خرید نهال گردو در سنگان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سنگان

درخت گردو دارای قدمتی چند هزار ساله بوده و منشا آن نواحی هیمالیا و آسیای مرکزی شناخته می‌شود. این درخت دارای میوه‌ای آجیلی سرشار از چربی، امگا ۳، آنتی اکسیدان و انواع ویتامین‌ها است که خواص بی‌نظیری در خنثی سازی رادیکال‌های آزاد و پیشگیری از سرطان‌های متعدد داشته و برای تقویت حافظه بسیار مناسب است. با توجه به محبوبیت میوه این نهال، خرید نهال گردو و کاشت آن در تمامی اقلیم‌ها مورد توجه است. متقابلاً در این مقاله با بررسی شرایط آب و هوایی سنگان نهال‌های گردوی سازگار در آن بررسی می‌گردد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سنگان

سنگان یکی از شهرهای واقع در خراسان رضوی و ۲۴ کیلومتری خواف است که اسم سنگان برگرفته از سنگ آهن است که بیانگر وجود بزرگترین معدن سنگ آهن خاورمیانه در این شهر است‌. این شهر با جمعیت ۱۲۴۴۳ نفری و ارتفاع ۱۷۰۰ متر از سطح دریا با ۳۰ روز یخبندان در سال دارای آب و هوای گرم و خشک و کویری به همراه بادهای موسمی ۱۲۰ روزه است.
در این خطه ماکسیمم دمایی در تابستان ۳۵ درجه و مینیموم دمایی منفی ۱۱ درجه در زمستان را به ثبت رسانده است. بیشتر اهالی این شهر در معادن سنگ مشغول به کار هستند اما برای تامین امنیت غذایی و برطرف شدن نیازهای محلی کشاورزی و باغداری در این شهر با کمک کاریزها و قنات‌ها جانی دوباره گرفته است.
از جمله قنات‌هایی که در رونق باغات میوه منجمله باغات گردو کمک کننده بوده‌اند قنات کیسه نان و احمدآباد است. شهر سنگان با مشهد فاصله ۳۰۰ کیلومتری داشته و از شرق با افغانستان، از غرب با جلگه ذوزن، از شمال با تایباد و از جنوب با قاینات همسایگی دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در سنگان

نهال گردو از جمله نهال‌های تنومند و مقاومی است که برای شروع جوانه زنی باید دوره خواب آن کاملاً برطرف شود. از این رو نهالستان‌های تخصصی با استفاده از راهکارهای علمی مانند القای شیمیایی دوره خواب به نهال و تولید نهال‌های مقاوم به گرما با نیاز سرمایی کم توانسته‌اند امکان کاشت نهال با کمک ارقام نیمه گرمسیری و زودگل را میسر کنند.‌ بررسی سابقه باغداری در این شهر نشان دهنده استفاده از ارقامی مانند پکان آمریکایی، چندلر و اسرائیلی است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سنگان

از جمله مهم‌ترین عوامل و پارامترهایی که در احداث باغ گردو در سنگان حائز اهمیت است توجه به نوع خاک و بافت آن است. خانه نهال گردو خاک قوی با زهکشی مناسب و بافت قلیایی و لومی است. مناسب بودن خاک علاوه بر تامین مواد غذایی و املاح مورد نیاز برای درخت در سیرآبی ریشه بسیار موثر است. نهالی که در مناطقی با شیب ملایم کاشته شود دسترسی بهتر و بیشتری به منابع آبی پیدا می‌کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در سنگان حالت اقتصادی دارد؟

امروز افرادی که به صورت حرفه‌ای باغ‌های تجاری و مکانیزه را ایجاد می‌کنند مسلماً واقف هستند که نهال گردو برای شروع باردهی به یک الی سه سال به صورت حداقلی به زمان نیازمند است و این افراد برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از باغات گردوی خود سعی می‌کنند از محصولات زراعی یا نهال‌های پایه کوتاه و میوه ده جهت کشت استفاده کنند تا با برداشت محصولات این نهال‌ها تا باردهی نهال‌های گردوی خود حالت اقتصادی و سوددهی باغ را داشته باشند. برای سودآور شدن کاشت نهال در اقلیم سنگان استفاده از نهال‌های زودبازده، زودگل و مقاوم به خشکی و گرما بسیار جوابگو خواهد بود. البته استفاده از نهال‌های پایه کوتاه، باعث افزایش رشد و ریشه زایی، راحت‌تر شدن هرس و برداشت میوه و همچنین افزایش تراکم کاشت نهال می‌شود.

 

خرید نهال گردو در سنگان

برای داشتن باغات گردوی پرثمر و تجاری هزینه‌های زیادی متوجه باغداران است که مهم‌ترین بخش هزینه برای خرید نهال گردو در سنگان است. با توجه به متفاوت بودن گونه‌های نهال گردو و خصوصیات باردهی آنها اطلاع از میزان باردهی و قیمت نهال‌ها باعث می‌شود انتخاب درستی از رقم نهال داشته و همچنین امکان تراکم کاشت را نیز را بالا می‌برد. پس برای داشتن نهال‌های پایه کوتاه، زود بازده، پربار و سازگار با آب و هوای گرم و خشک سنگان توصیه می‌شود به لینک زیر مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در سنگان

مسلماً مهمترین مراکزی که در رابطه با تکثیر و فروش نهال گردو در سنگان فعالیت دارند نهالستان‌های تخصصی هستند. پروسه خرید نهال دارای ویژگی‌های زیر است.
* نهال مقاوم به خشکی و گرما سازگار با اقلیم سنگان باشد.
* از گونه‌های زود بازده، پیوندی، زودگل و پایه کوتاه باشد.
* مرغوبیت و کیفیت بالایی داشته و دارای کارت سلامت، گواهی قرنطینه و تضمین برگشت باشد.
* جزو رقم‌های جوان با ریشه‌های سالم، پرتراکم و مویی باشد.

نهال گردو مناسب سنگان

برای خطه‌های کویری و گرم و خشک، نهال گردو مناسب سنگان نهال‌های زودگل هستند که شامل نهال‌های گرمسیری، مقاوم در برابر خشکی و گرما و کم آبی هستند و باعث می‌شود در برابر بادهای ۱۲۰ روزه نیز استقامت خود را حفظ کنند. آبیاری به موقع و اصولی در چنین اقلیم‌هایی بسیار حائز اهمیت بوده و از تضعیف نهال و درگیری آن با بیماری‌ها و تنش‌های خاکی و آبی جلوگیری می‌کند.

انواع نهال گردو در سنگان

از جمله انواع نهال گردو در سنگان که می‌تواند بالاترین مقاومت و بازدهی را داشته باشد نهال گردوی پکان آمریکایی است. این نهال زودگل بوده و مقاوم به خشکی و گرما تا ۵۰ درجه سانتیگراد است و با باردهی ۶ الی ۵ تن در هکتار قابلیت کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری را نیز دارد.
البته نهال چند لر نیز با قابلیت کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری و باردهی ۷ تن در هکتار و استقامت بالا به کم آبی، خشکی و آفات جزو نهال‌های محبوب در این خطه است که در کنار نهال ژنوتیپ پالیز با باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار با خصوصیات دیرگلدهی، زودبازدهی و پرباری می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

قیمت نهال گردو در سنگان

یکی از معتبرترین مجموعه‌هایی که قیمت نهال‌های گردو در ارقام متنوع را به صورت به روز درج می‌کند برتر نهال است که برای آگاهی شما عزیزان از قیمت نهال گردو در سنگان لینک زیر را معرفی می‌کند.

بهترین نهال گردو

فاکتورهای زیادی برای انتخاب بهترین نهال گردو در سنگان وجود دارد. رقمی که مقاومت بالا در برابر کم آبی و خشکی و بادهای ۱۲۰ روز سیستان داشته و بتواند ریشه زایی خوبی با منابع آبی محدود این منطقه داشته باشد مسلماً در برابر آفات نیز مقاوم خواهد بود و می‌تواند باردهی و بازدهی خوبی را داشته باشد و نهال برتر معرفی شود.

نهالستان گردو در سنگان

اگرچه تعداد نهالستان گردو در سنگان کم نبوده و افراد می‌توانند خرید نهال گردو را در این مراکز دنبال کنند اما بسیاری از افراد برای احداث باغات حرفه‌ای، پربار و سودده به دنبال نهال‌های اصیل، با کیفیت و ضمانت‌دار هستند.
همچنین برای آگاهی از نهال‌های میوه سازگار در سنگان می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه سنگان مراجعه کنید.

کلام آخر

گفتیم که از جمله مهم‌ترین فاکتورهای احداث باغ گردو در مناطق گرم و خشک توجه و منابع آبی و استفاده از روش‌های نوین و مکانیزه آبیاری است. زیرا در این گونه نواحی میزان بارندگی‌ها کم و متقابلاً گرما و بادهای خشک نیز بالا است و برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از نهال‌های گردو و برداشت میوه‌های با کیفیت، رسیدگی‌های اصولی و آبیاری منظم و دقیق بسیار کارساز خواهد بود. توصیه می‌شود روش‌های اصولی رسیدگی به نهال در چنین مناطقی با کمک نهالستان‌های معتبر پیگیری شود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سنگان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سنگان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال