خرید نهال گردو در اقلید✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اقلید

اقلید یکی از شهرهای سرد و کوهستانی استان فارس است و خوب می­دانیم که کاشت گردو در شهرهایی مانند اقلید که دارای آب و هوای سرد و کوهستانی هستند منبع درآمد کشاورزان و باغداران در این شهرها بوده و هست، اما موضوع مهمی که در این جا مطرح می­شود به صرفه بودن تولید گردو نسبت به هزینه­های انجام شده است و امروزه اگر باغداری در باغ خود از ارقام تجاری بهره نبرد رسما متضرر خواهد شد، در این مقاله احداث باغ گردو با ارقام تجاری در اقلید را مورد بررسی قرار می­دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اقلید

هموطنان ما در شهر اقلید به خوبی می­دانند که اقلید دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است، شرایط آب و هوای سردسیری در مناطق کوهستانی همراه با رطوبت نسبی کم هوا همراه بوده و در واقع آب و هوای اقلید سرد و خشک است، ارتفاع 2300 متری این شهر از سطح دریا می­تواند کوهستانی بودن آن را اثبات کند، مینیمم دمای هوا در زمستان منفی سی درجه و ماکزیمم در تابستان 37 درجه ی سانتی گراد بوده و میانگین بارندگی بین 300 تا 350 میلیمتر است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر شیراز 

تاریخچه باغات گردو در اقلید

با توجه به بادخیر بودن و سرما و یخ بندان شدید در زمستان اقلید، کاشت درختانی که بتوانند به قدر کافی در برابر این شرایط استوار بمانند انتخاب اول و آخر باغداران از زمان­های بسیار دور بوده است و بله البته که گردو می­توانسته بهترین گزینه برای این باغدران به شما بیاید، اما اینکه درختی را در باغ خود بکارید که فقط بتواند شرایط اقلیمی را تاب بیاورد توجیه اقتصادی نداشته و در این شرایط نیز باغدران باید به فکر بهره برداری تجاری از باغ خود با کاشت ارقام تجاری باشند.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اقلید

در زمان احداث باغ گردو در اقلید این شرایط را در نظر داشته باشید:

  • انتخاب رقم مناسب برای کاشت درشرایط آب و هوایی سرد و کوهستانی اقلید
  • احداث باد شکن اطراف باغ برای جلوگیری از خسارت وزش باد شدید به باغ گردو
  • قیم گذاری برای نهال­ها در زمان کاشت نهال
  • استفاده از سیستم آبیاری مناسب بری مدیریت بهینه­ی منابع آب در این منطقه
  • بررسی بافت خاک پیش از احداث باغ برای اطمینان از عدم وجود لایه­ی سخت در محدوده­ی گستره­ی ریشه و همچنین مناسب بودن بافت خاک برای کاشت نهال

آیا کاشت نهال گردو در اقلید حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در اقلید در گذشته به دلیل انتخاب ارقام بومی و کم بازده اقتصادی نبوده است اما امروزه ارقام پیوندی در نهالستان­ها تولید شده است که با پیوند زدن ارقام غیر بومی بر پایه­ی ارقام بومی به دست آمده و باردهی بسیار بالاتری نسبت به ارقام بومی دارند و با کاشت این ارقام احداث باغ گرو در اقلید هم می­تواند اقتصادی باشد.

خرید نهال گردو در اقلید

برای خرید نهال گردو  اقلید مجبور نیستید که به فروشنده­های محلی مراجعه کنید و مجبور به انتخاب ارقا بومی و محلی هم نیستید بلکه می­توانید به نهالستان­های مطرح و معتبر کشوری مراجعه کرده و رقم مناسب برای اقلید را انتخاب کنید.همچنین برای خرید نهال در شهر اصفهان اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در اقلید

فروش نهال گردو دراقلید توسط فروشنده­های دوره گرد، نهالستان­های بومی اقلید و نهالستان­های مطرح کشوری انجام می­شود و تفاوت این مراکز فروش و نهالستان­ها تنها در اعتبار و میزان فروش آنها نیست بلکه این مراکز فروش نهال گردو در اقلید از نظر تنوع ارقام و کیفیت نهال تولیدی نیز با هم متفاوت هستند، شما می­توانید برای اطمینان خاطر بیشتر از نهالستان­های معتبر کشوری مانند برتر نهال  خرید خود را انجام دهید.

نهال گردو مناسب اقلید

برای احداث باغ گردو در اقلید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • تحمل سرما تا منفی سی درجه­ی سانتی گراد
  • قابلیت کاشت در ارتفاع بیش از 1500 تا 3000 متر از سطح دریا
  • نیاز آبی متوسط
  • ریشه­های قوی و مستحکم در برابر بادهای شدید
  • دیر گل برای حفاظت از سرمای دیر رس بهاره

 

انواع نهال گردو در اقلید

با توجه به شرایطی که رقم مناسب گردو برای کاشت در اقلید باید داشته باشد می­توان ارقامی مانند نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو ژنوتیپ پالیز و یا نهال گردو فرنور را به باغداران اقلیدی معرفی کرد.

 

قیمت نهال گردو در اقلید

قیمت نهال گردو در اقلید استان فارس بستگی به این دارد که از چه نهالستانی خرید خود را انجام داده باشد و یا اینکه چه رقمی را انتخاب کنید، در صورتی که به نهالستان معتبر مراجعه کنید که با قیمت مصوب فروش نهال را انجام می­دهند قیمت نهال در سال ۱۴۰۲می­تواند بین 60 تا 300 هزار تومان متفاوت باشد.

بهترین نهال گردو

بهترین و پربارترین نهال گردویی که می­توانید در این شهر بکارید نهال گردو ژنوتیپ پالیز با باردهی بیش از ده تن در هکتار است، این رقم گردو قابلیت کاشت تا ارتفاع 3000 متر را داشته و به ذلیل دیر گل بودن از سرمای بهاره آسیب نمی­بیند.

 

نهالستان گردو در اقلید

همانطور که دیدید مراجعه به نهالستان معتبر تنها اصالت و سلامت نهال را تضمین نمی­کند بلکه می­تواند تضمینی برای منصفانه بون قیمت نهال با توجه به رقم آن باشد، بنابراین توصیه می­شود به جای مراجعه به نهالستان­های محلی با تنوع کم در ارقام گردو به نهالستان­های معتبر کشوری مراجعه کنید.

کلام آخر

در زمان احداث باغ گردو در اقلید باغداران از توجه به نکات بسیار مهمی که کارشناسان فروش نهالستان در زمینه­ی کاشت و اصول مراقبت از نهال گردو به شما می­آموزند غافل نشوید، توجه داشته باشید که شرایط سخت و کوهستانی در اوایل ممکن است دردسرهای زیادی برای شما ایجاد کند بنابراین با انتخاب زمان مناسب برای کاشت نهال و پیروی از اصول کاشت نهال از ریسک این کار بکاهید.

برای دریافت مشاوره و همچنین خرید نهال در اقلید اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال