خرید نهال گردو در دیلمان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار دیلمان

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در شهر دیلمان بدانید

کاشت نهال گردو در شهر دیلمان سودآوری است، چون محصولات گردو، از جمله مغز گردو و روغن گردو، در بازارهای محلی و جهانی تقاضا بالایی داشته و بازار پسندی تجاری دارد، باغ گردو درآمد قابل توجهی را برای کشاورزان ایجاد می‌کند، از همه مهمتر پتانسیل رشد درخت گردو بالا بوده و سریع به بلوغ و دوره طلایی میوه‌دهی می‌رسد، به طور میانگین، نهال گردو ژنوتیپ تا سال پنجم رشد خوبی داشته و میوه‌های آن را می‌توان در بازار فروخت و به کسب درآمد رسید، علاوه بر آن عمر اقتصادی درخت گردو طولانی و حداقل ۱۰۰ سال است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دیلمان

توجه داشته باشید که دیلمان یکی از توابع استان گیلان است، این شهر دارای خاک حاصلخیز و آب و هوای معتدل رو به سردسیری بوده و برای کاشت انواع نهال مخصوصاً درخت گردو کاملاً مناسب و سودآور است، از این رو اکثر مهندسین کشاورزی به باغداران این شهر توصیه می کنند تا با  خرید نهال گردو ژنوتیپ و احداث باغ آن در صنعت کشاورزی سرمایه‌گذاری کرده و سالیان طولانی از درآمد آن نهایت استفاده را ببرند.

البته شهر دیلمان در استان گیلان به عنوان یک منطقه ییلاقی شناخته شده و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متر است، پس دامنه درختانی که می‌توان در این شهر کاشت بسیار وسیع بوده و باغدار حق انتخاب بیشتری دارد، ولی طبق بررسی‌های انجام شده خرید نهال گردو و کاشت آن در این منطقه بازدهی بیشتری داشته و تمام کشاورزان از احداث باغ تجاری و مدرن گردو رضایت زیادی دارند.

تاریخچه باغات گردو در دیلمان

طبق تحقیقات انجام شده تاریخچه باغات گردو در دیلمان بیش از صدها سال است، البته در گذشته صرفاً افراد توانمند و ثروتمند در این منطقه نسبت به احداث باغ گردو اقدام می‌کردند، چون در گذشته شرایط جهت کاشت نهال گردو کاملاً متفاوت بوده و افراد ثروتمند می‌توانستند باغ گردو را راه‌اندازی کنند، امروز شرایط فروش نهال گردو کاملاً تغییر یافته و نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده به صورت اقتصادی در اختیار باغداران قرار می‌گیرد، این نهال‌ها دوره بازدهی کوتاه مدت داشته و یک سال پس از کاشت باروری خود را آغاز کرده، کیفیت و کمیت باردهی آنها نیز بیشتر از نهال‌های سنتی و قدیمی است.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دیلمان

مهندسین نهالستان زمان فروش نهال گردو چند نکته را برای باغداران گوشزد می‌کنند، این نکات عبارتند از:

  1. همانطور که اشاره کردیم ارتفاع شهر دیلمان از سطح دریا ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متر است، بنابراین نهال گردو کاشته شده با این ارتفاع سازگاری کامل داشته باشد.
  2.  سرمای بهار شهر دیلمان شدید است، بنابراین برای محافظت از دوره شکوفه‌دهی درختان گردو بهتر است نهال گردو دیرگل را خریداری کنید.
  3. سابقه بیماری و آفت زدگی باغ گردو در شهر دیلمان را بررسی کرده و نهالی را خریداری کنید که نسبت به این بیماری‌ و آفت زدگی‌ها مقاوم‌تر باشد، اکثر کشاورزان خرید نهال ژنوتیپ را توصیه می‌کنند چون درخت گردو ژنوتیپ مقاومت بالایی در برابر بیماری‌ و آفات داشته و ریسک آن کمتر بوده، در نتیجه سودآوری بیشتری را ایجاد می‌کند.
  4. چون ذخایر آبی شهر دیلمان کافی بوده و خاک آن حاصلخیز است بنابراین هیچ مشکلی در کاشت نهال گردو به وجود نمی‌آید.

بیشتربخوانید: خرید نهال گردو در رشت

آیا کاشت نهال گردو در دیلمان حالت اقتصادی دارد؟

خرید نهال گردو و کاشت آن در منطقه ییلاقی دیلمان به دلایل متعددی سودآور است، این منطقه دارای آب و هوای مناسبی برای رشد درختان گردو است:

  1.   نهال گردو ژنوتیپ مقاومت بالایی در برابر سرمای زمستانه دارند و این ویژگی باعث می‌شود که در مناطق سردسیر به خوبی رشد کنند.
  2.  خاک‌ این منطقه حاصلخیز است، درختان گردو معمولاً در خاک مغزی به خوبی رشد کرده و بازدهی مناسبی دارد.
  3. مناطق ییلاقی معمولاً جاذبه‌های طبیعی و گردشگری منحصر به فردی داشته و توریست زیادی رفت و آمد می‌کند، کاشت گردو در این مناطق به عنوان یک پروسه مکمل اقتصادی برای فعالیت‌های گردشگری تلقی شود.

خرید نهال گردو در دیلمان

برای خرید نهال گردو در دیلمان، کشاورزان بهتر از اکوسیستم منطقه خود را به خوبی بررسی کرده و بر اساس آن بهترین نژاد گردو را خریداری کنند، از نظر کارشناسان نهالستان نهال گردو ژنوتیپ پالیز، نهال گردو تویسرکان، نهال گردو فرنور و نهال گردو اسرائیلی برای کاشت در شهر دیلمان بسیار مناسب و سودآور است، چون این درختان با ارتفاع از سطح دریا دیلمان سازگار بوده و می‌توانند رطوبت این شهر را به خوبی تحمل کنند.

فروش نهال گردو در دیلمان

البته نهالستان‌های متعددی اقدام به فروش نهال گردو در دیلمان کرده‌اند، ولی کشاورزان برای خرید تضمینی نهال گردو بهتر است سایت تخصصی و علمی بزرگترین نهالستان‌های کشور را شناسایی کنند، آنها با شناختن سایت نهالستان‌های بزرگ و معتبر کشور می‌توانند خدمات و شرایط فروش نهال گردو را مقایسه کرده و نهال گردو را با کارت گارانتی و تضمینی خریداری کنند.

 

 

نهال گردو مناسب دیلمان

در ادامه سه نژاد گردو مناسب برای کاشت در منطقه دیلمان است را برای شما معرفی می‌کنیم:

  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز دیرگل بوده و می‌تواند دمای منفی ۳۰ درجه و مثبت ۴۵ درجه را به راحتی تحمل کند و تا ارتفاع ۳۰۰۰ متر نیز کاشت می‌شود.
  • نهال گردو تویسرکان با اینکه زود گل است ولی با اکثر مناطق دیلمان سازگاری دارد.
  • نهال گردو فرنور دیرگل بوده در ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متر از سطح دریا کاشته می‌شود و اختلاف دمایی بالا را تحمل می‌کند.

همچنین برای خرید نهال گردو در تبریز اینجا کلیک کنید.

 

انواع نهال گردو در دیلمان

همانطور که اشاره کردیم بهترین نهال گردو در دیلمان نژادهای نهال گردو دیرگل است، چون این منطقه معتدل رو به سردسیری بوده و تغییرات آب و هوایی و حوی در آن بیش از اندازه اتفاق می‌افتد، طبق آمار نهالستان‌ها فروش نهال دیرگل و ژنوتیپ در این منطقه تاثیر بسزایی در تضمین سرمایه اولیه باغداران دارد.

قیمت نهال گردو در دیلمان

یکی از فاکتورهای مهم خرید نهال گردو در دیلمان کیفیت نهال و صد البته قیمت نهال گردو است، با توجه به اینکه  نهال گردو ژنوتیپ ارتفاع چندان زیادی نداشته و در یک هکتار حداقل ۲۸۰ اصل نهال گردو جای می‌گیرد، بنابراین باغدار احتیاج به سرمایه زیادی برای خرید نهال گردو دارد، برای خرید اقتصادی نهال گردو در دیلمان بهتر است کشاورزان به طور مستقیم و بدون واسطه از نهالستان‌های تولید کننده و مادر مانند برتر نهال این محصول را خریداری کنند.

 

بهترین نهال گردو در شهر دیلمان

با توجه به اینکه شهر دیلمان در اطراف دریای خزر قرار گرفته، میزان رطوبت آن بیشتر از مناطق دیگر است، بنابراین کارشناسان به هنگام فروش نهال گردو در این شهر توصیه می‌کنند تا نهال گردو ژنوتیپ پالیس تیپ ۹ را خریداری کنند، چون میزان مقاومت این درخت در برابر سرما و گرما همچنین رطوبت هوا زیاد است.

نهالستان گردو در دیلمان

برای شناختن بهترین نهالستان گردو در دیلمان می‌توانید به گوگل مراجعه کرده و بزرگترین نهالستان‌ شمال غرب کشور را جستجو کنید، با مطالعه شرایط فروش نهال گردو و قیمت نهال گردو انتخاب کنید که کدام نژاد نهال گردو را خریداری کنید، کارشناسان نهالستان برتر نهال اطلاعات علمی و تخصصی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

 

کلام آخر

ما در این مقاله شرایط آب و هوای شهر دیلمان برای کاشت نهال گردو را به طور کامل به شما ارائه دادیم باغدارانی که در این منطقه می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند از درگاه‌های ارتباطی زیر استفاده کرده و با کارشناسان در ارتباط باشند، آنها اطلاعات کامل تری در مورد خرید و فروش نهال گردو و قیمت نهال گردو سازگار با منطقه را در اختیار باغداران قرار خواهند داد، باغداران عزیز برای اطلاع از نهال‌هایی که در شهر دیلمان قابلیت کاشت دارند به صفحه خرید نهال در دیلمان مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کابران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *