خرید نهال گردو در سبزوار✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سبزوار

یکی از باغات حرفه‌ای و اقتصادی که در شهر سبزوار احداث آن باعث سودآوری بالا برای کشاورزان می‌شود، باغات درخت گردو است، اگر چه دلیل سودآور بودن این مزارع صرفاً به خاطر تولید میوه گردو نیست! بلکه نهال‌های اصلاح شده و ژنوتیپ در دهه گذشته توسط نهالستان معتبر وارد بازار شده اند و کشاورزان با خرید آنها توانستند هزینه مربوط به نگهداری و مراقبت باغات را تا حد چشمگیری کاهش داده در عوض تناژ تولیدی خود را افزایش دهند، با توجه به شرایط اقلیمی سبزوار و میزان ذخایر آبی این شهر در ادامه بهترین نهال گردو را برای کشاورزان سبزوار معرفی خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سبزوار

شهر سبزوار جز مناطقی با اقلیم گرمسیری و خشک را گرفته است، بنابراین درختان گردویی که برای این شهر در نظر گرفتند باید مقاومت بالایی نسبت به کم آبی و خشکسالی داشته باشد، گزینه دوم برای خرید نهال گردو ارتفاع این شهر است، شهر سبزوار ۱۰۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، ۱۰۰۰ متر یک ارتفاع استاندارد بوده و  نژادهای مختلف گردو به راحتی در آن کاشته می‌شود.

زمستان شهر سبزوار با آن که سرد است ولی جزو زمستان‌های کوتاه مدت قرار گرفته، یعنی در ماه فروردین تشنج و شوک‌های هوایی در این شهر اتفاق نمی‌افتد، پس به راحتی می‌توان باغات ارقام زود گل و ارقام دیرگل گردو را در این شهر احداث کرد، پس محدودیتی در این زمینه نخواهیم داشت.

از دیگر نکات تاثیرگذار بر فروش نهال گردو می‌توان به ذخایر آبی و بارش سالانه این شهر اشاره کرد، خوشبختانه در سال‌های گذشته ذخایر آبی شهر سبزوار افزایش پیدا کرده است، ولی جهت اطمینان توصیه می‌شود نهال اصلاح شده بر پایه ژنوتیپ را در باغات محلی شهر سبزوار بکارند چون نیاز آبی این درختان بسیار کم بوده به طوری که در ماه یک یا دو بار آبیاری می‌شود.

تاریخچه باغات گردو در سبزوار

با یک نگاه اجمالی و گذرا به تاریخچه باغات شهر سبزوار متوجه می شویم باغات خشکبار در این شهر جایگاه و ارزش ویژه ای دارد، مخصوصا درخت گردو سازگاری بالایی با منطقه سبزوار از خود نشان می‌دهد، به طوری که درختان برخی از مناطق بیشتر از ۱۰۰ سال عمر کرده و هنوز هم کشاورزان از باغات کهنسال گردو به درآمد بسیار مناسبی دست پیدا می‌کنند.

وقتی درخت گردوی کهنسالی سازگاری عجیبی با مناطق مختلف شهر سبزوار دارد، مسلماً احداث باغات حرفه‌ای و تجاری گردوی ژنوتیپ و اصلاح شده در این شهر سودآوری بسیار کلانی را به همراه خواهد داشت، چون طبق بررسی‌های انجام شده نوع بافت خاک شعر سبزوار و ذخایر آبی منطقه پتانسیل بالایی برای کشاورزان و مزرعه داران درخت گردو ایجاد کرده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سبزوار

برای احداث باغ گردو در سبزوار کشاورز موظف است چندین مرحله را به صورت کاملا علمی و به ترتیب طی کند، گذراندن این مراحل کمک زیادی به باغداران می‌کند تا از تلف شدن سرمایه اولیه آنها جلوگیری شده و بعد از گذشت پنج یا شش ساله بتوانند به درآمد مناسبی برسند، این مراحل به ترتیب به صورت زیر است:

 • نوعی اقلیم

  در مرحله اول کشاورز باید نوع اقلیم منطقه کاشت را مشخص کند، البته منظور از نوع اقلیم میانگین کلی شهر نیست، در نظر بگیرید، در برخی از قسمت‌های این شهر در مناطق بیابانی قرار گرفته و درصدی نیز به خاطر هم جوار بودن با رودخانه کال شور یا نزدیکی به سد دریاچه اقلیم متفاوتی دارند، البته حدود ۱۰ درصد از مساحت شهر سبزوار نیز مربوط به کوهستان و ارتفاعات است، پس مختصات خود را به طور دقیق از وزارت مربوطه به دست آورده سپس اقلیم باغ را مشخص کنید.

 • آنالیز خاک

  آنالیز خاک قبل از مرحله خاک ورزی و گودبرداری انجام می‌شود، باغدار اطلاعات دقیقی در مورد عناصر مازاد بر نیاز، عناصر کمبود و عوامل بیماری زا در بستر باغ به دست بیاورد.

 • گودبرداری و خاکبرداری

  برای احداث باغ حرفه‌ای کشاورز قبل از انتقال نهال گردو باید بستر باغ را آماده سازی کند، خاک با زهکشی عمیق برای درختان ژنوتیپ گردو مناسب است،  اگر خاک منطقه کشاورز حاصلخیز باشد احتیاج به گودبرداری نخواهد بود و کشاورز با یک شخم سطحی و استفاده از کود دامی پوسیده و کندن چالگود در فواصل منظم می‌تواند این مرحله را به اتمام برساند.

  در صورتی که بافت خاک باغچه شما بسیار محدود کننده بوده و مانع از رشد ریشه نهال می‌شود، بهتر است از روش گودبرداری برای آن استفاده کنید، برای این کار احتیاج به تجهیزاتی مانند ماشین آلات مربوطه دارید، خاک‌منده شده را با شن، ماسه همچنین کود دامی پوسیده را سبک کرده و آماده کاشت نهال گردو می‌کنند.

 • انتخاب نهال سازگار

  حتما با مشورت کارشناس نهالستان نهال سازگار با منطقه را خریداری کنید.

 • کاشت نهال گردو در محوطه باغ و فضای آزاد

  از آنجایی که شهر سبزوار یک منطقه گرمسیری است، بنابراین باغداران می‌تواند اواسط فصل پاییز و اواخر فصل زمستان عملیات احداث باغ گردو را به اتمام برسانند.

 • آبیاری باغ

  برای صرفه جویی در ذخایر آبی منطقه بهتر است در مرحله گودبرداری باغات گردو را به تجهیزات آبیاری نوین از جمله آبیاری قطره‌ای و آبیاری نشتی مجهز کرد، همچنین بلافاصله بعد از کاشت درخت گردو در فضای آزاد توصیه می شود آبیاری آن را کاملاً عمیق و سیراب انجام دهید تا ریشه های تازه کاشته شده بتواند از رطوبت خاک تغذیه کند.

آیا کاشت نهال گردو در سبزوار حالت اقتصادی دارد؟

از نظر کارشناسان اقتصاد کشاورزی احداث باغ گردو بدون محدودیت مکانی کاملا حالت اقتصادی دارد، یعنی بر هر منطقه از کشور ایران با شرایط خیلی بد بتوان باغ اقتصادی گردو را احداث کرد، شاید کم ولی سودآوری ثابت و منفعل برای باغدار ایجاد می‌شود، به شرطی که کشاورز بتواند نهال اصلاح شده و ژنوتیپ گردو را که سازگار با منطقه باشد را شناسایی کرده و آن را خریداری کند.

منطقه سبزوار با آنکه یک منطقه گرم و خشک است، ولی ذخایر آبی مناسبی داشته، همچنین اکثرا خاک آن حاصلخیز است، بخاطر گرمای فصل تابستان میوه گردو با کیفیت بهتری تکامل خود را به پایان خواهد رساند، همچنین سرمای زمستان این منطقه کمک می‌کند تا نهال گردو دوره سرمای مورد خود را به خوبی پشت سر بگذراند.

خرید نهال گردو در سبزوار 

کشاورزان برای خرید نهال گردو در سبزوار باید به چند نکته مهم و تاثیرگذار دقت داشته باشند تا یک حرید کاملا اصولی و استاندارد داشته باشند:

 • اصل اولیه احداث باغ تجاری حرفه ای بر روی تراکم درختان پایه‌ ریزی شده است، کشاورزان باید درختان گردو را انتخاب کنند که جزو ارقام پایه کوتاه محسوب شده و بتوانند در هر هکتار حداقل ۲۰۰ و ۲۵۰ عدد نهال گردو را کاشت کنند.
 • باید نهال گردو را انتخاب کنند که نسبت به گرما مقاومت بالایی داشته باشد، درختان گرمسیری بهترین گزینه برای کاشت در شهر سبزوار است.
 • چون تابستان منطقه سبزوار گرم بوده و حرارت آن ۳۸ درجه سانتی‌گراد است، درختان گردو باید بتوانند این میزان از خشکی و کمبود رطوبت هوا را تحمل کنند.
 • مهمترین گزینه در انتخاب نهال گردو طول عمر طولانی آن است، مطمئنا کشاورز سرمایه اولیه برای احداث باغ صرف می‌‌کند، پس هر چه طول عمر درخت طولانی تر باشد باعث می‌شود درآمد آن سالیان طولانی برای خود و وارثان ادامه دار باشد.

 

فروش نهال گردو در سبزوار

نهالستان‌های مجوز دار که به فروش نهال گردو در سبزوار می پردازند، در تلاش هستند محصولات خود را با کیفیت عالی و شرایط مناسب در اختیار کشاورزان قرار دهند، قشر کشاورز مخصوصاً در منطقه سبزوار قشر پر تلاش و زحمت کش هستند، بنابراین همکاری با این جمعیت کمک زیادی به اقتصاد منطقه و کشور خواهد کرد.

با آگاه‌سازی های فراوانی که شده است امروزه باغدار برای خرید نهال گردو خود را محدود به نهالستان‌های شهر خود نمی‌کنند، آنها با مراجعه کردن به سایت اینترنتی ‌می‌توانند بزرگ‌ترین تولید کننده نهال گردو در سراسر کشور را شناسایی کرده و به صورت اینترنتی و غیر حضوری مستقیم و بدون واسطه با این نهالستان در ارتباط باشند.

نهال فروشی آنلاین همواره در دسترس کشاورزان اقصی نقاط کشور ایران بوده و کشاورزان در هر لحظه که بخواهند می‌توانند با مهندسین کشاورزی نهالستان در ارتباط باشند، البته فراموش نکنید نهال‌های تکثیر شده در نهالستان طبق آخرین متد علم گیاه پزشکی جهانی تکثیر شده و به خاطر کیفیت بالای آن از غربالگری وزارت جهاد کشاورزی با موفقیت رد شده و کارت سلامت دارد.

نهال گردو مناسب سبزوار

نهال گردو مناسب منطقه سبزوار نه تنها این که جزو درختان گرمسیری است، باید از لحاظ ظاهری نیز شرایط خاص و ویژه‌ای داشته باشد:

 • حتماً به محل پیوند پایه و پیوندک دقت داشته باشید که هیچگونه گره ناهمزون و نامتناسب نداشته باشد.
 • ارتفاع نهال گردو باید بین نیم تا یک متر باشد.
 • نهال گردو باید جوان باشد بهترین سن برای خرید نهال گردو بین یک تا دو سال است.
 • برای احداث باغ تجاری بهتر است نهال گردو ریشه لخت را انتخاب کنید.
 • زمان کاشت حتما به ریشه درخت توجه به کافی داشته باشید تا هیچگونه کپک زدگی، سیاه شدگی و زخم بر روی ریشه وجود نداشته باشد.
 • به هنگام تهیه نهال گردو توجه داشته باشید آن را با کارت تضمینی و ضمانت مرجوعی خریداری کنید، چون مدت زمان کافی در اختیار خواهید داشت تا کیفیت نهال را مورد بررسی قرار دهید.

انواع نهال گردو در سبزوار

با شناختن انواع نهال گردو سازگار در منطقه سبزوار به کشاورزان کمک می‌کند تا قدرت بیشتری نسبت به تهیه نهال گردو و احداث باغ آن اقدام کنند:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

  از خصوصیات بارز نهال گردو ژنوتیپ می‌توان به عدم محدودیت ارتفاعی آن اشاره کرد این درخت از ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا قابل کاشت است، تحمل دمایی بالا داشته و می‌تواند سرما منفی سی درجه همچنین گرما تا ۴۵ درجه را به راحتی تحمل کند، از دیگر ویژگی بارز گردو ژنوتیپ پالیز دیرگل بودن است.

 • گردو چندلر

  با توجه به ارتفاع منطقه سبزوار از دریا که هزار متر است باید بگوییم نهال گردو پیوندی و اصلاحی چند گزینه مناسبی ازشون این راحتی می تواند در ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته شده و تحمل سرما منفی ۳۰ گرما تا ۴۰ درجه را دارد، همچنین نهال چندلر دیرگل است.

 • گردو فرنور

  این درخت به طور ژنیتیکی می‌تواند از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ عملکرد مناسبی داشته باشد،تحمل سرما منفی سی درجه تحمل گرما چهل درجه همچنین دیرگل بودن درخت فرنور باعث پر فروش نهال گردو فرنور شده است.

 • گردو اسرائیلی

  این درخت زودگل است برای مناطق معتدل و گرمسیری که زمستان کوتاه و بدون سرمای بهاره دارد مناسب است.

   

 • گردو تویسرکان

  یک رقم کلاسیک زودگل برای مناطق معتدل و گرمسیری است.

قیمت نهال گردو در سبزوار

با خرید مستقیم و بدون واسطه از نهالستان تولید کننده مطمئنا قیمت نهال گردو در سبزوار کاملا مناسب و اقتصادی خواهد بود، چون هزینه مربوط به واسطه گری کلا صفر شده و باغدار به سرمایه اولبه کمتری احتیاج خواهد داشت، البته توصیه می‌شود برای احداث باغ تجاری آخرین المانی که برای انتخاب نهال گردو در نظر می‌گیرید قیمت آن باشد.

در واقع مهمترین فاکتور برای کشاورزان  کیفیت و میزان باردهی نهال گردو خواهد بود، نهال‌های ژنوتیپ و اصلاح شده با توجه به میزان باروری و سوددهی قیمتش ان کاملا مناسب است، جهت استعلام قیمت نهال می‌توانید به سایت اینترنتی نهالستان‌ مراجعه کنید.

 

بهترین نهال گردو در سبزوار

اگر کشاورز بهترین نهال گردوی جهان را خریداری کند ولی این نهال هیچگونه سازگاری با منطقه سبزوار نداشته باشد، عمر اقتصادی آن تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و باروری مناسبی نخواهد داشت، بنابراین بهترین نهال گردو در سبزوار نهالی است که سازگاری ۱۰۰% با این منطقه و اقلیم آن داشته باشد.

اگه کشاورز موفق شود بهترین نهال گردو در سبزوار را   از نهالستان معتبر و شناخته شده خریداری کند، مطمئن باشد میزان باروری باغ گردو در هر هکتار حداقل بین ۶ تا ۸ تن خواهد بود، از همه مهمتر از سال پنجم باروری درخت شروع شده و اولین سرمایه و اولین درآمد خود را می‌تواند تجربه کند، از دیگر نشانه های بهترین نهال گردو در سبزوار باید به قدرت سیستم دفاعی درخت در برابر آفات و بیماری اشاره کرد.

 

نهالستان گردو در سبزوار

البته قبلا نیز اشاره کردیم برای تهیه نهال گردو کشاورزان باید خود را به محمدی شهرشان محدود کند آنها باید با نهالستان های بزرگ گردو در سراسر کشور آشنا شده و ترک کردن و محوطه و شهر خود به صورت اینترنتی و مجازی و یا تماس تلفنی نهال گردوی مورد خریداری کنم.

کلام آخر

مشخص است شهر سبزوار پتانسیل بالایی برای احداث باغ گردو دارد بنابراین کشاورز همین منطقه باید نهال گردو که کاملا سازگار با این منطقه است را شناسایی کرده و از نهالستان معتبر این محصول را به صورت تضمینی قیمت و تضمین کیفیت خریداری کنند. برای اطلاع از ارقام نهال‌های میوه در شهر سبزوار به لینک خرید نهال میوه در سبزوار مراجعه کنید.

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال