خرید نهال گردو در یونسی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار یونسی

از جمله مهمترین فاکتورهایی که در باردهی و بازدهی نهال گردو و ارتقای تراز تجاری باغات آن موثر است شناخت شرایط اقلیمی، نوسانات دمایی منطقه، انتخاب و خرید نهال گردو متناسب و مطابق با این منطقه است. در این مقاله با ما همراه باشید تا شهر یونسی را از نظر اقلیمی و نهال‌های مناسب گردو جهت کشت و پرورش مورد بررسی قرار دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی یونسی

شهر یونسی منطقه‌ای تاریخی با سکونتگاه‌های قدمت‌دار در خراسان رضوی و از توابع شهرستان بجستان است که در ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. این شهر با مشهد فاصله ۲۵۰ کیلومتری دارد و با روستاهای فتح آباد از شرق، مرندیز از غرب، و میاندهی و فتح آباد از شرق همسایگی دارد. اقلیم آب و هوایی این شهر به دلیل قرارگیری با حاشیه مناطق کویری و وجود چندین کوه کم ارتفاع و اختلاف فاحش درجه حرارت شب و روز دارای آب و هوای گرم و خشک بوده است. میزان بارندگی‌ها در آن به شدت پایین بوده به طور کلی به دلیل قرارگیری در کویر بجستان دارای تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های سرد است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در یونسی

با توجه به اینکه شهر یونسی در همجواری مناطق کویری واقع شده و آب و هوای گرم و خشک در آن غالب است اکثر باغداران گردو به دلیل عملکرد مطلوب و راندمان تولید بالا از نهال‌ها و رقم‌های مقاوم به گرما و خشکی استفاده کرده‌اند. همچنین به دلیل پایین آمدن هزینه‌های باغداری و جلوگیری از سوختگی برگ، خشکی نهال و تضعیف ریشه زایی آن از آبیاری قطره‌ای در جهت سیرابی کامل ریشه و تقویت نهال با استفاده از کودهای مقوی استفاده می‌شود. در رابطه با کاشت نهال گردو بهره‌مندی از سابقه باغداری این شهر نیز کمک کننده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در یونسی

اگرچه در موعد احداث باغ گردو باید نهال انتخابی پس از بررسی آب و هوا، وضعیت بارندگی‌ها، میزان دریافت نور خورشید و منطقه رشد باید خریداری شود لذا یکی از مهم‌ترین عوامل در عملکرد و افزایش ریشه زایی نهال فاکتور نوسانات دمایی است.
دما تاثیرات بالقوه‌ای در رشد و نمو نهال به ویژه در زمان گلدهی و جوانه زنی دارد. زیرا نهال گردو از جمله رقم‌های میوه است که در مواجهه با دماهای بالا و پایین دچار حساسیت شده و ممکن است تحت فشار این تنش‌ها با سقط گرده و رشد ناهمزمان کلاله و گرده روبرو شود. این مسئله می‌تواند جوانه زنی و همچنین کیفیت و ابعاد میوه را به شدت تقلیل دهد. پس قبل از کاشت نهال باید شناخت دقیق از نوسانات دمایی و اقلیم این منطقه صورت گرفته و نهال‌های مقاوم به خشکی و گرمای بالا انتخاب شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در یونسی حالت اقتصادی دارد؟

برای برداشت بالاترین سود و تراز تجاری از نهال‌های کاشته شده در شهر یونسی با اقلیم و گرما خشک، باید نهال‌های سازگار و مطابق با آب و هوای این خطه انتخاب شده و تعداد دفعات و میزان آبیاری این نهال‌ها به شکل اصولی پیگیری شود. البته یک فاکتور بسیار مهم در سودآور بودن باغ وجود دارد و آن استفاده از رقم‌های پایه کوتاه است زیرا این ارقام علاوه بر امکان افزایش تراکم کاشت باعث بالا رفتن راندمان فتوسنتزی، افزایش تولید و سمپاشی کارآمدتر و برداشت آسان‌تر میوه خواهد شد. اگرچه این نهال‌ها عمر باردهی نهایت تا ۳۰ سال دارند به دلیل توانمندی بالایی در ریشه زایی و رشد سریع اوج باردهی را زودتر تجربه کرده و می‌توانند با محصول دهی پربار سود بالایی را عاید باغدار کنند.

 

خرید نهال گردو در یونسی

باغداران محترم باید قبل از خرید نهال گردو در یونسی باید با افراد متخصص یا نهالستان‌های مطرح در تعامل بوده و بتوانند تصمیم درست و صحیحی در مورد رقم انتخابی داشته باشند. نهال انتخابی باید هم تجاری، زود بازده و پایه کوتاه بوده و هم مطابقت و سازگاری حداکثری با شرایط جوی و اقلیمی این منطقه داشته باشد. برای دریافت چنین نهال‌های مرغوب و با کیفیتی می‌توانید به نهالستان تخصصی و بزرگ برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در یونسی

افرادی که به تکثیر، پرورش و فروش نهال گردو در یونسی مشغول هستند باید مرجعی معتبر و مطمئن برای خریداران باشند. نهال‌های مناسب و سالم را با ویژگی‌های زیر معرفی کنند.
. ریشه‌های جوان، قوی و بدون اشکال و سوختگی در هم تنیدگی یا پژمردگی داشته باشند.
. تنه و ریشه‌های آن از نظر سلامت بالا و مقاومت به بیماری‌ها و عدم وجود آنها دارای کارت قرنطینه باشد.
. نهال جزو ارقام زودگل، مقاوم به گرما و خشکی و مطابق با اقلیم شهر یونسی بوده و زود بازده و پایه کوتاه باشد.
. نهالستان در قبال فروش نهال ضمانت دو ساله در رابطه با تضمین کیفیت، سلامت و باردهی آن ارائه کند.

نهال گردو مناسب یونسی

از جمله رقم‌هایی که می‌تواند برای این خطه مناسبت بالایی داشته باشد رقم‌های مقاوم به گرما و خشکی بوده تا دچار ضعف، بی‌حالی، سوختگی برگ و تضعیف عملکرد رویشی نشود. پکان آمریکایی در کنار مراقبت‌های اصولی و بهینه و همچنین کاشت اصولی می‌تواند نهال گردو مناسب یونسی شناخته شود چون نهالی گرمسیری و مقاوم به خشکی است.

انواع نهال گردو در یونسی

برای کاشت نهال گردو در منطقه گرم و خشک مانند یونسی از میان انواع نهال گردو در یونسی رقم‌های زیر پیشنهاد می‌شود.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: نهال خارجی وارداتی، پیوندی، پایه کوتاه با ۶۰ درصد مغز میوه بیشتر از نهال‌های دیگر، بدون هسته سخت میانی، مناسب برای مناطق گرمسیری و کم آب بدون سرمایه بهاره، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، با باردهی ۵ تن در هکتار
• نهال گردوی‌ اسرائیلی: نهالی مقاوم به گرما، قابل کاشت در اقلیم‌های نیمه گرمسیری و معتدل با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، زودگل، زود بازده با محصول دهی ۶ تن در هکتار
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی پیوندی بسیار پربار زود بازده، دیرگل مناسب برای تمامی اقلیم‌ها سازگار در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و خشکی و آفات

قیمت نهال گردو در یونسی

یکی از معتبرترین نهالستان‌های اینترنتی که برای افزایش آگاهی باغداران عزیز از قیمت ارقام متنوع نهال گردو صفحه جامع و معتبری را ایجاد کرده است برتر نهال است و شما عزیزان می‌توانید استعلام قیمت نهال گردو در یونسی را از لینک زیر انجام دهید.

بهترین نهال گردو

قطعاً می‌توان بهترین نهال گردو در یونسی را نهالی زودگل، زود بازده، مقاوم به خشکسالی بادهای سوزان و گرما دانست. نهالی که بتواند اثرات تغییرات دمایی، خاکی و آبی را به بهترین شکل پشت سر گذاشته و میزبان بالقوه‌ای برای آفات نباشد می‌تواند نهالی مقاوم با باردهی عالی باشد.

نهالستان گردو در یونسی

برای اینکه بتوانید با بهترین نهالستان گردو در یونسی آشنا شوید می‌توانید به قدیمی‌ترین و بزرگترین نهالستان گردوی کشور یعنی برتر نهال مراجعه کنید. این نهالستان با نیم قرن تجربه و کارگروهی متخصص و مجرب انواع نهال گردو را در بهترین شرایط طبق یافته‌های جدید گیاهی پرورش می‌دهد و برای آن ضمانت دو ساله در نظر می‌گیرد.

کلام آخر

با توجه به شناختی که از اقلیم آب و هوایی شهر یونسی و موقعیت جغرافیایی آن به دست آمد دانستیم که نهال‌های مقاوم به گرما و خشکی می‌توانند در جهت احداث باغ گردو مورد استفاده قرار گرفته و با رسیدگی‌های نوین، مکانیزه و پیشرفته باردهی خوبی را داشته باشند. برای دریافت اطلاعات تخصصی و علمی در رابطه با احداث باغ گردو در شهر یونسی به برتر نهال مراجعه کنید. در صورت تمایل برای آگاهی از نهال‌های میوه این خطه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه یونسی مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر یونسی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در یونسی مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال