خرید نهال گردو در جلفا✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار جلفا

در در این مقاله می‌خواهیم باغداران عزیز را از انواع ارقام نهال درخت گردو در شهر جلفا آشنا کنیم که چه نوع نهال درخت گردو مناسب با  نوع آب و هوایی این اقلیم هست و همچنین در مورد نیاز نهال درخت گردو، مثل مواد مغذی در خاک آبیاری منظم فاصله کاشت نهال درخت گردو مطالبی ارائه خواهیم داد.

 

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی جلفا

شهر جلفا در شمال غربی استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است و از شرق به شهرستان کلیبر از سمت غرب به استان آذربایجان غربی منتهی شده است، شهرستان جلفا دارای آب و هوایی نیمه خشک و سرد می‌باشد و قسمت کوچکی از حاشیه رود ارس قرار گرفته است آب و هوای خشک و سرد را دارد، شهر جلفا در ارتفاع ۷۰۴ متری از سطح دریا واقع شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تبریز

تاریخچه باغات گردو در جلفا

وجود باغات خیلی بزرگ و ارثی گردو در این منطقه به گفته کشاورزان قدمت چندین ساله دارد، خیلی پر رونق است شهرستان جلفا در زمینه کاشت درختان خشکبار رتبه اول استانی را به خود اختصاص داده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در جلفا

برای احداث باغ مهمترین عامل فراهم کردن خاک مناسب برای کاشتن نهال است، باغداران قبل از خرید نهال گردو و احداث باغ توجه داشته باشند خاکی که در آن نهال را می‌کارند پس از آبیاری ترک می‌خورد یا نه؟ خاک‌هایی که آب را با سرعت بالایی جذب خود می‌کنند مناسب کاشت نهال گردو نیستند، زیرا در زمان آبیاری نمی‌توانند به میزان کافی آب را در اختیار درختان قرار دهند.

 

آیا کاشت نهال گردو در جلفا حالت اقتصادی دارد؟

یکی از شغل‌های مهم در شهر جلفا احداث باغ گردو است نه تنها به عنوان نیاز قضایی منطقه محسوب می‌شود بلکه با گذشت زمان به خاطر فروش عالی میوه گردو به یکی از شغل‌های خیلی پردرآمد تبدیل شده است، کاشت نهال گردو پایه کوتاه یکی از بهترین نوع گردو بوده و در منطقه جلفا رونق خیلی خوبی دارد چون متناسب با آب و هوای آن منطقه است.

 

خرید نهال گردو در جلفا

مهمترین نکته در خرید نهال گردو در جلفا خرید نهال‌های شناسه‌دار از مراکز معتبر است که قدمت طولانی در تکثیر و فروش نهال گردو دارد.

 

فروش نهال گردو در جلفا

در منطقه جلفا نهال‌های زودبارده مانند چندلر، فرنور و ژنوتیپ که نسبت به بقیه نهال‌های گردو زودتر شروع به باردهی می کند خریداری کنید، البته سعی داشته باشید بهترین نژاد سازگار با محیط را از برتر نهال برای منطقه انتخاب کنید، هر درخت بالغ تقریباً در حدود ۳۰۰ کیلو گردوی سبز میوه می‌دهد، فروش نهال گردو در جلفا با تضمین قیمت و کیفیت انجام می‌شود.

نهال گردو مناسب جلفا

نهال درخت گردو فرنور، نهال درخت گردوی  ژنوتیپ پالیز، نهال درخت گردوی چندلر ، نهال گردو تخم مرغی و خوشه‌ای پیوندی مناسب منطقه جلفا هست. همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

 

انواع نهال گردو

به خاطر ارتفاع شهر جلفا و بهار دیررس آن توصیه می‌شود حتماً نهال دیرگل، سردسیری و ژنوتیپ را خریداری کنید:

  • نهال فرنور برای شهر جلفا سردسیر خیلی مناسب است و یکی از بهترین درختان گردو به حساب می‌آید و از اولین سال کاشت شروع به باردهی می‌کند.
  • نهال گردو ژنوتیپ این نوع نهال اصلاح شده می‌باشد مقاومت عالی در برابر سرما دارد و میزان باردهی این درخت گردو در هکتار ۸ الی ۱۰ تن است.
  • نهال گردو چندلر پیوندی در ارتفاع ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ متر از سطح دریا مناسب است باردهی خیلی خوبی دارد و مغز این گردو خیلی مرغوب و خوش طعم است.

 

قیمت نهال گردو در جلفا

قیمت نهال گردو بستگی به نوع نهال دارد اگر نهال مرغوبی را خریداری کنیم می‌توانیم سود خیلی بهتری از این نهال به دست آوریم بنابراین هنگام خرید نهال حتماً توجه داشته باشید که نهال مورد نظر دارای کارت سلامت لیبل و حتی تاییدیه سازمان جهاد کشاورزی را داشته باشد تا بتوانید یک نهالستان سالم را ایجاد کنید.

 

بهترین نهال گردو در جلفا

بهترین نهال برای منطقه جلفا نهال ژنوتیپ است این نهال گردو مناسب مناطق سردسیر بوده و خرید نهال گردو ژنوتیپ کانادایی توصیه می‌شود چون شکوفه های آن به خاطر دیرگل بودن با سرمای اوایل فصل بهار دچار آسیب نمی‌شود و مقاومت بسیاری در مقابل سرما دارد، منطقه جلفا یک منطقه سردسیر به حساب می‌آید نهال کانادایی می‌تواند مناسب این منطقه باشد.

نهالستان گردو در جلفا

در نهالستان‌های معتبر، هنگام کاشت نهال گردو  به فاصله چاله‌ها توجه می‌کنند چون در رشد و باردهی درختان بسیار موثر است، این فاصله در کیفیت رشد گیاه و میزان باردهی خیلی تاثیرگذار است، اگر در سالهای اولیه تکثیر درختان در فاصله کمی از هم دیگر کاشته شود نور کافی و حتی مواد مغذی به نهال یکساله نخواهد رسید و در نتیجه نهال بیمار می‌شود، تکثیر فروش نهال گردو در نهالستان‌های معتبر طب اخرین قواعد و اصول گیاه پزشکی انجام می‌شود.

 

کلام آخر

به طور کلی می‌توان گفت  نهال‌های سنتی و بذری به فاصله زیادی از هم کاشته می‌شدند و در هر هکتار تقریباً ۱۰۰ نهال گردو قابل کاشت بود اما امروزه نهال‌های اصلاح شده به فاصله کمتری کاشته می‌شوند، چنانکه می‌خواهید سود بهتری داشته باشید در خرید نهال گردو توجه کرده و در باغات، ارقامی را انتخاب کنید که بتوان تعداد زیادی نهال گردو را کاشت تا بتوانیم سود بیشتری از این محصول را داشته باشید، کشاورزان شهر جلفا علاوه بر نهال گردو می‌توانند انواع نهال اصلاح شده میوه را در باغات خود کاشت بکارند. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر جلفا می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در جلفا مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال