خرید نهال گردو در اردبیل✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در اردبیل بدانید

شهر اردبیل جزو یکی از پهناور ترین و توریستی ترین شهر های کشور ایران می باشد. مرکز این استان شهر اردبیل بوده و این شهر از نظر منابع عظیم کشاورزی و به ویژه پرورش نهال گردو بسیار حائز اهمیت می باشد، این شهر بزرگ سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر های داخلی و خارجی بوده است. با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی متفاوت این شهر باید به دنبال نهال های خاصی مثل گردو بوده آن هم ارقامی از گردو که به این نوع شرایط سازگارند و به خوبی رشد خواهند کرد. پس کاشت نهال گردو با اینکه پر سود و پر بازده بوده باید ابتدا با توجه به اقلیم آن شهر که می خواهد در آن کاشته و پرورش یابد انتخاب شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در اردبیل

گردو نهالی پر بازده و تک پایه می باشد. این نهال که به طلای سبز شهرت دارد از قدیم تا به الان دارای شهرت بسیار زیادی نیز می باشد. نهال گردو بیش از 60 گونه داشته که بیشترین آن در نقاط سردسیر و کوهستانی کشور کاشته و پرورش می یابد. گردوی اردبیل بخاطر سرما و شرایط اب و هوایی این شهر نه سرما زده است و نه خشک می شود بلکه با کاشت انواع سازگار این نهال در اردبیل توانسته اند به گونه های مقاوم این نهال دست پیدا کنند. پیشرفت این شهر در خصوص کاشت نهال گردو باعث شده است که حدود 4200 هزار هکتار از باغات شهر اردبیل به کاشت و پرورش گردو بپردازند. امروزه زیاد درخت گردو به صورت طبیعی وجود نداشته و هر چه درخت گردو دیده می شود در باغات موجود در شهر ها می باشد. زیرا این طلای سبز ارزش و سود بسیار ی داشته و کسی به جز باغ و زمین خودش در جای دیگر اقدام به کاشت این نهال نخواهد کرد.

شرایط اقلیمی در اردبیل

این شهر پهناور در قسمت شمال غربی ایران قرار گرفته است و دارای آب و هوای سرد و کوهستانی نیز می باشد. با توجه به سردی آب و هوا برای کاشت نهال گردو باید به سراغ گونه هایی بروید که دیرگل و مقاوم در برابر سرما می باشند. این شهر در ارتفاع 1350 متری از سطح دریا قرار دارد. بارندگی در این شهر بسیار زیاد بوده به طوری که از فصل پاییز شروع شده و تا پایان فصل تابستان ادامه خواهد داشت. زمستان ها در این شهر دما به شدت کاهش یافته و حتی باعث یخبندان نیز می شود. پس با وجود شرایط جوی حاکم در این منطقه باید ارقام نهال گردو مناسب این شهر را انتخاب کرده و با توجه به سازگاری آن اقدام به خرید و کاشت نمایید. بهتر است در جهت افزایش سطح کیفی کار خود قبل از خرید از مشاوران و محققان با تجربه استفاده کنید و مشورت بگیرید. مجموعه نهالستان های برتر نهال می تواند به صورت 24 ساعته و آنلاین شما را با توجه به شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی منطقه راهنمایی کنند و بهترین ارقام نهال گردو را به شما معرفی کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اردبیل

برای احداث باغات گردو در شهر اردبیل باید مثل بقیه شهر ها اقدامات و فاکتور های اصلی و مربوط به آن شهر را در پیش بگیرید.

 1. انتخاب مناسب گونه گردو: اولین کار برای احداث باغ در این شهر انتخاب مناسب ترین و سازگار ترین گونه گردو می باشد که با توجه به سرما هوا و نوع خاک و موقعیت جغرافیایی اردبیل باید انتخاب شود. اگر انتخاب نادرست داشته باشید کل کارتان بیهوده و بی ثمر خواهد بود.
 2. آب و هوا مناسب نهال گردو: همان طور که گفته شد آب و هوای این شهر سرد و کوهستانی بوده و زمستان های سرد و یخبندان در این شهر حاکم است. پس باید با توجه به این نوع آب و هوا نهال گردو را انتخاب کرده که مناسب ترین گونه نهال گردو برای این شهر نوع دیرگل و مقاوم به سرما هوا می باشد.
 3. خاک مناسب کاشت نهال گردو: با وجود نزدیک بودن این شهر به کوه های آتشفشانی زیاد پوشش گیاهی در این منطقه دیده نمی شود و خاکش به تنهایی برای رشد نهال مناسب نیست و نیاز به اضافه کردن مواد آلی و معدنی و کود مناسب دارد. زیرا این کار باعث زهکشی خاک این منطقه شده و آماده و مهیا برای کاشت گونه های مناسب گردو در شهر اردبیل نیز می باشد.
 4. منابع آبی مناسب برای نهال گردو: بارندگی و برف در این شهر بسیار زیاد بوده و همین امر باعث شده اردبیل از لحاظ منابع آبی غنی باشد، زیرا این برف ها که در فصل پاییز و زمستان می بارد و در دامنه کوه ها انباشته می شود منابع ابی خوبی برای باغات گردو در فصل بهار و تابستان می باشد چونکه این برف ها آب شده و به صورت جویبار و رود به سمت باغات سرازیر خواهند شد و قسمت عظیمی از آبیاری درختان توسط همین کار انجام می شود.
 5. ارتفاع از سطح دریا: عامل بعدی ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کاشت این نهال نیز می باشد که شهر اردبیل در ارتفاع 1350 متری از سطح دریا بوده که ارتفاع مناسبی برای کاشت انواع نهال گردو می باشد.

آیا کاشت نهال گردو در اردبیل حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اقلیم و پهنای وسیع باغات گردو این شهر باید جواب این سوال را بله داد. شهر اردبیل هم به دلیل داشتن گردشگر و توریست های داخلی و خارجی دارای طرفدار های زیادی برای گردو می باشد. در این شهر نهال گردو در مقدار بسیار زیاد و با کیفیت بالا تولید شده و عرضه می گردد و از نظر اقتصادی بسیار ارزشمند و مفید بوده است. آن قدر گردو این منطقه خوب و خوشمزه است که دارای طرفدار های خارجی هم نیز می باشد و سالانه کشاورزان و باغداران این منطقه مقدار زیادی از گردو های خود را به کشور های دیگر صادر کرده و سود بسیاری از این راه به دست خواهند آورد. پس با وجود تمانی نکات گفته شده نتیجه می گیریم نهال گردو در شهر اردبیل دارای وجه اقتصادی بالا و سعودی نیز می باشد.

خرید نهال گردو در اردبیل

خرید نهال برای باغات گردو در این شهر بزرگ کار دشواری است اما با تحقیق و بررسی راجب شرایط و فاکتور های مهم این شهر و همچنین با مشورت گرفتن از افراد خبره و با تجربه در این حیطه این کار دشوار آسان نیز می گردد. شما باغدار و کشاورز محترم باید هنگام خرید این نوع نهال به دنبال گونه های سازگار آن بروید و تا خرید به صرفه و با سود بالا داشته باشید. پیشنهاد ما برای شما خرید گونه هایی از نهال گردو است که دیرگل بوده و به خاطر سرمای اردبیل مقاوم در برابر سرما باشند. چون فقط این گونه های نهال گردو می باشند که با توجه به اقلیم وشرایط شهر اردبیل از خود سازگاری نشان داده و قادر به تولید مقدار زیاد گردو می باشند که سود بسیار بالایی را هم نسبت به هزینه های صرف شده برای کاشت و پرورش این نهال در پیش خواهد داشت.

همچنین می توانید برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

فروش نهال در اردبیل

به دلیل زیاد بودن تعداد و وسعت بیش از اندازه باغات گردو دراین شهر فروش نهال گردو هم از نهالستان ها و طرق مختلفی انجام می شود. که شما باغدار عزیز هنگام خرید باید حواستان کاملا جمع باشد تا ضرر و زیان نداشته باشید. لازم و ضروری است که خرید خود را از معروف ترین و بزرگ ترین نهالستان های موجود در شهر اردبیل که دارای مجوز فروش از سازمان جهاد کشاورزی می باشند انجام دهید زیرا نهال های موجود در این نهالستان ها دارای شناسنامه و گواهی سلامت نهال می باشند و از همه مهم تر مورد حمله آفات و حشرات واقع نشده و شرایط کامل و سازگار برای کاشت را هم دارند. پس عقل حکم می کند فقط از این مراکز معتبر و قابل اعتماد خرید خود را انجام دهید و شروع به احداث باغات خود کنید.

نهال گردو مناسب اردبیل

همان طور که قبل تر گفته شد نهال گردو ای برای این شهر مناسب است که تمام فاکتور های لازم برای کاشت و پرورش را در اردبیل داشته باشد. گونه های نهال گردو بسیار زیاد و متفات می باشد که در قسمت های بعدی به چند نمونه سازگار آن اشاره می کنیم. به طور کلی نهال گردویی مناسب این شهر می باشد که دیر گل بدهد و دیر رس باشد و بتوانند به خوبی سرمای زمستان و میزان بارندگی و برف را تحمل کرده و به خوبی رشد کند تا بتواند محصول با کیفیت و بازار پسند را در مقدار بالا تولید کند.

انواع نهال گردو در اردبیل

با توجه به فراوانی و تنوع بالا گونه های نهال گردو، شما نیز باید به سراغ گونه هایی از این نهال بروید که نسبت به شرایط اقلیمی اردبیل سازگار بوده و تمام فاکتور های لازم برای رشد و پرورش در این شهر را به همراه داشته باشد. در این مقاله به چند نمونه از نهال گردو مناسب در اردبیل می پردازیم.

 • نهال گردو ژنوتیپ کانادایی

  طول عمر مفید و اقتصادی این نهال در حدود 200 سال می باشد و قادر به تولید 8 تن میوه در هکتار با پوست خشک بوده است. این نهال در ارتفاع حدود 0 تا 3000 متر از سطح دریا قرار دارد. این رقم گردو دیرگل بوده و تحمل سرمای منفی 30 درجه سانتی گراد را نیز دارد. به همین خاطر انتخاب مناسبی برای کاشت در باغات اردبیل خواهد بود فقط بهتر است از نهالستان های معتبر خریداری شود.

 • نهال گردو چندلر

  ارتفاع این نهال از سطح دریا بین 200 تا 1500 می باشد و قادر به تولید 7 الی 8 تن میوه در هکتار خواهد بود. این رقم هم مثل گردو ژنوتیپ دیرگل بوده و تحمل سرمای منفی 30 درجه سانتی گراد را خواهد داشت. تولید این رقم گردو هم به خاطر شرایط خاصش زیاد می باشد

 • نهال گردو تویسرکان

  از جمله دیگر نهال هایی که نسبت به سرما و هوای کوهستانی سازگار بوده و در مقدار زیاد و فراوان تولید می شود این رقم گردو می باشد. این رقم معمولا در ارتفاعات 3000 متری از سطح دریا ها به خوبی رشد کرده و دارای عملکرد مناسبی نیز می باشد. گردو تویسرکان قادر به تولید 3 تن میوه در هکتار خواهد بود که رقم چشم گیری می باشد. این نهال خوش طعم بوده و دارای اندازه ای درشت می باشد، یکی از عمده مشکلات ارقام قدیمی نهال مانند تویسرکان این است که اولا ارتفاع زیاد رشد می کنند و همچنین زود گل هست، در سال هایی که سرمایه بهاره بر منطقه حاکم می شود، این نژاد گلهاش از بین می روند و تعداد محدودی از گلهاش می ماند و در آن سال بار خیلی کمی خواهد داد.

 • نهال گردو خوشه ای

  مغز این رقم گردو درشت تر و بزرگ تر از ارقام دیگر می باشد و قادر به تولید 8 الی 9 تن محصول مرغوب در هکتار نیز می باشد. عمر مفید و اقتصادی این نهال در شهر اردبیل در حدود 100 سال بوده و ارتفاع آن از سطح دریا ها بین 0 تا 2500 متر نیز می باشد. این رقم گردو هم دیر گل بوده و تحمل سرمایی بالایی نیز دارد.

 • نهال گردو اسرائیلی

  این نهال در ارتفاعات 2000 متری از سطح دریا ها قرار داشته و قادر به تولید 3 تن محصول با کیفیت و مرغوب در هکتار می باشد. به خاطر بازدهی بالا و سازگاری این رقم نهال گردو مناسب کاشت در باغات اردبیل نیز می باشد.

 • نهال گردو پالیز

  این نهال جزو بهترین ها و سازگار ترین ها ارقام گردو در اردبیل می باشد. این نهال در ارتفاعات 3000 متری از سطح دریا ها به خوبی رشد کرده و قادر به تولید 16 تن میوه و محصول مرغوب می باشد. عمر مفید و اقتصادی این نهال 100 سال تخمین زده شده و به خاطر سازگاری بالا و محصول مرغوب با راندمان بالا بهترین گزینه برای کاشت در باغات شهر اردبیل می باشد، از خصوصیات دیگر این نژاد این است که پا کوتاه می باشد به طوری که تا چهار الی پنج متر رشد می کند و زودبازده است طوری که در سال اول کاشت شروع می کند به بار دادن،‌ از مزیت های دیگر این رقم دیرگل بودن آن هست، این نژاد در اوایل اردیبهشت ماه شروع می کند به گل دادن و سرمایه بهاره روش اثر نمی گذارد.

قیمت نهال گردو در اردبیل

به دلیل زیادی باغات گردو در این شهر و تنوع بالای مراکز خرید نهال، قیمت این نهال دارای نوسانات زیادی می باشد. همان طور که گفته شد لازم است برای خرید گردو در این شهر به نهالستان های معروف و معتبر شهر که دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی می باشند رفته و خرید خود را با خیال راحت انجام بدهید. همچنین با خرید عمده از بهترین نهال فروشی در اردبیل این امکان را برای شما ایجاد می کند که محصولی با کیفیت و مرغوب را با قیمتی مناسب خریداری کرده و سود بالاتری را به دست آورید.

بهترین نهال گردو اردبیل

همان طور که گفته شد بهترین نهال گردو نهالی است که بتواند با آب و هوای منطقه سازگار باشد و قادر به محصول دهی بالا همراه با راندمان بالا نیز باشد. همچنین بهترین گردو آن گردویی می باشد که هم درشت و بزرگ بوده و هم مغزش سفید و سالم می باشد. لازم است کشاورز و باغدار بهترین رقم گردو را انتخاب کرده و شروع به کاشت آن و احداث باغ خود کنند و از این راه سود بالایی را بدست آورند.

نهالستان گردو در اردبیل

این شهر به خاطر وسعت زیادش دارای تعداد زیادی نهالستان می باشد و شغل اکثر مردم اردبیل باغداری و کشاورزی می باشد. زیرا گردو این طلای سبز نسبت به هزینه کاشت و پرورش سود و درآمد 2 برابری برای کشاورزان و باغداران خواهد داشت. لازم به ذکر است که برای دریافت آدرس بهترین نهالستان گردو در شهر اردبیل می توانید از مشاوران با تجربه ما کمک گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید و نهال های مناسب و سازگار با باغات خود را خریداری کنید.

نتیجه گیری

کلام آخر و نتیجه ای که می توانید از این مقاله بگیرید این است که قبل از احداث باغ گردو باید با ارقام مناسب گردو به خوبی اشنا بوده و انتخاب درست را با مشورت انجام داده و بعد اقدام به خرید نهال خود کنید. گونه گردویی را هم که انتخاب می کنید وابسته به فاکتور هایی که توضیح داده ایم می باشد مثلا آب و هوای مناسب، خاک مناسب کاشت به همراه کود مناسب خاک، موقعیت جغرافیایی و… که این فاکتور ها در عملکرد و بازدهی محصول شما بسیار موثر و مفید خواهد بود. پس در انتخاب نهال خود باید دقت کافی را داشته باشید و بی گدار به آب نزنید زیرا باعث ضرر و زیان فراوان و آسیب به باغات و زمین های کشاورزی شما می شود.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر اردبیل می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در اردبیل مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال