خرید نهال گردو در استان قدس رضوی✔️ قیمت انواع نهال گردو

بهتر است اکثر کشاورزان و سرمایه‌گذاران با پتانسیل بالای آستان قدس رضوی جهت سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی آشنا شوند؛  طبق بررسی‌های انجام شده این منطقه ۱۲۷ هزار کیلومتر مربع وسعت داشته و بیشتر از ۵۰ درصد آن برای احداث باغ مدرن و تجاری مخصوصاً باغات گردو کاملاً ایده‌آل هست؛ باغداران با خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی و احداث باغ آن می‌توانند به درآمد مناسبی برسند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

کشاورزی آستان قدس رضوی

مختصات جغرافیایی آستان قدس رضوی در نقشه ایران مدار جغرافيايي ۳۳ درجه و ۵۲ و عرض شمالي  ۵۶ درجه و ۱۹ دقيقه هست، برای احداث باغ گردو در آستان قدس رضوی باید بدانید اقلیم کلی این منطقه اقلیم خشک و سرد هست؛ بنابراین نهال‌های گردو سردسیری برای این مناطق کاملا مناسب بوده و باردهی زیادی به همراه دارد؛ البته خاطر نشان شویم که شهرستان‌های جنوبی، غربی و شرقی آستان قدس رضوی دارای اقلیم بیابانی هست.

شهرستان‌های جنوبی، غربی و شرقی زمستان معتدل و تابستان گرمی دارد، بنابراین در این مناطق تنها می‌توان نهال آمریکایی پکان را کاشت چون این نهال به صورت ژنتیکی برای مناطق گرمسیری و خشک بسیار مناسب هست، برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی آستان قدس رضوی و شرایط احداث باغ گردو در آستان قدس رضوی همراه ما باشید.

شرایط اقلیمی آستان قدس رضوی

همانطور که اشاره کردیم به غیر از شهرستان قوچان که نیمه خشک بوده، اکثر مناطق آستان قدس رضوی دارای اقلیم خشک  هستند؛ البته آب و هوای غالب این خطه سردسیری است، پس توصیه می‌شود باغداران به هنگام خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی نهال‌های ژنوتیپ و پیوندی را انتخاب کنند چون سیستم دفاعی قوی‌تری دارد.

از شرایط اقلیمی استان قدس رضوی باید به بارش باران در این منطقه اشاره کنیم؛ هیچ برنامه منظمی برای بارش باران در آستان قدس رضوی وجود ندارد، از این رو در اکثر مواقع باران‌ به صورت سیل آسا باریده و خسارات زیادی به باغات گردو وارد می‌کند؛ مخصوصاً در فصل بهار میزان بارش رگبار و باران‌های شدید بیش از اندازه است، همین امر باعث شده تا کشاورزان به فکر خرید نهال گردو دیرگل باشند تا گلدهی خود را اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت ماه آغاز کند.

قدم بعدی بهتر است میزان بارش سالیانه باران را مورد بررسی قرار دهیم طبق آمار به دست آمده از سال ۱۳۶۸ الی ۱۳۹۱ میزان بارش این خطه ۲۱۰ میلی‌متر است؛ این میزان برای تمامی نقاط آستان قدس رضوی یکسان نبوده یعنی در قسمت‌های شمالی بارش باران بیشتر از قسمت‌های جنوبی آن هست بنابراین درصد رطوبت قسمت شمالی آستان قدس رضوی بیشتر از ۶۰ درصد و درصد رطوبت در قسمت جنوبی کمتر از ۴۰ درصد گزارش داده‌اند.

از نکات طلایی احداث باغ گردو در آستان قدس رضوی باید به تهیه نهال‌هایی اشاره کرد که بتوانند در مناطق خشک و مناطق مرطوب این منطقه به خوبی رشد کرده و دچار بیماری و آفت زدگی نشوند؛ همچنین باغدارانی که باغات آنها در قسمت جنوبی واقع شده است برای آبیاری باغات گردو باید تصمیمات صحیح و اصولی اتخاذ کنند؛ در ادامه شرایط اقلیمی استان قدس رضوی را به طور کامل توضیح خواهیم داد. همچنین برای خرید نهال گردو در زنجان به صفحه خرید نهال گردو در زنجان مراجعه کنید.

تاریخچه باغات گردو در آستان قدس رضوی

در مورد تاریخچه باغات گردو در استان قدس رضوی باید خاطرنشان کنیم باغات گردو با تاریخچه این شهر عجین بوده است، یعنی به همان اندازه که تاریخچه این خطه قدمت دارد، کشاورزان مشغول باغداری و تولید میوه گردو بودند، پس قدیمی‌ترین باغات گردو را می‌توان در آستان قدس رضوی پیدا کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آستان قدس رضوی

یکی از مشاغل اصلی کشاورزان احداث باغ گردو در آستانه قدس رضوی بوده به طوری که این منطقه رتبه چهارم تولید گردو در کشور ایران را کسب کرده است؛ البته کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در آستانه قدس رضوی تاکید می‌کنند کشاورزان نهال‌های ژنوتیپ و پیوندی را خریداری کنند، چون سیستم قوی‌تری در برابر اقلیم متنوع این منطقه دارد.

طبق بررسی‌های انجام شده توسط مسئولین جهاد کشاورزی آستان قدس رضوی نزدیک به ۲ میلیون و ۱۳۸ هزار هکتار زمین زراعی پتانسیل کاشت نهال گردو را دارد و از این وسعت تنها ۳۶۳ هزار هکتار به صورت فعال باغات گردو بهره وری می‌شوند؛ به همین خاطر یک آمار ضعیف برای باغداران این منطقه وجود دارد؛ میزان تولید گردو در هر هکتار ۱.۵ تن گزارش داده‌اند.

در حالی که باغداران با خرید نهال گردو ژنوتیپ و پیوندی می‌توانند این مقدار را تا ۴ الی ۵ تن افزایش دهند. از دیگر مواردی که باغداران به هنگام خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی باید با آن توجه کنند عبارتند از:

 • گرمتربن منطقه آستان قدس رضوی مربوط به سرخس با دمای ۴۸ درجه سانتیگراد هست در این منطقه بهتر است نهال‌های گرمسیری را کاشت کنید که این میزان دما را تحمل کند.
 • سردترین منطقه مربوط به شهرستان قوچان با دمای منفی ۲۶ درجه سانتیگراد هست در این منطقه نهال‌های کانادایی پیوندی و ژنوتیپ را توصیه می‌کنند تا این بازه دمایی را تحمل کند.
 • قسمت‌های شمالی آستان قدس رضوی سردسیری و هوا در قسمت‌های جنوبی کمی گرمتر است پس کشاورزان قبل از خرید نهال و کاشت آن حتماً مختصات دقیقی از زمین‌های کشاورزی خود به دست آورده سپس به انتخاب و خرید نهال گردو بپردازند.
 • دمای آستان قدس رضوی به طور میانگین ۱۶ درجه سانتیگراد است این دما برای کاشت انواع نهال گردو ایده‌آل و اقتصادی هست.
 • درصد رطوبت سالانه آستان قدس رضوی ۵۵ درصد هست، بنابراین هیچ دغدغه‌ای برای احداث باغ گردو در آستان قدس رضوی ندارد چون این درجه برای باغات گردو تنشی ایجاد نمی‌کند.

آیا کاشت نهال گردو در آستان قدس رضوی حالت اقتصادی دارد؟

بله با وجود اینکه پتانسیل‌های احداث باغ گردو در آستان قدس رضوی کاملاً نادیده گرفته و کمترین سرمایه‌گذاری در این صنعت شده است باید بگوییم در سال گذشته ۸,۳۰۰ چون میوه گردو با کیفیت از باغات این خطه برداشت شده است که مبلغ ۷.۷۰۰ میلیون دلار ارزآوری به کشور ایران داشته، شما چرا با خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی به گروه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان نمی‌پیوندید، از دیگر دلایل سوددهی باغات گردو در این منطقه باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت انبارمانی میوه گردو بالا است و باغدار مطمئن است قبل از خراب شدن محصول آن را با قیمت کاملاً مناسب و اقتصادی در بازار داخلی و خارجی به فروش خواهد رساند.
 • نهال گردو به صورت ژنتیکی در مناطق سرد و خشک مانند اقلیم غالب آستان قدس رضوی رشد بهتری از خود نشان می‌دهد.
 • امروزه نهال گردو به صورت پایه کوتاه و ژنوتیپ تکثیر می‌شود این درختان قدرت باروری بیشتری داشته و در هر هکتار ۶ الی ۸ تن میوه تولید می‌کند

خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی 

مهم‌ترین قسمت احداث باغ گردو، خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی هست،کشاورزان برای این مرحله باید اطلاعات زیر را در نظر گرفته سپس نهال مناسب را برای باغ خود انتخاب کنند.

 1. روزهای یخبندان در آستان قدس رضوی ۸ تا ۱۵ روز هست، بنابراین به نیاز سرمایی درخت گردو توجه کرده و مطمئن باشید که درخت گردو تا فصل بهار نیاز سرمایه خود را برطرف خواهد کرد.
 2. در فصل تابستان این منطقه ۳۱۰ ساعت آفتابی بوده و در علم گیاه پزشکی این ساعات آفتابی برای رسیدن میوه گردو کاملاً مناسب و تاثیرگذار هست.
 3. در شهرستان‌های تربت جام و تربت حیدریه سرعت باد ۲۸ متر بر ثانیه گزارش داده‌اند از این رو نهال گردوی خریداری شده باید قدرت تحمل وزش باد پرسرعت را داشته باشد.
 4. کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی حتماً میزان باردهی و دوره بازدهی آن را از کارشناسان بپرسند، نهال‌های پربار و زودبازده گزینه مناسبی برای باغداران محسوب می‌شود.
 5. همچنین باغداران از اصالت نهال گردو مطمئن باشند برای این منظور ما توصیه می‌کنیم نهال‌های لیبر دار را از وزارت جهاد کشاورزی خریداری کنید

فروش نهال گردو در آستان قدس رضوی

کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در آستان قدس رضوی دو توده هوایی را در نظر گرفته و بر اساس آن نهال‌های سازگار را به کشاورزان این خطه معرفی می‌کنند؛ توده هوای گرمسیری آستان قدس رضوی که آن را با توده هوای مونوس می‌شناسند و باعث بارش رگبارها وزش باد شدید می‌شود، هوای دوم اوایل پاییز تا اوایل فصل بهار ادامه دارد این توده هوا مدیترانه بوده و تاثیر آن به صورت رگبارها و هوای سرد قطبی دیده می‌شود؛ از نظر متخصصین نهالستان با توجه به این توده‌های هوایی نهال‌های ژنوتیپ و پیوندی مناسب برای آستان قدس رضوی هستند.

نهال گردو مناسب آستان قدس رضوی

چون اقلیم غالب آستان قدس رضوی اقلیم خشک و سردسیری بوده، بنابراین بهترین نهال گردو برای این خطه دارای شرایط زیر هست:

 • نهال گردو حتماً سردسیری و دیرگل باشد.
 • سیستم ریشه زایی نهال گردو قوی بوده و بتواند تا عمق زمین نفوذ کرده و مواد مغذی را جذب کند.
 • با توجه به ورزش باد تند در آستان قدس رضوی تنه درخت به اندازه مقاوم باشد تا بر اثر بادهای با سرعت از بین نرود.
 • حتماً به نیاز آبی نهال گردو توجه داشته باشید.

انواع نهال گردو در آستان قدس رضوی

در ادامه انواع نهال گردو در آستان قدس رضوی را به شما معرفی می‌کنیم، این نهال‌ها به خوبی با اکوسیستم منطقه آستان قدس رضوی سازگاری بالایی داشته و قدرت باروری زیادی دارند؛

 1. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ نه ارتفاعی نداشته و از ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا کاشت است این درخت به دو روش پیوندی و ژنوتیپ تکثیر می‌شود؛ تحمل سرما تا منفی سی درجه، و  تحمل گرما تا ۴۵ درجه سانتیگراد از مهم‌ترین ویژگی‌های ژنتیکی نهال و گردو ژنوتیپ پالیز محسوب می‌شود، این درخت دیرگل و سردسیری هست.
 2. نهال گردو چندلر آمریکایی محدودیت ارتفاعی دارد، از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر قابل کاشت و باروری هست، بازه دمایی منفی ۳۰ تا ۴۰ درجه را تحمل می‌کند؛ بخاطر دیرگل بودن جزو درختان سردسیری شناخته شده است، این درخت در یک هکتار زمین حداقل ۴ تن میوه تولید می‌کند.
 3. نهال گردو فرنور فرانسوی نیز مدیا ارتفاعی داشته و از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا قابل کاشت هست؛ درخت گردو فرنور فرانسوی سرمای منفی ۳۰ درجه و گرما چهل درجه را تحمل می‌کند، این درخت تاثیری و دیرگل بوده و زود بازده هست، دو سال پس از کار شروع به باروری می‌کند.
 4. نهال گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل آستان قدس رضوی سفارش می‌شود چون، زودگل و نیمه گرمسیری هست؛ این نهاد را باید در مناطقی کاشت که سرمای بهاره نداشته باشد.
 5. نهال گردو تویسرکان رقم قدیمی و کلاسیک ایرانی بوده از ویژگی‌های آن باید به زود گل بودن اشاره کرد که برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره آستان قدس رضوی توصیه می‌شود‌.
 6. نهال گردو پکان آمریکایی برای مناطق گرمسیری آستان قدس رضوی توصیه می‌شود این درخت پایه بلند بوده و میوه‌های آن پوسته کاغذی دارد، عمر اقتصادی نهال گردو پکان آمریکایی حداقل ۱۰۰ سال بوده و در یک هکتار ۴ تن میوه تولید می‌کند.

قیمت نهال گردو در آستان قدس رضوی

قیمت نهال گردو در آستان قدس رضوی بر اساس کیفیت و روش تکثیر آن تعیین می‌شود، به طور مثال نهال‌های پیوندی مانند نهال گردو کانادایی پیوندی پرنور پیوندی و جمالی پیوندی ۲۰۰ تا ۲۳۰ هزار تومان قیمت دارند؛ در عوض نهال‌های ژنوتیپ ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت داشته و مابقی نهال‌های گردو کمتر از ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارند، البته ما توصیه می‌کنیم برای استعلام قیمت نهال گردو در آستان قدس رضوی در سال ۱۴۰۲ به صفحه لیست قیمت نهال گردو مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو در آستان قدس رضوی

کارشناسان نهالستان معتقدند بهترین نهال گردو در آستان قدس رضوی نهال گردو پالیز تیپ ۹ هست، بنا به دلایل زیر:

 1. میزان باردهی این درخت ۶ تا ۸ تن در هکتار است.
 2. گلدهی درخت اوایل اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.
 3. این درخت پایه کوتاه بوده بنابراین فاصله کاشت آن ۶ متر است؛ از این رو در یک هکتار ۲۶۰ اصله نهال گردو جای می‌گیرند.
 4. میوه‌های تولیدی این درخت نیمه کاغذی بوده و پوسته آن به راحتی از مغز جدا می‌شود.
 5. به خاطر درصد چربی بالا و رنگ سفید مغز آن جزو برندهای صادراتی شناخته شده است.

نهالستان گردو در آستان قدس رضوی

برای خرید نهال گردو در آستان قدس رضوی بهتر است به سایت اینترنتی بزرگترین نهالستان گردو در آستان قدس رضوی مراجعه کنید؛ در این سایت مشاوره قبل و پس از فروش نهال به صورت رایگان بوده و متخصصان از صفر تا صد احداث باغ در کنار کشاورزان هستند تا آنها را راهنمایی کنند. همچنین برای خرید نهال گردو در مشهد به صفحه خرید نهال گردو در مشهد مراجعه کنید.

نهال فروشی آستان قدس رضوی

وظایف مهم نهالستان و نهال فروشی آستان قدس رضوی در قبال کشاورزان عبارتند از:

 1. تهیه و توزیع نهال‌های با کیفیت: نهالستان و نهال‌فروشی مسئول تهیه و پرورش نهال‌های با کیفیت برای کشاورزان هستند، آنها باید نهال‌هایی را تولید کنند که بیماری‌ها و آفات را کاهش داده و در بهبود عملکرد محصولات کشاورزی کمک کنند.
 2. راهنمایی و آموزش: نهالستان و نهال‌فروشی می‌بایست به کشاورزان نکات و راهنمایی‌های مربوط به انتخاب، کاشت، مراقبت و مدیریت نهال‌ها را ارائه دهند، آنها باید کشاورزان را آموزش دهند تا بتوانند بهینه‌ترین نهال‌ها را انتخاب کرده و به درستی نگهداری و مدیریت کنند.
 3. ارائه مشاوره فنی: نهال‌فروشی باید به کشاورزان مشاوره و پشتیبانی فنی ارائه دهد، آنها باید به کشاورزان در خصوص روش‌های بهینه کاشت و مراقبت از نهال‌ها کمک کرده و به سوالات و مشکلات آنان پاسخ دهند.
 4. تامین نهال‌ها و لوازم مربوطه: نهال‌فروشی می‌بایست نهال‌های مورد نیاز کشاورزان را تامین کند.
 5. پشتیبانی پس از فروش: نهال فروشی آستان قدس رضوی باید پس از فروش همچنان تا حد امکان از کشاورزان پشتیبانی کرده و به کشاورزان کمک کنند تا در صورت بروز مشکلات مرتبط با نهال‌ها، راه‌حل مناسبی پیدا کنند.

سایت موسسه باغات آستان قدس رضوی

آشنایی با سایت موسسه باغات آستان قدس رضوی به کشاورزان کمک می‌کند تا با کارشناسان تماس گرفته و اطلاعات لازم و کافی را در مورد خرید نهال گردو همچنین احداث باغ گردو در آستان قدس رضوی دریافت کنند؛ سایت bartarnahal.ir آماده پاسخگویی به سوالات کشاورزان در مورد خرید، کاشت، داشت و برداشت میوه باغات گردو هست.

شماره تلفن نهالستان آستان قدس رضوی

البته کشاورزانی که می‌خواهند به طور مستقیم با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و سوالات خود را در مورد قیمت نهال گردو یا خرید اینترنتی نهال گردو بپرسند؛ می‌توانند با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان نهالستان دریافت کنند.

آدرس فروش نهال آستان قدس رضوی

امروزه توصیه می‌شود نهال‌های گردو سردسیری را از قسمت شمال غربی کشور و شهر میاندوآب تهیه کنید؛ اکوسیستم و شرایط محیطی شهر میاندوآب برای تکثیر نهال گردو کاملاً ایده‌آل بوده و نهال‌هایی که در این خطه تولید می‌شوند مزایای بیشتری دارند، آدرس فروش نهال آستان قدس رضوی به صورت زیر هست:

کلام آخر

با توجه به موارد فوق کاملاً مشخص است پتانسیل آستان قدس رضوی برای احداث باغ مدرن و تجاری گردو کاملاً مناسب بوده و کشاورزان با شناختن انواع نهال گردو ژنتیک و پیوندی می‌توانند میزان باردهی باغات گردو را تا حد زیادی افزایش دهند، برای این کار احتیاج به مشاوره و راهنمایی افراد متخصص و مجرب دارند؛ مراحل احداث باغ حرفه‌ای با باغات سنتی کاملاً متفاوت است بدون در نظر گرفتن تجربه کشاورزی سعی کنید این مراحل را به صورت کاملاً علمی و مدرنیته انجام دهید. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های  دیگر که در شهر استان قدس رضوی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در استان قدس رضوی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال