خرید نهال گردو در سنندج✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کردستان

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در سنندج بدانید

امروزه به خاطر ارتقاء یافتن علم کشاورزی و پیشرفت در گیاه پزشکی باعث شده است تا افراد زیادی جهت کسب درآمد کلان و بدون ریسک به سمت احداث باغ، مخصوصاً درخت گردو روی بیاورند. با ورود نسل جدید و نژاد های اصلاح شده گردو باعث شده تا بیشتر احداث کنندگان خرید نهان ژنوتیپ را جزو برنامه‌ ریزی‌ های خود قرار دهند.
همانطور که گفتیم به خاطر علم نوین گیاهپزشکی احداث باغ گردو در شهرهای مختلف مزیت‌ های خاص خود را دارد. باعث شده تا میزان هزینه ای که برای نگهداری باغ گردو صرف می شود به نصف برسد. البته نباید فراموش کنیم که از دیگر بلا این احداث باغ گردو بالا بودن طول عمر مفید و اقتصادی آن نام برد. چون معمولاً طول عمر درختان و نهال های دیگر بین ۳۰ تا ۵۰ سال می باشد.
ولی بعضی از نژادهای گردو تا ۱۰۰ سال نیز عمر اقتصادی داشته و باردهی خیلی بالایی دارند. به خاطر همین اقتصادی بودن باعث شده تا در شهرهای مختلف از جمله شهر سنندج مورد توجه باغداران قرار بگیرد. کاشت و احداث باغ گردو به خاطر طول عمر بالا باعث می‌شود تا کشاورز نزدیک نشود تازه سازی باغ اقدام کند همچنین مقاومت بالای درخت گردو در برابر انواع بیماری ها مانع از افت کیفیت و باردهی درخت گردو می شود.
از طرف دیگر باید به میزان عرضه و تقاضای گردو دقت کنیم. گردو جزو خشکباری می باشد که هرچقدر تولید شود، در چه تناژی باز هم تقاضای خاص خود را دارد. یعنی شما مطمئن باشید اگر باغ درخت گردو را احداث کنید تا دانه آخر گردو فروخته می شود. متاسفانه نهال های میوه این ویژگی را ندارند، بیشتر کشاورزان و باغداران به احداث میوه های تابستانی و زمستانی پرداختند، گاهی از عرضه و تقاضای نامناسب ناراحت و ناراضی هستند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در سنندج

اگر شما تاریخچه باغات گردو در سنندج را در نظر بگیرید، این شهر جزو شهرهای قدیمی است که کشاورزان آن اقدام به احداث باغ گردو کرده، علاوه بر نیازهای داخلی استان توانستن جوابگوی نیاز کل کشور بوده همچنین این محصولات را به خاطر منطقه مرزی بودن به راحتی صادر کنند. با وجود سرمایی که در فصل بهار این شهر وجود دارد بلکه تغییر جوی کاملا به چشم می خورد.
از همان گذشته باغداران باغ گردوی سنندج توانستند روش و راه‌ حل‌ هایی را پیدا کنند تا به واسطه آن نه تنها از سرمازدگی جلوگیری کرده بلکه میزان بهره وری آن را نیز افزایش دهند. برای آشنایی با این روش ها و همچنین پتانسیل کاشت باغ گردو در سنندج همراه ما باشید، باید بگوییم این استان حدود ۷۳۳۴ هکتار باغ گردو دارد که با تولید کردن ۱۵ هزار تن گردو به صورت سالانه توانسته است رتبه ششم کشور را کسب کند.
این موضوع نشانگر این است، کشاورزان به راحتی توانستند خود را با شرایط اقلیمی و سرمای شدید این استان وقف داده و روش های علمی و سنتی را با هم آمیخته اند. احداث باغ های پربار گردو در این شهر نشانگر این است که شهر سنندج پتانسیل بالایی برای احداث باغ های تجاری و پرسود گردو دارد کسانی که میخواهند سرمایه گذاری بلند مدت و طولانی در این زمینه داشته باشند میتوانند احداث باغ گردو در شهر سنندج را به عنوان یک گزینه کاملا مطمئن و بدون ریسک در نظر بگیرد.

شرایط اقلیمی در سنندج

آنچه که شرایط اقلیمی نشان داده است شهر سنندج از سمت شمال به آذربایجان غربی متصل می شود و از سمت جنوب به استان زنجان ، از شرق به استان همدان و از غرب به کردستان عراق متصل است. در واقع به عنوان یک استان مرزی شناخته می شود که به راحتی یک گذرگاه برای صادرات و واردات انواع کالاها مخصوص مواد غذایی و تولیدات کشاورزی محسوب می شود. بیشتر شرکت های تجاری شهر سنندج دروازه جهت صادرات و واردات محصولات کشاورزی در نظر می گیرد.
اگر بخواهیم مطالعات اقلیمی شهرستان سنندج را مورد بررسی قرار دهیم، از آنجایی که در مناطق کوهستانی قرار دارد، باید بگوییم کمی از توده های هوایی گرم و مرطوب مدیترانه تاثیر گرفته است. بنابراین زمستان های آن کامل سرد و بارانی و بهار و پاییز آن رطوبت و پر باران می باشد.
همچنین شما در ارتفاعات استان زاگرس شاهد ورزشهای باد و هوای مرطوب می باشید که باعث می‌شود تا توده های هوای گرم و مرطوب را جابجا کرده، همین امر در فصل بهار و فصل پاییز شوک های جوی و هوایی را به دنبال دارد. به خاطر همین اگر شما به شهر سنندج مراجعه کنید بیشتر خانه های بومی آن منطقه که در کوهپایه ها قرار دارند دارای پشت بام های شیبدار می باشند.
با توجه به نکات گفته شده از شرایط اقلیمی شهر سنندج، احداث کنندگان باغ گردو که به دنبال احداث باغ گردو در این شرایط هستند، حتماً باید نهال گردو نژاد دیرگل را تهیه کنند. تا با شوک های فصل بهار مواجه نشوند. همچنین ارقام نهالی که مقاومت بالایی در برابر بیماری هایی که عامل آنها باکتریایی و قارچی رطوبت دوست می باشد را انتخاب کنند.
مطمئنا احداث کنندگان باغ گردو در سنندج با رعایت کردن چند نکته ساده به راحتی می‌ توانند یک باغ پر بار و اقتصادی را احداث کنند، چون این استان از نظر کم آبی و ذخایر آبی در مضائقه نمی باشد. تنها شرایط آب و هوایی سنندج است که باعث ایجاد چالش هایی برای کشاورزان شده است.

 

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سنندج

همانطور که در ابتدای مقاله بازگو کردیم یکی از مهمترین دغدغه هایی که باغداران باغ گردو با آن در ارتباط هستند، تغییر جوی و سرمای دیررس فصل بهار در این شهر و استان می باشد. همان طور که می دانید درخت گردو با اینکه مقاومت خیلی بالایی که دارد، ولی زمان گلدهی آن حساس ترین زمان می‌ باشد.
کوچکترین تغییر سرمایی و یا بارش تگرگ باعث می شود تا کل شکوفه های جوانه زده معیوب شده و درخت گردو ریزش شکوفه داشته باشد.همین امر میزان باردهی درخت گردو در شهر سنندج را کاهش می دهد. یکی از روش هایی که در شهر سنندج استفاده می کنند و باعث می شود تا محصول گردو در این شهر دوبرابر شود سرشاخه کاری گردو است. یعنی در سنندج باغداری را نمی شناسید که تمامی درختان گردو را سرشاخه کاری نکند.
یکی از متخصصین گیاه پزشکی شهرستان سنندج اعلام کرده است، سالانه به خاطر سرمای دیررس بهاره و نوسانات دمایی که همزمان با جوانه زدن شکوفه ها کنتاکت دارد، باعث می شود تا خسارت‌ های زیادی از سرمازدگی به باغ گردو این شهر وارد شود. به خاطر همین متخصصین گیاهپزشکی این شهر و مسئولین جهاد کشاورزی سعی می کنند از روش هایی که یکی از آنها سرشاخه گیری می باشد استفاده کنند تا میزان خسارت به این باغ ها را به حداکثر حداقل برسانند.
روش دیگر برای جلوگیری از خسارت ناشی از سرماخوردگی، خرید نهال ژنوتیپ پالیز می باشد که مقاومت آن در برابر این سرما بسیار بالا بوده، همچنین پر باری آن قابل مقایسه با نژادهای دیگر نمی باشد.

آیا کاشت نهال گردو در سنندج حالت اقتصادی دارد؟

اگر شما به دنبال احداث باغ گردو در سنندج هستید، یا می خواهید باغ را تازه سازی کنید و نمی دانید که آیا کاشت نهال گردو در سنندج حالت اقتصادی دارد یا نه؟ باید به چند نکته توجه کافی داشته باشید، تا بدانید شما به راحتی می توانید با کاشت نهال گردو در شهر سنندج یک درآمد کاملا اقتصادی و ثابت را تجربه کنید:

 • از آنجایی که شهر سنندج یک شهر مرزی تلقی می شود، پس به راحتی می توان تمامی تولیدات این شهر را به کشورهای عربی و خاورمیانه صادر کرد. در واقع شهر سنندج به عنوان یک گذرگاه و دروازه اصلی برای صادرات کالاهای تولیدی ایران همچنین محصولات کشاورزی مانند میوه ها و انواع حبوبات فوتبال مخصوصاً گردو می باشد.
 • با توجه به اینکه سد رمشت به عنوان ذخیره‌ گاه آب این استان تلقی می شود، باعث شده تا پتانسیل کشاورزی این استان افزایش چشمگیری داشته باشد. مسئولین شهر سنندج همواره به دنبال بالا بردن ذخایر آبی این شهر می باشند، تا بتوانند محصولات کشاورزی تولید شده در این شهر را افزایش دهند.
 • همگام بودن مسئولین با کشاورزان خوشبختانه مسئولین شهر سنندج برای اینکه از کشاورزان نهایت حمایت را کرده باشند، سعی می کنند با آنها همگام بوده آنها را حمایت کنند. حمایت کردن مسئولین شهر سنندج از سرمایه‌گذارانی که اقدام به احداث باغ گردو در این منطقه کرده است، باعث شده تا باغداران از پتانسیل احداث باغ گردو در این شهر نهایت استفاده را برده و میزان سود حاصله را افزایش دهد.
 • بالا بردن سطح علمی و دانشی باغداران شهر سنندج، همکاری جهاد کشاورزی و موسسه گیاهپزشکی با کشاورزان باعث شده تا آنها از روش های سنتی و منسوخ شده تغییر رویه داده، به دنبال روش های نوین باغداری و خرید نهال های ژنوتیپ با کیفیت بالا باشند. همین امر میزان سوددهی باغ گردو را در این شهرها افزایش داده است.
 • راه اندازی نهالستان های معتبر در شهر سنندج به صورت اینترنتی و غیرحضوری، فروش انواع نهال های شناسنامه دار با کیفیت بالا که باردهی خیلی بالایی داشته و سازگار با محیط شهر سنندج می‌ باشد.

 

خرید نهال گردو در سنندج

یکی از دغدغه هایی که احداث کنندگان باغ گردو در شهر سنندج با آن روبرو هستند خرید نهال گردو در سنندج می باشد. همانطور که گفتیم به خاطر شرایط آب و هوایی و نوع خاکی که دارد، کشاورزان باید به فکر خرید ارقام نهال سازگار با این محیط باشند. از مهم ترین شرایط و ویژگی های نهال مخصوص در این شهر، دیرگل و زودرس بودن آن است.
از این رو توصیه می شود تا کشاورزان سنندجی برای خرید نهال گردو در این شهر از بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور خرید خود را انجام دهند. این نهالستان سایت اینترنتی خود را در شهر سنندج راه اندازی کرده است. مهندسین گیاه پزشکی این نهالستان به صورت اینترنتی و تماس تلفنی در هر زمان آماده ارائه خدمات و راهنمایی های لازم می باشد.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

فروش نهال در سنندج

نهالستان برتر نهال برای رفاه حال کشاورزان و باغداران عزیز سایت بزرگترین مرکز سایت اینترنتی خود را در این شخص راه اندازی کرده است تا با آرام و کشاورزان می توانند با مراجعه کردن به این ساعت از تمامی ارقام نهال بادام اطلاعات کافی را کسب کرده و سپس بر حسب نیاز و متراژ زمین همچنین به شرایط خاکی خود به خرید نهال گردو بپردازند.
در این زمینه کشاورزان اصلاً تنها نیستند، مشاورین نهالستان از صفر تا صد احداث باغ کنار کشاورزان بوده و با مشاوره های لازم، اقداماتی که قبل از احداث باغ باید داشته باشند را مرحله به مرحله از شما خواستارم. از جمله آنها می‌ توان به آنالیز خاک، میزان بارش سالانه، شرایط آب و هوایی، متراژ زمین، جنوبی یا شمالی بودن زمین کشاورزی، سمت ورزش باد اشاره کرد.
نهالستان با توجه به اطلاعات به دست آمده، می تواند به شما ارقام نهال های متنوع را پیشنهاد دهد، تا کاملا پرسود و اقتصادی برای شما باشد. شما با مشورت با متخصصین عین حال شما مطمئن باشید یک باغ پربار و اقتصادی را احداث خواهید کرد.

نهال گردو مناسب سنندج

یکی از مهمترین مشخصات نهال گردو مناسب سنندج دیرگل بودن آنها می باشد. با توجه به توضیحات قسمت بالا، مشخص است باغداران و کشاورزان تنها می توانند از ارقام نهال گردو استفاده کنند که مقاومت بالایی در برابر سرما دارند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد کیفیت این نوع نهال دیرگل بسیار بالا بوده و طعم خوبی دارد. بطور معمول ارتفاع این نوع نهال گردو در سال های اولیه حدودا ۱۵۰ الی ۲۰۰ سانتی متر می باشد.
ولی پس از بلوغ تنها سه الی چهار متر ارتفاع آن بوده و به عنوان درخت گردو پای کوتاه شناخته می شوند. از دیگر ویژگی هایی که برای نهال گردو مناسب سنندج در نظر گرفته اند، و به آن توجه می شود، که ریشه قوی این نهال ها می باشد تا به راحتی بتواند به عمق خاک نفوذ کرده و مواد مغذی آن استفاده کند. مقاومت این نهال ها به اندازه ای بالا می باشد که اگر کشاورز مقداری در مراقبت و نگهداری خود دقت داشته باشد، مطمئن باشد که هیچ کدام از محصولات تولید شده سیاه و پوچ نخواهد بود.
بهترین نهال گردو برای شهر سنندج نهالی می باشد که پس از سپری کردن سرمای اول بهار شروع به گلدهی کند. معمولاً در شهر سنندج سرمای دیررس بهار تا اواخر فروردین خود را نگه می دارد. گاهی در طول فروردین شما شاهد تغییرات ناگهانی هوایی و تگرگ های باران هستید. همین امر باعث از بین رفتن گل های درخت گردو می شود.
ولی درختانی که دیر گل هستند از اواخر فروردین و یا اوایل اردیبهشت تازه شروع به جوانه زدن می‌ کنند و همین امر باعث اقتصادی بودن نهال گردوی دیرگل در سنندج می شود. در گذشته کشاورزان مناطق سردسیر به خاطر نا آشنا بودن با نژاد های گردو متحمل خسارت های زیادی می شدند، ولی امروزه با تشخیص نهال دیرگل و همچنین ژنوتیپ پالیز باعث شده تا آنها زحمت و هزینه کمتر کشیده، نه تنها از سرمای اول بهار هیچگونه خسارتی نبینند، بلکه میزان باردهی آنها چند برابر شده است.

انواع نهال گردو در سنندج

اگر شما به دنبال احداث باغ گردو در سنندج هستید، بهتر است اول انواع نهال گردو در این شهر شناخته سپس اقدام به خرید آن کنید. معمولاً خصوصیاتی که باید در نظر بگیرید، دیرگل بودن آنها، فاصله استاندارد بین نهال ها، اگر نهالی که تهیه می کنیم، فاصله استاندارد آن کمتر باشد باعث می شود تعداد بیشتری نهال کاشته و سود بیشتری کنید. به سال باردهی آن دقت داشته باشید تا زودرس باشد. همچنین به سن اقتصادی نهال گردو نیز توجه کافی کنید.

انواع نهال گردو در سنندج عبارتند از:

 • نهال ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، ۸ و ۷

  مخصوص مناطق سردسیر بوده، نهال اصلاح شده رقم وارداتی کشور کانادا می باشد. فاصله استاندارد بین کاشت این نهال ها خیلی زیاد نیست. شما می توانید به راحتی در فاصله ۶*۶ آنها را کشت کنید. معمولاً سال باردهی آنها همان سال می باشد. کشاورز وقتی که گردو ژنوتیپ پالیز را می کارد، در تابستان سال بعدی می تواند نوبرانه گردو رو ببینند. از مهم‌ترین ویژگی این نهال این است که، طول عمر اقتصادی آن بیشتر از ۱۰۰ سال است.

 • نهال گردو فرانکت

  جزوه ارقام نهال فرانسوی می باشد که نهالستان برتر نهال با کمی اصلاحات بر روی آن توانسته است تا ویژگی های مثبت آن را ارتقا ببخشد. جزو نهال های زودبازده بوده و معمولاً بیشتر از ۷۰ درصد شاخه های آن میوه گردو تولید می کند، مقاومت بالای آن در برابر سرما مثال زدنی است. نهال گردو فرانکت حدود ۲۰ الی ۲۵ روز دیرتر گل می دهد.بخاطر همین در مناطقی با جو سرد و خشن باردهی بالایی دارند.

 • نهال گردو چندلر

  این نوع نهال معمولا در ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر به راحتی قابل کشت است و جزو نهال های دیر گل محسوب می شود. علاوه بر باردهی بالا یکی دیگر از ویژگی های آن تحمل سرما منفی ۳۰ تا ۴۰ درجه می باشد. همین امر باعث شده تا در فصل زمستان صدمه نبیند. چندلر یکی از پر تقاضا ترین گردو ها در بازار جهانی است.

 • نهال گردو فرنور

  از دیگر ارقام نهال گردو در مناطق سردسیر می توان به نهال گردو فرنور اشاره کرد که به خاطر خصوصیت دیرگل بودن می تواند سرما و تغییر جوی فصل بهار در شهر سنندج را به خوبی تحمل می کند. ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ بهترین منطقه برای کاشت این نهال است. معمولا تا سرمای منفی سی درجه را در زمستان و گرمای تا چهل درجه را در تابستان تحمل می کند. جزو نهال های مقاوم و قوی شناخته شده است.

قیمت نهال گردو در سنندج

مطمئناً کشاورزان و باغداران سنندجی به دنبال بهترین و سودمندترین نژاد نهال گردو می باشند تا بتوانند با کاشت آن کسب درآمد بالا و مطمئن برسند. از این رو ما به شما توصیه می کنیم از سایت اینترنتی برترین نهال دیدن داشته باشید، تا بتوانید قیمت نهال گردو در سنندج را در این سایت استعلام کنید.
بدون شک سودآورترین نهال گردو در کشورمان در این سایت معرفی شده است. بیشتر آنها پیوندی و اصلاح شده بوده و برخی از آنها بذری می باشد. سازگاری بالا با محیط تمام باغ های کشور مخصوصا باغ های واقع در سنندج، محصول دهی عالی باعث شده تا باغداران به یک کسب درآمد مناسب و ثابت برسند.
باغدار عزیز با مقایسه قیمت نهال گردو با سایت های دیگر می تواند کیفیت بالا، قیمت مناسب و مزایای هر نهالستان را تشخیص داده سپس به خرید نهال گردو برای باغ خود تصمیمات لازم را بگیرد. این مرکز اقدام به فروش نهال‌ کردو کرده است که همگی دارای تاییدیه رسمی از جهاد کشاورزی می باشند، علاوه بر آن گارانتی دو ساله جهت تضمین کیفیت ارائه می دهد.

بهترین نهال گردو سنندج

بهترین نهال گردو دارای مشخصات خاصی می باشد که با توجه به منطقه کاشت نهال مشخص می‌ شود. مشخصات بهترین نهال گردو در شهر سنندج عبارتند از:
● دیر گل بودن
● مقاومت در برابر آفت ها و بیماری
● مقاومت بالا در برابر رطوبت
● زودرس بودن نهال
● نهاد های نهال شناسنامه دار و اصلاح شده
● داشتن کارت سلامت و قرنطینه
● گذراندن نیاز سرمایی

 
نهالستان گردو در سنندج

کشاورزانی که در سنندج به دنبال بزرگترین نهالستان گردو در سنندج می باشند، می توانند به سایت برتر نهال بزرگترین سایت اینترنتی نهالستان گردو در سنندج راه اندازی شده مراجعه کنند. در این سایت اینترنتی شما می‌ توانید انواع ارقام نهال گردو مناسب شهر سنندج را مشاهده کنید.
شماره تماس هایی در سایت وجود دارد که با توجه به آن می توانید با مهندسین و مشاوران این مرکز تماس گرفته و سوالات خود را قبل از احداث باغ گردو بپرسید. البته مشاوران ما آماده هرگونه مشاوره و راهنمایی بعد از کاشت گردو هستند. مهمترین خصوصیات بزرگترین نهالستان گردو در سنندج این است که تمامی محصولات خود را با تضمین کیفیت و گارانتی دو ساله عرضه می کند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شده اطلاعات لازم در مورد شهر سنندج را به دست آوردیم که به خاطر اقلیم سرد و خشنی که دارد برای کاشت نهال گردو می‌ توان از گردوهای دیرگل استفاده کرد. همچنین اشاره کردیم که به خاطر حمایت مسئولین و ذخایر آب موجود، این شهر پتانسیل بالایی جهت احداث و کاشت با های جدید گردو را از خود نشان داده است.

با توجه به آمار به دست آمده شهر سنندج ششمین جایگاه تولید گردو را در کل کشور دارد که با کمی دقت و توجه می توان جایگاه بالاتری در این زمینه به دست آورد. کشاورزان با تاثیر روش های نوین به همراه روش های سنتی توانستند، میزان باردهی درختان گردو را تا دو برابر نیز افزایش دهند. یکی از این روشها سر شاخه گیری می باشد.

البته نهال های دیرگل خصوصیات خاص خود را دارد. یک باغدار باید به هرس، کوددهی و آبیاری آن نهایت دقت را داشته باشد. باغداران سنندج برای خرید ارقام نهال گردو می توانند خرید اینترنتی را تجربه کنند که بسیار مقاوم و با صرفه تر است. شما برای سفت کردن هزینه های مربوط به رفت و آمد و صرفه جویی در وقت اتلاف شده میتوانید خرید اینترنتی تاثیرگذار را تجربه کنید. یکی از نهالستان های معتبر و شناخته شده که بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور می باشد، برتر نهال بوده در تمامی ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات و راهنمایی های لازم می باشد.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سنندج می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در سنندج مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال