خرید نهال گردو در بیرجند✔️ قیمت انواع نهال گردو خراسان جنوبی

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در بیرجند بدانید

شهر بیرجند در شرق ایران واقع شده است و به نوعی مرکز استان خراسان جنوبی و مرکز شهر بیرجند است. این شهرستان با داشتن آب و هوای خوب و باغ های زیادی دارد از جمله باغ های گردو، در این شهرستان نهال های گردوی سربه فلک کشیده را می توان مشاهده کرد که در طول سال، باغداران از این نهال های گردو محصول زیادی برداشت به فروش می رسانند و به درآمد های بالا می رسند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در بیرجند

همانطور که می در هرتباط با شرایط آب و هوایی شهر بیرجند عنوان شد، آب و هوای مطلوب برای باغات گردو دارد، و در طول سال های طولانی کاشت نهال گردو در این شهر صورت می گرفت. در ایران شهرهای زیادی وجود دارد که به کاشت نهال گردو مشغول می باشند، در شهر بیرجند با آب و هوای مطلوب و خشکی که دارد و از سرمای خوبی هم برخوردار است و برای کاشت نهال گردو بسیار موقعیت مناسبی دارد، این موردی است که ساکنان این شهر از دیرباز متوجه آن شده اند و به باغداری و کاشتن نهال گردو رو آوردند که خوشبختانه در این زمینه موفق گردیده اند و سالانه، برداشت محصول زیادی از باغ های خود به دست می آورند. بیرجند جز شهرهای قدیمی می باشد که نهال گردو را در زمین های پهناور و کوهستانی خود آغاز کرده است و شاید جزو اولین شهرها نباشد ولی می توان آن را جزو شهرهای اولیه، برای کاشت نهال گردو و ایجاد باغ های گردو دانست.

نهالستان گردو در بیرجند

شهرستان بیرجند دارای نهالستان‌ گردو می‌ باشد، نهالستان هایی ک قابلیت‌ های زیادی را به مشتریان ارائه می‌ کند، نهال‌های نهالستان‌های گردو، در شهر بیرجند بسیار متنوع هستند و هر نوع نهالی را می‌توان در این نهالستان‌ها خریداری کرد؛ و هر فردی می‌خواهد نهالی را خریداری کند، باید حتماً نسبت به خریدن نهال در جاهای معتبر دقت کند و نکات لازم را در مورد خریداری نهال انجام بدهد، یعنی بداند که نهال انتخابی آن‌ها نهالی معتبر برای آب‌ و هوای سازگار منطقه می‌باشد یا خیر .

شرایط اقلیمی در بیرجند

همانطور که بیان شد، شهرستان بیرجند با آب‌ و هوایی نسبتاً معمولی در شرق ایران قرار گرفته است. این شهرستان چیزی حدود یک قرن پیش به‌ عنوان اولین شهرستانی بود که به آب لوله کشی مجهز شد. و همین مورد بستر مناسبی برای کاشت نهال بدون دغدغه روش آبیاری فراهم نمود. تمامی موجودات زنده، انسان‌ها،‌حیوانات و گیاهان به آب‌ و هوا و رطوبت کافی برای ادامه زندگی نیاز دارند، در این قسمت به بیان مطالبی در خصوص آب و هوا و اقلیم شهرستان بیرجند که برای کشت مراتع، کشاورزی و باغداری مناسب است، پرداخته می شود.

نخست باید بدانید که در آب و هوای این شهرستان چه نهال هایی کاشته می‌شود و به‌ خوبی رشد می‌کنند و محصول فراوانی، بدون هیچ نوع آسیبی به باغداران می دهند. شهرستان بیرجند در طول سال هوای خشک و با رطوبت معمولی دارد همچنین در طول سال شاهد بادهای شدید و گرد و خاک های زیادی می باشد؛ بهتر است گفته شود که اواخر بهار و در طول تابستان، با بادهای شدید، گرد و خاک های زیادی رو به رو است. همان طور که هوا در تابستان این شهر، گرم و گرد و خاکی می باشد، زمستان این شهر، بسیار سرد و هوای خشکی دارد، یعنی سوز سرما در این شهر بسیار بالا بوده به طوری که رطوبتی در سرمایه احساس نمی شود.

همانطور که می دانید استان خراسان جنوبی، به ویژه شهرستان بیرجند، در طول زمستان، شاهد بارش باران زیاد و برف هایی است که از آسمان روی زمین و کوهستان های این شهرستان، می بارند. خشکی هوا از ویژگی های برجسته، شهرستان بیرجتد می باشد.همانطور که بیان شد، شهر بیرجند شهری کوهستانی می باشد وبا بارش برف هایی که بر روی این کوهستان ها می بارد، ذخیره آبی برای باغداران و حتی مصرف مردم در طول سال تا حدودی مناسب است همانگونه که تابستان این شهر گرم و خشک می باشد و بارندگی در آن وجود ندارد برای آبیاری نهال ها و گیاهان از آب های ذخیره شده استفاده می شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بیرجند

برای آنکه درباره نهال گردو و کاشت آن در شهر بیرجند بیشتر بدانید، باید این مقاله را دنبال کنید تا به راهنمای کامل در مورد کاشت نهال گردو و کارهایی که باید در طول باغداری انجام دهید که دچار مشکل نشوید، دست پیدا کنید، با مطالعه زیاد باغدار می تواند چه از نظر اقتصادی و چه از نظر آب و هوایی و یا از جهت نگهداری نهال گردو کمتر دچار مشکل شود.

می‌دانید که احداث باغ گردو، فعالیتی کاربر می باشد، ولی وقتی شخصی کاری را دوست داشته باشد اگر سخت‌ترین کار هم باشد برای او آسان ترین کار به شمار می آید و شیرینی آن کار می تواند سختی کار را به زیر صفر برسد. شما برای کاشت نهال گردو و احداث باغ در بیرجند باید از نهال هایی که مناسب آن شهر و استان بوده استفاده کنید و از طریق آبیاری، نگهداری کود دهی، مراقبت های بسیار بالایی از نهال های گردوی خود داشته باشید تا به نوعی باردهی عالی به به شما دهد. همانطور که اشاره شد برای ساختن و تاسیس یک باغ در بیرجند، شما باید از زمین های مرغوب برای این باغ استفاده کنید به این صورت که، زمین هایی را انتخاب نمایید که در طول عمر نهال گردو دچار مشکل نشده و این خاک تا سال های طولانی حاوی مواد عالی باشد که نیاز زیادی به به کود های شیمیایی نداشته باشد، علاوه بر این، زمینی که شما انتخاب می کنید برای باغ نهال گردو باید، نزدیک به چند هکتار بوده و طوری باشد که بتوانید نهال های زیادی در این باغ بکارید و می دانید که هر نهال ای نیاز به آبیاری دارد، پس زمین هایی انتخاب شده شما نزدیک به مناطقی باشد که آبیاری به آن باغ با سختی روبرو نشوید و کار خود را به طور دقیق و آسان انجام دهید.شما باید قبل از اینکه کار خود را آغاز کنید حتماً با مهندسین کشاورزی برای احداث باغ مشاوره بگیرید و راهنمایی کامل را از آنها دریافت کنید.

آیا کاشت نهال گردو در بیرجند حالت اقتصادی دارد؟

باید گفته شود که، وقتی شما قصد کاشت نهالی را دارید، آن‌ هم در تعداد بالا و یا تشکیل باغ‌های کوچک و یا بزرگ در شهرستان‌ ابعاد اقتصادی آن مطرح می شود. و درمورد شهر بیرجند باید گفته شود که شهر بیرجند هم همانند بررخی از شهرهای موفق، می‌تواند در کار باغداری و کاشت نهال گردو موفق باشد، چون این شهرستان آب‌ و هوای مرغوب برای این کار را دارد، برخی از نهال های گردو، حتی در مناطق گرمسیر کشور هم کاشته و به بهره برداری می رسند، بنابراین باید بدانید که، شهر بیرجند هم بر اساس آب‌ و هوای مطلوب خود، در آن کاشت نهال گردو را قابل انجام بوده و صرفه اقتصادی زیادی دارد. باید این نهال‌ها طوری نگه‌داری و به آن‌ها رسیدگی شود که، در طول ماه‌ها و یا سال‌وهای کمی به باردهی رسیده و البته باردهی مرغوبی داشته باشد.

از لحاظ فروش و جنبه اقتصادی، وقتی شما تعداد زیادی نهال گردو را در یک باغی بکارید و بعد از چند سال مراقبت از نهال گردو، نی توان از میوه این نهال گردو بهره مند شد، به این صورت که می توان گردو ها را در استان خراسان و یا دیگر شهرهای کشور له فروش و عرًه گذاشت در برخی موارد نیز امکان صادر کردن آن به کشور های مختلف نیر می تواتد باعث ایجاد صرفه اقتصادی زیادی شود. محصول باغ نهال گردو را هم می توان به‌صورت عمده و یا کیلویی فروخت و می‌بینید که بعد از گذشت یکی دو سال به سود بالایی خواهید رسید و جنبه اقتصادی باغ خود را علاوه بر مشاهده احساس نیز خواهید کرد، به این صورت که درک می کنید باغ‌ نهال گردو برای شما چه سودی داشته است.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال گردو در بیرجند

شما باید با اطلاعات کافی وارد کار، خرید نهال گردو شوید، اطلاعاتی از قبیل نوع مناسب نهال گردو، نوع نهال در کاشت آن بسیار تأثیر دارد، یعنی شما باید نهالی را انتخاب کنید که سازگاری با آب‌وهوای منطقه را داشته باشد، به این صورت که اگر در بیرجند می‌خواهید این کار را انجام دهید و کاشت نهال گردوی خود را شروع کنید، باید حتماً با کارشناس ومتخصصین در خصوص خرید نهال گردوی مناسب راهنمایی بگیرید، و جزئیات کار را از آن‌ها بپرسید، و بدانید چه نهالی و و ز کجا خریداری کنید و یا این که چه منطقه‌ای با چه آب‌ و هوایی برای کاشت چه نوع نهال گردویی مناسب است، شما باید بدانید که نهال‌های انتخاب‌شده، نهال هایی باشد که چندساله باشند، یعنی حداقل یک سال از پرورش آن در نهالستان گذشته باشد و برای بزرگ شدن و بارور شدن به سال‌های طولانی نیاز نداشته باشد و در کمترین زمان ممکن به باردهی برسد، و با این عوامل، باید بدانید که نهالستان‌های شهرستان بیرجند، این نوع قابلیت‌ ها را دارند و از کیفیت و مرغوبیت نهال گردوی آن مطمعن شد. که برای کاشت نهال و تولید باغ‌های گردو مناسب هستند چون این نهالستان‌ها جزئیات کار را در تولید نهال انجام می‌دهند و و در مواقع تکثیر نهال و تمام دقت کامل را انجام داده که بهترین نهال را تحویل مشتریان خود دهند.

فروش نهال در بیرجند

برای فروش نهال در بیرجند باید نکاتی را حتماً پیگیری و رعایت کنید، شما اگر می‌خواهید فروش نهال گردو در بیرجند داشته باشید، باید نهال های خوب و مناسبی را پرورش داده تا به‌طور راحت بتدانید آن را له فروش رسانده و در فروش نهال گردو به مشکل بر نخورید. از نهال‌های گردوی باید مطمئن بود که در وقت کاشت دچار مشکل نشوند، یعنی نهالی نباشد که وقتی آن‌ها در زمین بکارید، رشدی خراب گونه داشته باشد، و اگر بخواهید فروش نهال خود را به‌طور عمده و زیاد گسترش دهید، باید یک نهالستانی برای خود انتخاب کرده و شروع به تکثیر های نهال گردو در این نهالستان کنید، فضایی که کاملا آزمایشگاهی و مجهز باشد، و بعد از مدتی کوتاه به‌طور کامل می‌توانید، فروش نهال را به عنوان یک حرفه تخصصی دنبال کنید و باید بدانید که در این مسیر حتماً از متخصصین خبره این کار استفاده کنید، چون نگه‌ داری نهال گردو علاوه بر این که زیاد سخت و پیچیده نیست ولی نکاتی داشته که باید حتماً زیر نظر کارشناسان مطمئنن مراقبت شوند تا مواقع کاشت و یا حتی باردهی به‌ خوبی عمل کنند و باغداران یا افرادی که این نهال را خریداری می‌ کنند، دچار مشکل نشوند؛ بنابراین، فروش نهال در شهر بیرجند و یک فعالیت اقتصادی خوب می‌باشد و می‌توان که از هر نظر اطمینان کامل را در مورد این نوع کار داشته باشید و فروش نهال در بیرجند را در دستور کار قرار دهید.

نهال گردو مناسب بیرجند

نهالی که شما انتخاب می‌کنید زمانی یک نهال گردو مناسب بیرجند است که، با آب‌ و هوای شهرستان بیرجند مطابقت داشته باشد. یعنی طوری باشد که، در این آب‌وهوا بتواند، رشد و باردهی برسد. نهال انتخاب‌شده باید از لحاظ مطمعن و مرغوب باشد. اگر می‌خواهید از شهرهای غیر از بومی نهال گردو، خریداری کنید و کاشت آن را انجام دهید، شهری را انتخاب کنید که آب‌ و هوای منطقه‌ای به آب‌ و هوای شهرستان بیرجند نزدیک باشد. یعنی آب‌ و هوایی داشته باشد که خشک و با رطوبت معمولی باشد، به‌ طوری‌ که، نهال گردو بتواند، رشد کامل خود را انجام دهد و اگر نهال های مورد نیاز خود را از جاهای سردسیر خریداری کنید، خب قاعدتاً می‌دانید که مناطق سردسیر سازگاری با مناطق گرمسیر ندارند، عناصر آب‌ و هوایی مانند، خاک، رطوبت، خشک بودن هوا خیلی تأثیر دارد. بنابراین باید نهال گردویی که انتخاب می‌کنید با منطقه‌ای بیرجند بتواند وقف پیدا کند و به‌ راحتی رشد کرده و با خاک آن‌ جا بتواند رشد کامل خود را انجام دهد. در نتیجهوباید عنوان شود که خییلی شرایط موجود باید رعایت شود تا یک نهال مرتبط با یک منطقه خریداری و به بهره برداری برسد، بر اساس مطالب بیان شده در میان گونه های متنوع نهال گردو، نهال گردوی چندر، نهال گردوی کانادایی، نهال گردوی ژنوتیپ، نهال گردوی مناسب بیرجند هستند.

انواع نهال گردو در بیرجند

همانطور که می‌دانید، نهال گردو هم مانند نهال‌های دیگر مختلف بوده و این نیست که وقتی می گوییم نهال گردو، یعنی این‌ که یک نمونه فقط وجود دارد، باید بدانید که، نهال گردو هم یک خانواده می باشد و انواع مختلفی از آن به کاشت می‌روند؛ هر نهالی مطابق با هر منطقه‌ ای می‌ باشد. شهرستان بیرجند با ویژگی هوای خشک و کوهستانی، چند نمونه از این نوع نهال‌های گردو را در باغ‌های خود می‌ پرورانند. چند نمونه از این نوع نهال‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم تا بهره کامل از این نمونه کاشت و باغداری بهره ببرید. یک نوع از این نهال‌ گردوی متناسب، نهال گردوی کانادایی می‌ باشد که این نمونه نهال، نهالی بسیار خوب و مرغوب و سازگار با آب‌ و هوای بیرجند می‌ باشد. نهال کانادایی از همان سال اول، شروع به باردهی می‌ کند و می‌ تواند، گردوهای خوبی را به صاحب باغ ارائه دهد و باید بدانید که، نهال کانادایی سازگاری زیادی با آب‌ و هوای خشک و گرم و کوهستانی دارد؛ یعنی می‌ تواند در تابستان، دمای بالاتر از چهل و پنج درجه را تحمل کند و هیچ ضرری نبیند، یعنی شدت گرما و خشکی هوای بیرجند، نمی خواند مشکلی برای این نهال داشته باشد؛ بنابراین این نهال نهال مرغوب و اعلاء برای مناطقی به‌ویژه منطقه بیرجند می‌ باشد
این نمونه نهال‌ها ارتفاعات کم تا بالای دو هزار متر از سطح دریا امکان کاشت دارند و دچار مشکل نمی شوند. نهالی دیگر که می توان برای کاشت در منطفه بیرجند معرفی کرد، نهال گردوی چندلر می‌ باشد، این نوع نهال بسیار مقاوم در معرض نور مستقیم خورشید و حتی گرماه‌های خشک و رطوبت کم و یا زیاد بسیار مقاوم است و همانطور که در گرما مقاوم بوده و دمای بالای چهل و پنج درجه را تحمل می کند، همانطور هم در زمستان و بهار در برابر سرماهای زیاد و سوزناک می‌ تواند استقامت داشته باشد و هیچ‌گونه آسیبی نبیند، این نوع نهال گردو بیشتر در مناطق معتدل به کاشت می‌روند، نهال چندلر به یک نوع نهال آمریکایی به حساب می‌ آید و از نظر اقتصادی و تجارت اگر بخواهید به آن نگاه کنید بهترین گزینه برای کاشت و برداشت این نوع نهال گردو می‌باشد. نهال اصلاح شده ژنوتیپ، دیگر نوع نهال گردو است که بستر کافی برای رشد در بیرجند را دارد.

قیمت نهال گردو در بیرجند

نهال گردو در بیرجند، قیمت‌های متفاوتی دارد و بستگی به نوع نهال متغییر می‌باشد، اگر شما می‌خواهید نهال گردو را خریداری کنید و می‌خواهید از قیمت آن به اطلاع داشته باشید باید بدانید که قیمت‌ ها در یک یا دو رنج قیمت نیستند، تفاوت قیمت ها آشکار است و در اغلب نهالستان‌ها با قیمت ارزان و مناسب می‌توانید نهال گردوی مورد نیاز خود را خریداری کنید و اگر این‌که شما خود یک فروشنده هستید باید قیمت نهال را طوری تعیین کنید که امکان خرید هر نوع قشر درامدی مقدور باشد، قاعدتاً اکثر باغداران به تعداد بالای نهال گردو را خریداری می‌کنند و شما باید این‌ در زمان قیمت گذاری به این مورد توجه کنید و آن را به عنوان یک مبنا قرار دهید و نهال گردو را با قیمت خوب و ارزان تحویل مشتری دهید تا مشتریان و باغداران در قیمت نهال گردو در بیرجند دچار مشکل نشوند و از این کار زده نگردند. و کار باغداری و خرید نهال گردوی خود را به‌ خوبی ادامه دهند؛ و باغدار بتواند از عهده پرداختن قیمت برآمده و دچار مشکل نشوند و قادر به خرید عمده نهال گردوی مورد نیاز خود باشند و در باغ‌های خود به کاشت بگذارند تا محصولی خوب به مشتریان ارائه دهند.

بهترین نهال گردو بیرجند

شما باید برای انتخاب بهارین نهال گردو دقت کامل را داشته باشید یعنی نهالی را انتخاب کنید که مرغوب بوده و آسیب ندیده باشد، نهال گردویی که از ریشه‌ دار بودن آن مطمئن باشید، اگر نهالی را شما خریداری کنید که ریشه نداشته باشد و بخواهید آن را بکارید، مطمئن باشید که این نهال به‌خوبی نمی‌ تواند رشد کرده و شاید این‌که اصلاً رشد نکند و از بین می رود. نهال انتخاب‌ شده، باید نهالی باشد که، مرغوب اعلا و با بدون عیب است. نهالی که شما می‌کارید و بعد از بزرگ شدن یعنی یک یا دو سال و که در بیشتر نهال‌های گردو بعد از یک‌سال شروع به باردهی می‌کند این نوع نهال گردو مرغوب می‌ باشد، که در طول کاشتن آن بدون تلف شدن زمان سریع به صرفه اقتصادی ختم شود. یکی از نکات دیگر در بهترین بودن نهال گردو، باید بدانید که بعضی از نهال‌ها نمی‌توانند با هر نوع آب‌ و هوایی سازگاری داشته باشند، ولی نهال مرغوب می‌تواند در مناطق گرمسیر و یا سردسیر رشد کامل خود را انجام دهند، یعنی وقتی بهترین نهال گرد دارید که در دمای بالا و یا پایین، هوای زمستانی و یا بادهای گرم تابستان استقامت کامل داشته باشد این نوع نهال‌ها، بهترین نهال برای کاشت در باغ‌های گردو بشمار می‌آیند.

نتیجه گیری

بیرجتد شهری در شمال شرق ایران می باشد که جز استان خرسان جنوبی به شمار می رود، این شهر دارای هوی گرم و خشک در تابستان و هوای سرد و خشک در زمستان هست. باید عنوان کرد که در آخر شما باید بدانید، برای شروع کار باغداری نهالستان های متنوع در شهرستان بیرجند، از اطلاعات کافی برخوردار باشید، یعنی اطلاعات کافی و به روز را دریافت کرده و با همکاری و راهنمایی گرفتن از کارشناسان و متخصصین در رابطه با کشاورزی و باغداری و همچنین نکات لازم در رابطه با نمونه نهال‌های گردویی که انتخاب می‌ کنید و حتی باید بدانید  نهال‌های انتخابی برای منطقه شما سازگار هستند و می توانند خود را  با آب‌ و هوای منطقه بیرجند به‌طور کامل وقف دهند و در طول عمر خود دچار مشکل نشوند و با سرما و یا گرما آسیب نبینند و حتی باید دقت کامل را در مورد قیمت نهال انجام داد، و در جایی خریداری کنید که قیمت مناسبی داشته باشد که در پرداختن آن دچار مشکل نشوید.  باید گفته شود که نهال‌های گردو به چند نمونه و به طور کلی یک خانواده هستند و باید نهالی انتخاب شود که در منطقه کوهستانی و گرمسیر بیرجند توانایی پرورش و زایش را داشته باشد. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بیرجند می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در بیرجند مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کابران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *