خرید نهال در سبزوار✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان سبزوار

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر سبزوار

یکی از شهرهایی که در دهه گذشته پوشش گیاهی آن افزایش چشمگیری داشته است و کشاورزان منطقه نسبت به احداث باغ عکس العمل مناسبی از خود نشان داده‌اند، باید به شهری سبزوار در استان خراسان اشاره کرد، کسانی که در این شهر زندگی می‌کنند، یا سرمایه گذرانی که می‌خواهند پتانسیل کشاورزی شهری سبزوار همچنین سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر سبزوار را بشناسند بهتر است در ادامه مطلب همراه ما باشند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

 فعالیت های کشاورزی در سبزوار

فعالیت‌های کشاورزی که در شهر سبزوار انجام می شود تنوع خیلی زیادی دارد با توجه به اینکه این شهر شرایط اقلیمی خاصی را دارا است، بنابراین برای احداث باغ میوه کشاورزان احتیاج به خرید نهال از جهاد کشاورزی سبزوار دارند، چون در این سازمان نهال میوه به صورت شناسنامه دار و لیبل دار عرضه می‌شود و باغدار از خرید نهال میوه با کیفیت و احداث آن اطمینان خاطر دارد.

در صورتی که موفق نشد از وزارت جهاد کشاورزی محصول مورد نظر را خریداری کند، می‌تواند نهالستان مجوزدار در سبزوار را شناسایی کند، در واقع این نهالستان‌ها نماینده رسمی وزارت جهاد کشاورزی بوده و به صورت رایگان کشاورزان را راهنمایی می‌کنند تا بر حسب اقلیم خود بتوانند نهال میوه را خریداری کنند، البته در مورد اقلیم شهر سبزوار باید بگوییم این شهر دارای شرایط زیر است:

 1. اقلیم غالب شهر سبزوار گرم و خشک است.
 2. این شهر به صورت سالیانه متحمل نوسانات دمایی زیادی می شود.
 3. درختانی که برای شهر سبزوار انتخاب می‌شود باید بتواند دمای ۳۸ درجه سانتیگراد در تابستان و دمای منفی ۵ درجه در فصل زمستان را تحمل کند.

 

کاشت زمین های زراعی در سبزوار

با توجه به اینکه زمین زراعی احتیاج زیادی به آبیاری دارد، با توجه ذخایر آبی منطقه و میزان سود دهی کاهشی محصولات زراعی در دهه گذشته بیشتر باغداران سعی کردند زیرساخت زمین زراعی خود را به سمت احداث باغات تعییر رویه دهند.

البته کشاورزان قبل از اینکه باغات خود را احداث می‌کنند، با مشاوره گرفتن از کارشناسان بزرگترین نهالستان در سبزوار سعی می‌کنند باغات خود را به صورت دو منظوره یا سه منظوره احداث کنند، آنها تا زمانی که نهال به بلوغ کامل و تکامل رشد نرسیده در بین درختان میوه محصولات کشاورزی را کشت می‌کنند.

همین امر باعث شده نه تنها میانگین تولید محصولات زراعی در شهر سبزوار کاهش پیدا نکند بلکه تولیدات محصولات سردرختی این شهر در سال‌های گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است، مخصوصا اینکه کشاورزان نهال اصلاح شده و پیوندی را از نهالستان معتبر تهیه می‌کنند، نیاز آبی کمتری داشته و ذخایر آبی منطقه را مورد تهدید قرار نمی‌دهد. همچنین برای خرید نهال در شهر تبریز اینجا کلیک کنید.

باغداری در سبزوار

البته وقتی صحبت از پیشرفت باغداری در شهر سبزوار می‌شود، نباید فراموش کنیم کشاورزان این شهر در گذشته با مشکلات زیادی در باغداری روبرو شده و خسارات زیادی متحمل می‌شدند، به خاطر اقلیم گرم و خشک این شهر انواع بیماری و آفات درختان میوه را مورد هجوم خود قرار داده و تلفات زیادی به باغ وارد می‌کردند.

یکی از معضلاتی که امروزه با روی کار آمدن نهالستان معروف در سبزوار تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است و کشاورزان خسارت کمتری متحمل می‌شوند، این است که در این نهالستان فروش میوه اصلاح شده آغاز شده و باغداران با خرید نهال لیبل دار و شناسه دار به صورت تضمینی می‌توانند باغات خود را با دغدغه کمتری احداث کنند.

 

نهالستان در سبزوار

برای آشنایی با آدرس بهترین نهالستان در سبزوار می‌توانید با شماره تماس‌هایی که در انتهای مقاله ثبت شده است تماس گرفته تا کارشناسان اطلاعات لازم در این زمینه را به شما بدهند، انتخاب نهالستان با اعتبار و تولید کننده به نفع کشاورز است، چون نهال عرضه شده در این نهالستان همگی شناسنامه دار بوده و همچنین کیفیت آنها به اندازه بالا است که مسئول نهالستان آن را با کارت گارانتی حداقل دو ساله به دست کشاورزان می‌رساند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهال فروشی در سبزوار

باغداران برای خرید نهال میوه در نژادهای گوناگون همچنین دریافت مشاوره رایگان برای احداث باغ تجاری و حرفه ای کافی است آدرس نهال فروشی آنلاین در  سبزوار را شناسایی کند، امروزه دنیای مجازی به اندازه گسترده‌تر شده است که باغدار برای تهیه نهال میوه لازم نیست هزینه و زمان خیلی زیادی را صرف کند، او تنها با مراجعه به سایت اینترنتی نهالستان و فشار دادن چند کلیک می‌تواند نهال میوه را به صورت مستقیم و بدون واسطه از نهالستان مرجع خریداری کند.

 

خرید نهال در سبزوار

برای خرید نهال شناسنامه دار در سبزوار به همراه کارت گارانتی و کارت سلامت، سایت اینترنتی بزرگترین و معروف ترین نهالستان در کشور را شناسایی کنید برای خرید از نهالستان معتبر کشاورز لازم نیست شهر خود را ترک کند، بلکه با تماس تلفنی یا مراجعه به سایت اینترنتی نهالستان می‌تواند به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان نهالستان تولید کننده در ارتباط باشد.

 

فروش نهال در سبزوار

فروش نهال اصلاح شده و پیوندی در سبزوار باعث شده تا کشاورزان تجربه جدیدی از احداث باغ کشاورزی دریافت کنند، با توجه به سود حاصله از احداث باغ تجاری و حرفه‌ای آنها تجربیات بد گذشته را فراموش کرده و با اشتیاق بیشتری به کشاورزی می‌پردازند.

پوشش گیاهی در سبزوار

از مهمترین پوشش گیاهی در سبزوار می‌توان به گیاهان دارویی اشاره کرد، در واقع شهر سبزوار به تولید دارو گیاهی مشهور است البته امروزه باغدار جهت بالا بردن یوددهی باغات خود در سال‌های اولیه کاشت نهال سعی می‌کنند در بین ردیف درختان کاشته شده پوشش گیاهان دارویی را حفظ می‌کنند، تا زمانی که درختان رشد کرده و مانع از رسیدن نور خورشید به سطح زمین شود.

 

موقعیت جغرافیایی در سبزوار

موقعیت جغرافیایی شهر سبزوار یک موقعیت استراتژیک است، این شهر به تنهایی توانسته است ۱۲ درصد از مساحت کل استان رضوی را به خود اختصاص دهد، مهمترین علتی که احداث باغات میوه برای شهر سبزوار مورد تایید سرمایه‌گذاران قرار گرفته اند همجوار بودن آن با همسایگان شمال شرقی کشور ایران است، البته از دیگر دلایل رونق احداث باغات میوه می ‌توان به رودخانه کال شور اشاره کرد و دریاچه ‌هاییکه ذخایر آبی خود را پست سدها حفظ کرده‌اند.

البته تنها قسمت کوچکی از شهر سبزوار مربوط به کوهستان ریوند هست، ارتفاعات این کوه و کوه میش در جنوب شهرستان باعث شده تا یک قطعه از آن سرسبزی فوق‌العاده بالایی داشته باشد، البته این مورد تاثیر چندان زیادی درباره زمین‌های احداثی برای باغات نمی‌گذارد، چون بهترین نهالستان سبزوار اقدام به تکثیر و فروش بهترین و سازگارترین درختان مناسب سبزوار کرده است.

تنوع نژادی میوه که در شهر سبزوار قرار دارد نه تنها در بازار داخلی مورد توجه خریداران و مصرف کنندگان قرار گرفته، بلکه شرکت‌های صادراتی یکی از مشخصه ترین خریداران میوه در این باغات هستند، چون فاصله بین مبدا و مقصد برای صادرات میوه های تولید شده به کشورهای شمال شرقی بسیار کم بوده، هزینه مربوط به نگهداری و حمل و نقل و ترابری را کاهش می‌دهد.

 

وضعیت آب هوایی در سبزوار 

با توجه به اینکه شهر سبزوار یک منطقه خشک بوده و رطوبت آن معمولاً کمتر از ۴۰ درصد است، زمان فروش نهال کارشناسان نهالستان ارقام درختان را معرفی می‌کنند که رطوبت دوست نبوده و حساسیت زیادی نسبت به گرما و خشکی هوا از خود نشان نمی‌دهند، مرکز فروش درخت در سبزوار سعی کرده، وضعیت آب و هوایی در سبزوار در نظر گرفته و نژادهای از میوه های مختلف را برای این شهر در نظر بگیرند که با کاشتن آن سرمایه باغدار تلف نشود.

بارش باران در این شهر در نوسان است، البته در سال ۱۴۰۱ با افزایش ۴۰ درصدی توانسته است رکورددار ذخایر آبی باشد، با این وجود به خاطر کاهش نزولات آسمانی در دهه‌های گذشته کارشناسان نهالستان معتبر سبزوار توصیه می‌کنند، نژاد میوه در باغات این شهر کاشته شود که نیاز آبی حداقل داشته باشد، البته شهر سبزوار به علت داشتن تابستان‌های گرم میوه هایی که در آن کاشته می شود خیلی سریع به مرحله رشد می‌رسد، چون گرما و نور آفتاب به کافی دریافت می‌کند.

 

وضعیت منابع آبی در شهر سبزوار

خوشبختانه افزایش بارش باران در چند سال گذشته باعث شده تا باغدارانی که به احداث باغ تجاری و حرفه‌ای پرداخته‌اند از ذخایر آبی در مضیقه نباشند رودخانه کال شور و دریاچه های کوچکی که در این شهر وجود دارد باعث سیراب شدن سفره های زیرزمینی شهر سبزوار شده است.

عرضه نهال در سبزوار توسط نهال فروشی اینترنتی و غیر حضوری مجوز دار کمک زیادی به کشاورزان کرده است چون در این مراکز نهال میوه به صورت اصلاح شده و پیوندی عرضه می‌شود که نیاز آبی درختان را تا چند برابر کاهش داده است، البته هدف اصلی از افزایش سطح پوشش منطقه و کاشت درختان میوه در شهر سبزوار نه تنها رسیدن به درآمد بالا است که به منظور بیابان‌زدایی این شهر انجام می‌شود.

زمین زراعی که ذخایر آبی و مناسبی دارند برای احداث میوه‌های آبدار مانند گلابی، سیب، هلو و شلیل توصیه می‌شود، فاصله آبیاری در باغات تنها هفت روز است، ولی مناطقی که از ذخایر آبی کمی دور تر بوده و آبیاری آنها با مشکلاتی روبرو است، احداث باغ بادام‌، گردو، پسته همچنین باغ آلبالو و انگور توصیه شده، چون فاصله آبیاری در آنهاست بیشتر از ۱۵ روز بوده و برخی از نژاد آنها به صورت دیم آبیاری می‌شود.

شرایط خاکی سبزوار

البته کشاورزان سبزواری بهتر است قبل از خرید نهال و احداث باغ میوه حتما خاک منطقه را مورد بررسی قرار دهند، با توجه به تنوع مناطق در شهر سبزوار مطمئنا خاک هر منطقه ویژگی خاص خود را خواهد داشت، به طور مثال زمین کشاورزی که در این راستای رودخانه کال شور قرار گرفته است با زمین کشاورزی که اطراف دریاچه ها هستند، بافت خاک متفاوت خواهند داشت.

همچنین زمین زراعی در ارتفاعات و کوهستان کاملا متفاوت با زمینی خواهد بود که در مناطق بیابانی و نیمه گرمسیری شهر سبزوار قرار گرفته است، پس توصیه می‌شود باغداران از کارشناسان نهال فروشی راهنمایی لازم برای آنالیز خاک باغ را کسب کنند، آنالیز خاک کمک زیادی به کشاورزان می‌کند تا اطلاعات جامع و علمی در مورد بستر باغ کسب کند.

در مناطق شوره زار و یا مناطقی که دارای ph بالا هستند باغداران می‌توانند به فکر احداث باغا خشکبار باشند از جمله آنها پسته، بادام، فندق و گردو است که تحمل خیلی زیادی به بافت محدود کننده خاک دارند، همچنین مناطق حاصلخیز کنار دریا و رودخانه برای کاشت باغات میوه از جمله هلو، شلیل، زردآلو مناسب است.

آشنایی با آفات های شایع در باغات سبزوار

هر شهری بیماری و آفات شایع در باغات میوه دارد، شهر سبزوار از این قاعده مستثنا نیست، با توجه به اقلیم گرم و خشک این شهر باید بگوییم بیشتر بیماری و خسارتی که به باغات کشاورزان وارد می‌شود، حمله آفات به زمین‌های کشاورزی است، بنابراین کارشناسان نهالستان توصیه می‌کنند تا در طول سال سمپاشی و کوددهی درختان را به گونه رعایت شود تا سیستم دفاعی درخت میوه در برابر انواع آفات قوی باشد، از انواع آفات شایع در باغات سبزوار می.توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اکثر کشاورزان در سبزوار از شیوع بیماری آتشک احساس خطر می‌‌کنند.
 2. از دیگر آفات خطرناک در باغات سبزه زار می‌توان به کرم چوب خوار اشاره کرد.
 3. سوسک میوه و سوسک سرشاخه ها نیز از جمله آفات مخرب و باغات شهر سبزوار محسوب می شود.
 4. البته درختانی که سیستم دفاعی پایینی دارند در برابر پروانه فری نیز عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهند.

خرید نهال میوه در سبزوار

یکی از مهم‌ترین موانعی که برای کشاورزان هر شهر وجود دارد، محدودیت‌های اقلیمی و آب و هوای آن شهر است، البته شهر سبزوار دارای اقلیم و پارامترهایی است که باعث پر فروش نهال میوه در سبزوار شده که در این شهر نژادهای مختلف و گوناگون جواب داده و به راحتی کاشته می‌شود،

کشاورزان برای آشنایی و خرید بهترین نهال میوه در سبزوار بهتر است در ادامه مطلب با ما همراه باشند تا با انواع نهال میوه سازگار با این شهر و قیمت نهال میوه در سبزوار آشنا شوند، البته قبل از معرفی نهال میوه بهتر است اقلیم شهر سبزوار را به طور کامل توضیح دهید تا بر اساس آن نهال میوه سازگار با این شهر را شناسایی کنیم.

شهر سبزوار در فصل زمستان شب‌های چندان سردی را تجربه نمی‌کنند و نهایت سرمای آن به منفی ۵ می‌رسد، در عوض گرمای تابستان آن مثبت ۳۸ درجه است، پس نتیجه می‌گیریم شهر سبزوار گرم و خشک بوده  و درختانی که رطوبت دوست هستند برای کاشت در این منطقه چندان مناسب نیست.

خرید نهال بادام در سبزوار 

نهال بادام دارای خصوصیاتی است که کاملاً مطابق و سازگار با شهر سبزوار است، البته باید در اول بحث باید خاطرنشان شویم بهترین نهال بادام در سبزوار نژاد زودگل است، با توجه به خنک بودن زمستان شهر سبزوار بنابراین تامین دوره سرمایی درختان سردسیری مار مشکلی خواهد بود، البته نباید فراموش کنیم یکی از دلایل پر فروش نهال بادام در سبزوار کاشت دیمی این نهال است.

نیاز آبی کم درخت اکثر درختان گرمسیری بادام همچنین قیمت نهال بادام در سبزوار باعث شده باغداران و کشاورزان سبزواری در سال‌های گذشته به دنبال احداث باغ بادام باشند، نهال بادام زود گل پسته ای، نهال بادام پیوندی حریر، رقم بادام تونو، نهال بادام رقم شاهرود، نهال بادام اصلاح شده سوپرنوا جزو ارقام مورد پسند کشاورزان سبزوار است.

خرید نهال سیب در سبزوار 

یکی از میوه های پرطرفدار که در استان خراسان مخصوصاً در شهر سبزوار تولید شده و بیشتر از ۹۰ درصد میوه‌های تولید شده در بازار داخلی فروخته شده و حتی به خاطر نزدیکی با مرز به بازار برون‌مرزی صادر می‌شود، بهتر است به میوه بهترین نهال سیب در سبزوار اشاره کنیم، در ابتدای بحث بهتر است ارقام پر فروش نهال سیب در سبزوار را معرفی کنیم:

 1. نهال سیب گلدن قرمز
 2. نهال سیب گلدن زرد
 3. نهال سیب پیوندی توسرخ
 4. نهال اصلاح شده سیب گالا
 5. نهال سیب مشهد

ارقام نهال سیب ذکر شده نسبت به خشکی هوا حساسیت زیادی از خود نشان نمی‌دهند، همچنین مقاومت بالایی درختان پیوندی و اصلاح شده در برابر آفات و بیماری باعث شده کشاورزانی سبزواری هزینه کمتری برای مراقبت باغ سیب صرف کنند،  از دیگر دغدغه‌های اصلی کشاورزان قیمت نهال سیب در سبزوار است.

بنابراین باغداران برای خرید نهال سیب با قیمت منصفانه و اقتصادی می‌توانند به سایت اینترنتی نهالستان معتبر و تولیدکننده در سراسر کشور مراجعه کرده، کشاورزان سبزواری نباید خرید خود را محدود به نهالستان‌های شهر خودشان کنند، آنها با مراجعه به سایت نهالستان در سبزوار می‌توانند نهال با کیفیت سیب را به صورت تضمین کیفیت و قیمت تهیه کنند.

خرید نهال هلو در سبزوار 

طبق تحقیقات انجام شده و آمار به دست آمده یکی دیگر از میوه های پرفروش و پرطرفدار میوه بهترین نهال هلو در سبزوار است، البته از دلایل محبوبیت نهال هلو در شهر سبزوار تنها پرفروش بودن میوه آن نیست، بهتر است به چند موردی که باعث شده تا کشاورزان سبزواری نسبت به احداث باغ هلو اشتیاق نشان می‌دهند اشاره کنیم.

 1. جثه نهال هلو اصلاح شده و پیوندی به اندازه‌ای کوچک بوده که فاصله کاشت برای آن تنها ۳ متر است، یعنی در یک هکتار زمین 110 اصله نهال هلو جای می‌گیرد، درواقع سیاست اصلی باغات حرفه‌ای (تراکم بالای درختان در یک هکتار) را به راحتی تامین می‌کند.
 2. نهال هلو اصلاح شده زود بازده است و نهایتاً در سال سوم اولین گلدهی خود را آغاز می‌کند.
 3. نهال‌های اصلاح شده و پیوندی هلو در نهالستان‌های معتبر بر پایه شفتالو و آلوچه وحشی تولید می‌شود و همین امر باعث شده تا میزان مقاومت درخت را در برابر بیماری و آفات افزایش داده است.
 4. قیمت نهال هلو در سبزوار اگر از نهالستان معتبر تهیه شود کاملا اقتصادی و منصفانه خواهد بود.

از ارقام پر فروش نهال هلو در سبزوار می‌توان به نژاد هلو انجیری زعفرانی زودرس، رقم هلو آلبالو پیوندی، نهال هلو سان کرسی و نهال هلو انجیری عسلی اشاره کرد باید این نکته را نیز فراموش نکنیم نهال هلو نه تنها به عنوان نهال هدف کاشته می‌شود، گاهی برای بالا بردن سود دهی باغ در بین درختان پایه بلند از آن استفاده می‌کنند، چون عمر اقتصادی آن نهایتا ۲۰ سال است.

خرید نهال گلابی در سبزوار  

از ارقام پر فروش نهال گلابی در سبزوار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که محبوبیت بسیار زیادی در بین کشاورزان کسب کرده است:

 1. نهال گلابی اسپادانا
 2. نهال گلابی درگز خراسان
 3. رقم گلابی قرمز آنجو
 4. نهال گلابی بیروتی

بهترین نهال گلابی در سبزوار دارای ویژگی و خصوصیاتی است که باعث شده تا کشاورزان برای احداث باغ آن هزینه خیلی زیادی را صرف نکنند، مخصوصا اگر نهال گلابی را از یک نهالستان معتبر خریداری کرده باشد، چون نهال گلابی به صورت پیوندی بر پایه گلابی جنگلی تکثیر می‌شود، بنابراین یک پایه مقاوم است که می‌تواند عمر طولانی و پرباری داشته باشد.

البته نباید فراموش کنیم نیاز آبی نهال گلابی بسیار کم بوده و حداقل ۸۰ تا ۱۰۰ سال می‌تواند باروری اقتصادی را تجربه کند، همچنین دوره سرمایی درخت گلابی تنها ۴۰۰ تا ۱۱۰۰ ساعت در دمای کمتر از ۷ درجه سانتیگراد است، یعنی به خاطر زمستان خنک شهر زمستان سبزوار کشاورزان  در مورد تامین نیاز سرمایی آن مشکلی نخواهند داشت، با توجه به اینکه درخت گلابی در هر هکتار می‌تواند بین ۶۰ تا ۸۰ تن میوه با کیفیت تولید می‌کند، مطمئناً قیمت نهال گلابی در سبزوار اقتصادی و منصفانه است.

خرید نهال گیلاس در سبزوار 

مطمئنا شما با نام گیلاس سیاه مشهد و گیلاس تکدانه آشنایی زیادی دارید، باید بدانید محل اصلی که این میوه های باکیفیت تولید می‌شود مربوط به شهر سبزوار است، میوه های تولید شده بهترین نهال گیلاس در سبزوار بع اندازه ای با کیفیت است که به راحتی به بازار برون مرزی صادر شده و به ارز آوری کشور کمک زیادی می‌کند.

البته دلیل اصلی تولید میوه با کیفیت در سبزوار به خاطر نژاد و ژنتیک درخت گیلاس نیست بلکه تکثیر و تولید نهال گیلاس به صورت پیوندی و بر پایه آلبالو تلخ صورت می‌گیرد، فروش نهال گیلاس در سبزوار به صورت پیوندی و اصلاح شده باعث شده تا نیاز آبی درخت تا حد زیادی کاهش پیدا کند که در ماه فقط دوبار آبیاری احتیاج داشته باشد.

درختان گیلاس بین ۶۰ تا ۸۰ سال عمر مفید داشته و در هر هکتار سی تا چهل تن گیلاس تولید می کند، در واقع در دغدغه اصلی کشاورز به راحتی رفع شده است، البته نباید دغدغه قیمت نهال گیلاس در سبزوار را فراموش کنیم، باغداران با خرید مستقیم و بدون واسطه می‌توانند نهال گیلاس را با قیمت مناسب تهیه کنند.

خرید نهال زردآلو در سبزوار 

قیمت نهال زردآلو در سبزوار بر اساس کیفیت آن مشخص می‌شود، پس سایت نهالستانی که دارای مجوز رسمی و پروانه کسب از وزارت جهاد کشاورزی است را برای خرید نهال زردآلو انتخاب کنید، چون در این مراکز اینترنتی و غیر حضوری علاوه بر اینکه فروش نهال زردآلو در سبزوار با ارائه کارت گارانتی و کارت سلامت انجام می‌شود مشاوره و راهنمای کارشناسان نیز کاملا رایگان و بدون پرداخت هزینه خواهد بود، از بهترین نهال زردآلو در سبزوار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نهال زردآلو شکر پاره
 2. نهال زردآلو قیسی
 3. نهال زردآلو ملایر
 4. فروش نهال زرد زعفرانی تخم مرغی
 5. نهال زردآلو نصیری

خرید نهال انگور در سبزوار 

میوه انگور جزو میوه هایی است که در کشور ما جایگاه و ارزش ویژه دارد، مخصوصاً از انگور می‌توان فرآورده های مختلفی تولید کرد، البته نباید فراموش کنیم نهال انگور یک نهال سرمادوست است و در مناطق سردسیری رشد بهتری از خود نشان می‌دهد، بنابراین بهترین نهال انگور در سبزوار که برای کاشت در سبزوار انتخاب می‌شود باید دقت زیادی شود.

در  مرحله اول توصیه می‌شود، ارقام نهال انگور ترکمن و نهال انگور شاهانه را برای احداث باغ انگور انتخاب کنید، از ویژگی و خصوصیات مثبت این ارقام باید گفت به اندازه‌ای باور است که باعث سود دهی بالای کشاورزان سبزواری می‌شود، مخصوصا اینکه قیمت نهال انگور در سبزوار در نهالستان های تولید کننده بسیار اقتصادی بوده و فروش نهال انگور در سبزوار به همراه کارت گارانتی و کارت سلامت انجام می‌شود.

البته نباید دیگر ویژگی‌های مثبت نهال انگور شاهانه و ترکمن را فراموش کنیم، این درختان حداقل سه سال می‌توانند باروری بسیار اقتصادی و پربار را تجربه کنند، چون فاصله بین کاشت آن های بسیار کم است و تعداد بیشتری نهال انگور در هکتار جای می‌گیرد.

خرید نهال انجیر در سبزوار 

یکی از شرایط ویژه ای که نهال انجیر دارد و باعث شده فروش آن را تا چند برابر افزایش دهد و به ارقام پر فروش نهال انجیر در سبزوار تبدیل شود نداشتن محدودیت ارتفاعی برای آن است، یعنی این درخت را در هر ارتفاعی از سطح دریا به راحتی می‌توان کشت کرد بدون اینکه تغییرات محسوسی در باروری و عملکرد آن مشاهده کنیم.

نهال انجیر مانند دیگر درختان میوه به دو دسته نهال سردسیری و نهال گرمسیری تقسیم‌بندی می‌شود، با توجه به اقلیم خشک و نیمه گرمسیری شهر سبزوار توصیه می‌شود بدون در نظر گرفتن قیمت نهال انجیر در سبزوار ارقام گرمسیری انجیر را برای کاشت در این منطقه انتخاب کنید، بهترین نهال انجیر در سبزوار عبارتند از:

 • درخت انجیر گلابی

  البته این نژاد نهال گرمسیری نیست و تحمل سرما را دارد در مناطق سردسیری نیز می‌توان آن را کاش کرد با توجه به مقاومت آن نسبت به گرما نه تنها در مناطق سردسیری برگ در مناطق مدیترانه ای و گرمسیری نیز عملکرد مناسب و اقتصادی از خود نشان می دهد چون خشکسالی و کم آبی فصل تابستان را به راحتی تحمل می‌کند.

 • نهال گلابی سفید و قرمز

  سازگاری بالای این دو نهال گلابی سفید و قرمز با مناطق مختلف باعث شده تا کشاورزان گرمسیری علاقه خاصی به کاشت این ارقام در باغات خود داشته باشند، نهال گلابی باردهی بسیار بالایی داشته و از همه مهم تر طول عمر آنها نزدیک به ۱۰۰ سال است، هر دوی اینها زودبازده بوده و در اواسط تابستان می‌توانید میوه آن را برداشت کنید.

خرید نهال پسته در سبزوار 

مطمئناً یکی از ویژگی‌های بارز و شناخته شده نهال پسته نه تنها در سبزوار بلکه در مناطق مختلف کشور ایران کاشت دیمی است، همچنین مقاومت نهال پسته در برابر شوری خاک و بافت نامناسب آن باعث شده تا کشاورزان سبزواری گزینه اول خود را بهترین نهال پسته در سبزوار قرار دهند.

مخصوصاً با توجه به سیستم دفاعی قوی این درخت، قیمت نهال پسته در سبزوار کاملا اقتصادی بوده و سایت اینترنتی نهالستان اقدام به فروش نهال پسته در سبزوار به صورت تضمینی و کارت گارانتی دو ساله کرده‌اند، باغداران سبزوار قبل از راه اندازی باغ پسته باید این نهالستان و مراکز مجوزدار غیر حضوری را شناسایی کرده و با کارشناسان آنها در ارتباط باشند.

خرید نهال آلبالو در سبزوار 

درخت آلبالو جز درختان مقاوم در مهندسی کشاورزی محسوب می‌شود به طوری که از درخت آلبالو وحشی به عنوان پایه برای پیوند درختان گیلاس و دیگر میوه ها استفاده می‌کنند، همچنین میزان گرده افشانی بهترین نهال آلبالو در سبزوار به اندازه ای قوی است که به رقم گرده افشانی شناخته می‌شود، با توجه به قیمت نهال آلبالو در سبزوار بهتر است بهترین ویژگی آن را نام برد:

 1. عمر اقتصادی نهال آلبالو طولانی است.
 2. باردهی نهال آلبالو پیوندی و اصلاح شده بالا است.
 3. نهال آلبالو به صورت ژنتیکی جزو درختان مقاوم شناخته شده است.
 4. نهال آلبالو زودبازده است.

با توجه به ویژگی بالا از ارقام پر فروش نهال آلبالو در سبزوار می توان به نهال آلبالو گوشواره‌ای، نهال آلبالو اسرائیلی نهال آلبالو پیش رس و نهال آلبالو فرنگی اشاره کرد.

خرید نهال شلیل در سبزوار 

یکی از بهترین نهال شلیل در سبزوار می‌توان به نهال شلیل مغان اشاره کرد، البته نهال‌های دیگر نیز می‌توان در این شهر کاشت کرد به شرطی که زود گل و زودرس باشد، گرمای تابستان سبزوار در فصل تابستان کمک زیادی به کشاورز می‌کند تا کیفیت میوه تولید شده تا چند برابر افزایش پیدا کند، فروش نهال شلیل در سبزوار پر رونق است، چون میوه شلیل جزو مهمترین محصولات کشاورزی این شهر شناخته شده، البته برای آگاهی از قیمت نهال شلیل در سبزوار بهتر است به سایت نهالستان تولید کننده مراجعه کنید.

 

خرید نهال آلو در سبزوار 

نهال آلو بخارا، نهال آلو تو سرخ، نهال آلو سردرودی  جزو بهترین نهال آلو در سبزوار است، البته کارشناسان نهالستان زمان فروش نهال آلو در سبزوار اطلاعات لازم کشاورزی در اختیار باغدار قرار می‌دهند، مهمترین اطلاعات در مورد نهال آلو میزان آبیاری آن است نژاد گرمسیری و زودرس نهال آلو باید آبیاری منظم و کاملی داشته باشد، خشک بودن سطح خاک باعث صدمه به درخت و تلفاتی زیادی  در باغات می‌شود.

ریشه درخت آلو نسبت به خشکی بسیار حساس بوده و با توجه به خشک بودن منطقه سبزوار،  کشاورزان بهتر است قبل از طی مراحل احداث باغ،  محوطه را به تجهیزات نوین آبیاری مجهز کند تا با مصرف آب کمتر بتوانند میزان رطوبت باغات آلو را فراهم سازد، از دیگر دغدغه‌های کشاورزان می‌توان به قیمت نهال آلو در سبزوار اشاره کرد.

 

خرید نهال به در سبزوار 

نهال به به اندازه مقاوم است و می‌تواند هوای گرم و خشک را تحمل کند که جزو درختان اصلی در شهر سبزوار محسوب می‌‌شود، مخصوصا اینکه نیاز آبی این درخت بسیار کم بوده و هر ۱۵ روز یکبار آبیاری آن انجام می‌شود، پربار بودن بهترین نهال به در سبزوار به اندازه ای است که در هر هکتار می‌توان بین ۶۰ تا ۸۰ تن میوه باکیفیت برداشت کرد.

از دلایل تاثیر گذار بر روی قیمت نهال به در سبزوار می‌توان به سن اقتصادی و دوره طلایی آن اشاره کرد، البته نباید زود بازده بودن نهال به پیوندی و اصلاح شده را فراموش کنیم، یک نکته مهم در فروش نهال به در سبزوار وجود دارد، باغدار در سال پنج یا ششم می‌تواند بار اقتصادی خود را در بازار بفروشد، از انواع نهال به سازگار با منطقه سبز آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نهال به اصفهانی
 2. نهال به کوزه ای
 3. نهال به پرتغالی
 4. نهال به گلابی

خرید نهال انار در سبزوار 

در سال‌های گذشته فروش نهال انار در سبزوار رونق بسیار زیادی پیدا کرده است، چون علاوه بر آنکه قیمت نهال انار در سبزوار بسیار مناسب بوده و نهالستان‌های تولید کننده آن را به صورت تضمین کیفیت و تضمین قیمت به کشاورزان ارائه می‌دهند، بلکه بهترین نهال انار در سبزوار شناخته شده است، نهال انار بی دانه کیفیت تجاری و صادراتی داشته و دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. در اکثر مناطق و اقلیم کشور ایران قابل کشت است.
 2. به خاطر مقاومت بالای آن می‌توان در مناطقی  با درصد شوری بالا آن را کشت کرد.
 3. دانه های آن کاملاً درشت و با کیفیت بوده همچنین آبدار است.
 4. در هر هکتار حداقل ۵۰ تا ۷۰ تن میوه با کیفیت و تجاری تولید می‌کند.
 5. هسته های این نژاد کاملاً ژله‌ای است.

 

خرید نهال فندق در سبزوار 

با توجه به گرمسیری بودن منطقه سبزوار بهتر است کشاورزان این منطقه بهترین نهال فندق در سبزوار را شناسایی کنند، البته طبق آمار به دست آمده فروش نهال فندق در سبزوار افزایش پیدا کرده است، چون سیستم دفاعی نهال فندق به اندازه‌ای قوی است که می‌تواند کم آبی، خاک شور و بافت محدودکننده را به راحتی تحمل کند با توجه به این ویژگی‌ها و پربار بودن درخت، قیمت نهال فندق در سبزوار اقتصادی است.

 

خرید نهال گوجه سبز در سبزوار 

یکی از نوبرانه هایی که اکثر مردم کشور ما منتظر رسیدن آن با آغاز فصل بهار هستند گوجه سبز است، سبزوار یکی از شهرهایی است که به تولید گوجه سبز می‌پردازند در واقع بهترین نهال گوجه سبز در سبزوار پیدا می‌شود برای آشنایی با قیمت نهال گوجه سبز در سبزوار به سایت مراکز معتبری مراجعه کنند که به فروش نهال گوجه سبز در سبزوار به صورت ضمانتی می‌پردازند.

خرید نهال خرمالو در سبزوار 

از درختان میوه ه در زیر مجموعه درختان گرمسیری قرار گرفته و گزینه مناسبی برای شهر سبزوار شناخته شده، می‌توان به فروش نهال خرمالو در سبزوار اشاره کرد، باغداران با شناختن بهترین نهال خرمالو در سبزوار و خرید آن از نهالستان به صورت تضمینی به همراه کارت  گارانتی می‌توانند باغ حرفه ای و تجاری را احداث کنند.

جهت استعلام قیمت نهال خرمالو در سبزوار کافی از به صورت اینترنتی و غیر حضوری به سایت بزرگترین نهالستان تولید کننده در شمالغرب کشور مراجعه کنید، از انواع نهال خرمالو بهتر است به خرمالو ژاپنی، خرمالو انبه ای و خرمالو ژاپنی اشاره کرد، چون نیاز آبی این درختان در ماه یک یا حداکثر دوبار در ماه است.

خرید نهال صنوبر در سبزوار 

محبوبیت یکی از درختان زینتی در کشور ما در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، البته نه تنها به خاطر زیبایی آن بلکه صرفاً برای تامین نیاز چوب کشور احداث آن در چند سال گذشته مورد توجه باغداران قرار گرفته، خرید بهترین نهال صنوبر در سبزوار است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که درخت صنوبر نیاز آبی زیادی داشته و هرچه آبیاری آن بیشتر باشد به همان اندازه رشد آن سریع تر خواهد بود، از این رو توصیه می‌شود باغداران با کارشناسان نهالستان زمان فروش نهال صنوبر در سبزوار میزان نیاز آبی درخت را بررسی کنند.

در صورت سازگار بودن آن با ذخایر آبی منطقه سبزوار و میزان بارش سالانه آن می‌توانند اطلاعات بعدی از جمله قیمت نهال صنوبر در سبزوار و نحوه کاشت آن را جویا باشند، از ویژگی‌های مثبت صنوبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در ۱۰ الی ۱۵ سال درخت صنوبر به تکامل رشدی رسیده و باغدار می‌تواند آنها را قطع کرده و چوب آن را به فروش برساند.
 2. مقاومت درخت صنوبر در برابر ناملایمتی های هوا به اندازه ای بالا است که از این درخت به عنوان باد شکن استفاده می‌کنند.
 3. هر درخت صنوبر به تنهایی می تواند ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلو چوب مرغوب تولید کند.

خرید نهال پالونیا در سبزوار 

از دیگر انواع درختان زینتی می‌توان به بهترین نهال پالونیا در سبزوار اشاره کرد، این درخت وارداتی از آسیای شرقی بوده و خاستگاه اصلی آن کشور چین و ژاپن است، البته به خاطر مرغوبیت چوب درخت  و رشد سریعی که دارد باعث شده تا باغداران ایرانی برای تولید چوب گزینه اول خود را نهال پالونیا قرار دهند.

قیمت نهال پالونیا در سبزوار بر اساس کیفیت آن مشخص می‌شود، فروش نهال پالونیا در سبزوار تنها توسط مراکز معتبر و شناخته شده انجام میشود پس باداران بهتر از اطلاعات کامل در مورد انواع نهال پالونیا و همچنین نحوه کاشت آن به دست آورده سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

البته نباید نیاز آبی درخت پالونیا را فراموش کنید این درخت برای رشد بهتر و کیفیت بهتر چوب تولیدی احتیاج به آبیاری روتین و منظم دارد، از انواع نهال پالونیا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پالونیا فورتونی
 2. پالونیا شن تونگ
 3. پالونیا تومنتوسا
 4. پالونیا هیبریدی

نتیجه گیری 

خوشبختانه امروزه آشنایی مهندسین کشاورزی کشور ما با صنعت کشاورزی و علم نوین گیاهپزشکی باعث شده تا هیچگونه غیرممکنی وجود نداشته باشد، باغداران در اقصی نقاط کشور می‌توانند باغات حرفه‌ای و تجاری را احداث کنند، تنوع میوه تولید شده در کشور ما بیش از اندازه بوده مخصوصا با عرضه نهال اصلاح شده و پیوندی تناژ محصولات سردرختی با وجود خشکسالی های فراوان افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

قیمت نهال در سبزوار بر اساس کیفیت آن تعیین می‌شود، کشاورزان برای خرید نهال با کیفیت با قیمت اقتصادی بهتر است به نهال فروشی‌های آنلاین در سبزوار مراجعه کنند،چون این نهالستان مانند برتر نهال شرایط فروش ویژه برای باغداران در نظر گرفته ‌اند، از مهم‌ترین آنها می‌توان به مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش اشاره کرد‌. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر سبزوار می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در سبزوار مراجعه کنید.

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال