خرید نهال گردو در تیتکانلو✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار تیتکانلو

پارامترهایی که می‌تواند تاثیر بسزایی در سطح کیفیت باردهی نهال گردو داشته باشد مواردی از قبیل کیفیت آب و هوا، نوع نهال و رقم آن و کیفیت خاک است. با توجه به توجه به رشد و ریشه زایی بهتر نهال گردو در آب و هوای معتدل و سرد شهر تیتکانلو می‌تواند خطه مناسب برای گردوکاری باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی تیتکانلو

شهر تیتکانلو طی چند سال اخیر با ارتقا از دهستان به شهر به عنوان مرکز بخش خبوشان در شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی است. این شهر ۴۰۰۰ نفری با ارتفاع ۱۱۹۰ متر از سطح آب‌های آزاد در ۴۸ کیلومتری نوار مرزی کشور ترکمنستان با ایران قرار دارد. از نظر موقعیت جغرافیایی شهر تیتکانلو در دامنه‌های شمالی شاهداغی و قسمت جنوبی رشته کوه‌های شاه جهان بوده و با فاصله نزدیک ۳ کیلومتری با رودخانه اترک اقلیمی معتدل و مدیترانه‌ای با زمستان‌های برف گیر و پربارش و تابستان‌های گرم و نسبتا معتدلی است. این شهر بزرگترین تولید کننده کشمش و انگور بوده و در تولید زعفران نیز سرآمد است.
در کنار این دو محصول معروف زمین‌های این بخش میزبان باغاتی تجاری و نهالی سودآور به اسم گردو است. طبق آنالیزهای انجام شده اکثر اراضی شهر تیتکانلو به دلیل داشتن خاکی با اسیدیته و بافتی مناسب و همچنین با بهره‌مندی از منابع آبی و آب و هوای مناسب توانسته در حوزه گردوکاری و برداشت چند صد تن گردو در سال موثر باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بجنورد

تاریخچه باغات گردو در تیتکانلو

از جمله قطب‌های تولیدی برتر گردو در کشور استان خراسان شمالی و شهرستان شهرستان فاروج و شیروان است. با توجه به قرارگیری شهر تیتکانلو در بخش فاروج از مجموع ۱۸۰۰ هکتار باغ گردو حدود ۵۰۰ هکتار متعلق به تیتکانلو است که از باغات بارور آن سالانه چند صد تن محصول انبوه گردو برداشت می‌شود. لذا بیشترین ارقامی که در این خط کشت می‌شود فرانکت، روند، فرنور و ژنوتیپ پالیز، چندلر، پوست کاغذی و خوشه‌ای هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تیتکانلو

قبل از احداث باغ گردو در تیتکانلو باید مساحت و وسعت کلی باغ، نوع خاک منطقه مورد آنالیز قرار بگیرد. آزمایش خاکشناسی باعث می‌شود اطلاعات دقیقی از سبکی، سنگینی، بافت و میزان عناصر کربن، تغذیه‌ای، اسیدیته و آهک مشخص شده و با اصلاح آن نهال در زمینی کاشته شود که قدرت کافی برای باردهی، ریشه زایی و رشد بالا داشته و قدرت جذب و نگهداری آب آن نیز افزایش پیدا کند. همچنین باید قبل از کاشت نهال نسبت به تقویت خاک نیز اقدام کرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در تیتکانلو حالت اقتصادی دارد؟

نظر به اینکه نهال گردو در مناطق مرتفع و نیمه سردسیری رشد و باردهی بهتری دارد می‌توان گفت که به لحاظ قرارگیری این شهر در ارتفاع ۱۲۰۰ متری و برخورداری از آب و هوای نیمه سردسیری و معتدل این نهال می‌تواند نهالی بسیار سودده باشد. اما کیفیت نهال‌ها و نحوه رسیدگی به آن و همچنین انتخاب رقم‌های پایه کوتاه نیز بسیار در سوددهی بالا موثر هستند. با توجه به اینکه نهال‌های گردو نهال‌های تنومند و بلند قامت هستند که در اوج رشد تاج پوششی و شاخ و برگ زیادی دارند، برای افزایش دریافت نور و همچنین تراکم کاشت در باغ می‌توان از رقم‌های پایه کوتاه استفاده کرد تا دریافت نور توسط درختان بهتر انجام شده و میوه های بیشتر تولید کند.

 

خرید نهال گردو در تیتکانلو

اگرچه کیفیت خرید بر قیمت مقدم‌تر است اما خرید نهال گردو در تیتکانلو با قیمت‌های فضایی و نامناسب می‌تواند از نظر اقتصادی برای باغداران سنگین باشد. این قیمت باید مطابق با کیفیت، سلامت و میزان بازدهی و رقم نهال گردو باشد. پس برای داشتن خریدی مطمئن، اقتصادی و مناسب می‌توانید به نهالستان اینترنتی برتر نهال با مدیریت مهندس سعید قاسمی با نیم قرن تجربه و محبوبیت از طریق وب سایت معتبر آن مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در تیتکانلو

اگر از مسیرهای دیگری خواهان تهیه نهال‌های گردو هستید توصیه می‌شود هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال گردو در تیتکانلو حتماً قبل از خرید در مورد معتبر بودن مرکز یا متعهد بودن فروشنده در قبال کیفیت باردهی و سلامت نهال‌ها اطمینان حاصل کنید. زیرا خرید از اشخاص یا فروشنده‌های سیار به دلیل نامشخص بودن جا و مکان، امکان پیگیری و مطالبه‌گری را برای شما در صورت مشکل‌دار بودن نهال غیر ممکن خواهد کرد.

نهال گردو مناسب تیتکانلو

با توجه به متنوع بودن اقلیم کشور ایران و متفاوت بودن آب و هوا در هر خطه از میان انواع نهال گردو رقم‌های زیر می‌تواند به عنوان نهال گردو مناسب تیتکانلو و پربارترین رقم‌ها مورد کشت قرار گیرد.
* نهال گردوی فرانکت: رقمی دیرگل، مناسب با ارتفاعات ۱۰۰ تا ۱۴۰۰ متری با ۶۰ درصد بازدهی بالا نسبت به ارقام دیگر، رقمی فرانسوی، شروع باردهی از سال دوم، عمر اقتصادی بالای ۱۰۰ سال و باردهی ۶ تن در هکتار
* نهال گردوی چندلر: رقمی آمریکایی، دیرگل و پیوندی مناسب در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، شروع باردهی از سال اول، اوج باردهی از سال پنجم با باردهی ۷ تن در هکتار، مقاومت چشمگیر در برابر دمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی محبوب و بسیار پربار و پر بازده در اقلیم‌هایی با ارتفاعات صفر تا ۳ هزار متری، باردهی فوق العاده ۸ الی ۱۲ تن در هکتار، دیرگل، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای ۳۰ درجه، پایه کوتاه.

انواع نهال گردو در تیتکانلو

رقم‌های فوق به انضمام ارقامی که در بخش زیر معرفی می‌گردد می‌تواند انواع نهال گردو در تیتکانلو را شامل شده که در صورت رسیدگی و کاشت درست محصول‌آوری خوبی خواهد داشت .
o نهال گردوی خوشه‌ای
o نهال گردوی پوست کاغذی
o نهال گردوی فرنور
o نهال گردوی چندلر
o نهال گردوی تویسرکان
o گردوی اسرائیلی
o نهال گردوی دماوند
o نهال گردوی ژنوتیپ پالیز

قیمت نهال گردو در تیتکانلو

قیمت نهال گردو در تیتکانلو بر اساس نرخ مصوب جهاد کشاورزی باید تعیین شود و با سن، رقم و نوع گلدهی آن مطابقت داشته باشد اما با توجه به متفاوت بودن کیفیت پرورشی و هزینه‌های تولیدی، نام تولید کننده و هزینه‌های جانبی نیز بر این قیمت موثر هستند.

بهترین نهال گردو

با توجه به نهال‌های متنوعی که می‌توان در این خطه معتدل و مدیترانه‌ای کشت کرد، بهترین نهال گردو در تیتکانلو سوای قیمت رقم و میزان بازدهی و مقاومت آن، نهال کمتر چالش و کم زحمت با محصول دهی بالا در یک هکتار و با میوه‌ای پر مغز خواهد بود. نهالی که کمتر در برابر سرمازدگی دچار تضعیف شود و کمترین ریزش برگ و میوه را داشته و بالاترین تولیدات با کیفیت را نمایش دهد.

نهالستان گردو در تیتکانلو

اگر به دنبال مسیری برای ارتباط با معتبرترین نهالستان گردو در تیتکانلو هستید می‌توانید از طریق لینک زیر با برتر نهال در ارتباط بوده و در کنار خریدی مطمئن و اقتصادی از نظر کیفیت، قیمت و سلامت در خصوص شروع باغداری از تجربه‌ها و تخصص تیم مهندسی این مجموعه نیز به صورت رایگان بهره‌مند شوید.
در صورت تمایل می‌توانید رقم‌های قابل کاشت در شهر تیتکانلو را در صفحه خرید نهال میوه تیتکانلو مشاهده کنید.

کلام آخر

اگر به دنبال مسیری برای ارتباط با معتبرترین نهالستان گردو در تیتکانلو هستید می‌توانید از طریق لینک زیر با برتر نهال در ارتباط بوده و در کنار خریدی مطمئن و اقتصادی از نظر کیفیت، قیمت و سلامت در خصوص شروع باغداری از تجربه‌ها و تخصص تیم مهندسی این مجموعه نیز به صورت رایگان بهره‌مند شوید.
در صورت تمایل می‌توانید رقم‌های قابل کاشت در شهر تیتکانلو را در صفحه خرید نهال میوه تیتکانلو مشاهده کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر تیتکانلو می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در تیتکانلو مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال