خرید نهال گردو در خوسف✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار خوسف

شهر خوسف با قدمتی تاریخ یکی از بخش‌های واقع در جنوب استان خراسان جنوبی است که در این مقاله قصد داریم شرایط جوی آن را مورد بررسی قرار دهیم تا بدانیم آیا نهال تجاری و پرسود گردو قابلیت کاشت و پرورش در این منطقه را دارد یا نه؟ پس با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خوسف

شهر خوسف در منطقه‌ای خشک، نزدیک کویر لوت واقع شده و در ۳۶ کیلومتری غرب بیرجند با ارتفاع ۱۲۹۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این شهر با شهرهای سرایان، بیرجند، نهبندان، کرمان، طبس و سربیشه همسایگی دارد. این شهر به دلیل نزدیکی به مناطق کویری دارای اقلیم گرم و خشک و بیابانی است که ماه‌های سرد آن کم و تابستان‌های آن گرم و خشک است.
بیشتر بارندگی‌ها در اسفند، فروردین و اردیبهشت اتفاق می‌افتد و این شهر هیچگونه رودخانه دائمی ندارد. باغات موجود در آن از طریق آب‌های زیرزمینی و سه قنات ماژان، وحدآباد و گیو سیراب و آبیاری می‌شود. در این بخش باغاتی مانند: انار، گردو، عناب، بادام، انار، توت، انگور، هلو، زرشک و زعفران بسیار پربار و حاصل خیز است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در خوسف

طبق جدیدترین آمارهای کشاورزی از ۴۷۶۰ هکتار اراضی باغی شهر خوسف هزار و ۱۰۰ هکتار مختص باغات گردوی این بخش است که بیشتر در دامنه‌های کوهپایه‌ای و اراضی حاصلخیز و روستاهای اطراف شاهد تعدد آن هستیم. این باغات به صورت خرده مالکی و در مقیاس کوچک است اما تولیدات آن با توجه به کاشت نهال‌های معتدله و نیمه گرمسیری در این بخش قابل توجه است.
کشاورزان و باغداران این شهر با توجه به خشکسالی‌های چند دهه اخیر توانسته‌اند نهال‌های قدیمی را با نهال‌های پیوندی و مقاوم به گرما جایگزین کرده و برداشت خوبی از باغات خود داشته باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خوسف

اگرچه احداث باغ گردو در شهر خوسف نیازمند شناخت شرایط جوی، نوسانات دمایی، بافت خاک، میزان بارندگی‌ها و ارتفاع از سطح دریای آن است، اما مهم‌ترین مسئله سرمایه‌گذاری در چندین بخش است که در زیر به آن اشاره می‌کنیم.
. سرمایه‌گذاری برای خریداری زمین حاصلخیز و مناسب برای احداث باغ
. هزینه برای خرید نهال‌های سازگار، مقاوم و سالم در تعداد بالا
. هزینه‌های آنالیز خاک و اصلاح آن
. خرید تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته باغداری و سیستم‌های آبیاری قطره‌ای
. دستمزد کارگران
. هزینه آماده سازی زمین
. هزینه برای کوددهی به موقع و سمپاشی در مواجهه با آفات
. سرمایه‌گذاری برای مرحله برداشت محصول، ذخیره سازی آن در انبارهای مناسب و سپس انتقال به بازار فروش

 

آیا کاشت نهال گردو در خوسف حالت اقتصادی دارد؟

شهر خوسف بارندگی‌های کمی دارد و نزدیک به مناطق کویری واقع شده و اقلیم آن نیمه بیابانی است. در صورتی که انتظار سود و تراز تجاری و اقتصادی بالا از این نهال دارید باید از ارقام مقاوم به گرما و خشکی استفاده کنید تا نهال بتواند نیاز آبیاری کمتری داشته و در مواجهه با نوسانات دمایی و آفات منطقه بیشترین مقاومت را بروز دهد.

 

خرید نهال گردو در خوسف

کیفیت خرید نهال گردو می‌تواند بر کیفیت باردهی و سلامت آن اثر متقابل داشته باشد پس موقع خرید به موارد زیر دقت کنید.
. حدالامکان نهال‌های یک الی دو ساله و جوان را انتخاب کنید، نهال‌های جوان ریشه‌های پر، بدون در هم تنیدگی، مویی و رنگ قهوه‌ای روشن دارند.
. به تنه نهال توجه داشته باشید که ترکه‌ای بدون خمیدگی یا فرورفتگی باشد و هیچگونه شکستگی یا لک و زخم روی آن وجود نداشته باشد.
. نهال انتخابی نه از نهال‌های تجاری بلکه از ارقام سازگار با اقلیم شهر خوسف باشد و قیمت آن با توجه به رقم خریداری شده تطابق داشته باشد.
. ریشه‌های نهال آفت زدایی شده و با بسته‌بندی مناسب تحویل شما گردد تا در فاصله کاشت دچار خشکیدگی نشود.
. نهالی که خریداری می‌کنید دارای کارت قرنطینه و سلامت باشد.

فروش نهال گردو در خوسف

فروش نهال در همه نهالستان‌های شهر خوسف برقرار است و موعد خاصی نمی‌توان برای خرید آن در نظر گرفت. این زمان کاشت است که تعیین می‌کند چه موقع آن را خریداری کنید. زیرا باید بلافاصله پس از تهیه نهال آن را در زمین کاشته تا از صدمه به ریشه و شوک دمایی به آن جلوگیری شود. پس با مراجعه به مراکز فروش نهال مجوزدار می‌توانید نهال مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نهال گردو مناسب خوسف

. نهال گردوی دماوند: نهالی سازگار در ارتفاعات ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم به بیماری آنتراکنوز، باردهی سه و نیم تن در هکتار، میان رس، حساسیت کم به سرمای بهاره با میوه‌ای با کیفیت و پرمغز
. نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی قابل کاشت تا در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، میان رس، مغز میوه ۹۰ درصد، مقاوم به خشکسالی و گرما، مناسب نواحی گرمسیری، باردهی ۵ تن در هکتار
. نهال گردوی چندلر: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و خشکسالی، با تناژ ۶ تن در هکتار، دارای مغزی پرچرب
. نهال گردوی تویسرکان: نهال مناسب برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری با ارتفاع ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، شروع باردهی از سال پنجم به بعد، پربار با تناژ ۶ تن در هکتار
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی قابل کاشت در اقلیم‌هایی با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، پاکوتاه با تناژ ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، پربار، دیرگل

انواع نهال گردو در خوسف

o نهال گردوی اسرائیلی
o نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
o نهال گردوی چندلر
o نهال گردوی پوست کاغذی
o نهال گردوی پکان آمریکایی
o نهال گردوی تویسرکان
o نهال گردوی دماوند

قیمت نهال گردو در خوسف

برتر نهال یکی از نهالستان‌های موفق و با سابقه است که با داشتن سایت جامع می‌تواند شما را در استعلام قیمت نهال گردو در شهر خوسف به درستی راهنمایی کند. شما می‌توانید با کمک لینک زیر قیمت دقیق، نهایی و به روز شده هر رقم نهال را جویا شوید و سپس خریدی آگاهانه داشته باشید.

بهترین نهال گردو

برای شهر خوسف در وهله اول بهترین نهال گردو نهالی خواهد بود که نیاز آبی کمی داشته باشد، مقاومت بالایی به بادهای سوزان و معضلاتی مانند خشکسالی و تنش‌های آبی داشته و متقابلاً بتواند با رسیدگی‌های کم و شرایط اقلیمی موجود بیشترین بازخورد و باردهی خود را با میوه‌های بازارپسند ارائه کند.

نهالستان گردو در خوسف

شما عزیزان می‌توانید خریدی با اطمینان و ضمانت شده را از بزرگترین و مجهزترین نهالستان گردوی کشور یعنی برتر نهال داشته باشید. این مجموعه در قبال رقم‌های عرضه شده با ارائه گارانتی به مدت ۲ سال خدمات پس از فروش داشته و مسئولیت پذیر خواهد بود.
برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه نهال‌های میوه و ارقام آن توصیه می‌شود به صفحه خرید نهال میوه خوسف مراجعه کنید.

کلام آخر

برای اینکه بتوانید در شهر گرم و خشک خوسف از اراضی گسترده و حاصلخیز آن در جهت درآمدزایی بیشترین استفاده را داشته باشید باید نهال‌های گردوی گرمسیری را در ارقام سالم و پربار خریداری کنید و با کمک متدهای و تجهیزات نوین باغداری با کمک افراد متخصص باغداری خود را پیش ببرید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر خوسف می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در خوسف مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال