خرید نهال گردو در تهران✔️ قیمت انواع نهال گردو تهران

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در تهران بدانید

شاید تصور کنید که به دلیل زندگی ماشینی و صنعتی شدن زندگی ها در استان تهران، تمامی باغات میوه و… از میان رفته اند اما نکته جالب اینجاست که شهر ۱۲ هزار هکتاری تهران پوشش بسیار گسترده و حاصل خیزی دارد که کشاورزی در آن به تنهایی می تواند پاسخگوی نیاز ۱۳ میلیون جمعیت حال حاضر این استان باشد. وجود گیاهن و درختان خودرو در این استان وسیع سبب متعادل سازی هوا و همچنین کاهش آلودگی و تنوع پوشش گیاهی شده است‌. استان تهران، پایتخت ایران که تقریبا در مرکز کشور واقع شده است به دلیل همجواری با رشته کوه های البرز و قله دماوند و همچنین همسایگی با شهر های شمالی کشور و فاصله ی نه چندان دور آن از دریای خزر، دارای آبببب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است که مناسب کاشت برخی ارقام نهال میوه، صیفی جات و گیاهان می باشد. درختان میوه ای که با اقلیم استان تهران سازگاری دارند عبارتند از درخت آلبالو، سیب، خرمالو، زرد آلو، انجیر، مرکبات و مهم تر از همه درخت گردو و بادام. بسیاری از ارقام نهال گردو سازگاری بسیار بالایی با اقلیم شهر تهران دارند که در این مقاله به صفر تا صد این امر خواهیم پرداخت. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که چرا نهال گردو؟ آن هم در شهر تهران؟ پاسخ سوال کاملا واضح است زیرا سود آوری که نهال گردو برای باغدار خواهد داشت هیچ نهال میوه دیگری نخواهد داشت و البته که این گونه سازگار ارقام صادراتی و با کیفیت نیز دارد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در تهران

بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی استان تهران به زمین های کشاورزی و باغی اختصاص داده شده است که این میزان در مقایسه با وسعت کلی استان تهران مقدار کمی به نظر می رسد. جالب است بدانید که بیشتر این اراضی کشاورزی و باغات میوه در شهرستان های اطراف تهران و ارتفاعات کوهپایه ای قرار گرفته اند که عبارتند از شمیرانات، فیروزکوه، دماوند‌ و لواسانات. درخت گردو یکی از سازگار ترین و پر بازده ترین محصولاتی است که در تهران و شهرستان های اطراف آن می توان کاشت. سالانه بیش از ۲۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی و باغی استان را به کاشت و پرورش نهال گردو اختصاص می دهند و در صورت در امان ماندن درختان از سرمای سوزنده شکوفه ها در بهار و آفاتی همچون کرم خراط می توان اقدام به برداشت بیش از ۱۵۰۰ تن گردو در هر هکتار زمین کرد. بسیاری از کشاورزان و باغداران تهرانی در گذشته اقدام به احداث باغ های بزرگ گردو می کردند که به دلیل شرایط آب و هوایی مطلوب، این نهال ها به سرعت بارور می شدند و به درخت های عظیمی تبدیل می شدند که پس از پایان عمر اقتصادی و محصول دهی آن ها، از چوب گردو برای ساخت انواع فرآورده های چوبی و مبلمان استفاده می کردند؛ چرا که استحکام و کیفیت چوب گردو مثال زدنی است. بیش از ۷۰ درصد باغات گردو در تهران در شهرستات دماوند قرار داشته است که بعد ها در ملارد، رباط کریم، فیروز کوه و شمیرانات نیز باغ های گردو احداث شد و محصول مرغوب آن علاوه بر استان های همجوار به کشور های دیگر نیز صادر می شد.

شرایط اقلیمی در تهران

پیش گفتیم که استان تهران به سبب مجاورت با شهر های شمالی کشور از آب و هوای معتدلی برخوردار است اما این تنها دلیل معتدل و نیمه مرطوب بودن این اقلیم نیست و از وجود رشته کوه های بلند البرز، وزش باد های نیمه مرطوب از سمت غرب استان و همچنین وسعت بسیار زیاد تهران نیز می توان به عنوان عوامل اعتدال ساز هوای تهران یاد کرد. به صورت کلی اقلیم آب و هوایی تهران را می توان به سه بخش کلی متقاوت تقسیم بندی کرد:

۱.اقلیم خشک و نیمه خشک: در این قسمت که در ارتفاع حدودا ۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است که دارای زمستان های کوتاه و تابستات های طولانی و گرم است. شهر ورامین، جنوب کرج و شهریار نیز در این اقلیم واقع شده اند. به دلیل وجود دشت قم و سمنان و کویر های مجاور، بخشی از تهران هوای گرم و خشکی دارد.

۲. اقلیم معتدل کوهپایه ای: فیروز کوه، لواسان، طالقان و آبعلی در این اقلیم آب و هوایی تهران قرار دارند که به دلیل ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا، دارای آب و هوای معتدل نیمه سردسیری و نسبتا مرطوب می باشند و همچنین زمستان های نسبتا طولانی و پر بارشی دارد. اما به صورت کلی میزان بارندگی سالانه شهر تهران در سطح متوسطی قرار دارد و به میزان ۸۵۰ میلی متر اندازه گیری شده است.

۳. اقلیم ارتفاعات شمالی : در قسمت های جنوبی رشته کوه البرز، دماوند، توچال و شمیرانات واقع شده است که با آب و هوای سرد و مرطوب خود، مناسب ترین و خوش آب و هوا ترین مکان برای کاشت ازقام مختلف نهال میوه، علی الخصوص گردو معرفی شده است. در این اقلیم تابستان های خنک و معتدلی را نیز داریم.

مهم ترین منابع آب آشامیدنی و کشاورزی شهر تهران عبارتند از رودخانه کرج، لر و جاجرود و رود های فصلی کن، تجریش و حصارک که با سد بستن به روی این رودخانه ها اقدام به تامین آب تهران می کنند. به دلیل بارش های فراوان در ارتفاعات تهران و ذوب و سرازیر شدن آن ها در رودخانه ها، تهران را می توان شهری غنی از منابع آبی معرفی کرد اما متاسفانه در سال های اخیر به دلیل رشد بی رویه جمعیت و بهره برداری با الگوی نادرسا از این منابع آبی و همچنین کاهش بارش ها در سال، با بحران کم آبی در تهران مواجه شده ایم. حال که با شرایط آب و هوایی و اقلیمی شهر تهران آشنا شدیم، در ادامه به بررسی نهال های گردو سازگار در این اقلیم می پردازیم تا اولین قدم را در زمینه احداث باغات گردو برداشته باشیم.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تهران

ممکن است تا به حال برای بسیاری از کشاورزان باغداران تهرانی پیش آمده باشد که در کار احداث باغات میوه و یا باغات گردو شکست خورده باشند. این شکست به عوامل بسیار متعددی وابسته است که در درجه اول باعث از بین رفتن سرمایه و زمان باغدار شده است. در اثر عدم شناخت و آگاهی نسبت به ارقام متنوع نهال گردو، میزان سازگاری هر گونه در اقلیم های مختلف و عدم رسیدگی کافی به نهال کاشته شده و یا عدم آگاهی نسبت به شرایط کاشت و پروش هر گونه می تواند باعث از بین رفتن تمامی تلاش های یک باغدار و در نتیجه شکست او در امر احداث باغ گردو باشد. با توجه به این که در سال های اخیر بسیاری افراد کشت و پرورش نهال گردو را تحت عنوان طلای سبز و راهی برای سرمایه گذاری بلند مدت می دانند بهتر است ابتدا اگاهی کاملی در خصوص روش های احداث باغ گردو بدانید تا علاوه بر در امان ماندن سرمایه خود بتوانید از باغ گردو خود در برابر خطرات و آسیب ها محافظت کنید. از جمله خطراتی که ممکن است باغ گردو را تهدید کند و به آن آسیب جدی وارد کند علاوه بر خطر آفت زدگی و بیماری می توان به خطر سرمای زود رس بهاره و همچنین کم بازده و دیر بار بودن نهال گردو که در اثر کاشت گونه اشتباه در یک اقلیم پیش می آید، اشاره کرد. برای جلوگیری از تمامی این خطرات و آسیب ها و همچنین فرا گیری صفر تا صد کاشت و احداث باغ گردو در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انجام آزمایش های خاک شناسی و تعیین سطح کیفی محل کاشت:

در اولین مرحله از مراحل احداث باغ گردو در شهر تهران باید مقداری نمونه از خاک محل مورد نظر را به آزمایشگاه های خاک شناسی و گیاه پزشکی فرستاد تا میزان املاح خاک و آن نیز اندازه گیری شود. میزان شوری خاک هم از جمله عواملی مهمی است که در طی این آزمایشات مشخص خواهد شد. در صورتی که املاح و مواد معدنی آلی خاک برای کشت نهال گردو کم باشد، کارشناسان توصیه می کنند که از کودهای مناسب و سازگار با نهال و خاک استفاده شود.

تعیین و طراحی نقشه باغ:

در طی این مرحله ابتدا به سراغ محل باغ رفته و با توجه به اقلیم منطقه، گونه سازگار را خریداری کرده و سپس فواصل کاشت آن را با توجه به نوع نهال، میزان رشد و همچنین میزان شیب منطقه و بادگیر بودن یا نبودن زمین تعیین می کنند و به صورت ردیفی و مربعی شکل نهال ها را می کارند.

برآورد هزینه های احداث باغ و چگونگی تامین منابع مالی:

در این مرحله نیز تمامی هزینه های احداث و رسیدگی به باغ، اعم از خرید نهال، خرید تجهیزات آبیاری و کوددهی، خرید دستگاه های لازم و… را توسط یک کارشناس برآورد کلی می کنند و سپس به  تسهیلات بانکی و وام آن را تامین می کنند.

در مرحله بعدی احداث باغ، به سراغ اقدامات اولیه و پیاده سازی طرح های پیش بینی شده مراحل قبلی به صورت اجرایی خواهیم رفت که خود شامل چندین مرحله اصلی و پراهمیت می باشد که عبارتند از:

۱.اصلاح و غنی سازی خاک توسط کود های شیمیایی و مواد آلی و همچنین زهکشی خاک

۲. خرید و اجرای سیستم آبیاری تعیین شده برای باغ که دراکثر موارد از سیستم آبیاری قطره ای بهره گیری می شود.

۳. اجرای عملی نقشه احداث باغ و علامت گذاری فواصل در نظر گرفته شده برای کاشت نهال گردو

۴.حفر و آماده سازی خاک سطحی نهال

۵. خرید و کاشت نهال سازگار و شروع اقدامات لازم برای رسیدگی و پرورش نهال گردو

تا قبل از خواندن این مقاله شاید تصور می کردید که احداث باغ گردو کاری بسیارآسان و بی درد سر خواهد بود اما اینچنین نیست. البته با کمک گرفتن از کارشناسان مربوطه می توانید زحمت های خود را به حداق برسانید.

آیا کاشت نهال گردو در تهران حالت اقتصادی دارد؟

برای این که بدانیم کاشت و احداث باغ گردو در یک منطقه و اقلیم مانند شهر تهران، بازدهی اقتصادی مطلوب را خواهد داشت یا خیر باید موارد ذیل را در نظر بگیریم.
۱.شرایط اقلیمی منطقه مورد نظر
۲.تحقیق و بررسی همه جانبه در خصوص سابقه کشت و باغداری انواع نهال در آن منطقه و همچنین آفات رایج در آن اقلیم
۳. منابع آبی و شرایط خاکی منطقه
۴. بررسی بازار فروش آن شهر و دیار و میزان فاصله و بعد آن از بازارهای اصلی
۵. بررسی میزان کاربرد و سرانه مصرف محصول مورد نظر و تحقیق در خصوص محبوبیت آن محصول در میان مردم
۶. تحقیق در خصوص نیازهای آبی، خاکی، کو دهی و در کل شرایط مورد نیاز برای کاشت آن
۷. امکانات و تجهیزات لازم برای کاشت محصول مورد نظرو برآورد کلی هزینه های کاشت، داشت و برداشت و نگهداری و شرایط انبار داری محصول.
با بررسی همه جانبه تمامی فاکتورهای گفته شده در بالا در خصوص نهال گردو در شهر تهران می توان گفت که با توجه به اقلیم معتدل و نیمه مرطوب استان تهران و همچنین وسعت شهر و صد البته وجود امکانات، تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته باغداری در تهران می توان مناسب ترین و سازگار ترین گونه های نهال گردو را با مشورت کارشنان مجرب در این حیطه انتخاب نمود و به کاشت و احداث باغ این طلای سبز اقدام کرد که در این صورت و با این انتخاب های درست می توان به حداکثر میزان بازدهی محصول در تهران رسید. پس در نتیجه گیری کلی در خصوص کاشت نهال گردو در تهران می توان گفت که امری بسیار پرسود خواهد بود که توجیه اقتصادی بسیار بالایی هم خواهد داشت.

خرید نهال گردو در تهران

یکی از مباحث بسیار مهمی که در خصوص خرید نهال گردو در استان تهران مطرح است، طرح این سوال از فروشنده است که آیا نهال گردو مورد معامله در همین اقلیم کشت و پرورش داد شده است یا خیر؟ شاید برایتان این سوال مطرح شود که این موضوع چه ارتباطی با خرید و کاشت نهال در تهران دارد؟ برای پاسخگویی به این سوال می توان این گونه گفت که طبق نظریه کارشناسات و مهندسان کشاورزی بهتر نهال گردو در همان منطقه و اقلیمی که پرورش داده شده است، کاشته شود برای مثال اگر نهال گردو در تبریز تکثیر و پرورش یافته است در همان شهر تبریز یا اقلیم مشابه کاشته شود و به شهر تهران آورده نشود‌. در واقع نهال را از یک منطقه سردسیر به منطقه گرم سیر و بالعکس منتقل نکنیم زیرل در سال های ابتدایی کاشت نهال که جز سال های طلایی رشد نهال می باشد، محیط بر ژنتیک گونه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت ؛ به گونه ای که ممکن است میزان مقاومت و سازگاری گونه در برابر سرمای پاییز، زمستات و بهار کاهش یابد و بازدهی مطلوب را دریافت نکنیم. نهال گردو نیز یکی از این گونه های اپی ژنتیک می باشد که در مورد آن باید به این نکته توجه بسیاری نمود.

فروش نهال در تهران

ممکن است در هنگام وبگردی در سایت های معتبر فروش نهال گردو در استان تهران چشمتان به این شعار جالب و بامزه افتاده باشد که تحت این عنوان نوشته شده است: سودی که در خرید نهال گردو نهفته است، در خرید خانه و سرمایه گذاری ملک در زعفرانیه نخواهدبود! شاید در نگاه اول این شعار در نظرتان خنده دار و اغراق آمیز آید در صورتی که می توانیم به جرات بگوییم که واقعیتی بیش نیست. درست است که در ابتدای کاشت نهال گردو متحمل هزینه ها و زحمت هایی می شوید اما در سال های بعد می توانید از سود دهی باغ گردو خود نهایت لذت را ببرید زیرا کشت و احداث باغ گردو بسیار سود اور خواهد بود. از میوه گردو علاوه بر تازه خوری به عنوان خشکبار نیز استفاده می کنند و اغلب از نوع خشکبار آن برای صادرات به کشور های مطرح جهانی استفاده می‌ کنند. از درخت گردو علاوه‌ بر این‌که از میوه آن استفاده می‌ شود، می‌ توان از چوب و برگ و حتی روغن آن استفاده‌ های بسیاری در زمینه‌ های بهداشتی و درمانی کرد؛ به‌همین دلیل است که می‌ گوییم احداث باغ این نهال پربار و سازگار، برای شما نوعی سرمایه‌گذاری به حساب می‌ آید.

نهال گردو مناسب تهران

یکی از سوالات متداول بسیاری از افراد در تهران این است که مطلوب‌ترین و سازگارترین نهال برای کاشت در اقلیم آب‌ و هوایی تهران کدام است در پاسخ به این سوال می‌توان گفت از آن‌ جایی‌ که هر نهال گردو خصوصیات بارز خود را دارد و از لحاظ میزان باردهی، مشخصات ظاهری، میزان مقاومت و سازگاری نسبت‌ به بیماری‌ ها و آفات و همچنین زمان سررسید گل‌دهی آن‌ها با یکدیگر متفاوت می باشد، بهتر است انتخاب نهال سازگار با اقلیم را به عهده یک کارشناس بگذارید تا خیالتان آسوده باشد. شاید شما تصور کنید که نهال گردو تنها برای کاشت در اقلیم های سرد و کوهستانی مناسب است و کاشت آن در تهران بازدهی نخواهد داشت و سود عاید باغدار نخواهد شد؛ این در حالی است که بسیاری از گونه های نهال گردو تنها در اقلیم های معتدل و نیمه گرمسیری با میزان رطوبت نسبی همچون شهر تهران سازگاری دارند. برای مناطقی که زمستان های سرد و طولانی با بهار های دیررس دارند اولویت کاشت با ارقام نهال گردو پیوندی که در ارتفاع ۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده اند، می باشد و در مناطق گرمسیری و خشک که میزان رطوبت نسبی کم می باشد بهتر است از نهال گردو پکان آمریکایی و ژنوتیپ بهره بگیرید. با در نظر گرفتن فاکتور های فوق می توان گفت که برای اقلیم آب و هوایی استان تهران که معتدل و چهار فصل می باشد بهتر است از ارقامی استفاده کنیم که در ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا سازگاری دارند؛ در این صورت می توان حداکثر بازدهی و سودآوری را از باغات گردو خود در تهران داشت.

انواع نهال گردو در تهران

بهترین و برترین انواع رقم های گردو شامل گونه های زیر می باشد:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9

  بهترین نژاد گردو در حال حاضر در ایران از نظر اقتصادی این نوع نژاد است، از خصوصیات بارز این نژاد گردو، باردهی زیاد آن است که در هر هکتار بالای ۱۰ تن گردو با پوست خشک تولید می کند، دیرگل بوده و سرمای بهاره روش اثر ندارد، زودبازده است به طوری که در سال اول کاشت می تواند نوبرانه گردو بدهد، پایه کوتاه است و تا ارتفاع ۴ الی ۵ متر رشد می کند، نیمه کاغذی بودن این رقم نیز آن را خاص کرده به طوری که به خاطر پوست سفت چوبیش پرندگان نمی توانند به راحتی میوه آن را از بین ببرند ولی با فشار دست به راحتی شکسته می شود و مغز آن راحت و کامل بیرون می آید.

 • نهال گردو تخم مرغی

  این گونه نهال زود گل را می توان در دسته نهال های پر بازده و صادراتی به شمار آورد اما اندازه میوه های ان نسبتا ریز است. برای کاشت در ارتفاع ۰ تا ۲۰۰۰ متری از سطح دریا بسیار مطلوب خواهد بود، این نژاد در حدود ۳ تن باردهی دارد.

 • نهال گردو سانلند

  ویژگی بارز این گونه نهال نسبتا دیر گل، عمر اقتصادی بالای آن که در حدود ۵۰ سال است می باشد. میزان سازگاری نهال گردو سانلند با خشکی و کم آبی نیز مثال زدنی است به گونه ای که در مناطق خشک استان تهران نیز به خوبی رشد خواهد کرد. این گونه به آبیاری ۱۵ لیتر در ماه نیاز دارد و در طول عمر خود به ارتفاع ۶ متر خواهد رسید.

 • نهال گردو پکان آمریکایی

  این نهال در ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا رشد می کند و جز ارقام میان رس و نسبتا دیر گل است اما قیمت بالاتری از ارقام دیگر نهال گردو دارد زیرا مغز ان رنگ بسیار روشنی دارد و سطح کیفی محصول نیز بسیار بالا خواهد بود ارتفاع این درخت تا 30 متر نیز خواهد رسید، در صورت رسیدگی خوب می تواند تا ۳ تن در هکتار باردهی داشته باشد.

 • نهال گردو روند (RDM)

  نهال گردو روند مقاومت بسیار بالایی در برابر سرمای بهاره و آفاتی چون آنتراکنوزخواهد داشت اما دمای بیشتر از ۴۰ درجه را تاب نخواهد آورد و غالبا در ارتفاع ۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا کاشته می شود، به همین دلیل جز ارقام دیر گل به حساب می آید. از آن جایی که از مغز آن بیشتر در خشکبار استفاده می سود و رنگ روشنی دارد، قیمت بالایی دارد، گردو روند خیلی بار اقتصادی در هکتار ندارد بیشتر برای گرده افشان استفاده می شود.

 • نهال گردو دماوند

  محبوب ترین گونه نهال گردو در استان تهران، نهال گردو دماوند است که با وجود میزان بهره وری نسبی که دارد( سالانه ۳/۵ تن در هر هکتار)، از مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری های همچون آنتراکنوز و بلایت برخوردار است. این گونه در ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا کاشته می شود و رنگ مغز قهوه ای بسیار روشن دارد. این گونه مقاومت چندان بالایی در برابر سرمای بهاره نخواهد داشت و ممکن است شکوفه ها سرما زده شوند اما برای اقلیم تهران سازگار است، تنها عیبی که این نژاد دارد این است که زودگل هست در مناطی از تهران که سرمای بهاره است این نژاد جواب نخواهد داد.

 • گردو فرونو

  از ارقام دیرگل گردو هست که سرمای بهاره روش اثر نخواهد گذاشت، برای مناطقی که از تهران که در ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متر قرار دارد بهتر جواب میده و بار اقتصادی خواهد داد به طوری که در هر هکتار تا ۴ تن بار می دهد، گردو فرنور ۴ الی ۵ متر رشد می کند و فضای زیادی را اشتغال نمی کند.

قیمت نهال گردو در تهران

در مبحث قیمت گذاری نهال گردو به موارد بسیار زیادی می توان اشاره کرد اما مهم ترین موضوع بحث شناسنامه دار بودن نهال و میزان بازدهی گونه در زمان برداشت است. موارد گفته شده را می توان عواملی برای افزایش قیمت یک نهال گردو دانست؛ به گونه ای که هرچه تناژ برداشتی سالانه از یک گونه نهال گردو در یک منطقه بالاتر باشد، قیمت بیشتری نیز در آن منطقه خواهد داشت. برای مثال ممکن است قیمت نهال گردو اسرائیلی در استان تهران بیشتر از قیمت آن در استان مشهد باشد؛ زیرا این‌ گونه از لحاظ سازگاری و مقاومت با شرایط اقلیمی استان تهران سازگاری بیشتری خواهد داشت و پس‌ از کاشت نیز بازدهی بسیار مطلوبی دارد. به‌همین دلیل قیمت آن نیز در تهران بیشتر خواهد بود.

بهترین نهال گردو تهران

در خصوص ویژگی‌ های بهترین نهال گردو به‌ صورت کلی می‌ توان گفت که مطلوب‌ ترین نهال گردو نهالی است که دارای شناسنامه سلامت از جهاد کشاورزی باشد و این به این معنی است که عاری از هر گونه آفات و بیماری‌ های رایج در میان درختان و باغات گردو باشد. این‌ که شما اقدام به خرید یک نهال گردوی سالم و فاقد بیماری و آفات کنید می‌ تواند سلامت باغ شما و همچنین راندمان بالای دریافت محصول را به‌صورت سالانه تضمین کند. نکته حائز اهمیت دیگر در این خصوص این است که با خرید نهال سازگار برای اقلیم خود می‌ توانید با اطمینان خاطر بگویید که بهترین نهال گردو را خریداری نموده‌اید؛ زیرا ممکن است یک نهال گردو جز بهترین ارقام باشد اما برای منطقه شما سازگاری نداشته باشد و بازدهی مطلوب را نخواهد داشت.

نهالستان گردو در تهران

نهالستان‌های بزرگ و معتبری همچون برتر نهال در استان تهران وجود دارند که اقدام به تولید و فروش ارقام متنوع نهال گردو سازگار با اقلیم‌ های مختلف کشور خصوصاً اقلیم آب‌ و هوایی تهران کرده‌اند از آن‌ جایی‌ که این نهالستان به‌ صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌ کند و جزء بزرگ‌ ترین و معتبرترین مجموعه‌ های تولید نهال گردو در کشور می‌ باشد بدیهی است که محصولات خود را با بهترین و کمترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌ کند. یکی از وجوه تمایز این نهالستان با دیگر نهالستان‌ های سراسر کشور این است که تمامی ارقام نهال میوه خود را با ضمانت بازگشت کالا به‌ صورت صد در صدی انجام می‌ دهد و با داشتن کارشناسان مجرب و زبده در حیطه کشاورزی می‌ تواند به‌ صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی تمامی سوالات و مشکلات شما در رابطه با احداث باغ گردو و ارقام مختلف نهال گردو باشد‌.

نتیجه گیری

از آن جایی که سالانه بر قیمت مغز گردو در کشور افزوده می شود، می توان بیشتر به ارزش این طلای سبز( نهال گردو) پی برد.
تولید، خرید و فروش این نهال می تواند سود بسیار خوبی را برایتان به ارمغان آورد، پس دقت کنید که نهال مورد نظر خود را پس از تحقیقات فراوان از کدام مرکز فروش خریداری می نمایید. انتخاب سازگار ترین گونه با اراضی مورد نظر احتمال سوختن گونه ها را کاهش داده و متقابلا میزان راندمان بازدهی محصول را نیز افزایش می دهد. قبل از خرید حتما از مشاوران آن نهالستان سوال هایی را در خصوص گونه سازگار با اقلیم تان بپرسید تا متحمل ضررهای احتمالی نشوید. در صورتی که قصد دارید نهال گردو باغات خود را از معتبرترین و بزرگترین نهالستان تهران خریداری نمایید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر تهران می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در تهران مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

6 پاسخ به “خرید نهال گردو در تهران✔️ قیمت انواع نهال گردو تهران”

 1. محمد بازوکار گفت:

  سلام
  با توجه مطالبی که گذاشته بودین گردو ژنوتیپ به نظرم خیلی عالی به نظر میرسه و تو منطقه ما در لواسان این رقم جواب میدهد؟

  • مهندس سعید قاسمی گفت:

   با سلام
   بله انتخاب شما مناسب هست و در منطقه لواسان گردو ژنوتیپ با توجه به دیرگل بودن بهترین نوع رقم می باشد

 2. مجید ملک پور گفت:

  سلام برای منطقه مشاع دماوند تیپ فر نو خوبه یا اسراییلی ممنون راهنمایی بفر مایید

  • مهندس سعید قاسمی گفت:

   با سلام
   اسرائیلی زود گل است و برای منطقه شما جواب نمی دهد با توجه به ارتفاع بالای شما از سطح دریا گردو ژنوتیپ و فرنور جواب می دهد.

 3. حسین گفت:

  سلام برای منطقه مازندران بهشهر با ارتفاع 300متر چه نهالی از نظر تجاری توصیه می شود

  • مهندس سعید قاسمی گفت:

   با سلام
   برای منطقه شما به جز بادام می توانید همه رقم کاشت کنید اولین پیشنهاد ما گردو است که بهترین رقم ژنوتیپ پالیز است و جواب می دهد، ارقام میوه میشه به هلو و گلابی به صورت تجاری اشاره کرد. این میوه ها در بازار اشباع نشده اند و فروش خوبی دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال