خرید نهال در اقلید✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان اقلید

کشاورزی به صورت زراعت و باغداری منبع درآمد بسیاری از مردم ساکن شهر اقیلد از توابع استان فارس است، محصولات زراعی از قبیل گندم، چغندرقند، حبوبات، جو، برنج سیب زمینی، سبزیجات و صیفی جات و محصولات باغی متعددی مانند گردو، بادام و انواع درختان میوه معتدله و سردسیری در این شهر توسط زارعین و باغدران کاشته و برداشت می­شود، این شهر در تولید محصولات زراعی استراتژیک مانند چغندر قند رتبه­ی اول در استان فارس را به خود اختصاص داده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در اقلید

باغدارانی که در اقلید باغداری می­کرده­اند امرزه دریافتند که استفاده از ارقام قدیمی و بومی که پیش از این در باغات خود از آن استفاده می­کردند نمی­تواند برای آنها سود آور باشد و بنابراین خرید نهال در اقلید و احداث باغ رنگ و بوی تازه­ای به خود گرفته است، باغداران بیش از پیش به دنبال ارقام تجاری و بهره برداری تجاری از باغات خود در اقلید فارس هستند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شهر شیراز

نهالستان اقلید

با توجه به اینکه باغداری در اقلید فارس رواج زیادی دارد و باغداران قدیمی و باغداران جدید در این شهر مشغول به کار هستند طبیعتا نهالستان در اقلید که به صورت با سابقه فعالیت کند وجود دارد اما اینکه یک نهالستان با تجربه در اقلید قادر به ارائه­ی ارقام تجاری باشد یا خیر سوالی است که باید به آن پاسخ داد، نهالستانهایی مانند برتر نهال  که با تجربه و با سابقه هستند می­توانند نهال­های تجاری میوه مناسب با شرایط اقلیمی اقلید را به باغداران معرفی کنند.

باغداری در اقلید

یکی از زمینه­های پر طرفدار کشاورزی در اقلید باغداری است، باغداری از زمان­های بسیار دور در این شهر رواج داشته اما به صورت اصولی، علمی و با بهره برداری از ارقام پربار و تجاری نبوده است و همین سبب می­شود باغداران در نهایت متضرر شوند اما وارد شدن علم و تکنولوژی به باغداری در اقلید سبب شده این شهر نیز در تولید محصولات باغی بسیار با ارزش مانند گردو به یکی از شهرهای سرآمد در استان فارس و حتی کشور بدل شود.

نهال فروشی در اقلید

در تمام شهرهای کشور مراکز متعددی هستند که در زمینه­ی ارائه ی نهال به باغداران فعالیت می­کنند، در واقع نهال فروش در اقلید و سایر شهرهای کشور توسط نهالستان­ها و مراکز فروش نهال مانند گلخانه داران و حتی فروشندگان سیار انجام می­شود اما چه خریدار خانگی و چه باغداری که قصد احداث باغ هکتاری دارد باید بدانند خرید مستقیم از نهالستان به صرفه­تر بوده و باید در انتخاب نهالستان با کیفیت نهایت دقت را داشته باشند.

فروش نهال در اقلید

همه­ی شما در فصل کاشت نهال مانند اسفند ماه و یا اوایل پاییز شاهد فعالیت بیشتر مراکز فروش نهال در اقلید هستید، مراکزی که به صورت سیار کار می­کنند و یا نهالستان­هایی که به صورت با سابقه در این عرصه و در این شهر مشغول به کار هستند اما مطمئن­ترین مرکز فروش نهال در اقلید نهالستان­های با تجربه، پرفروش و مجوزداری هستند که خود اقدام به تکثیر ارقام تجاری انواع درختان میوه می­کنند.

قیمت نهال در اقلید

همان هزینه­هایی که باغداران در طول باغداری خود برای رشد و بهره برداری بهینه از درختان متقبل می­شوند مانند خرید انواع کودها، آماده سازی زمین، و خرید انواع سموم برای کنترل آفات و بیماری­ها و هزینه­های این چنینی، در نهالستان­ها نیز این هزینه­ها به صورت مضاعف وجود داشته و علاوه بر آن هزینه­ای که برای صدور گواهی سلامت نیز پرداخت می­شود می­تواند بر قیمت نهال در اقلید موثر باشد، بنابراین قیمت نهال تابعی مستقیم از کیفیت کار نهالستان است و بس.

خرید نهال بادام در اقلید

باغداران اقلیدی از گذشته­های دور در باغات خود درخت بادام می­کاشتند و کاشت بادام دیم نیز در این شهر انجام می­شود و بنابراین خرید نهال بادام در اقلید نیز می­تواند گزینه­ی خوبی برای باغداران جوان باشد. همچنین برای خرید نهال در شهر ارومیه اینجا کلیک کنید.

خرید نهال میوه در اقلید

فاکتورهای بسیاری هستند که در زمان احداث باغ باید در نظر داشته باشید:

  • شرایط آب و هوایی: اولین فاکتور بسیار مهمی که در زمان خرید نهال در اقلید باید در نظر بگیرید شرایط آب و هوایی اقلید است و شما باید ارقامی را برای کاشت در اقلید انتخاب کنید که بیشترین سازگاری را با اقلیم این شهر داشته باشد.
  • ارتفاع از سطح دریا: ارقام مختلف تجاری از نظر قابلیت کاشت در ارتفاعات مختلف از سطح دریا با هم متفاوت بوده و شما باید رقمی را خریداری کنید که در ارتفاع بیش از 2300 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را داشته باشد.
  • دریافت مشاوره و راهنمایی: در زمان احداث باغ با ارقام تجاری باید بدانید که بهره برداری بهینه از این ارقام مستلزم داشتن دانش و آگاهی است و در صورتی که بخواهید این ارقام را نیز مانند ارقام بومی و قدیمی مدیریت کنید قطعا در باغداری خود شکست می­خورید.

برای شهر اقلید ارقام زیر را پیشنهاد می­کنیم

نوع نهال ارقام نهال
نهال سیب نهال سیب گلاب، نهال سیب زرد لبنانی، نهال سیب زرد فرانسوی
نهال گلابی نهال گلابی سیبی، نهال گلابی کنکرود، نهال گلابی بارتلت
نهال هلو نهال هلو کاردی، نهال هلو انجیری زعفرانی، نهال هلو مخملی
نهال گیلاس نهال گیلاس سم، نهال گیلاس خوشه ای فرانشه، نهال گیلاس هارت
نهال انگور نهال انگور زرد بی دانه، نهال انگور یاقوتی
نهال آلبالو نهال آلبالو مونت مورنسی، نهال آلبالو مورلو، نهال آلبالو گوشواره­ای
نهال شلیل نهال شلیل قرمز نکارد9، نهال شلیل فانتازیا، نهال شلیل سفید شیشه ای
نهال آلو نهال آلو میروبالان، نهال آلو زرد ملایر، نهال آلو کهربایی
نهال به نهال به اصفهان، نهال به آناناسی
نهال فندق نهال فندق کاسفورد، نهال فندق دو جیفونی
نهال گوجه سبز نهال گوجه سبز مراغه، نهال گوجه سبز دبه­ای، نهال گوجه سبز ملایر
نهال انجیر نهال انجیر یزدی، نهال انجیر بنفش مخملی، نهال انجیر اسرائیلی
نهال پسته نهال پسته احمد آقایی، نهال پسته هیبرید آمریکایی، نهال پسته ممتاز
نهال عناب نهال عناب قائنات، نهال عناب ترکیه، نهال شاه عناب
نهال انار نهال انار قندهار، نهال انار سیاه بدون پره، نهال انار سیاه شیراز
نهال خرمالو نهال خرمالو ژاپنی، نهال خرمالو تاباتا، نهال خرمالو ارموند
نهال ازگیل نهال ازگیل قرمز، نهال ازگیل زاپنی
نهال گل محمدی نهال گل محمدی دیم، نهال گل محمدی بدون خار
نهال بلوبری نهال بلو بری کراپ، نهال بلوبری نلسون
نهال سنجد نهال سنجد محلی، نهال سنجد حاج حسینی
نهال توت نهال توت هرات اصل، نهال شاه توتف نهال توت مینیاتور
نهال درختان زینتی نهال پالونیا هیبرید، نهال پالونیا شن توک، نهال بید مشک
نهال زیتون نهال زیتون سیاه، نهال زیتون شنگه، نهال زیتون الک ترکیه
نهال زرشک نهال زرشک بیدانه سیاه، نهال زرشک بیدانه قائنات، نهال زرشک پلویی
نهال زغال اخته نهال زغال اخته محلی، نهال زغال اخته سیاه
نهال زردآلو نهال زردالو نصیری، نهال زردآلو نادری، نهال زردآلو رکسانا
نهال بادام نهال بادام ربیع، نهال بادام شکوفه، نهال بادام یلدا

 

ارقام معرفی شده تنها بخشی از ارقامی است که قابلیت کاشت در اقلید را دارند، برای خرید نهال گردو در اقلید و دریافت اطلاعات این ارقام اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال