خرید نهال در درق✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان درق

شهر درق پایتخت سمنوی کشور واقع در شهرستان گرمه خراسان شمالی است که در جنوب غربی آن در دره‌ای به ارتفاع ۱۰۸۰ متر از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است. همچنین این شهر در مسیر ارتباطی ۳ استان سمنان، خراسان شمالی و گلستان نیز واقع شده و در واقع نقطه تلاقی این سه بخش است. در این شهر جمعیتی بالغ بر ۷۰۰۰ نفر سکنه داشته و به دلیل نزدیکی به مناطق کم بارش و نیمه بیابانی دارای اقلیم استپی، نیمه کویری و گرم و خشک است.
در این شهر هیچ گونه رودخانه دائمی وجود نداشته و در صورت پربارش بودن ماه‌های بارندگی رودخانه‌های فصلی و چشمه‌سارها به کمک قنات‌ها، چاه‌های کشاورزی و کاریزها باعث رونق کشاورزی و باغداری می‌شود. اما در نهایت فعالیت این دو حوزه مبتنی بر منابع آبی زیرزمینی است. این شهر در کنار تولید سمنو با تولید محصولاتی مانند انار، هندوانه، زیره، غلات، انگور، سیب، آلو و زردآلو امنیت غذایی شهر و رونق اشتغال را نیز حفظ کرده است.
قسمت‌های شمالی شهر درق به دلیل نزدیکی به ارتفاعات و دامنه‌های کوه پایه‌ای و ناهمواری‌ها از آب و هوای بهتری برخوردار بوده و اکثر باغات میوه در این نواحی ایجاد شده‌اند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در درق

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در درق به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در درق و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بجنورد

نهالستان درق

نهال‌های میوه در مراکزی مانند نهالستان درق به روش‌های بذری، پیوندی و اصطلاح نژادی با استفاده از راهکارهای علمی توسط افراد تحصیل کرده، متخصص و با تجربه تکثیر پیدا کرده و در ارقام گرمسیری، سردسیری و معتدله در اختیار بخش کشاورزی و باغداری قرار می‌گیرند. لذا باغداران شهر درق می‌توانند برای شروع فعالیت در این حوزه اطلاعات کشاورزی و باغبانی خود را با کمک افراد شاغل در این نهالستان‌ها ارتقا داده و از مراکز مجوزدار و با اعتبار نهال‌های مورد نیاز خود را برای کاشت مطابق با اقلیم کم آب درق از ارقام معتدله و کم آبخواه انتخاب کنند.

باغداری در درق

باغداری در درق از جمله مشاغلی است که دقت، تخصص و حوصله فراوانی را می‌طلبد لذا میزان بارندگی‌ها در این شهر کم بوده و برای جلوگیری از خشکی و از دست نرفتن نهال‌های میوه لازم است نهال‌های مقاوم به گرما و خشکی را برای داشتن محصولات با کیفیت و راندمان بالا در نظر بگیرید. این شهر دارای باغات پررونقی در زمینه خشکبار، سیب، انگور، پسته، بادام و نهال‌های کم آبخواه است. توانمندی و تخصص بالا در حوزه باغداری می‌تواند با کمک کاریزها، قنات‌ها و منابع آبی موجود باغداری را به شغلی بسیار سودآور در این بخش مبدل سازد.

 

نهال فروشی در درق

اگر مشتاق به شناخت نحوه خرید و فروش نهال در این خطه هستید باید عنوان کنیم که نهال فروشی در درق به ۳ شکل اینترنتی، تلفنی و حضوری انجام می‌شود اما اینکه شما بخواهید خرید خود را از مرکزی خاص انجام دهید باید قبل از هر کاری درباره نوع نهال مد نظر خود تحقیق کرده و میزان سازگاری آن را با این خطه در نظر بگیرید. از میزان فروش میوه و بازارهای فروش آن نیز کسب اطلاع کنید و در وهله آخر با انتخاب نهال فروشی‌های معتبر خریدی با کیفیت، ضمانت‌دار و اقتصادی را با قیمت مناسب انجام دهید.

فروش نهال در درق

از مسائل اصلی و مهم در زمینه فروش نهال در درق مربوط به نوسان قیمت‌ها و تعدد نهالستان‌ها است که این دو فاکتور باعث ایجاد چالش در فرایند خرید می‌شود‌ بسیاری از این مراکز در کنار کیفیت پایین قیمت بسیار بالاتر از قیمت سقف بازار را برای نهال‌های خود در نظر می‌گیرند که اصلاً به سود باغداران نیست. لازم است این خرید را از جهاد کشاورزی یا نهالستان‌های فعال زیر نظر این سازمان انجام دهید، زیرا چنین مراکزی به دلیل تحت نظر بودن و مجوزدار بودن تخطی از قیمت مناسب و کیفیت پرورشی نداشته در نتیجه نهال‌هایی با کیفیت و مقرون به صرفه به دست این عزیزان خواهد رسید.

قیمت نهال در درق

مسلماً تعدد نهالستان‌ها باعث تنوع قیمت‌های نهال نیز شده است و باغداران بدون ضمانت‌نامه‌های معتبر نمی‌توانند از صحت و سقم رقم انتخابی، کیفیت و سلامت آن آگاهی پیدا کنند. پس لازم است هم قبل از خرید از قیمت نهال در درق مطلع شده و هم حین خرید آن را با ضمانت‌نامه‌های معتبر کیفی، مرغوبیت و سلامت دریافت کنند.

خرید نهال بادام در درق

نهال‌های بادام از نظر سختی پوست به دو نوع پوست سخت و پوست نازک تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام متناسب با نیاز سرمایی ۱۰۰ تا ۵۰۰ ساعته در اقلیم خاص قابلیت پرورش خواهند داشت. با توجه به اینکه شهر درق در مناطق شمالی نزدیک به ارتفاعات بوده و آب و هوای ملایم‌تری دارد می‌توان با خرید نهال بادام در درق و کاشت در چنین مناطقی با رسیدگی‌های مطلوب بادام‌های پرمغز، بدون آفت و بازار پسند را تولید کرد‌ برای شناخت رقم‌های مناسب و دریافت آن با کیفیت و سلامت بالا می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در درق

برای خرید نهال میوه در درق می‌توانید در وهله اول جدول ارقام زیر را که مناسب کاشت در این خطه نیمه خشک و گرم هستند مطالعه کرده و سپس از طریق ارتباط با بزرگترین و معروف‌ترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال رقم‌های زودبازده، بازارپسند و سازگار با اقلیم خود را با قیمتی منصفانه همراه با تضمین دو ساله به شکل اینترنتی از برتر نهال دریافت کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی درق با نهال‌های گردوی مقاوم و مناسب این بخش آشنا شوید.

نهال سیب سیب سبز، کاکس اورنج، سیب  گالا، سیب دو رنگ فرانسه، سیب میراکل، سیب ردچف
نهال بادام بادام سنگی، بادام پسته‌ای، بادام منقا
نهال پسته پسته پیوندی احمدآقایی، پسته اکبری، پسته بنه، پسته زرندی
نهال انگور انگور عسگری، انگور لعل، انگور صاحبی، انگور یاقوتی
نهال گیلاس گیلاس خوشه‌ای فرانسه، گیلاس فرنگی، گیلاس هارت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی شاه میوه، گلابی بیرونی، گلابی دوچی
نهال عناب عناب قائنات، عناب ارمنی، عناب ژاپنی
نهال انار انار کلود، انار گراندا، انار ساوه، انار سفید
نهال خرمالو خرمالو گریت وال، خرمالو ژاپنی، خرمالو ایورکا
نهال زینتی بیدمشک، بید مجنون، پالونیا، صنوبر،
نهال زرشک زرشک بیدانه سیاه، زرشک بیدانه قائنات، زرشک بی دانه پفکی
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال هلو هلو کاردی، هلو معطر، هلو کاظمی، هلو ۶۰ روزه
نهال شلیل شلیل فانتاریا، شلیل بیگ تاپ، شلیل شبرنگ، شلیل پالیز
نهال گوجه سبز گوجه سبز شهریار،  گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه
نهال به به اصفهان، به گلابی، به کوزه‌ای
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو نادری، زردآلو عسگرآبادی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو پربار سیکانی، آلبالو گیسی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال آلو آلو انجیری، آلو غول پاییزه، آلو مراغه
نهال توت توت سیاه، توت قرمز، توت هرات، توت چتری
نهال فندق فندق نخجوان، فندق موری،  فندق باتلر
نهال بلوبری بلوبری گراپ، بلوبری ایرانی، بلوبری نلسون
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد حاج حسینی، سنجد قزل
نهال زیتون زیتون کنسروالیا، زیتون خوراکی، زیتون ماری
نهال انجیر انجیر زرد، انجیر گلابی، انجیر استهبان
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، بی خار، خاردار
نهال ازگیل ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی ، ازگیل قرمز

 

کلام آخر

با توجه به اینکه در این نوشتار تمامی شرایط جغرافیایی و جوی شهر درق و مسائل مهم در حوزه باغداری ذکر شد شما عزیزان می‌توانید با به کارگیری نهال‌های مناسب جهت کشت و پرورش در کنار روش‌های اصولی باغداری خود را شروع کنید. برای هموارتر شدن مسیر موفقیت باغداری می‌توانید از نیم قرن تجربه و تخصص نهالستان‌های مجوزدار و معروفی مانند برتر نهال بهره‌مند شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر درق می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در درق مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال