خرید نهال در رباط کریم✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان رباط کریم

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر رباط کریم

شهرستان رباط کریم واقع در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی تهران دارای ارتفاع ۱۱۰۰ متری از دریا با میزان بارش سالیانه ۲۰۰ میلی‌متر از جمله اقلیم‌های است که ماکسیمم گرمای تابستان آن ۴۴ درجه و مینیموم سرمای زمستان آن منفی ۲۰ درجه است. به این ترتیب میانگین دمایی آن ۱۶ درجه سانتیگراد است که تمامی این موارد اقلیم رباط کریم را جز آب و هواهای گرم و خشک و نیمه بیابانی قرار داده است.

این منطقه دارای آب و هوای گرم و نیمه خشکی است اما وجود رشته کوه کم ارتفاع کمی از هوای نیمه خشک آن را متعادل کرده است. این شهر از جنوب به ری، از شرق به بهارستان، از شمال به شهریار و از غرب با شهرستان زرندیه استان مرکزی همسایگی دارد.

 

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

نهالستان رباط کریم

اکثر سرمایه‌گذاران و کشاورزانی که تصمیم به احداث باغ میوه در شهر رباط کریم دارند تصور می‌کنند می‌توانند نهال‌های مورد نظر خود را از جهاد کشاورزی دریافت کنند اما این ارگان تنها بر روی فعالیت نهالستان‌ها نظارت دارد. پس باید نهالستان‌هایی را برای خرید انتخاب کنند که زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت داشته و تمامی اصول و قواعد آن تخصصی و علمی پیش برود و نهال‌ها از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد. از این رو انتخاب بهترین نهالستان رباط کریم نیازمند تحقیق است.

باغداری در رباط کریم

میتوان گفت که تولیدات باغی رباط کریم بخش عمده‌ای از میوه شهرستان و استان تهران را تامین می‌کند از جمله میوه‌هایی که در  این بخش بیشترین تولیدات را به خود اختصاص داده، میوه‌های انگور، گوجه سبز، هلو، زردآلو و میوه‌های هسته‌دار است. اگرچه اقلیم رباط کریم کم آب و نیمه خشک است اما از گذشته اراضی حاصلخیز و وسیع این بخش بستری برای رشد انواع باغات میوه بوده و کشاورزان توانسته‌اند در کنار روش‌های سنتی از جدیدترین متدهای باغداری برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از این باغات کمک بگیرند. همچنین شما می توانید برای خرید نهال از تهران به صفحه خرید نهال در تهران مراجعه کنید.

نهال فروشی در رباط کریم

برخی از نهال فروشی‌ها در رباط کریم تحت نظر ارگان‌های مربوطه و جهاد کشاورزی فعالیت نکرده و پرورش نهال‌های میوه در این مراکز تخصصی و علمی پیش نمی‌رود. به همین دلیل خرید نهال از این نهال فروشی‌ها می‌تواند میزان باردهی و عملکرد باغات میوه را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر عزیزان سرمایه‌گذار می‌توانند با مراجعه به نهالستان‌های مجوزدار و شناخته شده ارقام مورد نظر خود را منطبق با این اقلیم خریداری کنند.

همچنین  مراجعه به گزینه‌های دیگری مانند نهالستان‌های بزرگ، تخصصی و معتبر کشور در این زمینه می‌توانند موفقیت خرید نهال میوه کشاورزان این بخش را رقم بزند.

فروش نهال در رباط کریم

گفتیم که این اعتبار و تخصص نهالستان است که به کیفیت، سلامت و مرغوبیت نهال‌های میوه در ارقام مختلف می‌انجامد. از این رو باغداران رباط کریمی می‌توانند به نهالستان‌هایی با خصوصیات زیر مراجعه کنند. همچنین خرید نهال از اردبیل با مراجعه به صفحه خرید نهال در اردبیل امکان پذیر است.

 • کلیه فعالیت‌های نهالستان تحت نظر جهاد کشاورزی باشد.
 • کارگروه آن دارای تخصص، تجربه و مهارت کافی باشند.
 • نهالستان از نظر تنوع ارقام بتواند رقم مناسب را در اختیار باغدار قرار دهد.
 • نهال مورد نظر سازگار و مناسب با اقلیم رباط کریم عرضه شود.
 • نهال‌های عرضه شده از هر حیث منجمله عدم ابتلا به آفات، سلامت و کیفیت دارای تاییدیه و ضمانت باشد.
 • نهال انتخاب شده دارای ریشه‌های سالم، متراکم، بدون سوختگی باشد و تنه آن بدون زخم، شکستگی و کاملاً در سلامت فیزیکی باشد.

قیمت نهال در رباط کریم

مسلماً قیمت نهال‌ های بومی و بذری با نهال‌های پیوندی و اصلاح یافته و تجاری متفاوت است. جدا از این موضوع کیفیت کار نهالستان و میزان اعتبار آن نیز  در این قیمت بی‌تأثیر نیست در مجموع قیمت نهال بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می‌گردد.

 • نوع نهالستان
 • سن نهال
 • رقم نهال
 • گارانتی دار بودن آن
 • ارائه کارت سلامت، قرنطینه و اصالت
 • خرید مستقیم یا غیر مستقیم
 • خرید کلی یا جزئی

خرید نهال بادام در رباط کریم

شهر رباط کریم از جمله مناطقی است که می‌تواند بستری مناسب و سازگار برای نهال بادام باشد. زیرا این نهال برای داشتن عملکرد بهینه نیازمند آب و هوای نیمه گرم و معتدل است. از این رو خرید نهال بازار در رباط کریم می‌تواند سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای باشد در این رابطه کاشت نهال بادام خوشه‌ای، سنگی مامایی می‌توانند با بازدهی و باردهی فوق العاده بیشترین سودآوری را داشته باشند.

خرید نهال میوه در رباط کریم

اگر بخواهید متناسب با اقلیم رباط کریم ارقام نهال میوه را جویا شوید جدول زیر می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد. همچنین شما عزیزان می‌توانید برای استعلام قیمت نهال میوه جهت خرید به وب سایت برتر نهال مراجعه کنید و رقم مورد نظر خود را پس از مشاوره‌های تخصصی از  کارشناسان این نهالستان به طور کاملاً ضمانت شده و با کیفیت تحویل بگیرید. البته اگر علاقمند به احداث باغ گردو هستید می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی برتر نهال ارقام متنوع آن را به همراه خصوصیات کاشت آن مطالعه فرمایید.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب دماوند، سیب مراغه، سیب سبز، سیب گلدن ورد قرمز
نهال پسته پسته هیبریدی، پسته ممتاز، پسته رفسنجان، پسته بنه
نهال گلابی گلابی مشو، گلابی شینگو، گلابی دوشیز، گلابی پرتقالی
نهال بادام بادام شاهرودی، بادام شکوفه، بادام ربیع، بادام مامایی
نهال گیلاس گیلاس مرتون گلوری، گیلاس سیاه مشهد، گیلاس سم
نهال انگور انگور شامپاین شرابی، انگور کندری، انگور فخری
نهال خرمالو کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال انجیر کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال انار کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال زیتون کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد محلی، سنجد حاج حسینی
نهال زینتی صنوبر نقرا، بید مشک، بید مجنون، اقاقیا، کبوده تبریزی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو گیسی، آلبالو بوترمو
نهال هلو هلو انجیری مور، هلو زعفرانی، هلو کاردی، هلو انجیری خونی
نهال شلیل شلیل انجیری، شلیل مغان، شلیل سان گلد، شلیل سبز
نهال زرشک زرشک پفکی، زرشک وحشی، زرشک بی دانه سیاه
نهال آلو آلو بلک دیاموند، آلو قرمز خورشتی، آلو قطره طلا
نهال زردآلو زردآلو رکسانا، زردآلو سفید مراغه، زردآلو قیسی،
نهال بلوبری بلوبری ایرانی، بلوبری گراپ، بلوبری دوک
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه
نهال توت توت موزی سفید، توت هرات، توت موزی سیاه
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل قرمز
نهال به به گلابی، به ایتالیایی، به
نهال عناب عناب سیرجان، عناب ترکیه، عناب قائنات، شاه عناب
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار
نهال فندق فندق قزوین، فندق بارتلر، فندق بارسلونا
نهال گوجه سبز گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه، گوجه قرمز آمریکایی

نتیجه‌گیری

با خرید ارقام نهال میوه مقاوم به گرما و کم آبی و سازگار با اقلیم نیمه خشک و نیمه معتدله رباط کریم می‌توان با کمک تجهیزات به روز باغبانی و شیوه‌های نوین باغداری باغات پربار و تجاری را احداث و از آن به درآمدزایی رسید و جدا از تصاحب بازارهای داخلی با صادرات آن به بازارهای برون مرزی نیز ارزآوری کرد. باغداران عزیز می‌توانید برای کسب اطلاعات در ضمینه انواع نهال‌های گردو که در رباط کریم می‌توان کاشت نمود به صفحه خرید نهال گردو در رباط کریم مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال