خرید نهال گردو در همدان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در همدان بدانید

شهر همدان یا هگمتانه سابق یکی دیگر از شهر های تاریخی توریستی ایران می باشد که مساحت آن در حدود ۲۰ هزار کیلو متر مربع می باشد. این شهر با اینکه مساحت کمی داشته و کوچک می باشد اما از نظر ظرفیت کشاورزی و باغداری دارای پتانسیل بالایی می باشد. با توجه به پیشرفت علم در زمینه های کشاورزی و باغداری و کنار گذاشتن روش های باغداری قدیمی می توانید در این شهر به بهره برداری بالا و پرورش انبوه ارقام نهال گردو بپردازید زیرا این شهر دارای ویژگی ها و پتانسیل های بالایی بوده و همچنین آب و هوا و شرایط اقلیمی موجود در این شهر تاریخی باعث پیشرفت فراوان در زمینه احداث باغات گردو و تولید محصولات فراوان و دارای کیفیت بالا نیز می باشد. پس شما باغداران و کشاورزان عزیز با بررسی های لازم و دقت به تمام مسائل کاشت و پرورش نهال گردو می توانید کار خود را شروع کرده و به درامد بالا و سود زیادی که انتظار دارید دست پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم به شرایط و اقلیم و موقعیت جغرافیایی و … شهر همدان را بپردازیم و راهنمایی های لازم برای خرید گونه های مختلف نهال گردو مناسب شهر همدان را در اختیار شما بگذاریم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در همدان

همان طور که گفته شهر همدان شهری قدیمی و دارای قدمت زیادی نیز می باشد و در این شهر ظرفیت کشاورزی و باغداری بسیار بالا بوده و به خاطر داشتن شرایط ویژه این شهر اکثر مردم به دنبال کاشت انواع نهال گردو مناسب و سازگار رفته و شروع به احداث باغات و زمین های خود کرده اند. در ضمن در همدان به دلیل وجود دریاچه ها و رود های فراوان مشکل کم آبی کمتر دیده شده و رفته رفته از گذشته تا به حال با پیشرفت در زمینه های کشاورزی و باغداری و اختراع ماشین های مخصوص باغداری رشد نهال های گردو زیاد شده و تعداد باغات گردو هم رو به افزایش و پیشرفت فراوان می باشد.

شرایط اقلیمی در همدان

شهر همدان شهری است که در غرب کشور ایران قرار گرفته است و دارای آب و هوایی اغلب سرد و کوهستانی بوده و در برخی نقاط نیز دارای آب و هوایی معتدل می باشد و به همین علت جزو یکی از بهترین شهر ها برای کاشت ارقام سازگار نهال گردو می باشد. خاک این شهر کوچک بسیار حاصلخیز و مناسب کاشت نهال گردو نیز می باشد و جنس این خاک لومی و شنی بوده و دارای عمق زیادی می باشد که در رشد و پرورش نهال بسیار موثر است. همچنین اکثر نهال های گردو در این شهر برای رشد خوب و مطلوب نیز به رقم گرده افشان داشته و بهتر است به خاک این نهال های گردو مقدار مورد نیاز مواد آلی و معدنی را برسانیم و درست به موقع به نهال خود کود بدهیم و حتی در صورت نیاز نهال مراقبت های اصولی و لازم را برای جلوگیری از حمله آفات و بیماری های شایع نهال انجام دهید. بارندگی و بارش برف در این شهر به نسبت زیاد بوده و این شهر دارای زمستان های طولانی و یخبندان می باشد و از این لحاظ کشاورزان و باغداران برای آبیاری مشکل زیادی نداشته و برای صرفه جویی در مصرف آب در این شرایط بحرانی امروزه آب لازم است از روش های صحیح آبیاری نهال مثل روش آبیاری قطره ای و تحت فشار که جزو روش های مناسب برای نهال هستند و عملکرد نهال را هم بالا می برند استفاده کنند. با این وجود نتیجه می گیریم که به دلیل مساعد بودن شرایط اقلیمی و جوی در شهر همدان این شهر بسیار مناسب برای رشد انواع نهال ها و به ویژه نهال های گردو سردسیری نیز خواهد بود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در همدان

قبل از احداث باغ در هر شهری باید نوع نهال های مناسب آن شهر را انتخاب کرد و به سراغ آن ها رفت در مورد نهال های گردو هم نیز همین امر صادق است باید به دنبال گونه های سازگار با محیط آن شهر رفت. با توجه به اقلیم و آب و هوای متفاوت هر شهری نوع نهال های گردو آن هم متفاوت می شود بنابراین شهر همدان با توجه به آب و هوا و شرایط مخصوص خود که به توضیح کامل راجع به آن خواهیم پرداخت انتخاب نهال گردو نیز متفاوت می باشد.
۱. آب و هوای مناسب برای کاشت نهال گردو: همان طور که گفته شد آب و هوای این شهر اغلب سرد و کوهستانی بوده و فقط در برخی نقاط دارای آب و هوای مرطوب می باشد. پس باید در این شهر به دنبال نهال های گردو سردسیری باشید و گونه های مختلف و سازگار آن را انتخاب کرده و در باغ های خود شروع به کاشت کنید و تنها در این صورت است که شاهد رشد خوب و زیاد نهال خود بوده و قادر به تولید انبوه آن به سایر کشورها نیز می باشید.
۲. منابع آبی مورد نیاز نهال گردو: فاکتور دوم و مهم در کاشت نهال در این شهر مقدار آب مورد نیاز نهال گردو خواهد بود که خوشبختانه به دلیل بارش برف و باران فراوان در این شهر به خوبی تامین می شود و خیلی کم کشاورزان و باغداران مشکل آبیاری خواهند داشت فقط باید حواسشان باشد در فصول گرم مثل تابستان که بارندگی کم و تبخیر آب بالاست با استفاده درست و بهینه از منابع ابی موجود در همدان مثل آب دریاچه ها و رود ها، آب مورد نیاز برای آبیاری نهال را تامین کرده و نگذارید نهال به خشکی بیفتد. بهتر است برای آبیاری نهال های گردو از روش های مناسب آبیاری مانند روش آبیاری قطره ای و تحت فشار و … استفاده کنید.
۳. پوشش گیاهی مناسب برای رشد نهال گردو: در این شهر بیشتر پوشش جنگلی آن هم به صورت پراکنده دیده می شود. به خاطر همین وسعت پوشش گیاهی در این شهر علاوه برنهال های گردو نهال های میوه هایی از جمله خرمالو، به، بادام، آلبالو و… نیز کاشته شده و پرورش می یابد.
۴. خاک مناسب برای کاشت نهال گردو: خاک این شهر دارای شوری مناسب برای رشد نهال بوده و جنس خاک در این شهر رسی، لومی و شنی می باشد. بنابراین خاک شهر همدان حاصلخیز بوده و عمیق و مناسب انواع نهال و گونه های نهال گردو نیز می باشد. فقط باید به خاک برای عملکرد بهتر و رشد نهال کود های مناسب شیمیایی و حیوانی اضافه کرد و در صورت نیاز نهال مواد مغذی و مورد نیاز نهال را به ان رساند.
۵. ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گردو: ارتفاع مناسب برای نهال گردو در شهر همدان ۱۷۰۰ متر از سطح دریا بوده است. که لازم است بدانید این میزان ارتفاع بسیار مناسب برای کاشت ارقام نهال گردو در این شهر می باشد و باعث می شود درخت گردو در این ارتفاع از سطح دریا به بهترین شکل ممکن رشد کند و با کیفیت ترین گردو را تولید کند و در بازار عرضه کند و به مقدار بالا به فروش برساند و سود خود را چندین برابر هزینه خرج شده برای کاشت و پرورش نهال کنند.
۶. سم زدایی نهال گردو از آفات و بیماری های شایع برای این نهال: همان طور که مشخص است وجود آفات و بیماری مانع رشد و تکثیر نهال شما می شود و سر انجام تمام محصولات شما را از بین خواهد برد یا محصولاتی به کیفیت آن هم به مقدار کم تولید خواهد کرد. پس لازم است شما باغداران عزیز و گران قدر با استفاده درست از سموم شیمیایی مناسب نهال های گردو و با هرس کردن به موقع نهال خود آفات و بیماری ها را از بین برده و محصولاتی با کیفیت زیاد و ارزشی فراوان آن هم سالم و سلامت تولید کرده و به بازار های مختلف کشور خودمان و حتی کشور های دیگر صادر کنید و بتوانید از این راه سود و درآمد خود را چندین برابر زیاد کرده و باغات و زمین های خود را گسترش دهید و پیشرفت کنید.

آیا کاشت نهال گردو در همدان حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در منطق سردسیر کشور به ویژه شهر همدان بسیار مناسب و دارای سود زیادی است زیرا نهال گردو در این شهر به خوبی از خود سازگاری نشان داده و توانایی تولید محصول فراوان را خواهد داشت پس نتیجه می گیریم که کاشت نهال های گردو به شدت در این شهر حالت اقتصادی داشته و باعث پیشرفت کشاورزی و باغداری در این شهر نیز شده است. پس چه خوب است که برای پیشرفت و سود بیشتر به دنبال روش های جدید و سریع کشاورزی و رشد و پرورش نهال نیز باشید تا اقتصاد کشور در چرخش و رو به افزایش باشد.

خرید نهال گردو در همدان

خرید نهال در شهر سردسیر و کوهستانی همدان به دلیل زیادی باغات از گذشته تا به حال و همچنین تنوع بالا محصول بهتر است از بزرگ ترین و با سابقه ترین نهالستان های موجود در این شهر زیبا صورت گرفته، تا شما با خیال راحت به نهال های سالم شناسنامه دار و بدون مریضی و آفات نهال دست پیدا کنید. پس خرید نهال سالم و دارای شناسنامه بسیار مهم و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که باید پس از انتخاب رقم های مناسب نهال گردو در شهر همدان صورت بگیرد و همچنین بهتر است از مراکز مهم و معروف این شهر انجام شود. نوع دیگری از خرید نهال، خرید اینترنتی می باشد که نیاز به دقت بیشتری دارد و شما باغداران محترم باید به دنبال آدرس بهترین نهال فروشی شهر همدان نیز باشید و خرید نهال های گردو خود را از آنجا انجام دهید. لازم به ذکر است که نهالستان های معتبر برتر نهال در این شهر در حال فروش نهال های مورد نظر شما نیز می باشند.

فروش نهال در همدان

خرید و فروش نهال های گردو در این شهر تاریخی و قدیمی با وجود زیاد بودن باغات گردو که هم در خود شهر و شهرستان های اطراف آن می باشد بسیار کار سخت و دشواری است و همچنین دست بالای دست بسیار می باشد. کشاورزان و باغداران ابتدا باید قبل از خرید نهال در این رابطه تحقیق کنند و بعد از تحقیقات لازم می بایست به معتبر ترین و بزرگ ترین نهالستان های شهر همدان که هم معروف بوده و هم دارای مجوز رسمی می باشند مراجعه کنند و با خیال راحت و آسوده اقدام به خرید مورد نظر نهال گردو خود کنند. معروف ترین و بزرگ ترین نهالستان های این شهر آن دسته از نهالستان هایی هستند که تمامی نهال های آن ها دارای شناسنامه نهال و نهال ها دارای مجوز های رسمی و گواهی سلامت و بهداشت از طرف سازمان جهاد کشاورزی همدان نیز می باشند. پس بهترین کار این است که در هنگام احداث باغ گردو به دنبال این گونه نهالستان ها برای خرید انواع نهال گردو مناسب همدان بروید و از آن ها خرید عمده و جزئی خود را انجام داده و سود مورد انتظار خود را بدست آورید.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

نهال گردو مناسب همدان

از میان ۶۰ گونه گردو آن دسته از نهال هایی مناسب هستند که با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی شهر سردسیر همدان سازگار بوده و به خوبی رشد خواهند کرد به طور مثال گردو های مناسب نقاط گرمسیری اصلا نمی توانند شرایط و آب و هوای این شهر را تحمل کنند و در نتیجه محصول هم نمی توانند تولید کنند چه برسه به تولید انبوه و محصول با کیفیت. پس بهتر است این فاکتور ها را برای کاشت نهال گردو به درستی رعایت کرده و به صورت اصولی در این باره برخورد کنید.
انواع نهال گردو در همدان

حال نوبت آن رسیده که به معرفی انواع نهال های گردو مناسب درهمدان که نسبت به آب و هوا، موقعیت جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و خاک این شهر از خود سازگاری نشان می دهند بپردازیم و برای کاشت به سراغ این نهال ها رفته و باغات خود را از محصول مرغوب و با کیفیت آباد کنیم.

 • نهال گردو ژنوتیپ تیپ ۷ و تیپ ۹ سردسیری

  این رقم همان طور که از اسمش پیداست مناسب آب و هوای سرد و کوهستانی بوده و به خوبی می تواند رشد کند در این شرایط سرد. این رقم دیر گل بوده اما تولید در رقم بسیار بالا را دارد و به طور میانگین ۸ الی ۱۰ تن گردو در هکتار تولید می کند. مناسب کاشت در تمام ارتفاعات از سطح دریاها می باشد و معمولا از همان سال اول کاشت شروع به تولید انبوه محصول خود می کند. شکل این گردو بیضی کشیده و تخم مرغی شکل است و عمر مفید آن نیز بیش از ۱۰۰ سال می باشد.

 • نهال گردو فرنور

   

  این نوع نهال گردو یک رقم فرانسوی به شمار می رود و از نوع ارقام دیرگل می باشد. آب و هوای مناسب برای کاشت این نهال معتدل و هم سردسیر بوده. گردو فرنور معمولا سال اول کاشت شروع به باردهی می کند و قادر می باشد حدود ۴ الی ۴.۵ تن محصول در هکتار تولید کند. ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت برای این نهال در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر می باشد و بهترین فاصله برای کاشت این نهال ۶ در ۶ متر مربع خواهد بود که نهال قادر است به خوبی در این فاصله مناسب کاشت رشد کند و محصول درجه یک و با کیفیت همراه با راندمان بالا ارائه کند.

 • نهال گردو کاغذی

   

  : این رقم گردو بسیار پر طرفدار بوده و نیازی به گردو شکن نیست و به راحتی با دست قابل شکستن است زیرا پوسته آن نازک بوده و بعد از شکسته شدن مغز آن جدا می شود. این گردو معمولا در سال های اول کاشت کمتر اما بعد از آن قادر به تولید ۳ تن گردو در هکتار خواهد بود. همچنین این نهال مناسب کاشت در آب و هوای سرد و کوهستانی می باشد.

 • نهال گردو فرانکت

   

  این رقم گردو فرانسوی بوده است. دارای مقاومت بسیار بالا در برابر سرما و گرما شدید است. ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کاشت این نهال بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متر می باشد و قادر به تولید ۳ تن محصول در هکتار می باشد. این گردو تخم مرغی شکل است و پوسته چوبی آن نازک و شکننده است و این میوه درصد چربی بالای دارد. عمر مفید و اقتصادی برای این نهال نیز در حدود ۸۰ سال نیز می باشد که زمان خوبی برای کشاورزان و باغداران خواهد بود.

 • نهال گردو یالووا ترکیه

   

  کشور سازنده این نهال ترکیه می باشد مناسب کاشت در آب و هوای سرد بوده و تحمل سرمایی بالایی نیز دارد. گردویی درشت بوده و بیشتر درصد آن را مغز آن تشکیل می دهد. عمر مفید و اقتصادی این نهال بیش از ۱۵۰ سال بوده بسیار طرفدار داشته و در اکثر باغات کشور دیده و کاشته می شود. ارتفاع مناسب کاشت این نهال بین ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بوده و قادر به تولید ۳ تن محصول در هکتار می باشد و این مقدار رفته رفته تا سن بلوغ افزایش می یابد. این گردو کروی و گرد بوده و دارای پوسته ای نازک و شکننده می باشد مغز این گردو بسیار چرب بوده و بیشتر برای مصرف آجیل و خورشت و انواع دسر ها قابل استفاده می باشد. در کل رقم مناسبی بوده و سود زیادی دارد.

قیمت نهال گردو در همدان

یکی از اصول مهم در خرید نهال گردو قیمت آن نیز می باشد که هر چقدر قیمت مناسب تر و کیفیت بالا تر باشد در نتیجه سود دهی نیز بالا تر است. نهالستان های ما با نیم قرن تجربه در زمینه فروش نهال های گردو می توانند گزینه خوبی برای خرید شما باشند زیرا هم قیمت هایشان مناسب تر از جاهای دیگر است و هم تمامی نهال های آن ها دارای مهر تایید از سازمان جهاد کشاورزی شهر همدان نیز می باشند. پس بهترین راه گرفتن مشورت و خرید از مراکز معتبری همچون نهالستان های ما نیز خواهد بود.

بهترین نهال گردو همدان

مناسب ترین و بهترین نهال گردو آن نهالی است که هم قیمتش مناسب باشد و هم سالم بوده و هم عاری از آفات و بیماری ها باشد و هم می تواند علاوه بر سازگاری محصولاتی با راندمان بالا تولید کند که همه ی این عوامل مهم بوده و به نفع باغدار و کشاورزان است. کشاورزی که تمامی اصول و فاکتور ها را رعایت کرده و با مشورت و تحقیقات کامل درباره نهال اقدام به خرید و احداث باغ و زمین های خود کند و همچنین بتواند با مقدار اندکی هزینه پول و سرمایه خود را ۲ برابر یا چندین برابر کند، برد کرده است.

نهالستان گردو در همدان

همان گونه که گفته شد با زیادی تعداد و تنوع گونه های درخت گردو در شهر کوچک همدان نهالستان های گردو نیز بسیار زیاد و به صورت پراکنده نیز می باشد اما از بین آن ها، آن نهالستان های مورد قبول و مناسب واقع خواهند شد که دارای نهال های با کیفیت و مرغوب بوده و تمامی نهال های موجود در نهالستان های آن ها دارای شناسنامه و گواهی بهداشت و سلامت از جهاد کشاورزی همدان نیز می باشند یعنی کلا هیچ یک از نهال ها آسیب دیده و آفت زده نمی باشند و همگی کاملا سالم هستند. جالب است بدانید نهالستان های معتبر و بزرگ ما تمام این شرایط را داشته و همه جانبه برای ارائه ارقام گوناگون گردو مناسب در این شهر در خدمت شما هستند پس چه بهتر است که خرید نهال های خود را از نهالستان های معتبر و رسمی ما در شهر همدان انجام داده و به نتیجه مطلوب و مورد انتظار خود رسیده و سود بالایی را از این راه به دست آورید و یا حتی وارد تجارت های بزرگ تر و خارجه شوید.

نتیجه گیری

و در آخر و نتیجه ای که شما می توانید از این مقاله  درباره نهال گردو در همدان بگیرید این است که قبل از احداث زمین های  گردو خود باید با ارقام مناسب گردو که با شرایط اقلیمی آن شهر به خوبی سازگار هستند آشنا شده و انتخاب درست را همراه با مشورت با مشاوران با تجربه در این رابطه انجام داده و بعد اقدام به خرید نهال های خود کنید. شما باید گونه گردویی را هم که انتخاب می کنید وابسته به فاکتور هایی که توضیح داده ایم باشد مثلا آب و هوای موجود در آن شهر، خاک مناسب کاشت، موقعیت جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و … بوده که این فاکتو ها در بازدهی محصول گردو شما بسیار موثر و مفید می باشد. در انتخاب نهال گردو خود دقت کافی را داشته باشید و اصلا ریسک نکنید زیرا باعث ضرر و زیان بسیار زیاد و جبران ناپذیر نیز می شود.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر همدان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در همدان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال