خرید نهال گردو در زاهدان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر زاهدان

با توجه به اینکه مهمترین هدف از کشاورزی تامین نیازهای خوراکی و رسیدن به یک در آمد قابل توجه می باشد. به خاطر همین باید به طراحی اقلیمی یک شهر توجه کافی کرد. توجه به اقلیم و آب و هوای هر شب باعث می شود تا کشاورزان نسبت به تغییرات جوی خود را آماده سازی کرده و از درختان و باغ خود نگهداری و مراقبت  کنند.

همچنین آشنایی با جو و آب و هوایی یک شهر مخصوصاً در شهر زاهدان سبب پیش بینی نکات مهم در باغداری شده، همین امر در جهت بالا بردن باردهی و محصولات کشاورزان تاثیر گذار است. آنها سعی کردند باغ هایی در این شهر احداث کنند که کاملاً سازگار و هماهنگ با شرایط آب و هوایی شهر زاهدان باشد.

البته آب و هوای یک منطقه یکی از مهمترین شاخص ها آسایش و یا عدم آسایش باغدار تلقی می‌ شود، ولی شاخص های دیگری نیز وجود دارد، مانند بافت خاک و میزان بارش ها که در قسمت های بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

باغدارانی که می‌ توانند اقدام به سرمایه‌ گذاری در شهر زاهدان کنند، باید بدانند تنها در ماه های آذر بهمن و اسفند شرایط آب و هوایی سرد می باشد.

ما بقی ماه های سال در این شهر به صورت معتدل و سه ماه تابستان نیز گرمای طاقت فرسای دارد. بنابراین نهال های کشت شده در این منطقه باید مقاومت فیزیکی بالایی داشته باشد. با تمام تفاسیر گفته شده به این نکته توجه داشته باشید شهر زاهدان به عنوان یک منطقه شناخته نشده با پتانسیل بالا است که جهت کشت باغ های گردو و بادام مناسب و اقتصادی می باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر زاهدان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در زاهدان مراجعه کنید.

نمایش محصولات


شرایط اقلیمی زاهدان

در این قسمت از مقاله می خواهیم شرایط اقلیمی زاهدان را از چند جنبه مورد بررسی قرار دهیم:

جالب است بدانیم که شرایط اقلیمی زاهدان بسیار متفاوت تر از استان‌ های دیگر است. به طوری که شما اطلاعات اقلیمی آن را به دست بیاورید، خواهید دید در این شهر بیشتر از نه ماه از سال دمای هوا بالاتر از ۲۵ درجه داشته و تنها چهار ماه از سال هوا خنک می باشد. البته منظور از خنک بودن دمای هوای پایین تر از شش درجه می باشد. تقریبا می توان گفت که در زاهدان خیلی کم اتفاق می‌افتد دمای هوا پایین تر از منفی ده درجه تنزل پیدا کند.اطلاعات و هواشناسی نشان داده است که در سال ۹۷ بیشترین دمای زاهدان به ۴۲ درجه رسیده است که نشان از گرما و خشکی بیش از حد این شهر می باشد.

یکی از مهمترین عواملی که بر روی صنعت کشاورزی هر شهر تاثیر می گذارد میزان رطوبت آن شهر می باشد. میزان مشخص رطوبت تاثیرات مثبت و منفی بر روی کشاورزی یک شهر دارد. مطالعات انجام شده بر روی شهر زاهدان نشان می دهد تنها چهار ماه از سال رطوبت نسبی ذاهدان مناسب است. این میزان از رطوبت در ماه اسفند افزایش و در ماه تیر به کمترین مقدار خود می رسد که تقریبا ۱۴ درصد می باشد.

متاسفانه یکی از بدترین مشکلاتی که کشاورزان شهر زاهدان را تحت تاثیر قرار داده است میزان بارش سالانه است. تنها در سه الی چهار ماه میزان بارش در شهر زاهدان افزایش پیدا می کند در حالی که به خاطر خسکسالی این میزان نیز کاهش چشمگیری داشته است. به همین علت ذخایر آب پشت سد ها و همچنین سفره های زیرزمینی بسیار کم بوده و کشاورزان را مجبور می‌ کند تا محصولاتی را کشت کند که به آب کمتری احتیاج داشته باشد.

از دیگر گزینه ها که برای تعیین کردن نوع گردو تاثیر گذار است، تشخیص ارتفاع باغ از سطح دریا می باشد. اطلاعات و آمار مربوطه نشان می دهد ارتفاع از سطح دریا در باغات و زمین های زراعی شهر زاهدان 1350 متر است.

تاریخچه باغات گردو در زاهدان

با توجه به شرایط ویژه آب و هوایی شهر زاهدان کشاورزانی که نتوانستند به خاطر برخی از موارد اقدام به احداث باغات میوه در این شهر کنند، تصمیم گرفتند به احداث باغ گردو و بادام در شهر زاهدان بپردازند که بهترین درآمد را به همراه داشت. از این رو تاریخچه باغات گردو در زاهدان به سال های قبل انقلاب باز می گردد. ولی بعد از انقلاب وقتی که میزان درآمد این محصولات افزایش چشمگیری پیدا کرد. بیشتر مسئولین جهت رونق سازی استان اقدام به کمک و حمایت از کشاورزان کردند. حمایت و پشتیبانی دولت جهت راه اندازی باغ گردو باعث شده تا اشتیاق به کشاورزان را برای احداث باغ گردو افزایش دهد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زاهدان

یک باغدار زاهدانی در رابطه با احداث باغ گردو در زاهدان باید مدیریت خاصی در این زمینه داشته باشد. چون بدون اطلاعات و کسب آگاهی های لازم در مورد کشاورزی نوین نمی توانید در شهری که کم آبی و خشکسالی وجود دارد یک باغ گردوی کاملا اقتصادی را احداث کند. شما برای احداث باغ گردو در زاهدان به اطلاعات زیر نیاز دارید:

 • آبیاری در شهر زاهدان

با توجه به میزان بارندگی سالانه شهر زاهدان که پایین می باشد، معمولاً کاشت نهال گردو در این شهر به صورت آبیاری منظم داشته باشد. چون درخت گردو در برابر بیماری ها از خود مقاومت نشان می دهد ولی نسبت به آبیاری کاملاً حساس می باشد بهترین گزینه برای آبیاری مناسب با آبیاری قطره ای است.

 • نور خورشید

درست است که درختان گردو باید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد تا بتواند عمل فتوسنتز را به راحتی انجام دهد. ولی دقت داشته باشید که گاهی خشکی حاصل از تابش نور شدید خورشید مخصوصا در فصل تابستان باعث بیماری درخت گردو و آفت زدگی آن می شود. از اینرو کشاورز باید به این نکته توجه کافی داشته و کارهای پیشگیرانه انجام دهد.

 • اختلاف دمای شب و روز در زاهدان

جالب است بدانیم بازه دمایی در شهر زاهدان از منفی ۱۲ درجه تا مثبت ۴۲ درجه می باشد. یعنی اختلافی که بین شب و روز این شهر وجود دارد، کاملا متفاوت و محسوس می باشد. نه تنها درخت گردو و دیگر درختان میوه کاشته شده در این شهر باید بتوانند این اختلاف دما را تحمل کرده و خود را با آن سازگار کنند تا در فصل بهار به هنگام شکوفه ریزی دچار شوک های آب و هوایی نشوند.

 

 • الگوی کاشت باغ گردو در زاهدان

فاصله بین دو درخت گردو در این شهر بسیار مهم می باشد، البته فاصله بین درختان و الگوی کشت باغ گردو در زاهدان با توجه به ارقام نهال های خریداری شده تعیین می شود. برای درختان پایه بلند و درختان پاکوتاه الگوی کاشت نیز متفاوت می‌ باشد. ولی بهترین گزینه برای آنها الگوی مربعی و مستطیلی است.

 • خاک کشت گردو

از دیگر مواردی که یک کشاورز به هنگام کاشت درخت گردو و احداث باغ گردو در شهر زاهدان باید به آن دقت داشته باشد، میزان شوری و نمک خاک است، گزینه ای که بیشتر به چشم می خورد. بهترین خاک برای کشت درخت گردو خاک با زهکشی بالا با نام خاک لینو رسی و شنی شناخته شده است.

آیا کاشت نهال گردو در زاهدان حالت اقتصادی دارد؟

اگر بخواهیم به این سوال جواب دهیم بهتر است به صورت عمومی جواب آن را بدهیم تا کشاورزان و باغداران شهر دیگر نیز با مطالعه آن بتوانند جواب سوال خود را داده و به هدف برسند، آیا کاشت نهال گردو حالت اقتصادی دارد یا نه ؟ طبق آمار بررسی شده در کشور ما نشان می دهد ما جز تولید کنندگان برتر این محصول هستیم. یعنی تمامی کشاورزان که به تولید و احداث باغ گردو و پرداخته اند توانسته بهترین کیفیت را تولید و به بازار عرضه کنند.

پس پتانسیل شهر زاهدان و دیگر شهرهای کشور برای تولید گردوی با کیفیت بسیار بالا می باشد به خاطر همین احداث باغ گردو جزو یک شغل اقتصادی محسوب شده که درآمد بالایی دارد. اگر شما به عنوان یک کشاورز بتوانید محصولات خود را با یک شرایط ویژه در بازار به فروش برسانید، جزو فعالان موفق در این زمینه خواهید بود.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال گردو در زاهدان

باغداران عزیز در شهر زاهدان برای خرید نهال گردو می توانند به سایت برتر نهال مراجعه کرده، نهال با کیفیت که دارای باردهی بالا باشد، همچنین سیستم دفاعی بالایی در برابر انواع بیماری ها را داشته باشد با ضمانت کیفیت و ضمانت قیمت از سایت خریداری کنند.

فروش نهال گردو در زاهدان

مطمئنه در شهر زاهدان نهالستان های معتبر و شناخته شده اقدام به فروش نهال گردو در زاهدان کرده‌اند که یکی از آنها نهال فروشی آنلاین برتر نهال می باشد ویژگی نهال های فروخته شده در این سایت عبارتند از:

 • تنوع بالا در انتخاب ارقام نهال گردو برای مناطق مختلف
 • قیمت مناسب و تضمین شده
 • تولید نهال گردوی اصلاح شده و ژنتیک توسط خود نهالستان
 • داشتن شناسه و لیبل تمامی نهادها
 • داشتن گارانتی دوساله نهال ها
 • تمامی مراحل تولید نهال زیر نظر ارگان مربوطه یعنی جهاد کشاورزی و مرکز گیاه پزشکی معتبر می باشد.
 • تمامی مراحل تولید نهاد کاملا اصولی استاندارد و آخرین دستاوردهای علمی گیاه پزشکی است.

نهال گردو مناسب زاهدان

مهمترین گزینه که در شناخت نهال گردوی مناسب زاهدان باید در نظر بگیریم این است که به هنگام خرید نهال گردو چند نکته را رعایت کنید:

 • از آنجایی که زاهدان جزو مناطق گرمسیری محسوب می شود نهال خریداری شده باید مشخصات و ویژگی گرمسیری داشته باشد.
 • بیشترین تهدید در نواحی گرمسیری معمولاً حمله آفت ها می باشد، نهال های خریداری شده در مقابل انواع آفت ها باید مقاومت بالایی داشته باشد.
 • مسئله کم آبی و خشکسالی نیز در این منطقه بر کسی پوشیده نیست. پس نهال گردوی مناسب زاهدان معمولاً نهال های دیمی محسوب می شود.
 • بهترین نهال جهت کاشت در زاهدان نهالی است که آستانه تحمل دمای بالا و دمای پایین آن خیلی زیاد باشد. معمولا از منفی ده درجه تا مثبت سی درجه را تحمل کند.
 • نهال های زود گل بهترین گزینه برای کاشت در استان زاهدان می باشد.

انواع نهال گردو در زاهدان

همانطور که در مورد آب و هوای زاهدان قبلا صحبت کردیم، گفتیم در بیشترین ساعات آب و هوای آن گرم و خشک می باشد، بنابراین هرگونه نهال کاشته می شود باید دارای مقاومت خیلی بالایی در برابر خشکی و کم آبی داشته باشد. مهم ترین ویژگی که مخصوصا در فصل سرما ما آن را مشاهده می کنیم، اختلاف دمای بین شب و روز این شهر است.  با توجه به موارد بالا بهترین نژاد برای کاشت در راه آن عبارتند از:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

این نهال با مقاومت بالایی که در برابر خشکسالی و کم آبی از خود نشان می دهد بسیار محبوب کشاورزان قرار گرفته است. دیگر ویژگی هایی که می شود به آن اشاره کرد تحمل گرما تا ۴۵ درجه را به راحتی تحمل می کند و تحمل سرما با دمای منفی ۳۰ درجه باعث شده است، بهترین گزینه برای کاشت در مناطقی مانند زاهدان باشد. این نهال به صورت اصلاح شده و تضمین کیفیت به بازار عرضه می شود. علاوه بر مقاومت بالا می توان به رشد سریع آن، زود بازده بودن و پربار بودن آن اشاره کرد. به طور معمول در هر هکتار بین ۸ الی ۱۰  تن گردو خشک تولید می کند. از مهمترین ویژگی هایی که باعث شده است که یک نهال پرطرفدار در شهر زاهدان تبدیل شود، این است که لازم نیست به هنگام کاشت به ارتفاع سطح زمین دقت کنید. چون در هر اتفاقی می توان آن را کاشت.

 • نهال گردوی فرنور

نهال گردوی فرنور که بر پایه پیوندی می باشد جزو نهال های وارداتی است که به خاطر شرایط متفاوت آن جهت کاشت در شهر زاهدان بهترین گزینه تلقی می شود. از جمله این ویژگی ها می‌توان به باردهی بالای نهال گردوی فرنور اشاره کرد که معمولاً در هکتار ۴ تن گردوی خشک تولید می کند. بهترین ارتفاع برای کاشت آن تا ۲۵۰۰ متر از سطح ارتفاع دریا می باشد، نشانگر این است که هم در مناطق کوهستانی و هم در دشت هایی مانند زاهدان قابل کشت است. یعنی جزو معدود نهال هایی هست که هم در مناطق گرمسیری و مناطق سردسیری قابل کشت می باشد. چون آستانه تحمل گرمایی آن تا ۴۰ درجه و تحمل سرمای منفی ۳۰ را دارد. طول عمر مفید و اقتصادی آن به صفر رسیده و در برابر آفات و بیماری ها سیستم دفاعی قوی دارد، گردو فرنور برای ارتفاعاتی از زاهدانه که بالای ۱۵۰۰ متر باشد جوابگو خواهد بود.

 • نهال گردوی تویسرکان

یکی از نهاد های پایه بلند بومی کشور ایران می باشد بهار گی در تویسرکان نام دارد. قد آن تا ارتفاع ۲۰ متر می رسد پس به هنگام کاشت آن باید به فاصله بین درختان دقت کنید. بین ۱۰ تا ۱۲ متر باید فاصله استاندارد رعایت شود. در هر ارتفاعی می توان آن را کشت کرد. اگر کشاورز بتواند مراقبت مطلوبی از این نهال گردو داشته باشد گاهی ۳ تن محصول در هکتار برای کشاورزی تولید می کند. عمر اقتصادی آن پایین تر از درختان گردوی دیگر است که معمولاً بالای صد سال می رسد. مقاومت بالا در برابر انواع بیماری ها دارد و کشاورز برای نگهداری و محافظت از آن در طول سال احتیاج به صرف هزینه جهت خرید سموم‌ و آفت کش ندارد. سازگاری آن با اختلاف دمای شب و روز در زاهدان باعث شده تا باغداران زاهدانی آن را به عنوان یک نهال برتر انتخاب کنند.

 • نهال گردو پکان آمریکایی

تحمل سرمایی و گرمایی نهال گردو پکان باعث معروف شدن این نهال در شهر زاهدان سده است، چون اختلاف دما بین فصل تابستان و زمستان همچنین بین شب و روز زیاد به چشم می خورد. طول عمر درخت گردوی خشک ۵۰ سال و تناژ تولید گردو ۳ تن در هکتار است. از ویژگی های مهم محصول تولید شده نهال پکان پرچرب بوده و مغز آن سفید و ترد می باشد. بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردوی پکان تا ارتفاع ۱۵۰۰ متر از دریا می باشد. در دمای بالای ۵۰ درجه شرایط رشد را دارداست، شما می‌توانید این نهال را در هر منطقه ای به راحتی کشت کنید. مقاومت بالایی در برابر کم آبی داشته ولی ریتم آبیاری آن با توجه به منطقه کاشت کاملا رعایت شود.

 • نهال گردوی اسرائیلی

نهال گردوی اسرائیلی ۳ تن در هکتار باردهی دارد و طول عمر اقتصادی آن ۸۰ سال می باشد. مانند نهال های دیگر تا ارتفاع ۲۰۰۰ متر قابل کشت بوده و به راحتی خود را با محیط اطراف آن سازگاری می کند. درصد بالای گردو های تولید شده در این نهال کاملا با کیفیت و وزن هر گردو تا ۱۵ گرم نیز می رسد.

 • نهال گردوی چندلر

نهال گردوی چندلر مختص کاشت در مناطق گرمسیری و مناطق معتدل می‌ باشد. چون تحمل دمای بالای ۴۰ درجه و دمای منفی ۲۰ درجه را دارد، پس اختلاف دمایی شب و روز زاهدان را به راحتی تحمل می کند. این نهال تا ارتفاع ۱۵۰۰ متر قابل کشت است. جزو نهال های پایه کوتاه محسوب می‌ شود، چون ارتفاع آن به هنگام رشد کامل نهایتا ۵ متر می رسد. میزان باردهی بالایی داشته و معمولا بالاتر از چهار تن در هر هکتار گردوی خشک تولید می کند. همانند بیشترین نهال های گردو حداقل صد سال طول عمر اقتصادی داشته به خاطر سازگار بودن مورد توجه کشاورزان زاهدانی در را گرفته است. از دیگر ویژگی‌ های مهم این نهال سنگین وزن بودن میوه می باشد، معمولا ۱۵ گرم وزن دارد. آمار نشان داده است که در بین باغداران زاهدانی انتخاب نهال چندلر به عنوان یک نهال اقتصادی شناخته شده می باشد.

قیمت نهال گردو در زاهدان

البته تعیین قیمت نهال گردو برای هر باغداری مهم می باشد. فرقی نمی کند در کدام شهر این باغدار بخواهد نهال گردوی خود را احداث کند. ولی قیمت مناسب در عین حال با کیفیت بودن نهال گردو باعث می‌ شود تا باغدار و کشاورز از لحاظ مالی تحت فشار قرار نگیرد. بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور برای راحتی کار کشاورزان، تحت شرایط ویژه‌ای نهال های اصلاح شده و ژنتیک به خود را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت عالی همچنین ضمانت ۲ ساله در اختیار باغداران عزیز قرار می دهد. از این رو کشاورزان زاهدانی می توانند به راحتی به سایت معتبر ترین نهالستان مراجعه کرده و و آن و خریداری کنند. مسئولین این نهالستان خود را موظف می دانند تا نهال گردوی خریداری شده توسط کشاورز را با بسته بندی مطمئن و استاندارد در اسرع وقت به دست خریدار برسانند.

بهترین نهال گردو

از آنجایی که شرایط آب و هوایی شهر زاهدان متفاوت می‌ باشد، بنابراین بهترین نهال گردو در این شهر با توجه به منطقه دقیق کاشت آن مشخص می شود. ما در قسمت بالا سعی کردیم چند نژاد برتر نهال گردو را برای شما معرفی کنیم که کاملاً با این شرایط سازگار است. ولی در کل می توان گفت بهترین نهال گردو در شهر زاهدان نهالی است که بتواند آب و هوای گرم این شهر را تحمل کرده و نسبت به کم آبی و حمله آفت ها از خود مقاومت بالایی نشان دهد. به این نوع نهال ها نهال گرمسیری می گویند. از دیگر ویژگی‌ های بهترین نهال گردو در زاهدان می توان نهال هایی که باردهی بالا و اقتصادی برای باغداری به همراه داشته باشد، اشاره کرد.

نهالستان گردو در زاهدان

با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی شهر زاهدان یکی از مهمترین دغدغه ها و چالش های کشاورزان این شهر خرید نهال از نهالستان های معتبر و شناخته شده می باشد. بیشتر کشاورزان قادر نیستند وقت و انرژی خود را صرف خرید نهال کنند. چون برای خرید حضوری حداقل به ۵ یا۶ نهالستان مراجعه کند که بتواند این محصول را با شرایط ویژه و سازگار با محیط تهیه کند.

علاوه بر آن باید دقت داشته باشد که نهالستان تمامی مجوزهای رسمی و معتبر برای تولید و فروش نهال های گردوی درجه یک و با کیفیت را داشته باشد. باید قبول کنیم دوران خرید حضوری دیگر به پایان رسیده است، با توجه به پیشرفت علم مجازی و اینترنتی بهتر است کشاورزان نیز خود را با این علم وقف دادن و اقدام به خرید حضوری از نهال فروشی های آنلاین داشته باشند.

بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور جهت رفاه حال کشاورزان و باغداران زاهدانی، بزرگترین سایت اینترنتی فروش غیر حضوری نهال گردو و دیگر نهال میوه را در این شهر راه اندازی کرده است. سایت برتر نهال به فروش نهال های اصلاح شده و با کیفیت پرداخته، تمامی نهال های عرضه شده در این سایت همگی دارای ضمانت سلامت و کیفیت می باشد، بخاطر همین با گارانتی دو ساله به فروش می رسد. همچنین شما می توانید از مشاوره و راهنمایی های آنلاین متخصصین این موسسه استفاده کنید.

کلام آخر

شهر زاهدان به عنوان مرکز استان زاهدان دارای شرایط اقلیمی ویژه می باشد که در آن باغداران برای رونق پیدا کردن شرایط اقتصادی اقدام به احداث باغ گردو کرده‌ است. مهمترین گزینه ای که باعث موفقیت باغداران زاهدانی شده،مرزی بودن این استان است. استان زاهدان مرز مشترک با دو کشور افغانستان و پاکستان داشته و به خاطر این موضوع توانسته است به عنوان دروازه ورودی و خروجی کالا های وارداتی و صادراتی نقش مهمی را ایفا کند.

کشاورزان با تولید گردو با کیفیت و صادرات آن از طریق مرزهای افغانستان و پاکستان به سمت بازارهای اروپایی می توانند، به سوددهی کلان و میلیونی برسند. به خاطر همین است که این منطقه به عنوان منطقه اقتصادی و سیاسی در کشور می شناسند. از ویژگی های شهر زاهدان می توان به کمبود آب و همچنین اختلاف بین دمای شب و روز اشاره کرد. در عوض شرایط و خاک حاصلخیزی آن باعث شده تا شما با ورود به شهر زاهدان با انواع باغ ها و زمین های زراعی که به زراعت سبزیجات، جو و گندم پرداخته اند رو به رو شوید.

اگر کشاورزان زاهدانی بتوانند خود را با شرایط ویژه وقف دهد و از علم نوین کشاورزی استفاده کند، مطمئنا می‌ تواند با کاشت درخت گردو به یک درآمد بالا برسد. شما می توانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس گرفته و هرگونه سوال و یا راهنمایی که در مورد احداث باغ گردو را دارید از مهندسین این نهالستان بپرسید. متخصصین در هر لحظه آماده جوابگویی به سوالات شما هستند.همچنین برای خرید نهال در زاهدان می توانید به صفحه نهال در زاهدان وارد شوید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال