خرید نهال گردو در رونیز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار رونیز

یکی از شهرهای استان فارس که در شهرستان استهبان قرار گرفته و دلیل معروفیت آن به خاطر میوه انجیر استهبان است باید به رونیز اشاره کنیم، اقلیم این شهر برای کاشت انواع درختان خشکبار، میوه و حتی مرکبات مناسب بوده، ولی متاسفانه در مورد احداث باغ گردو مورد اجعاف قرار گرفته و درصد خیلی کمی از محصولات سردرختی آن مربوط به میوه گردو است.
شهر رونیز از سمت جنوب با دریاچه بختگان و سمت غرب با کوه‌های تودج احاطه شده است، این منطقه دشتی در مدار ۲۹ درجه عرض شمالي و ۵۹ درجه طول شرقي قرار گرفته و میانگین ارتفاع آن از سطح دریا ۱۷۰۰ متر است، ولی بخشی از آن که در سلسله جبال تودج قرار گرفته است نزدیک به ۲۳۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد؛ به هنگام خرید نهال گردو در رونیز حتماً ارتفاع دقیق مزرعه خود را به دست بیاورید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رونیز

در ادامه در مورد شرایط اقلیمی رونیز که تاثیر بسزایی بر خرید نهال گردو در رونیز می‌گذارد چند نکته مهم را بیان خواهیم کرد:
• بازه دمایی در شهر رونیز مثبت ۳۶ درجه و منفی ۴ درجه سانتیگراد است این بازه دمایی برای خرید نهال گردو در رونیز کاملاً مناسب و ایده‌آل است.
• میزان بارندگی در شهر رونیز کمتر از ۱۵۰ میلیمتر گزارش شده است ولی منابع اصلی که برای آبیاری استفاده می‌شوند سفره‌های زیرزمینی قنات و چشمه سارها هستند.
• با توجه به اینکه بیشترین درصد بارندگی در اسفند و فروردین ماه انجام می‌شود باغداران این منطقه با نوسانات رطوبت بسیار عظیم روبرو می‌شوند؛ درصد رطوبت در اسفند و فروردین به بیشتر از ۶۰ درصد و در مابعدی ماه‌ها به کمتر از ۴۰ درصد می‌رسد.
• البته نباید سرعت ورزش باد در شهر رونیز را نیز فراموش کنیم که تاثیر بسزایی بر احداث باغ گردو در رونیز می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در رونیز

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم متاسفانه با وجود سازگاری بالای اقلیم شهر رونیز با احداث باغ گردو، این صنعت مورد اجعاف قرار گرفته و باغداران کمتری نسبت به خرید نهال گردو در رونیز اقدام کرده‌اند و تاریخچه باغات گردو در رونیز
چندان درخشان و قابل ارزیابی نیست.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رونیز

از مهمترین مواردی اقلیمی شهر رونیز که یک کشاورز و باغدار برای احداث باغ گردو در رونیز باید به آن توجه ویژه داشته باشد تغییر اقلیم و اکوسیستم شدید این منطقه است؛ اگر بخواهیم به زبان ساده‌تر بیان کنیم یک سال به اندازه‌ای بارش باران و برف در این منطقه زیاد است که باعث پر شدن قنات و حاصلخیز شدن خاک‌های منطقه می‌شود.
ولی ممکن است یک یا دو سال بعدی بارندگی به اندازه کاهش یابد که ذخایر سفره‌های زیرزمینی این منطقه کاهش چشمگیری داشته باشد؛ در واقع تایید اقلیم سال به سال شهر رونیز باعث ایجاد چالش و مشکلاتی برای کشاورزان این منطقه شده است.

 

آیا کاشت نهال گردو در رونیز حالت اقتصادی دارد؟

کاملا مشخص است آب و هوای شهر رونیز برای احداث باغ‌های میلیاردی گردو سازگار بوده و باعث کسب درآمد کشاورزان خواهد شد.

 

خرید نهال گردو در رونیز

از نکات مهم و تاثیرگذار برای خرید نهال گردو در رونیز باید به موارد زیر اشاره کرد:
• ارتفاع دقیق مزرعه با توجه به تنوع ارتفاع در شهر رونیز
• تغییرات دمایی فروردین ماه
• میزان ذخایر آبی برای آبیاری باغات گردو
• مشخص کردن شیب زمین
• مشخص کردن زاویه تابش نور خورشید و طولانی بودن ساعات آفتابی تابستان

 

فروش نهال گردو در رونیز

مسئولین نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در رونیز اطلاعات زیر را از کشاورزان می‌خواهند تا آنها قبل از تحویل نهال و کاشت آن در مزرعه اقدامات لازم را در باغات خود انجام دهند.
• آنالیز خاک بسیار مهم است شما با آنالیز خاک می‌توانید عناصر موجود در خاک را تشخیص داده و با استفاده از کودهای شیمیایی و طبیعی عناصر مورد نیاز درخت گردو را بالانس کنید.
• ضدعفونی کردن خاک باغ مهم است چون عناصر خاکزی تا سالیان طولانی می‌توانند به زندگی خاموش خود ادامه دهند.
• با توجه به تغییر اقلیم سال به سال شهر رونیز حتماً ذخایر آبی مطمئن برای آبیاری باغات خود داشته باشید.
• از نوع آفات و بیماری‌های شایع در منطقه نیز اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

نهال گردو مناسب رونیز

نهال گردو سردسیری و دیرگل که بر پایه ژنوتیپ و پیوندی تکثیر شده باشند، برای کاشت در منطقه رونیز مناسب هستند چون می‌توانند تغییر اقلیم سال به سال این شهر را به راحتی تحمل کنند.

انواع نهال گردو در رونیز

مشخصا تعداد کشاورزانی که با مطالعه این مقاله مشتاق خرید نهال گردو در رونیز هستند افزایش پیدا می‌کند؛ چون پتانسیل شهر رونیز برای احداث باغ گردو در رونیز بسیار بالا بوده و باعث سوددهی کلان به کشاورزان می‌شود؛ انواع نهال گردو در رونیز عبارتند از:
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ که منشا آن کانادایی است، این نهال بر پایه ژنوتیپ و هم بر پایه پیوندی تکثیر می‌شود؛ سیستم دفاعی بسیار قوی داشته و می‌تواند در برابر تغییرات و نوسانات رطوبت، تغییرات آب و هوایی، ورزش تندبادها و تا حدودی در برابر خشکی هوا نیز مقاوم باشد؛ مهمترین ویژگی نهال کانادایی باردهی فوق العاده بالای آن است که ۶ الی ۸ تن در هکتار گزارش شده و تقریباً دو برابر باردهی دیگر درختان است؛ فراموش نکنیم این نهال هیچ محدودیت ارتفاعی ندارد.
• نهال فرنور فرانسوی نیز بر دو پایه ژنوتیپ و پیوندی تکثیر می‌شود البته ما توصیه می‌کنیم برای شهر رونیز حتماً پایه پیوندی آن را خریداری کنید که سیستم دفاعی قوی‌تری داشته و می‌تواند این همه تشنجات اقلیمی را به راحتی تحمل کرده و تاثیری در باردهی و طول عمر طولانی آن نگذارد؛ محصولات تولیدی از این درخت بسیار با کیفیت، لوکس و مناسب برای صادرات هستند.
• نهال گردو چندلر آمریکایی اواسط فروردین ماه گلدهی خود را آغاز می‌کند دارای پوست کاغذی بوده و مغز آن در سطح چربی بالایی دارد؛ نگهداری و مراقبت از این درخت بسیار راحت و کم هزینه است؛ روتین آبیاری نهال گردو چندلر آمریکایی دو بار در ماه آبیاری عمیق است؛ سیستم دفاعی این درخت قدرتمند بوده و در برابر انواع آفات و بیماری کمتر دچار آسیب و صدمه می‌شود.

قیمت نهال گردو در رونیز

جهت استعلام قیمت نهال گردو رونیز که بتواند اقلیم این شهر را تحمل کند می‌توانید وارد لینک زیر شوید:

بهترین نهال گردو

با توجه به تغییرات و نوسانات رطوبتی در شهر رونیز همچنین تغییرات اقلیمی آن ما پیشنهاد خرید نهال ژنوتیپ پیوندی پالیز تیپ ۹ و نهال پیوندی فرنور را به شما می‌دهیم چون سیستم دفاعی این دو نهال بسیار قوی و باردهی اقتصادی در هر شرایطی دارند.

 

نهالستان گردو در رونیز

مدیران نهالستان گردو در رونیز با توجه به آب و هوای منطقه نهال‌های تضمینی و شناسنامه‌دار را پیشنهاد می‌دهند که بیشترین سوددهی را برای کشاورزان رونیز داشته باشد.

کلام آخر

همانطور که اشاره کردیم شرایط اقلیمی شهر رونیز برای تولید انواع میوه‌های انجیر، زیتون، انار، پسته، بادام و… ایده آل است و باغداران علاوه بر نهال گردو می‌توانند انواع نهادهای میوه را در باغات خود کاشت کنند؛ پتانسیل بالای شهر رونیز باعث شده تا شما به هنگام ورود با این شهر با جنگل‌های متنوع و پراکنده آن مواجه شوید؛ سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و باغداری شهر رونیز یک سرمایه‌گذاری امن و تضمین شده محسوب می‌شود؛ بنابراین ما توصیه می‌کنیم با ورود به صفحه خرید نهال در رونیز در سایت برتر نهال بیشتر با تنوع نهال‌هایی آشنا شد که می‌توان در این شهر کاشت.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر رونیز می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در رونیز مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال