خرید نهال گردو در میرجاوه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار میرجاوه

شهر میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان در جنوب کشور ایران قرار گرفته و تنها ۷۵ کیلومتر از شهر زاهدان فاصله دارد؛ طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده در این شهر ۱۳۵۹۰ نفر زندگی کرده و شغل اصلی آنها کشاورزی و باغداری است، ۳ منطقه متفاوت در شهر میرجاوه وجود دارد، همین امر باعث شده تا انواع میوه‌های سردسیری مانند نهال سیب، آلو، گیلاس، به در کنار میوه‌هایی مانند خرما در این شهر تولید و روانه بازار شوند؛ شهر میرجاوه یک شهر وسیع بوده و مساحت آن بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر مربع هست؛ مختصات جغرافیایی این شهر بر روی نقشه ایران ۲۹٫۰۲۵۸° شمالی و ۶۱٫۴۵۶۱° شرقی درج شده است، برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی میرجاوه و خرید نهال گردو در میرجاوه همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی میرجاوه

مهمترین شرایط اقلیمی میرجاوه که کشاورزان برای خرید نهال گردو در میرجاوه باید به آن توجه داشته باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع شهر میرجاوه از سطح دریا برابر با ۸۳۸ متر است.
 • میانگین دمای سالانه در مناطق مختلف این شهر متفاوت بوده ولی در بازه دمای ۲۰ تا ۴۲ درجه سانتیگراد گزارش داده‌اند.
 • میزان بارش باران در طول سال کمتر از ۱۵۰ میلیمتر است.
 • روزهای یخبندان سالانه در شهر میرجاوه ۴۰ روز بوده و از اواسط دی ماه آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در میرجاوه

میرجاوه یکی از شهرهای قدمت دار استان سیستان و بلوچستان است، اقلیم متنوع این شهر باعث شده تا کشاورزان این منطقه از دیرباز به احداث باغ گردو در میرجاوه روی آورده و به کسب درآمد مناسبی برسند؛ تاریخچه باغات گردو در میرجاوه به چندین صد سال پیش می‌رسد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در میرجاوه

برای احداث باغ گردو در میرجاوه کشاورزان باید منطقه خود را مشخص کنند؛ معمولا در بخش ریگ ملک و مرکزی تنها می‌توان زمین‌های زراعی برای کاشت انواع غلات از جمله گندم جو و نخلستان‌های وسیع را مشاهده کرد؛ شرایط احداث باغ مدرن در این مناطق کاملاً متفاوت است چون بافت خاک نیز به خاطر گرما و و خشکی هوا سفت‌تر بوده و کشاورزان باید خاک ورزی بیشتری انجام دهند. ولی در بخش لادیز شما می‌توانید انواع باغات شلیل هلو زردآلو آلو سیب انگور را مشاهده کنید؛ این منطقه کوهستانی بوده و برای احداث باغ گردو در این منطقه نیز کشاورزان باید موارد خاصی را رعایت کنند که مهم‌ترین آن توجه به شیب زمین و جلوگیری از یخ زدگی شکوفه درختان در فروردین ماه است.

 

آیا کاشت نهال گردو در میرجاوه حالت اقتصادی دارد؟

گردو یک محصول با قیمت بالا است؛ قیمت گردو به علت خصوصیات غذایی و مقاومت در برابر شرایط سخت آب و هوایی اغلب بالا بوده و تولید آن می‌تواند به سود خوبی منجر شود؛ چون اکوسیستم شهر میرجاوه متنوع بوده و کشاورزان می‌توانند بدون کوچک‌ترین چالش و تداخلی باغات گردو را به صورت حرفه‌ای و مدرن در این شهر راه‌اندازی کنند؛ مسلماً کاشت نهال گردو در میرجاوه اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در میرجاوه

همانطور که اشاره کردیم شهر میرجاوه دارای سه منطقه متفاوت است؛ منطقه ریگ ملک و مرکزی به عنوان یک منطقه دشتی بوده و اکوسیستم آنجا گرمسیری است، ولی منطقه لادیز بخش کوهستانی شهر میرجاوه بوده دارای آب و هوای یکنواخت‌تری است؛ پس به هنگام خرید نهال گردو در میرجاوه حتماً به این مورد توجه کرده و مختصات باغ گردو را به دست آورده و بر اساس آن نهال گردو را انتخاب کنید؛ برای مناطق مرکزی و ریگ ملک نهال گردو گرمسیری و برای منطقه لادیز نهال گردو سردسیری توصیه می‌شود.

فروش نهال گردو در میرجاوه

برای فروش نهال گردو در میرجاوه نهال‌های گرمسیری و نهال‌های سردسیری پیشنهاد داده می‌شود، این کشاورزان هستند که با توجه به منطقه خود انتخاب می‌کنند کدام نهال سازگار خواهد بود.

نهال گردو مناسب میرجاوه

از ویژگی نهال گردو مناسب میرجاوه که کیفیت بالایی داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ریشه سالم و قوی
 2. ساقه سالم و بدون آسیب
 3. برگ‌های سبز و بدون علائم بیماری یا آفت
 4. ساقه و برگ‌های خوب توسعه یافته
 5. سن ۲ الی ۳ ساله
 6. داشتن شاخه‌های فرعی برای رشد بهتر
 7. عدم وجود علائم خشکی یا زنگ زدگی در برگها یا ساقه‌ها

انواع نهال گردو در میرجاوه

از انواع نهال گردو در میرجاوه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ نهال پایه کوتاه بوده فاصله کاشت آن تنها ۴ متر است بنابراین در یک هکتار زمین ۶۵۰ اصل نهال گردو ژنوتیپ جای می‌گیرد؛ رسیدگی به آن راحت بوده جزو درختان دیرگل و سردسیری محسوب می‌شود محدودیت ارتفاعی ندارد.
 • نهال گردو پکان نهال گردو گرمسیری آمریکایی بوده، برای مناطق دشتی شهر میرجاوه مناسب و سازگار است، می‌تواند تا دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کرده، پایه بلند است، ارتفاع آن تا ۳۰ متر می‌رسد و فاصله کاشت آن ۱۲ متر است، میزان باردهی آن در یک هکتار ۴ تن گردو پکان است.
 • نهال گردو فرنور پیوندی
 • نهال گردو تویسرکان
 • نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی
 • نهال گردو لارا

قیمت نهال گردو در میرجاوه

برای آشنایی با قیمت نهال گردو در میرجاوه وارد لینک زیر شوید تا انواع نهال‌ها و شرایط رشد آنها را مطالعه کرده و و اطلاعات دقیق‌تری در مورد اصالت و میزان باردهی آن داشته باشید:

بهترین نهال میرجاوه

بهترین نهال گردو در میرجاوه برای منطقه لادیز نهال گردو ژنوتیپ کانادایی تیپ ۹ است و یک نهال سردسیری بوده؛ بهترین نهال گردو برای بخش مرکزی نهالی گردو پیکان آمریکایی است که یک نهال گرمسیری است.

نهالستان گردو در میرجاوه

با توجه به اکوسیستم مناسب و ایده‌آل شهر میرجاوه مهندسین نهالستان برای فروش نهال در این منطقه اطلاعات کاملی از شرایط نگهداری و آبیاری باغات میوه در این منطقه دریافت کرده، سپس نهال‌های سازگار با این منطقه را به کشاورزان پیشنهاد می‌دهند که محصولات آنها جزو برندهای صادراتی باشد.

کلام آخر

البته احداث باغ گردو یکی از پروژه‌های صنایع کشاورزی و باغداری در شهر میرجاوه محسوب می‌شود، کشاورزان این منطقه حق انتخاب بیشتری داشته و می‌توانند انواع باغات میوه را در اراضی خود راه‌اندازی کنند، برای شناختن نهال‌های سازگار با این منطقه به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و صفحه خرید نهال میوه در میرجاوه را جستجو کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب میرجاوه و خرید نهال در میرجاوه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال