کشور سازنده

نهال زردآلو ضیا ملکی تاریخچه ای بسیار جالب دارد. شخصی به نام ضیاالملک در استان همدان زندگی می کرد، این شخص باغی پر از درختان زردآلو داشت.

او به فرانسه سفر کرد و در سفر خود با گونه هایی از زردآلو آشنا شد. ضیاالملک با خود آن گونه زردآلو را به ایران آورده و اسم زردآلو ضیاالملکی را بر روی آن نهاد.

زردآلو ضیا ملکی نهال بومی ایران است. یکی از پربار ترین درختان خانواده زردآلو ضیا ملکی است. اگر به دنبال نهالی با باروری بالا هستید ما به شما نهال زردآلو ضیا ملکی را پیشنهاد می کنیم.

برای خرید نهال زردآلو ضیا ملکی می توانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید. به عنوان یک باغبان اگر به دنبال باروری و برداشت محصولات در طی سال به مقدار زیاد هستید، ما به شما خرید نهال زردآلو ضیا ملکی را پیشنهاد می دهیم.

پایه

اگر قصد خرید نهال زردآلو ضیا ملکی را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانیم اطلاعات کافی را جهت خرید و پرورش آن کسب نمایید. پایه هایی که می توان برای این نهال زردآلو استفاده کرد، آلوچه وحشی و زردآلو است.

مشخصات نهال زردآلو ضیا ملکی

زادگاه این درخت در شهر همدان است به این دلیل درختان زردآلو ضیا ملکی بیشتر در آن جا کشت می شود. یکی از مهمترین نکاتی که باید برای پرورش این نوع زردآلو از آن آگاه باشید نوع زمین زراعتی آن است.

اگر قصد خرید نهال زردآلو ضیا ملکی را دارید پیشنهاد می کنیم حتماً با مشاوران مجرب مجموعه برتر نهال تماس بگیرید.

مشخصات نهال زردآلو ضیاملکی

فاصله کاشت

اگر می خواهید درختانی پربار با محصولاتی مرغوب داشته باشید حتماً به نحوه فاصله گذاری آن می بایست دقت کنید. فاصله گذاری استاندارد کاشت نهال زردآلو ضیا ملکی حدود 4*3 متر می باشد.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع این درخت حدود 4 الی 5 متر می باشد. اگر قصد خرید نهال زردآلو ضیا ملکی را دارید همین حالا به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

نیاز سرمایی

به طور کلی همه درختان زردآلو باید در محیطی سرد رشد کنند. هر درخت زردآلو باید بین 300 تا 900 ساعت در دمای زیر 7 درجه ساتی گراد قرار گیرد.

مهمترین نکات کاشت

برای کاشت این نهال باید از خاکی که مملو از کود های شیمیایی نباشد استفاده کنیم. به خاک هایی که دارای کود شیمیایی هستند اصولاً خاک سنگین گفته می شود.
مهمترین عاملی که موجب رشد و پرباری محصولات این درخت می شود کیفیت خاک آن است. به این ترتیب شما باید از خاک مناسب که از کودهای طبیعی و حیوانی که پوسیده شده و خشک شده است استفاده نمایید. این نوع خاک می تواند بهترین عامل جهت رشد نهال زردآلو ضیا ملک باشد.

مشخصات میوه

زردآلو ضیا ملکی میوه ای است زرد رنگ با لایه ای قرمز. شما برای این که محصولات مرغوب تری را داشته باشید باید مواظب باشید که نور مستقیم آفتاب به آن نخورد.
چرا که باعث می شود خاصیت شان را از دست بدهند. اگر نهال شما در سایه قرار بگیرد رنگ میوه های آن زرد و کمی سرخ می شود.

مدت آبیاری

برای اطلاع از قیمت و اقدام به خرید نهال زردآلو ضیا ملکی می توانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید. زردآلو از آن دسته درختانی است که به آبیاری دائمی نیاز دارد.
توجه داشته باشید که خاک درخت زردآلو ضیا ملکی شما باید هر روز مرطوب باشد اگر چنین نباشد بدانید محصولات خوب رشد نکرده و ناقصند.

مقاومت در برابر آفت ها

همین حالا می توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید نهال زردآلو ضیا ملکی با کارشناسان مجرب برتر نهال تماس بگیرید. این نهال در برابر آفت ها چندان مقاوم نیست به این دلیل می بایست در زمان مناسب به سم پاشی آن بپردازید.

هرس کردن و سم پاشی کردن درختان زردآلو جزء آن دسته از فعالیت های تخصصی می باشد که هر کسی قادر به انجام آن نیست؛ زیرا اگر کار اصولی صورت نگیرد باعث به بار آمدن خرابی های بسیاری می شود.

اگر می خواهید یک درخت سالم با میوه های پربار داشته باشید می بایست در زمان مناسب و به وقت خود سم پاشی، هرس و برداشت میوه ها اقدام کنید.

روزهای نخست فصل بهار و روزهای پایان زمستان می تواند بهترین زمان برای هرس کردن و سم پاشی باشد. با این کار شما به درخت خود جانی دوباره بخشیده اید.

زمان گلدهی

زمان محصول دهی و گلدهی نهال زردآلو ضیا ملکی با توجه به شرایط محیطی آن متفاوت است. اصولاً در اوایل بهار درختان زردآلو شروع به گلدهی می کنند.

رقم گرده افشان

برای اطلاع از قیمت و خرید نهال زردآلو ضیا ملکی می توانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید. همچنین علاوه بر آن می توانید با متخصصان تیم ما مشورت کنید تا بهترین نهال را جهت تجارت خود تهیه نمایید. نهال ضیا ملکی نیازی به گرده افشانی ندارد و این می تواند یک پوینت مثبت برای این نهال باشد.

ارتفاع از سطح دریا

نهال این میوه انعطاف پذیر بوده و در هر سطحی می توان آن را کشت کرد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی نهال زردآلو ضیا ملکی حدود 30 الی 35 سال می باشد. در این مدت اگر به خوبی از آن مراقبت کنید می توانید محصولات مرغوبی را کشت کنید.

نتیجه گیری

برتر نهال مجموعه ای است با سابقه درخشان در زمینه فروش نهال های تجاری و غیر تجاری. به عنوان یک باغبان جهت رشد کسب و کارتان می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه برتر نهال تماس بگیرید و از مشاوران رایگان ما بهره مند شوید.

توضیحات کوتاه

نهال زردآلو ضیا ملکی توسط شخصی به نام ضیاالملک در همدان پرورش یافته است. به عنوان یک باغدار هیچ چیز مهمتر از رشد و پرورش محصولات پربار نیست. به این ترتیب نهال زردآلو ضیا ملکی به عنوان پربار ترین درخت خانواده زردآلوها می تواند برای شما باغدار عزیز باشد. برای کاشت این محصول باید در محیطی سرد با خاکی بسیار مرغوب آن را پرورش دهید. یکی دیگر از مهمترین نکات داشتن محصولاتی پربار و با کیفیت هرس کردن نهال و سم پاشی به موقع آن است. به این ترتیب باید اول بهار و آخر فصل زمستان اقدام به این کار نمایید. برای خرید نهال زردآلو ضیا ملکی به سایت برتر نهال مراجعه کنید.