خرید نهال در آستان قدس رضوی✔️ قیمت نهال میوه

فعالیت های کشاورزی در آستان قدس رضوی

برای بررسی فعالیت‌های کشاورزی در آستان قدس رضوی باید بگوییم بیشتر از ۶۰۰ رقمه ملک کشاورزی در این منطقه وجود داسته و به تولید محصولات کشاورزی و باغداری می‌پردازند؛ همانطور که گفتیم اقلیم متنوع این منطقه باعث شده تا سالانه بیشتر از ۱۵ هزار تن میوه سردرختی تولید شود؛ به طور مثال در نوار جنوبی آستان قدس رضوی که نواحی بیابانی محسوب می‌شود ۴۰۰ هکتار باغ پسته راه‌اندازی شده و کشاورزان درآمد مناسبی دارند، بهترین نهالستان آستان قدس رضوی به هنگام فروش نهال به کشاورزان موارد زیر را در نظر می‌گیرد:

 1. میزان بارش باران در آستان قدس رضوی کمتر از ۲۱۰ میلی‌متر بوده و در ۱۰ ساله گذشته ذخایر زیرزمینی افت چشمگیری داشته‌اند، بنابراین باغداران نهال‌هایی با نیاز آبی کمتر را انتخاب کرده و برای ذخیره سازی سفره‌های زیرزمینی از آبیاری قطره‌ای استفاده کنند.
 2. بارش باران در آستان قدس رضوی معمولاً در فصل پاییز، زمستان و ماه فروردین اتفاق افتاده، همچنین به صورت رگباری و کوتاه مدت بوده و دوره گلدهی درختان بسیار مهم است؛ آغاز شکوفایی درختان بعد از به اتمام رسیدن باران‌های بهاری آغاز شود.
 3. احداث باغ مدرن و تجاری خشکبار از جمله نهال بادام، گردو، پسته و فندق برای باغداران این منطقه سودآور خواهد بود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

کاشت زمین های زراعی در آستان قدس رضوی

کاشت زمین‌های زراعی در آستان قدس رضوی چالش چندان زیاد و تاثیرگذاری ندارد خاک حاصلخیز این منطقه باعث شده تا اکثر مناطق آن سرسبز بوده و محصولات متنوع داشته باشند؛ البته برای احداث باغ مدرن و تجاری توصیه می‌شود که کشاورزان حتماً آنالیز خاک را انجام داده و از بافت حاصلخیز آن اطمینان داشته باشند.

چون آستان قدس رضوی جزو مناطق کم آب محسوب می‌شود، بیشتر از ۱۸۰۰ هکتار زمین کشاورزی به صورت آبیاری قطره‌ای سیراب می‌شوند تا نهال‌ میوه رشد مناسبی داشته و دچار تنش خشکی نشوند، از طرفی دیگر با فروش نهال شناسنامه دار در آستان قدس رضوی باغداران در طول سال هزینه خیلی کمتری برای نگهداری و مراقبت از باغات خود صرف می‌کنند؛ در آستان قدس رضوی شما شاهد انواع نهال‌های هسته‌دار از جمله آلو، زردآلو، هلو، شلیل، شفتالو، آلوچه و گوجه سبز هستید. برای مطالعه در رابطه با نهال‌هایی که در شهر مشهد می‌توان کاشت کرد به صفحه خرید نهال در مشهد مراجعه کنید.

باغداری در آستان قدس رضوی

عرضه نهال در آستان قدس رضوی بر اساس اکوسیستم آن منطقه بوده و کمک زیادی به باغداری در آستان قدس رضوی می‌کند از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار بر احداث باغ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قسمت‌های شمالی آستان قدس رضوی هوای سردتر داشته و قسمت‌های جنوبی هوای گرمتری دارد؛ بنابراین شرایط نگهداری و مراقبت از باغات شمالی کاملاً متفاوت با باغات جنوبی خواهد بود.
 • سردترین دما در آستان قدس رضوی مرضی ۲۵ درجه سانتیگراد و گرم‌ترین درمان نیز ۴۷ درجه سانتیگراد گزارش داده‌اند؛ درختان مناسب آستان قدس رضوی این بازی دمایی را به راحتی تحمل کرده و دچار مشکل و آسیب نمی‌شوند.
 • شرایط آبیاری در قسمت‌های شمالی و جنوبی آستان قدس رضوی نیز متفاوت است معمولاً در مناطق جنوبی به خاطر گرمای هوا فواصل آبیاری کمتر بوده و درختان بیشتر نیاز آبی دارند، ولی در قسمت‌های شمالی فواصل آبیاری بیشتر بوده و همچنین آبیاری را در فصل زمستان قطع می‌کنند تا صدمه به ریشه درختان وارد نشود.

نهالستان در آستان قدس رضوی

نهالستان مجوزدار در آستان قدس رضوی به هنگام فروش نهال در آستان قدس رضوی نهال‌هایی را پیشنهاد می‌دهند تا در رطوبت ۴۶ درصد رشد مناسبی از خود نشان دهد؛ میانگین رطوبت آستان قدس رضوی در مناطق مختلف آن ۴۶ درصد گزارش داده‌اند، این درصد برای کاشت نهال‌های مختلف گرمسیری و سردسیری مناسب بوده هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند، بیشترین میزان رطوبت مربوط به شهرستان قوچان ۵۵ درصد و کمترین میزان رطوبت مربوط به گناباد ۳۸ درصد است؛ باغداران در این مناطق می‌توانند انواع نهال سیب، گلابی و به را کاشت کرده و به درآمد مناسبی برسند.

نهال فروشی در آستان قدس رضوی

مسئولین نهال فروشی در آستان قدس رضوی برای فروش نهال در این منطقه موارد زیر را در نظر می‌گیرند:

 • نهال‌ها دارای کارت گارانتی و و کارت قرنطینه باشند.
 • نهال میوه لیبل دار بوده و مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده باشد.
 • تعیین قیمت نهال در آستان قدس رضوی بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی انجام شود.
 • جهت دریافت آدرس نهال فروشی آنلاین در  آستان قدس رضوی می‌توانید به سایت برترنهال مراجعه کنید

خرید نهال در آستان قدس رضوی

یکی از فاکتورهای مهم برای خرید نهال در آستان قدس رضوی باید به نیاز آفتابی درختان اشاره کنیم؛ برخی از درختان برای رشد بهتر احتیاج به حداقل روزانه ۸ ساعت نور آفتاب و حرارت بیشتر از ۲۵ درجه سانتیگراد دارند؛ طبق بررسی‌های انجام شده آمار ساعات آفتابی در آستان قدس رضوی ۳۰۳۸ ساعت هست این مقدار برای پخته شدن و رشد بهتر انواع نهال میوه ایده آل بوده باغداران هیچ محدودیتی برای کاشت نهال‌های گرمسیری و سردسیری ندارند.

مرکز فروش درخت در آستان قدس رضوی برای سوددهی بیشتر کشاورزان توصیه می‌کنند انواع نهال‌های انگور، زرشک، بلوبری همچنین نهال زیتون را در باغات خود کاشت کنند، چون سوددهی زیادی به همراه دارد؛ البته مسئولین نهال فروشی کاشت نهال‌های غیر مثمر و تزیینی برای تولید چوب را پیشنهاد می‌دهد چون میزان رطوبت و ارتفاع و دمای سالانه آستان قدس رضوی برای احداث باغ صنوبر و پالونیا بسیار مناسب هست.

فروش نهال در آستان قدس رضوی

مسئولین نهالستان معتبر آستان قدس رضوی برای فروش نهال در این منطقه دو فاکتور مهم را در نظر گرفته و بر اساس آن نهال‌های سازگار را به کشاورزان معرفی می‌کنند:

 • میانگین تبخیر سالانه آستان قدس رضوی ۲۲۲۵ میلیمتر هست، این میزان تبخیر باعث خشک شدن سطح رویی خاک کشاورزی می‌شود، باغداران به هنگام خرید نهال در آستان قدس رضوی به این موضوع توجه کرده، نهال‌هایی با ریشه زایی عمیق را تهیه کرده یا در ماه علاوه بر آبیاری عمقی، آبیاری سطحی را در ماه دو بار انجام دهند تا ریشه‌های سطحی خاک صدمه نبیند.
 • سرعت ورزش باد در آستان قدس رضوی ۲۸ متر بر ثانیه بوده و درختان خریداری شده باید تحمل این میزان از سرعت باد را داشته باشد

پوشش گیاهی در آستان قدس رضوی

بزرگترین نهالستان در آستان قدس رضوی با توجه به اکوسیستم و موقعیت جغرافیایی این خطه نهال‌هایی را به کشاورزان معرفی می‌کنند تا باردهی اقتصادی داشته باشد؛ در آستان قدس رضوی علاوه بر نهال‌های میوه و نهال خشکبار انواع گیاهان دارویی نیز به صورت خودرو رشد می‌کند و می‌توان به کنگر، کاهوی وحشی و ختمی اشاره کرد، البته قسمتی از این منطقه مربوط به جنگل‌های خودرو هست.

موقعیت جغرافیایی در آستان قدس رضوی

آستان قدس رضوی یک منطقه کوهپایه‌ای بوده و اقلیم آن سرد و خشک هست؛ کوه بینالود در این منطقه قرار گرفته و دارای دو اقلیم متفاوت است نواحی شمالی آن سرده خشک و نواحی جنوبی آن بیابانی هست، از این نوع کشاورزان قبل از خرید نهال باید موقعیت جغرافیایی منطقه خود را به خوبی مشخص کرده و اطلاعات کاملی را در اختیار کارشناسان نهالستان قرار دهند.

وضعیت آب هوایی در آستان قدس رضوی

برای بررسی وضعیت آب هوایی در آستان قدس رضوی باید بگوییم اقلیم این شهر تحت تاثیر دو توده هوایی کاملاً متفاوت در طول سال قرار  می‌گیرد؛

 1. از اوایل فروردین ماه تا اوایل مهرماه توده هوای مونسون وارد این خطه شده و باعث بارش‌های رگباری در نوار جنوبی آستان قدس رضوی می‌شود؛ علاوه بر بالش‌های رگباری باید به ورزش باد نسبتاً شدید در قسمت جنوبی منطقه و هوای سرد در قسمت شمالی منطقه اشاره کنیم.
 2. توده هوای سرد قطبی و توده هوای مدیترانه‌ای باعث شده تا در فصل زمستان نزولات آسمانی به صورت برف بوده و در فروردین ماه اثرات خود را به صورت رعد و برق نشان دهد.

بنابراین مسئولین نهال فروشی در آستان قدس رضوی به باغداران توصیه می‌کنند قبل از خرید نهال حتماً منطقه کشاورزی و باغداری خود را مشخص کرده و بر اساس مختصات آن اقدامات لازم را برای احداث باغ انجام دهند.

وضعیت منابع آبی در شهر آستان قدس رضوی

البته در مطالب بالا اشاره کردیم میزان بارش باران در طول سال کمتر از ۲۱۰ میلیمتر بوده و همین امر باعث شده تا در طبقه‌بندی جهانی آستان قدس رضوی را به عنوان یک منطقه کم بارش بشناسند، البته به خاطر تغییر اقلیمی کشور ایران ذخایر آبی در این منطقه کاهش چشمگیری داشته است.

از این رو توصیه می‌شود باغداران قبل از احداث باغ در آستان قدس رضوی از تجهیزات نوین آبیاری برای باغات خود استفاده کنند، البته امروزه  ۱۸۰۰ هکتار از باغات آستان قدس رضوی از آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کند تا صدمه به ذخایر زیرزمینی وارد نشود؛ همچنین کشاورزان باید با نیاز آبی انواع نهال‌ها آشنا بوده و مطمئن شوند که برنامه منظم آبیاری را رعایت خواهند کرد.

شرایط خاکی آستان قدس رضوی

نهالستان معروف در آستان قدس رضوی قبل از فروش نهال در آستان قدس رضوی به باغداران توصیه می‌کنند تا شرایط خاکی باغ خود را بررسی کرده و میزان حاصلخیز بودن آن را مطالعه کنند؛ برای این منظور شما باید آنالیز خاک را در آزمایشگاه‌های مجهز آب و خاک انجام دهید، البته وجود باغات سرسبز نشانگر حاصلخیز بودن این خطه هست. شما عزیزان همچنین برای خرید نهال در شهر ارومیه به صفحه خرید نهال در ارومیه مراجعه کنید.

آشنایی با آفات های شایع در باغات آستان قدس رضوی

برای آشنایی با آفات های شایع در باغات آستان قدس رضوی بهتر است مطالب زیر را مطالعه کنید.

ملخ مراکش: یکی از آفات شایع در آستان قدس رضوی ملخ مراکش بوده و علت نامگذاری این آفت به خاطر شناختن آن در کشور مراکش هست؛ ملخ مراکش بیشتر در فصل تابستان به باغات صدمه می‌زند و کشاورزان بهتر است از روش‌های بیولوژیکی یا شیمیایی برای دفع آن استفاده کنند.

حلزون و لیسک: جزو نرم تنان بوده و از برگ درختان تغذیه می‌کند، همین امر باعث می‌شود تا فتوسنتز درختان را با مشکل ایجاد کند.

آفات چوبخوار: پروانه فعلی و کرم چوب کار از مخرب‌ترین آفات آستان قدس رضوی شناخته شده‌اند؛ این آفات باعث مرگ تدریجی درختان میوه می‌شود، علت اصلی شایع شدن آفات چوب‌ها به خاطر خشکی هوا هست.

سندروم مزمن اسکای: علائم ظاهری آن به صورت لکه‌های سبز روشن بر روی تنه برگ و میوه درختان هست، این لکه‌ها به تدریج بزرگ شده و به یکدیگر پیوسته و باعث افت کیفیت میوه‌ها می‌شود.

از دیگر آفات شایع در باغات استان رضوی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آفت سوسک سرشاخه‌خوار
 • آفت رزاسه
 • آفت سوسک چوبخوار سارتا
 • آفت سوسک‌های طوقه و ریشه  خوار
 • شانکر باکتریایی و قارچی
 • پوسیدگی ریشه

کارشناسان نهالستان در آستان قدس رضوی توصیه می‌کنند باغداران نهال‌های پیوندی و اصلاح شده را خریداری کنند که سیستم دفاعی قوی‌تری دارد.

خرید نهال بادام در استان قدس رضوی

یکی از مشاوره‌هایی که متخصصین کشاورزی به کشاورزان خطه آستان قدس رضوی دارند، خرید نهال بادام در قدس رضوی هست؛  آمار فروش نهال بادام در استان قدس رضوی در واقع در تمام مناطق این خطه می‌توان نهال بادام را کاشت؛ نهال بادام به دو دسته نهال سنگی و نهال کاغذی تقسیم بندی می‌شود این درخت برای باردهی بهتر احتیاج به رقم گرده افشان دارد.

اگر نهال هدف کاغذی باشد بهتر است از هر ۱۰ رقم یک رقم آن را سنگی انتخاب کنید تا گرده افشانی به خوبی انجام شود، میزان باردهی نهال کاغذی در یک هکتار ۳ الی ۴ تن و نهال سنگی در یک هکتار ۵ الی ۶ تن تخمین زده‌اند؛ امروزه نهال بادام به صورت پیوندی بر پایه بذری تلخ تکثیر می‌شود.

البته نهالستان‌های معتبر نهال بادام رویشی جی ان 15 به فروش می‌رسد که باردهی بیشتری دارد؛ قیمت نهال بادام در  استان قدس رضوی بر اساس روش تکثیر و کیفیت آن متفاوت است؛ ولی رنج قیمت این نهال  ۵۰,۰۰۰ تومان تا ۶۵,۰۰۰ تومان هست؛ بهترین نهال بادام در استان قدس رضوی عبارتند از:

 1. نهال بادام آذر خوشه‌ای ایتالیایی
 2. نهال بادام تونو ایتالیایی
 3. نهال بادام مامایی فرانسوی
 4. نهال بادام فرانیس فرانسوی
 5. نهال بادام شاهرودی ایرانی
 6. نهال بادام اسکندر ایتالیایی

خرید نهال سیب در آستان قدس رضوی

خرید نهال سیب در آستان قدس رضوی و احداث باغ آن یکی از مهم‌ترین باغات تجاری محسوب می‌شود؛ سیب مشهد یکی از رهآوردهای این خطه بوده و به عنوان یک برند صادراتی شناخته شده است؛ آمار فروش نهال سیب در آستان قدس رضوی بیش از حد انتظار بوده مخصوصاً در سال‌های گذشته نهال پیوندی سیب  و نهال پایه رویشی سیب M7 و نهال پایه رویشی سیب MM111 محبوبیت بیشتری در بین کشاورزان پیدا کرده است.

بپیوندی بر پایه سیب و به تکثیر می‌شود قدرت باروری بالایی داشته و در یک هکتار ۱۰۰ تا ۱۵۰ چون میوه صادراتی تولید می‌کند، این درخت خود گرده افشان است و ارتفاع آن بین ۴ تا ۶ متر ثابت باقی می‌ماند؛ انواع نهال‌های سیب بومی و غیربومی در مناطق مختلف آستان قدس رضوی کاشته شده و سوددهی بالایی برای باغداران داشته است.

رنج قیمت نهال سیب در آستان قدس رضوی به غیر از نهال سیب آبی که به عنوان یک نهال خاص شناخته می‌شود بین ۷۰,۰۰۰ تومان تا ۹۰,۰۰۰ تومان هست؛ البته با توجه به تعداد نهال خریداری از تخفیف ویژه برخوردار خواهید بود؛ بهترین نهال سیب در آستان قدس رضوی که به عنوان برندهای تجاری شناخته شده و باردهی مناسبی دارد عبارتند از:

 • نهال سیب سیاه جیرومین چینی
 • نهال سیب گرانیت اسمیت فرانسوی
 • نهال سیب گلاب کهنز ایرانی
 • نهال سیب گلدن ورد زرد لبنانی
 • نهال سیب مشهد ایرانی
 • نهال سیب تو سرخ انگلیسی

خرید نهال هلو در آستان قدس رضوی

اگر آمار خرید نهال هلو در آستان قدس رضوی را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد به خاطر سوددهی بالای نهال هلو اکثر کشاورزان به دنبال احداث باغ هلو در این خطه هستند؛ این نهال فوت کرده افشان است و به صورت پیوندی بر پایه شفتالو تلخ تکثیر می‌شود؛ البته نهال پایه رویشی هلو جی ان 15 مراکز معتبر به صورت اینترنتی توزیع می‌شود.

از دلایل فروش نهال هلو در آستان قدس رضوی باید به میزان باردهی این درخت اشاره کنیم، این درخت ۶۰ تا ۷۰ تن میوه هکتار تولید می‌کند با توجه به ارزش ریالی آن باید بگوییم باردهی مناسبی برای کشاورزان به ارمغان می‌آورد؛ قیمت نهال هلو در آستان قدس رضوی ۶۵,۰۰۰ تومان الی ۹۰,۰۰۰ تومان گزارش داده‌اند از بهترین نهال هلو در آستان قدس رضوی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. نهال هلو زعفرانی چینی
 2. نهال هلو قجیرقانات چینی
 3. نهال هلو انجیری خونی ایرانی
 4. نهال هلو دوباره فرانسوی
 5. نهال هلو آلبرتا آمریکایی
 6. نهال هلو ردتاب آمریکایی

خرید نهال گلابی در قدس رضوی

کارشناسان نهالستان خرید نهال گلابی در قدس رضوی را به اکثر کشاورزان این خطه پیشنهاد می‌دهند، چون میوه گلابی نه تنها در بازار داخلی کشور ایران بلکه در بازار خارجی خواهان زیادی دارد و صادرات میلیاردی آن نشانگر این موضوع هست؛  رنج قیمت نهال گلابی در قدس رضوی در نهالستان‌های معتبر بین ۶۵ تا ۱۲۰ هزار تومان هست، معمولاً نهال‌های غیر بومی که محصولات مرغوب تولید می‌کنند مانند نهال گلابی انجو قرمز قیمت بالاتری دارند.

آمار فروش نهال گلابی در قدس رضوی به همراه نهال سیب بالا است، معمولاً گلابی و نهال سیب را به صورت باغات دو منظوره احداث می‌کنند، چون سوددهی بیشتری داشته و به عنوان گرده افشان عمل می‌کنند؛ نهال گلابی به صورت ژنتیکی سردسیری بوده و گلدهی خود را اواخر فروردین ماه آغاز می‌کند؛ این درخت در یک هکتار ۷۰ تن میوه تولید می‌کند و عمر اقتصادی آن ۸۰ سال است.

البته کشاورزان قبل از خرید نهال گلابی بهتر است با بهترین نهال گلابی در قدس رضوی آشنا باشند؛ انتخاب نهال‌هایی که محصولات صادراتی و سنگین وزن تولید می‌کند به نفع کشاورزان هست بهتر است باغداران نهال‌های پیوندی بر پایه گلابی جنگلی و یا نهال‌های گلابی پایه رویشی oHf69 و نهال گلابی پایه رویشی پیرودوارف برای احداث باغ انتخاب کنند، در ادامه انواع نهال گلابی سازگار با این خطه را به شما معرفی می‌کنیم:

 • نهال گلابی بیروتی لبنان
 • نهال گلابی ویلیام دوشس فرانسه
 • نهال گلابی درگزی ایران
 • نهال گلابی پرتقالی آمریکایی
 • نهال گلابی انجو قرمز آمریکایی
 • نهال گلابی شاه میوه ایرانی

خرید نهال گیلاس در آستان قدس رضوی

کشاورزان خرید نهال گیلاس در آستان قدس رضوی را تز مراکز معتبری انجام می‌دهند، تکثیر نهال گیلاس به صورت پیوندی بر پایه بذری تلخ و یا به صورت پایه رویشی ماکسما 60 انجام می‌شود؛ این درختان به صورت ژنتیکی دیرگل بوده و در مناطق سردسیری رشد بهتری دارند بنابراین مناطق فروش نهال گیلاس در استان قدس رضوی مناطقی انجام می‌شود که زمستان سرد و تابستان معتدل داشته باشد.

رنج قیمت نهال گیلاس در قدس رضوی ۶۰,۰۰۰ تومان تا ۸۰,۰۰۰ تومان هست؛ این درخت گرده افشان بوده و کشاورز می‌تواند با خرید نهال آلبالو به عنوان گرده افشان باغات دو منظوره را راه اندازی کنند؛ تناژ تولید میوه گیلاس ۳۰ الی ۴۰ تن در هکتار بوده و عمر اقتصادی آن بیشتر از ۸۰ سال است، بهترین نهال گیلاس در آستان قدس رضوی عبارتند از:

 • نهال گیلاس هارت آسیای غربی
 • نهال گیلاس بیدانه ایرانی
 • نهال گیلاس ارومیه ایرانی
 • نهال گیلاس مجاری مجارستان
 • نهال بینگ آمریکایی
 • نهال گیلاس خوشه‌ای فرانسوی

خرید نهال زردآلو در آستان قدس رضوی

دلایل خرید نهال زردآلو در آستان قدس رضوی باید به گرمسیری و سردسیری بودن این نهال اشاره کنیم، نهال‌های گرمسیری زردآلو اواخر اسفند ماه گلدهی خود را آغاز می‌کند ولی نهادهای سردسیری اواخر فروردین ماه شروع به شکوفه دهی می‌کند، بنابراین کشاورزان قبل از خرید نهال زردآلو از کارشناسان نهالستان تاریخ دقیق گلدهی این نهال را بپرسند.

قیمت نهال زردآلو در آستان قدس رضوی کمتر از ۱۲۰ هزار تومان گزارش شده است و از آنجایی که ارتفاع کوتاهی دارند، در یک هکتار زمین حداقل ۶۵۰ اصله نهال زردآلو جای می‌گیرد؛ فروش نهال زردآلو در آستان قدس رضوی به صورت پیوندی و برپایی زردآلو تلخ انجام می‌شود، این درختان نیاز آبی کمتری داشته و در ماه دو بار آبیاری عمیق می‌شوند.

میوه زردآلو نه تنها به صورت تازه خوری بلکه فرآورده‌های آن نیز در بین مصرف کنندگان جایگاه ویژه‌ای دارد؛ به طور مثال برگه میوه زردآلو سنتی برای درمان کم خونی توصیه می‌شود؛ کشاورزان با احداث باغ زردآلو می‌توانند به درآمد مناسبی برسند در ادامه بهترین نهال زردآلو در آستان قدس رضوی را برای شما معرفی می‌کنیم:

 1. نهال زردآلو سلطنتی فرانسه
 2. نهال زردآلو عسگرآبادی ایرانی
 3. نهال زردآلو قرمز چینی
 4. نهال زردآلو تخم مرغی زعفرانی ایرانی
 5. نهال زردآلو پرتقالی ایرانی
 6. نهال زردآلو شکر پاره ایرانی

خرید نهال انگور در آستان قدس رضوی

احداث باغ انگور و تولید میوه‌های انگور گرمسیری و سردسیری یکی از مهم‌ترین محصولات سردرختی این شهر محسوب می‌شود، با توجه به سیستم دفاعی و ریشه زایی درخت انگور، همچنین مقاومت بالای آن در آب و هوای خشک و نیمه خشک اکثر کشاورزان که به دنبال  کسب درآمد بالایی هستند خرید نهال انگور در آستان قدس رضوی را انتخاب می‌کنند.

فروش نهال انگور در آستان قدس رضوی به صورت اینترنتی توسط نهالستان‌های معتبر انجام می‌شود؛ انواع نهال‌های غیر بومی که باردهی و کیفیت خیلی بالا و برند صادراتی دارند را نیز در این مراکز یافت می‌شود، نهال انگور بر پایه قلمه تکثیر شده و ۳۰ تا ۵۰ تن در هکتار میوه انگور تولید می‌کند.

قیمت نهال انگور در آستان قدس رضوی محبوبیت نهال انجیر مشخص می‌شود؛ به طوری که نهال‌های معمولی ۴۵,۰۰۰ تومان قیمت داشته ولی نهال‌های مخصوص مانند نهال موندراپ امریکایی ۲۱۰,۰۰۰ تومان قیمت دارد؛ بهترین نهال انگور در قدس رضوی که در بین کشاورزان محبوبیت خاصی دارند عبارتند از:

 1. نهال انگور سردشت سیاه ایرانی
 2. نهال انگور ترکمن ۴ ترکمنستانی
 3. نهال انگور بیدانه سفید ایرانی
 4. نهال انگور موندراپ آمریکایی
 5. نهال انگور رد کارنت فرانسوی
 6. نهال انگور یاقوتی سفید

خرید نهال انجیر در آستان قدس رضوی

از دیگر نهال‌های گرمسیری که توصیه می‌شود در مناطق گرمسیری آستان قدس رضوی خریداری شود، خرید نهال انجیر در آستان قدس رضوی هست؛ قیمت نهال انجیر در آستان قدس رضوی کاملاً اقتصادی بوده و کمتر از ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد؛ به صورت قلمه تکثیر می‌شود و از دلایل فروش نهال انجیر در آستان قدس رضوی باید به میوه‌های محبوب آن اشاره کنیم.

میوه انجیر نه تنها به صورت تازه خوری بلکه خشک شده آن برای درمان انواع بیماری‌ها تاثیرگذار هست؛ میوه انجیر در رنگ‌های متفاوت زرد سیاه بنفش تولید می‌شود طعم بسیار شیرینی دارد؛ درخت انجیر در یک هکتار کمتر از ۸ تن میوه با کیفیت تولید می‌کند؛ بهترین نهال انجیر در آستان قدس رضوی عبارتند از:

 1. نهال انجیر گلابی قرمز
 2. نهال انجیر گلابی زرد
 3. نهال انجیر ازمیر ترکیه
 4. نهال انجیر سیاه
 5. نهال انجیر بنفش
 6. نهال انجیر دیم
 7. نهال انجیر قرمز فرانسه

خرید نهال پسته در آستان قدس رضوی

کشاورزان مطمئن باشند با خرید نهال پسته در آستان قدس رضوی درآمد مناسبی خواهند رسید ارزش ریالی میوه پسته بسیار بالا بوده و صادرات آن در کشور ما جایگاه به خصوصی دارد؛ قیمت نهال پسته در آستان قدس رضوی متفاوت هست نهال‌های معمولی با قیمت بسیار ارزان عرضه می‌شود ولی نهال‌های پیوندی بر پایه اکبری قیمت بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان دارد؛ بنابراین قبل از خرید نهال پسته حتماً از کارشناس نهالستان اطلاعات لازم را کسب کنید.

از دلایل فروش نهال پسته در آستان قدس رضوی باید به باردهی ۵ تنی این درخت در هکتار اضافه کنیم همچنین نهال پسته بسیار مقاوم بوده و می‌تواند در شرایط مختلف آب و هوایی سازگار بوده و به صورت دل کاشته شود؛ بهترین نهال پسته در آستان قدس رضوی که باعث کسب درآمد کشاورزان می‌شود عبارتند از:

 1. نهال پسته پیوندی کله قوچی
 2. نهال پسته پیوندی احمد آقایی
 3. نهال پسته  هیبریدی آمریکایی
 4. نهال پسته یوسی‌بی آمریکایی
 5. نهال پسته پایه اکبری
 6. نهال پسته پایه بنه
 7. نهال پسته پایه ممتاز

خرید نهال آلبالو در قدس رضوی

از نهال آلبالو تلخ به عنوان پایه برای تکثیر نهال گیلاس و نهال آلبالو استفاده می‌شود، این درخت قدرت ریشه زایی قوی داشته و خرید نهال آلبالو در قدس رضوی در مناطق معتدل و سردسیری رواج بیشتری دارد؛ از دلایل فروش نهال آلبالو در آستان قدس رضوی سیستم دفاعی قوی آن در برابر انواع بیماری‌های رایج هست؛ قیمت نهال آلبالو در آستان قدس رضوی ۶۰,۰۰۰ تومان تا ۸۰,۰۰۰ تومان بوده و قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه دارد؛  بهترین نهال آلبالو در قدس رضوی شامل موارد زیر می‌شود:

 1. نهال آلبالو مجاری
 2. نهال آلبالو پیشرس
 3. نهال آلبالو سیکانی
 4. نهال آلبالو محلی غیر پیوندی
 5. نهال آلبالو خوشه‌ای کورتو
 6. نهال آلبالو گوشواره‌ای
 7. نهال آلبالو بوترمو

خرید نهال شلیل در آستان قدس رضوی

خرید نهال شلیل در آستان قدس رضوی رواج بیشتری دارد؛ نهال شلیل به صورت اصلاح شده و پیوندی بر پایه شفتالو تلخ تکثیر می‌شود، این درخت در واقع نژاد اصلاح شده نهال هلو است میوه‌های آن کوچکتر از هلو بوده پرز نداشته در عوض شیرین‌تر هست، رنج قیمت نهال شلیل در قدس رضوی از ۷۰,۰۰۰ تومان تا ۹۰,۰۰۰ تومان بر نهالستان‌های معتبر و مجوزدار هست.

کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال شلیل در آستان قدس رضوی کاملی از کشاورزان دریافت می‌کنند تا نهال‌های سازگار را به آنها معرفی کنند؛ این درختان در یک هکتار ۷۰ تن میوه تولید کرده در ماه سه بار آبیاری عمیق می‌شوند فاصله کاشت درختان ۴ متر هست؛ بهترین نهال شلیل در آستان قدس رضوی زود بازده بوده و برای اولین باروری تنها دو سال زمان احتیاج دارند، انواع نهال سازگار با آستان قدس رضوی عبارتند از:

 1. نهال شلیل مغان ایرانی
 2. نهال شلیل شمس چینی
 3. نهال شلیل انجیری چینی
 4. نهال شلیل کیوتا فرانسوی
 5. نهال شلیل بیگ تاب چینی
 6. نهال شلیل رد گلد آمریکایی

خرید نهال آلو در آستان قدس رضوی

خرید نهال آلو در آستان قدس رضوی جایگاه و محبوبیت خاصی در بین کشاورزان دارد، چون این درخت در یک هکتار زمین قادر هست ۶۰ تا ۸۰ تن میوه با کیفیت تولید کند؛ صادرات میوه آلو نه تنها به خارج از کشور بلکه فراورده‌های آن در بازار داخلی و خارجی رونق زیادی دارد؛ درخت به صورت پیوندی و بر پایه آلوچه وحشی تکثیر می‌شود.

قیمت نهال آلو در آستان قدس رضوی به غیر از نهال آلو کالیفرنیا همگی اقتصادی و مقرون به صرفه هستند و کمتر از ۷۰ هزار تومان قیمت دارند؛ ولی قیمت نهال آلو شابلون کالیفرنیای ۱۲۰,۰۰۰ تومان هست، از دلایل فروش نهال آلو در آستان قدس رضوی دیرگل بودن آن بوده که با مناطق سردسیری و خشک این خطه سازگاری زیادی دارد این درخت بیشتر از ۸۰ سال عمر کرده و برای باردهی بهتر احتیاج به رقم گرده افشان دارد؛ بهترین نهال آلو در آستان قدس رضوی عبارتند از:

 1. نهال آلو شابلون کالیفرنیای آمریکایی
 2. نهال آلو بخارا زرد ایرانی
 3. نهال آلو آنجلا آمریکایی
 4. نهال آلو خرمایی ایرانی
 5. نهال آلو قطره طلا ایرانی
 6. نهال آلو زرد خورشتی ایرانی

خرید نهال به در آستان قدس رضوی

خرید نهال به در آستان قدس رضوی و احداث باغ آن به نفع کشاورزان این خطه است میوه به عنوان یک داروی گیاهی شناخته شده و برای درمان بسیاری از بیماری‌های عفونی و ویروسی مناسب و تاثیرگذار هست؛ این درخت در یک هکتار زمین ۵۰ تا ۶۰ تن میوه تولید می‌کند، از فرآورده‌های مهم میوه به می‌توان به مربا و دمنوش آن اشاره کرد.

قیمت نهال به در آستان قدس رضوی کاملا اقتصادی بوده بنابراین برای احداث باغ آن سرمایه چندان زیادی ندارید؛ درخت به بیشتر از ۷۰ سال عمر کرده و به صورت پیوندی بر پایه به تکثیر می‌شود؛  فروش نهال به در آستان قدس رضوی به صورت اینترنتی توسط مراکز معتبر و شناخته شده انجام می‌شود، به هنگام خرید نهال به حتماً به لیبل‌دار بودن نهال توجه داشته باشید.

بهترین نهال به در آستان قدس رضوی در برابر انواع بیماری همچنین تنش‌های هوایی مقاوم هست، این درخت دیرگل بوده و نسبت به سرما و روش‌های هوایی فروردین ماه از خود مقاومت نشان می‌دهد، مناطق کوهپایه آستان قدس رضوی برای احداث باغ به بسیار مناسب هستند، انواع نهال به سازگار با این منطقه عبارتند از:

 • نهال به گلابی
 • نهال به کوزه‌ای
 • نهال به آمریکایی
 • نهال به ایتالیایی
 • نهال به قرمز
 • نهال به محلی

خرید نهال انار در آستان قدس رضوی

خرید نهال انار در آستان قدس رضوی مخصوص مناطق گرمسیری آن هست چون نهال انار به صورت ژنتیکی برای مناطق گرمسیری بهتر بوده و احداث باغ آن در مناطق سردسیری توصیه نمی‌شود؛ البته نهال انار سردسیری نیز در نهالستان‌های معتبر تکثیر و به فروش می‌رسد ولی کشاورزان نمی‌توانند بر روی آن سرمایه‌گذاری کنند.

بازه قیمت نهال انار در آستان قدس رضوی ۹۰,۰۰۰ تومان تا ۱۲۰,۰۰۰ تومان هست؛ نهال انار به صورت قلمه تکثیر می‌شود و عمر باردهی آن نزدیک به ۱۰۰ سال است در یک هکتار زمین بیشتر از ۷۰ تن میوه با کیفیت تولید می‌کند؛ فروش نهال انار در آستان قدس رضوی مخصوصاً در مناطق گرمسیری رونگ بیشتری دارد چون این درخت نیاز آبی کمتری داشته و در ماه دو بار آبیاری می‌شود؛ بهترین نهال انار در آستان قدس رضوی عبارتند از:

 • نهال انار واندرفول آمریکا
 • نهال انار دانه سیاه شیراز ایرانی
 • نهال انار سردشت ایرانی
 • نهال انار گرین گلوپ ایرانی
 • نهال ساوه ایرانی
 • نهال پوست سیاه آمریکایی

خرید نهال فندق در آستان قدس رضوی

خرید نهال فندق در آستان قدس رضوی جزو نهال‌های تجاری و پرسود محسوب می‌شود، چون میوه فندق ارزش ریالی بالایی داشته و قدرت انبار مالی بیشتری دارد، بنابراین فروش نهال فندق در آستان قدس رضوی توسط کارشناسان نهالستان توصیه می‌شود،  چون احداث باغ فندق در این خطه کاملاً سودآور بوده و به نفع کشاورزان هست.

قیمت نهال فندق در آستان قدس رضوی بین ۱۰۰,۰۰۰ تومان تا ۱۳۰,۰۰۰ تومان گزارش داده‌اند؛ باردهی فندق در هکتار ۴ تا ۶ تن هست؛ کشاورزان برای شناختن بهترین نهال فندق در آستان قدس رضوی به سایت بهترین نهالستان در کشور مراجعه کرده و با کارشناسان آن در ارتباط باشند؛ انواع نهال فندق سازگار با این خطه عبارتند از:

 1. نهال فندق نخجوان
 2. نهال فندق ماکادمیا
 3. نهال فندق بارسلونا
 4. نهال فندق تک شاخه
 5. نهال فندق انیس ترکیه

خرید نهال گوجه سبز در آستان قدس رضوی

حتما خرید نهال گوجه سبز در آستان قدس رضوی کشاورزان و باغداران خواهد بود چون قیمت نهال گوجه سبز در آستان قدس رضوی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان بوده در عوض در یک هکتار زمین بیشتر از ۷۰ تن میوه با کیفیت تولید می‌کند؛ میوه گوجه سبز در کشور ما به عنوان نوبرانه شناخته می‌شود و از همان آغاز رشد توسط کشاورزان تنک و به بازار عرضه می‌شود.

از دلایل فروش نهال گوجه سبز آستان در قدس رضوی، باید به میزان باردهی و کسب درآمد آن اشاره کرد و اکثر کشاورزان از آن راضی هستند؛ این درخت به صورت پیوندی و بر پایه آلوچه وحشی تکثیر می‌شود، به همین خاطر سیستم دفاعی بسیار قوی در برابر انواع آفات و بیماری‌ها دارد؛ در ادامه بهترین نهال گوجه سبز در آستان قدس رضوی را به شما معرفی می‌کنیم:

 • نهال گوجه سبز برغانی
 • نهال گوجه سبز ترکیه
 • نهال  گوجه سبز مراغه
 • نهال گوجه قرمز آمریکایی
 • نهال گوجه سبز زودرس
 • نهال گوجه سبز سردرود
 • نهال گوجه سبز نخجوان

خرید نهال خرمالو در آستان قدس رضوی

خرید نهال خرمالو در آستان قدس رضوی مناطق سردسیری استان رضوی را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم چون سرمایه سوزناک باعث صدمه و تلف شدن نهال‌ها شده و سرمایه اولیه باغدار را با ریسک مواجه می‌کند؛ البته آنها می‌توانند تنها یک یا دو نهال و خرمالو را خریداری و از میوه آن استفاده کنند چون میوه خرمالو ارزش غذایی بسیار بالایی دارد.

رنج‌ قیمت نهال خرمالو در آستان قدس رضوی ۱۲۰,۰۰ تا ۱۴۰,۰۰۰ تومان هست، فروش نهال خرمالو در آستان قدس رضوی مناطق گرمسیری آن توصیه می‌شود، این درخت نزدیک به ۸۰ سال عمر و باروری داشته و کمتر از ۱۰ تن میوه در هکتار تولید می‌کند؛ بهترین نهال خرمالو در آستان قدس رضوی عبارتند از:

 • نهال خرمالو ژاپنی
 • نهال خرمالو گوجه‌ای
 • نهال خرمالو آرموند
 • نهال خرمالو فویو
 • نهال خرمالو تاباتا
 • نهال  خرمالو موزی
 • نهال خرمالو انبه‌ای

خرید نهال صنوبر در آستان قدس رضوی

خرید نهال صنوبر در آستان قدس رضوی به منظور تولید چوب بسیار مفید و سودمند خواهد بود، قیمت نهال صنوبر در آستان قدس رضوی کمتر ۳۰ هزار تومان بوده و درآمد بالایی برای کشاورزان دارد بارداران ۶ سال پس از کاشت صنوبر می‌توانند با فروش چوب آن به سرمایه مناسبی برسند؛ فروش نهال صنوبر در آستان قدس رضوی به صورت قلمه بوده و این درختان رشد سریعی دارند، بهترین نهال صنوبر در آستان قدس رضوی عبارتند از:

 • نهال صنوبر نقرا ترکیه‌ای یک ساله
 • نهال صنوبر نقرا ترکیه‌ای ۲ ساله
 • نهال کبوده تبریزی

خرید نهال پالونیا در آستان قدس رضوی

از دیگر نهال‌های غیر مثمر که سازگاری بیشتری با آستان قدس رضوی دارد باید به خرید نهال پالونیا در آستان قدس رضوی اشاره کنیم، قیمت نهال پالونیا در آستان قدس رضوی تنها ۷۰ هزار تومان بوده و کشاورز سرمایه اولیه چندان زیادی برای راه‌اندازی باغ پالونیا احتیاج ندارد؛ فروش نهال پالونیا در آستان قدس رضوی در سال‌های گذشته رواج بیشتری داشته است، چون نهال پالونیا سریع ال رشد بوده و در مدت زمان کوتاهی به ضخامت مورد نظر می‌رسد، بهترین نهال پالونیا در آستان قدس رضوی عبارتند از:

 • نهال پالونیا فورتونی آسیای شرقی
 • نهال پالونیا شن تونگ چینی

نتیجه گیری

با توجه به مطالب فوق کاملا مشخص هست که پتانسیل آستان قدس رضوی برای صنعت کشاورزی بسیار بالا بوده و باغداران می‌توانم با راه‌اندازی باغات مدرن به درآمد مناسب و طولانی مدت برسند، آدرس بهترین نهالستان در آستان قدس رضوی را بهتر است در شهر میاندوآب بگردید.

چون اقلیم شهر میاندوآب و  آستان قدس رضوی تقریباً شبیه به هم است تمامی نهال‌هایی که در این منطقه تکثیر و به فروش می‌رسد سازگاری بیشتری با این منطقه خواهد داشت؛ فراموش نکنید بیشتر نهالستان‌های معتبر از جمله برتر نهال در میاندوآب مستقر شده است، برای خرید نهال گردو به صفحه خرید نهال گردو در استانه قدس رضوی مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال