خرید نهال گردو در محمدیار✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار محمدیار

تولید خشکبار در ایران میتواند محلی برای کسب درآمد و ایجاد اشتغال جوانان به ویژه در روستاها باشد، در شهرهایی که شرایط آب و هوایی برای احداث باغات گردو و سایر خشکبار فراهم است باغداران باید از این فرصت خدادادی استفاده کرده و با احداث باغات وسیع به درآمد و ایجاد اشتغال جونان خود کمک کرده و هم در چرخه مالی مملکت موثر واقع شوند، در این مقاله به بررسی امکان سنجی و سود آوری احداث باغ گردو در روستای محمدیار می¬پردازیم، چنانچه از اهالی این روستا هستید و قصد احداث باغ گردو را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی محمدیار

شرط لازم برای احداث باغ گردو فراهم بودن شرایط آب و هوایی مناسب است و برای احاث باغ گردو در محمدیار باید این موضوع پیش از هر چیز دیگر مورد بررسی قرار گیرد، محمدیار از توابع شهرستان نقده متعلق به استان آذربایجان غربی است.

این شهر در ارتفاع 1200 متری از سطح دریا قرار داشته و دارای شرایط آب و هوای سردسیری و خشک است، محمدیار در نزدکی رودخانه گادارچایی قرار داشته و همین موضوع نشان دهنده وجود خاک حاصلخیز و منابع آب کافی برای احداث باغ گردو خواهد بود.

ارتفاع این شهر از سطح دریا برای کاشت بسیاری از ارقام گرد مناسب بوده و محدودیتی از این جهت نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در ارومیه

تاریخچه باغات گردو در محمدیار

به طور کلی کاشت درخت گردو در استان آذربایجان غربی به دلیل مقاوم بودن به سرما و همچنین حساس بودن به گرمای تابستان رواج دارد، بنابراین تاریخچه باغات گردو در محمدیار به سال­ها قبل و حتی به شروع باغداری در این شهر بر می­گردد، در هر حال کاشت درخت گردو در محمدیار گزینه­ی بسیار کم ریسک و کم خطری بوده که توسط باغداران انتخاب می­شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در محمدیار

برای اینکه بتوانید یک باغ گردو در محمدیار احداث کنید باید شرایط را به خوبی بسنجید، شرایطی از قبیل انتخاب رقم درخت گردو متناسب با شرایط اقلیمی در محمدیار، در حالی که رقم انتخاب شده باید حتما از بین ارقام پربار و زود بازده گردو نیز انتخاب شده باشد.

نکته­ی دیگر مساعد بودن شرایط خاک است که با انجام آزمایش خاک به اثبات می­رسد، توجه داشته باشید که درختان گردو تجاری ارتفاع زیاد مانند ارقام قدیمی نداشته و ریشه بسیار و عمیق نیز مانند آنها ندارند اما به هر حال باید عدم وجود لابه سخت و سنگی در عمق رشد ریشه مورد بررسی قرار گرفته باشد.

توجه داشته باشید که درختان گردو درختانی با عمر مفید بالا و حدود 100 سال هستند و هر شرایطی که قبل از کاشت گردو در نظر گرفته نشود می­تواند در طول باغداری برای شما دردسرآفرین و خسارتبار باشد، شرایطی مانند شرایط خاک که باید تحت نظر یک کارشناس خاک شناس مورد بررسی قرار بگیرد.

مدیریت باغ گردو در سال­های پس از کاشت نهال نیز بهتر است در محمدیار تحت نظر کارشناسان ماهر انجام شود تا از صرف هزینه­های بی جا برای آبیاری، کود دهی و سم پاشی خود داری شده و سود دهی باغ شما افزایش پیدا کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در محمدیار حالت اقتصادی دارد؟

ممکن است از خود سوال کنید که آیا کاشت نهال گردو در محمدیار حالت اقتصادی دارد یا خیر؟ از آنجایی که ممکن است در برخی از موارد هزینه احداث باغ گردو بالا برود این سوال برای باغداران مطرح می­شود، در این خصوص باید گفت درختان گردو در صورتی که از ارقام پرب ار و تجاری انتخاب شده باشند و احداث و مدیریت باغداری با مشورت گرفتن از افراد آگاه در این زمینه انجام شود به دلیل اینکه در هزینه­ها صرفه جویی می­شود و راندمان و کیفیت محصول بالا می­رود قطعا کاشت گردو در این شهر اقتصادی خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در محمدیار

اولین گام مهم در احداث باغ گردو خرید نهال گردو در محمدیار است، برای خرید نهال گردو و انتخاب رقم گردو بهتر است تمام شرایط مهم آب و هوایی و ارتفاع این شهر از سطح دریا را در نظر بگیرید، در این راستا نیز می­توانید از کارشناسان مشاور نهالستان­ها مشورت بگیرید.

فروش نهال گردو در محمدیار

همانطور که می­دانید فروش نهال گردو در محمدیار به ویژه در فصل کاشت نهال که اواخر زمستان است توسط فروشندگان مختلف انجام می­شود و بهترین مرجع برای خرید نهال گرو قطعا نهالستانی است که خود نهال گردو را تولید می­کند، چرا که هم از سلامت نهال اطمینان خاطر دارید و هم از کیفیت و اصالت نهال و در نهایت در صورتی که مشکلی در مورد نهال وجودداشته باشد می­دانید برای تعویض نهال به کجا باید مراجعه کرد.

نهالستان برتر نهال با بیش از 50 سال سابقه در تولید و فروش انواع نهال گردو می­تواند در این امر به شما کمک کند و علاوه بر اینکه شما می­توانید از این نهالستان نهال مورد نظر خود را با قیمت مناسب تهیه کنید می­توانید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان ماهر نیز برخوردار شوید.

نهال گردو مناسب محمدیار

در بین ارقام تجاری و پر بار نهال گردو مناسب محمدیار ارقامی مانند نهال گردو تخم مرغی ژنوتیپ برتر، نهال گردو هاروارد، نهال گردو فرنور، نهال گردو کانادایی و نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 سردسیری است.

انواع نهال گردو در محمدیار

از زمان­های بسیار دور که باغداران اقدام به کاشت نهال گردو می­کردند انواع نهال گردو در محمدیار کاشته شده و بهره برداری از آنها مورد آزمایش قرار گرفته است، در نتایج به دست آمده به وضوح ثابت شده است که ارقام بومی و محلی که به صورت بذری تکثیر شده­اند باردهی کمتری داشته و در مقابل ارقام پیوندی و غیر بومی مانند نهال گردو ژنوتیپ برتر که اصالتی آمریکایی داشته و به صورت پیوندی تکثیر شده است علاوه بر سازگاری بالا در این شرایط آب و هوایی باردهی بالا و با کیفیتی نیز دارد.

قیمت نهال گردو در محمدیار

قطعا اگر برای شما این سوال مطرح شود که قیمت نهال گردو در محمدیار به چه صورت است منطقی است که بدانید هر رقم گردو قیمت متفاوتی داشته و از طرفی قیمت نهال گردو بستگی زیادی به نهالستانی دارد که از آن خرید می­کنید، بنابراین برای اینکه قیمت نهال برای شما به صرفه باشد در انتخاب رقم و نهالستان بسیار دقت کنید.

بهترین نهال محمدیار

در بین ارقام گردو که برای کاشت در محمدیار معرفی شد نهال گردو تخم مرغی ژنوتیپ برتر بهترین نهال گردو خواهد بود.

نهالستان گردو در محمدیار

همانطور که پیش­تر نیز عنوان شد نهالستان برتر نهال به عنوان یک نهالستان گردو در محمدیار که با تجربه بالا در این زمینه فعالیت دارد به شما معرفی می­شود.

کلام آخر

دانستید که کاشت نهال گردو و احداث باغات وسیع گردو در محمدیار با انتخاب اقامی مانند نهال گردو تخم مرغی ژنوتیپ برتر می­تواند بسیار سود ده و اقتصادی باشد و از این رو با دریافت مشاوره از مشاوران نهالستان شما می­توانید در این روستا صاحب یک شغل پر درآمد باشید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب محمدیار و خرید نهال در محمدیار اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال