوم به گرما و خشکی
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری که محدوده کاشت ندارد، پیوندی و دیرگل باردهی بالای ۹ تن در هکتار، پوست میوه نیمه کاغذی، پر بازده، پربار مقاوم به کم آبی و گرمای ۴۵ درجه

قیمت نهال گردو در سلامی

مطمئن‌ترین و به روزترین مسیر برای استعلام قیمت نهال گردو در شهر سلامی مراجعه به برتر نهال و لینک زیر است که شما می‌توانید پس از کسب اطلاع از قیمت هر رقم با توجه به اقلیم منطقه و بودجه خود رقم مناسب را انتخاب کنید.

بهترین نهال گردو

این نظریه برای تمامی نقاط جهان صدق می‌کند که بهترین نهال گردو نهال سازگار و بومی با شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی آن منطقه است. همچنین نهالی که در این منطقه بتواند با توجه به شرایط موجود گردوهای پرمغز، سنگین، سالم و بدون آفتی را تولید کند و نیاز به رسیدگی کمتری داشته باشد بهترین خواهد بود.

نهالستان گردو در سلامی

اگر در پی نهالستان گردو در سلامی هستید که هم مجوزدار باشد و هم تنوع ارقام و کیفیت بالای نهال‌ها را داشته باشد می‌توانید به نهالستان اینترنتی برتر نهال اعتماد کرده و نهال‌های مورد نظر خود را همراه با گارانتی دو ساله، ضمانت برگشت و گواهی قرنطینه از این مجموعه با سابقه و معروف دریافت کنید.
همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه شهر سلامی از رقم‌های قابل کاشت در شهر خود مطلع شوید.

کلام آخر

اگرچه شهر سلامی در مناطق کم بارش و نزدیک به مناطق بیابانی و بایر قرار گرفته است اما وجود بندهای آب، چاه‌های عمیق و نیمه عمیق کمک کرده است که محصولات سودآوری مانند گردو را نیز بتوان از این بخش برداشت کرد. برای شروع باغداری و احداث باغ گردو سعی کنید در خرید نهال با اطلاعات تخصصی و هوشمندانه پیش بروید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سلامی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سلامی مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال