خرید نهال گردو در مسینا✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار مسینا

در مبحث احداث باغ گردو پارامترها و معیارهای حائز اهمیتی وجود دارد که یکی از موثرترین آنها خرید نهال سازگار و شناخت نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی منطقه است. پس اگر قصد سرمایه‌گذاری در شهر طبس مسینا را دارید با ما همراه باشید تا با شرایط جوی و اقلیمی آن بیشتر آشنا شده و خرید مناسب و معتبری را از مراکز معرفی شده داشته باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شهر طبس مسینا

طبس مسینا از بخش‌های گزیک شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی و در ارتفاع ۱۲۵۰ متری از سطح دریا واقع شده است. این بخش که مرکز دهستان طبس مسینا نامیده می‌شود از موقعیت ترانزیتی خوبی به جهت قرارگیری بر سر راه سیستان و کرمان برخوردار است. میانگین بارشی ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیمتری نشان از پراکندگی نامنظم بارندگی در این اقلیم دارد. اقتصاد این بخش وابسته به دامداری و کشاورزی است که رودخانه‌های فصلی مانند رود درمیان و عبور چشمه رود شور بیرجند از این بخش باعث مشروب شدن و سیرابی اراضی نواحی غربی منطقه می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در شهر طبس مسینا

شهر طبس مسینا که قدمت آن به دوره اشکانیان باز می‌گردد در میان دشت حاصلخیز درمیان واقع شده که باغداری منجمله باغات گردوی آن بسیار پربار و پرثمر است. البته بیشتر تولیدات این بخش بر پرورش عناب، زرشک و زعفران متمرکز است. اما باغات گردوی شهر طبس مسینا به جهت رودخانه‌های فصلی و چاه‌ها و قنات‌ها از آبیاری خوبی برخوردار است. در این شهر ارقام نیمه گرمسیری بیشترین بازدهی را دارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شهر طبس مسینا

. با توجه به اینکه شهر طبس مسینا طی چند سال اخیر با خشکسالی‌های پی در پی مواجه بوده، برای مصرف عاقلانه و هوشمندانه ذخایر آب زیرزمینی باید هنگام احداث باغ سیستم‌های آبی مانند آبیاری قطره‌ای تعبیه شود.
. در رابطه با کاشت نهال و زمان و نحوه کاشت و مراقبت‌های بعد از آن نیز باید طبق روش‌های علمی و اصولی پیش رفت.
. خرید نهال سازگار و پربار و مقاوم یکی از مهم‌ترین فاکتورها در احداث باغ گردو است که می‌تواند در صورت سازگار بودن بیشترین باردهی را داشته باشد.
. انتخاب زمین مناسب و حاصل خیز یکی دیگر از پارامترهای مهم است، زمینی که از نظر عناصر تغذیه و مواد آلی پربار و غنی بوده و بتواند نیازهای نهال را با بافت خاک مناسب تامین کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در شهر طبس مسینا حالت اقتصادی دارد؟

اگرچه شهر طبس مسینا دارای اقلیم نسبتا خشکی است اما در بخش‌هایی از آن که آب و هوا معتدل‌ و خاک حاصلخیز تر میتوان به کاشت نهال گردو مبادرت کرد. از آنجایی که میوه این نهال جزو آجیل‌ها و خشکبار ارزشمند و به صرفه بوده و ماندگاری و انبارداری بالایی دارد می‌توان با فروش آن از این درختان برداشت تجاری و درآمدزایی بالایی داشت. پس با کاشت ارقام نیمه گرمسیری و مقاوم به خشکی می‌توان پرورش آن را اقتصادی دانست.

 

خرید نهال گردو در شهر طبس مسینا

اگر خرید نهال گردو در طبس مسینا از مراکز شناخته شده و با کیفیت صورت بگیرد می‌تواند با اطمینان بیشتری آن را به باغ انتقال داد. اما چنانچه از سلامت نهال‌ها و مجوزدار بودن کار نهالستان اطلاع خوبی ندارید می‌توانید برای برخورداری از نهال‌های اصیل، سالم و ضمانت شده به نهالستان‌های اینترنتی در سطح کشور مراجعه کنید. این خرید ولو با قیمتی متفاوت‌تر می‌تواند همراه با ضمانتنامه بوده و خیال شما را از بابت باردهی و سلامت نهال آسوده سازد.

فروش نهال گردو در شهر طبس مسینا

نهالستان‌های زیادی در شهر طبس مسینا می‌توانند شما را در رابطه با خرید نهال گردو راهنمایی کنند، اما مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با انتخاب و خرید نهال گردو وجود دارد این است که در مراجعه به مراکز فروش نهال حتماً ارقام مورد نظر خود را با در نظر گرفتن موارد زیر انتخاب کنید.
* مراکزی مجوز دار را انتخاب کنید، مجوزدار بودن نهالستان نشان دهنده کیفیت کار و نظارت‌های سازمانی بر روی عملکرد آن است.
* این مراکز برای نهال‌های خود گواهی سلامت و شناسنامه اصالت در نظر می‌گیرند، پس مسئولیت پذیر بوده و پاسخگو خواهند بود.
* مجهز بوده و ارقام متنوع نهال گردو را تکثیر و پرورش می‌دهند و شما می‌توانید با دستی باز با توجه به بودجه خود نهال مورد نظر را مطابق با اقلیم طبس مسینا انتخاب کنید.

نهال گردو مناسب شهر طبس مسینا

. نهال گردوی تویسرکان: نهالی زودگل و نیمه گرمسیری، مناسب برای مناطق بدون سرمای بهاره و کم ارتفاع
. نهال گردوی سانلند: نهالی مناسب برای مناطق خشک و کم آب که در ماه به ۱۵ لیتر آب نیاز دارد، نسبتا پربار و با مغز گردوی با کیفیت
. نهال گردوی تخم مرغی: نهالی سازگار در ارتفاع صفر تا ۲۰۰۰ متری با میوه تخم مرغی شکل، پربار، پربازده با باردهی سه تن در هکتار
. نهال گردوی پکان آمریکایی: مناسب برای ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری نهالی نیمه گرمسیری، مقاوم به خشکسالی و کم آبی، میان‌رس با تناژ ۴ تن در هکتار
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی که برای تمامی اقلیم‌ها به دلیل پیوندی بودن مناسب است. سازگار در ارتفاعات صفر تا ۳ هزار متری، با باردهی ۹ تن در هکتار جز نهال‌های مقاوم به گرما ۴۰ و سرمای زیر ۳۰ درجه

انواع نهال گردو در شهر طبس مسینا

o نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
o نهال گردوی گرمسیری
o نهال گردوی لارا
o نهال گردوی تخم مرغی
o نهال گردوی پکان آمریکایی
o نهال گردوی سانلند
o نهال گردوی تویسرکان
o نهال گردوی اسرائیلی
o نهال گردوی فرانکت
o نهال گردوی یالووا
o نهال گردوی خوشه‌ای

قیمت نهال گردو در شهر طبس مسینا

باغداران شهر طبس مسینا می‌توانند به راحتی با چندین سرچ کوتاه در اینترنت وارد سایت اینترنتی برتر نهال شده و از طریق این لینک از قیمت تمامی ارقام نهال گردو آگاه شده و پس از کسب مشاوره‌های تخصصی انتخاب نهال گردو دقیق، سازگار و اقتصادی خود را از این نهالستان تخصصی داشته باشند.

بهترین نهال گردو

اگرچه نهال‌های گردوی تجاری و پیوندی به دلیل داشتن صفات ژنتیکی برتر، بازدهی و باردهی بالایی دارند، اما در هر اقلیم نهالی که بتواند بیشترین سازگاری را با شرایط جوی و تنش‌های آبی و خاکی آن منطقه داشته باشد و بیشترین عملکرد رشد خود را عرضه کند می‌تواند به عنوان بهترین نهال گردو شناخته شود.

نهالستان گردو در شهر طبس مسینا

شما می‌توانید به راحتی به نزدیک‌ترین نهالستان موجود در طبس مسینا مراجعه کرده و نهال‌های مورد نیاز خود را دریافت کنید. اما اگر به کیفیت و سلامت نهال‌های خود می‌اندیشید و حفظ سرمایه خود را در اولویت قرار می‌دهید می‌توانید با مراجعه اینترنتی به برتر نهال به صورت ۱۰۰ در صد تضمین شده نهال‌های سازگار با اقلیم خود را سفارش دهید. کما اینکه می‌توانید برای مشاهده و مطالعه نهال‌های میوه و واریته‌های متنوع آن به صفحه خرید نهال میوه ما مراجعه کنید.

کلام آخر

ناحیه طبس مسینا قدمتی دور و دراز داشته و از دیرباز دارای کشاورزی و باغداری پر رونقی بوده، کما اینکه با وجود بارش‌های کم و خشکسالی‌های اخیر کشاورزان این بخش توانسته‌اند باغات گردوی خود را همچنان پررونق و حاصلخیز نگه دارند. اما امروزه برای افزایش بهره‌وری توصیه می‌شود از ارقام نیمه گرمسیری و روش‌های نوین آبیاری برای باغات گردو استفاده شود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر شهر طبس مسینا می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در شهر طبس مسینا مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال